Pluto kvadratura Merkur, Pluto, Slunce, Saturn


25.07.2022 - 07:19
(Štír) Nalani
Pluto kvadratura Merkur, Pluto, Slunce, Saturn
Ahoj lidi,

po dlouhé době jdu s astrodiskuzí.
Komu by se chtělo podívat se na moje tranzity a z celkového kontextu by vás něco napadlo, tak klidně. Jinak mi jde hlavně o vaše zkušenosti, životní události, jak jste tyhle aspekty prožívali.

Kvadrát na Merkura samozřejmě cítím. Každopádně to není žádná diplomatická konstelace. Což je pro mě z jedné strany dost tlaková záležitost. Rozumějte Merkur ve Váhách, který se nerad hádá a má tendenci vždy a za všech okolností diplomaticky řešit situace. Z druhé strany je to úleva. Klasické "depkoidní" stavy jsou tu taky, což je ale učebnicový význam téhle konstelace. Moje tykadla na manipulátory jsou taky ve zvýšeném modu.
Víc kolem toho nebudu psát. Pro mě je to dlouhý tranzit a vlastně jsem na začátku, takže dělám malý průzkum.

Předem díky za pohledy na věc :74:

PS. Ty tranzity jsem tu hodila dnešní, kdyžtak si potočte kolečkem ;)

Příspěvky: Všechny | cimi

Řazení:
02.08.2022 - 07:47 | Filtr
(Štír) Nalani » cimi
S tím mixem zcela chápu. Tohle mám v rámci T-kv. kde mám zahrnutých taky ix planet, takže nejmňamoznější přechody jsou vždycky přes ASC a pak přechod Rybama, Tím, že všechny pomalé planety okolo ASC, tak se mi nedostanou aspoň na DSC, tedy doufám, že tak dlouho žít nebudu. ASC a 3. dům zcela stačí.

Vzpomínám Pluto trigon Venuše/Mars a to vůbec nebylo hezký období. Nicméně přijde mi, že mě Pluto dostává do stavu mé vlastní síly, ale taky si myslím, že je to proto, protože si zvědomuju spoustu věcí. Takže jo, jak píšeš, jsou víc průchozí. A víš co, mě přijde, že jsem teď celou dobu řešila Téčko a přitom teď mi dochází, že sílu mám možná právě v tom slunečním stéliu. Dost mi to přijde jako VYCHÁZENÍ Z OBĚTI a přijmutí, že sílu, cokoliv změnit, mám JÁ. - Samozřejmě důvěra ve Vyšší síly, které mě vedou je nedílnou součástí celého mého procesu. To jen na okraj, protože je to pro mě tak přirozená věc, že jí nikde nezmiňuju, ale přitom je to záležitost, bez které bych se těžko pohla.

A krásně píšeš: ... tím transitem se nepotkáváš s ničím co by bylo nové, ale s něčím co je ryze tvoje, jen to vykopáváš z usazenin... :62: :79: - ANO! To je PŘESNĚ to jak to cítím.

Tohle taky sedí: ...naučit se tuto energii koncentrovat hlavně k napřímení své životní cesty, k hloubání o ryzosti a pravdivosti vlastních záměrů a taky k přehodnocování svého ega, nelpět na tom jaká si myslíš že jsi... - Napřímení životní cesty a nelpět na tom, jaká si myslím, že jsem :17:

K tomu odporu. Tohle je téma, které by si zasloužilo minimálně jeden dlouhý příspěvek. Tady napíšu jen to, že záleží v jaké životní etapě jsi a jaká lekce se za odporem skrývá. Má nynější je v tom, že jsem odpor začala vítat. Hele, ať už to zní jakkoliv. Pro mě to bylo součástí otevření se potlačeným emocím, o kterých mě někteří lidé přesvědčovali, že je nemám nebo že je nemám mít. Přitom je to tak úžasný indikátor toxicity a manipulace, že to ani vyjádřit nemůžu. Jde o to, co mi moje tělo chce sdělit a co s tím udělám. A žádný pocit tady není jen tak a někdy plní roli ryze informativní. Já nyní zažívám jiné poselství této emoce než téma ega, ale moc díky žes to zmínila. :17:
01.08.2022 - 14:21 | Filtr
(Blíženci) cimi
Já měla pluto slunce merkur v opozici ale můj horoskop to má v kombu s neptunem a saturnem a to druhý s lunou a marsem...takže to je takový nesrovnatelný mix...
A co se týče saturnu tam už mám i trigon za sebou...a pak mě čeká opět slunce luna tentokrát sextil trigon...takže vlastně furt nějaké pluto (a neptun a uran x)) a saturn....)
Jako jediný co mě k tomu napadá - cesta je cíl ^^
A já ti nevím no...řekla bych, že ideální je když člověk pochopí vůbec tak nějak ten princip pluta a pak už jsou ty témata samy o sobě víc průchozí...a u tebe je to ještě významnější, protože to oslovuje tvou nativní konstelaci...
Tedy vždycky je u těch transitů dobrý se podívat kde je pluto nativní a z toho vycházet a to už tu bylo psáno také.
Takže vlastně bych řekla, že tím transitem se nepotkáváš s ničím co by bylo nové, ale s něčím co je ryze tvoje, jen to vykopáváš z usazenin...
Konj slunce/merkur/pluto v 10.domě...
Nějak mi k tomu přišlo...naučit se tuto energii koncentrovat hlavně k napřímení své životní cesty, k hloubání o ryzosti a pravdivosti vlastních záměrů a taky k přehodnocování svého ega, nelpět na tom jaká si myslíš že jsi.
Teď zrovna čtu v knize: “odpor je první základní průvodní mechanismus toho čemu říkáme ego.” (v souvislosti s tím, co člověku přináší utrpení) Tak nějak mi přišlo, že to mám napsat. A propo jen dodatek - odpor se nerovná vymezení se....

Tak přeji šťastné rozpoznávání se :16: :74:


Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2022
Lunární kalendář
Luna ve Štír Štíru
ukázat kalendář »