O bioetice, veřejné diskuzi a cenzuře


22.07.2021 - 15:34
(Blíženci) cimi
O bioetice, veřejné diskuzi a cenzuře
"Nakonec se z toho dostaneme, ale na společnost to má hluboký dopad. Tato cenzura informací, ti, kteří ji zažívají, včetně mě, jsou hluboce znepokojeni tím, co vidíme, a dlouhodobými významy, které to má.

Nemůžeme se dobrat vědecké pravdy, pokud nemůžeme o věcech diskutovat."

https://www.epochtimes.cz/2021/07/…

atd atd....zajímavý rozhovor o současných "trendech a manýrech" z pohledu odborníka a o tom nad čím v současné situaci běžně lidé nepřemýšlí, třeba kvůli nedostatku vzdělání, nebo jen třeba protože jsou ve stresové tísni...
Taky jsem se dočetla, že samozřejmě některé informace v tomto článku jsou zase někde jinde zpochybňovány - takový oblíbený kolotoč...
Nicméně mě rozhovor oslovil...

Jak se můžeme dobrat pravdy, když jsou plnohodnotné názory cenzurovány? (a nejsou to už jen názory - je to něco jako "korektura obyvatelstva")
A chceme vůbec o té své "vydobyté pravdě" diskutovat? :4:
"Nechtít slyšet nic, co se mi protiví, co se mi nehodí, čemu nevěřím, atd"...myslím, že Freja tu měla zajímavou diskuzi o pravdě...no tak tady to máme v přímém přenosu...a je vidět kolik je najednou na světě mikrobiologů, epidemiologů a jiných odborníků, kteří učebnici biologie nikdy neotevřeli...upřímně se mi už zvedá kufr pokaždé, když "pepa odvedle" odborně a nevyžádaně začne vysvětlovat jak fungují vakcíny nebo jak funguje covid :61: zato jsem ráda za každej vědeckej názor, kterej mám vůbec možnost si prozkoumat...btw tady se mi potvrzuje taková věc...že čím víc člověk ví (pokud ovšem vlastní něco jako pokoru), tím častěji přiznává, že vlastně nic neví...
A já to přiznávám též :4:


Ale víte co? Něco vím na stopro :61: --- Stejně všichni jednou umřeme :75: (a už slyším některé hlasy - a jseš si jistá, že umřeme? brrrr :39: :32:)...tuhle náladu jsem měla naposledy před 10 lety :46: :75:
a ani jsem k tomu nepotřebovala covid :5:


smažu - jak jinak...

Příspěvky v diskuzi

Stránka: 3 2 1
Řazení:
29.09.2021 - 01:11 | Filtr
(Býk) player » les osika
Jo - to byla hezká diskuse. Sice Šinkora sám přiznal , že už moc nestuduje a nečte , ale kdo si to poslechne , dozví se opravdu hodně dat.

V zásadě - nyní už je to takový posezónní rozhovor. Protože jak se zdá , pokud budou lidé umírat i nyní , tak v podstatě dobrovolně (i když vakcíny taky neochrání 100% , někomu ta prudká imunní reakce na Covid stejnak přijde , takže zemře sem tam i někdo naočkovaný , ale jen jednotky).

Kdybych byl důchodce , kterej nevěří vědě , tak bych zkrátka ještě nějakou dobu nosil respirátor. A byl co nejvíc doma nebo ve volný přírodě.
29.09.2021 - 00:07 | Filtr
(Blíženci) les osika
Možná jeden z prvních kroků směřující k veřejné diskusi o stále poněkud citlivém tématu. Diskutují imunologové Václav Hořejší a Jiří Šinkora. Je milé vidět, že najít shodu mezi lidmi, které nespojuje stejná víra a zkušensti, není úplně nadlidský výkon..

:15:

https://www.reflex.cz/clanek/…
17.09.2021 - 15:44 | Filtr
(Panna) Žihadlo » cimi
Myslím, že jsi to hezky napsala. S těmi miliardami lidí, elitáře nechme stranou, a žvaněním.
Říkat si, co chci, co si myslím, ještě neznamená diskusi. Ani metání argumentů, kdy se snažíme protistranu zavalit hromadou informací (nebo dezinformací, v tomto případě to vyjde nastejno), není diskusí. Diskutérovi by mělo jít i o to, aby protistrana pochopila (tedy aby on sám byl schopen argumentovat srozumitelně druhým). Mluvím o pochopení, ne souhlasu.
Nevím, jestli se se schopností diskutování někdo narodí a jiný ne, ale že se málokdo diskutování učí, to je pravda. Proč třeba toto se neučí již ve škole? To není zcela pravda, některé školy (třeba Scio) toto učí již na prvním stupni. Není to málo? Přitom právě toto by děti připravilo do života mnohem lépe, než větný rozbor. A ještě by to byla investice do budoucnosti společnosti, protože za několik generací by možná v naší společnosti probíhala diskuse, opravdická diskuse.
17.09.2021 - 12:15 | Filtr
(Vodnář) mili111 » cimi
Jsem dnes ráno poslechla....dávám sem...krátké a za mě dost přesné...a astro :61:
https://www.youtube.com/watch/…
YouTube
17.09.2021 - 11:46 | Filtr
(Blíženci) cimi » mili111
Ano ano ano :15:
Je v tom chaos! Přiznejme si to :4:
Ale toto jsou právě informace, které postupně skládají ten obraz. A bez každých jednotlivých kousků je to pořád “lež”...
Když si představíš tu zeměkouli o miliardách lidí kde si každej žvaní to svoje a vidět jsou jen ti “elitáři” kteří zase odráží svou část obrazů a střípků obrazů...kdo vlastně nad tím takto přemýšlí a kdo na to vůbec má kapacitu? :32:
16.09.2021 - 13:01 | Filtr
(Blíženci) Tuatha Dé Danann » Tuatha Dé Danann
Italska policie v Turine, odlozila helmy a stity a pridala se k demonstrantum za svobodu :30:

...a to neni v Italii poprve
YouTube
12.09.2021 - 08:30 | Filtr
(Vodnář) mili111 » cimi
Buťo mě vír poznamenal mozek(nebo už něco před ním) a nebo?...nějak to nepobírám.

Toto: „Původně jsme si mysleli, že polovina nebo možná i tři čtvrtiny z nich budou mít ochranný účinek. Ale s překvapením jsme zjistili, že tak funguje jen jediná protilátka,“ přibližuje Jiří Moos, manažer společnosti I&I Prague, který se na projektu podílel.
a toto:
Nově vyvinutá testovací souprava se zaměřuje na spike protein, který vyvolává imunitu přímo ve viru, ostatně proto byl použit prakticky ve všech typech vakcín. Test je tak použitelný pro všechny skupiny lidí, protože protilátky po prodělání nemoci i po očkování by měly být částečně shodné.
„Samozřejmě to spektrum protilátek bude trošku odlišné, takže jsme dalecí toho říkat, že ty látky, které nereagují s naším testem, jsou neúčinné,“ upozorňuje Moos, že ochranných protilátek proti covidu je více.

...mě nějak zmátlo.....tedy jestli nechci být konspirátorem :61:
11.09.2021 - 22:51 | Filtr
(Štír) Freja
To je hodně zajímavý, posunuju, až budu mít víc času, připojím koment...
03.09.2021 - 20:24 | Filtr
(Blíženci) Lupi » Tuatha Dé Danann
Vimeo mi řeklo něco jako "oh, sorí, erorek se vloudil" Ale zrovna Turánek je na Naší Trubce.
03.09.2021 - 20:21 | Filtr
(Blíženci) Lupi » verka96
No já právě nedokážu zvážit :61: a ona pak chuděra kouká přes ty brejle. Ale budiž jí čest, že mi řekne maximálně něco ve smyslu "no, je to tvoje zdraví, dělej, jak myslíš" :4: Takže vlastně si můžu libovat (nakonec, proto jsem k ní přestoupila)
03.09.2021 - 20:19 | Filtr
(Blíženci) Lupi » Tuatha Dé Danann
To máš pravdu a já se na ni nijak nerozčilovala, jen mi to bylo kapku líto. Že ausgerechnet doktorce přijde divný, když člověčice vnímá svoje tělo.
Ale ono to je různé - vím o celé řádce lékařů (tedy spíš lékařek, ale i chlapi se najdou) co ten rozum používají a využívají kdejakých "aletrnativ" - ale tak polo pokoutně, aby na ně neštěkali.
Moje děti měly úžasnou pediatričku - antibiotika měly každá snad jen jednou za celé mládí, když už bylo skutečně ouvej. Jinak jsme všechno léčily tvarohovými zábaly, cibulovými odvary, dubovou kůrou, olejovými obklady a tak.
Ten tvaroh je kupříkladu na angínu jak dělanej.
03.09.2021 - 09:09 | Filtr
(Blíženci) Tuatha Dé Danann » Lupi
njn...nemuzeme se ale doktorum divit. Cesta k doktoratu je na dlouhou streku, predstav si ze stravis 10 + let studiem a prednaskami, lezis v knizkach, kde ti do hlavy tlucou jen farma lecbu, prirodni lecba jde v medicine stranou. Rekl bych ze medicina je po vsech strankach nejnarocnejsi obor, a to i co se delky studia tyce. Na druhou stranu i vzdelani lekari, by obcas meli pouzit selsky rozum, a pokusit se problemy neresit jen antibiotiky a tunami prasku, ale treba jen doporucit hodne pohybu a jist treba ovoce a med.

Nas obvodak takovy je. Treba co zacla pandemie, tak prestal pouzivat auto, a deti rozvazi do skoly na kole, kde si pridelal pridavny vozik pro deti :3:

Kdyz sem u nej byl s anginou, tak mi bylo tak zle, ze jsem i uvazoval nad antibiotikami, ktere jsem nemel 20 let a on mi to rozmluvil,.
Vecer jsem si poradne vykloktal hubu kvalitnim MANUKA medem a pred spanim dal pod jazyk cesnek , a rano bylo po angine...
03.09.2021 - 08:57 | Filtr
(Střelec) verka96 » Lupi
Tak to už je těžkej kalibr na doktorku.... :46:
To já vždycky hodně zvažuju, co jí řeknu (ta moje přijde mi totálně prášková), když tam už fakt musím nebo si jdu změřit, jestli mi něco nechybí..
03.09.2021 - 08:46 | Filtr
(Blíženci) Lupi » cimi
k lidskému tělu se chovat neumíme.

Ani mi nehovoř. Tuhle povídám své doktorce (mmch, je to příčetná osoba! antibiotika používá velmi uměřeně,například) něco ve smyslu "není třeba, kdyby bylo, tělo mi dá vědět." Koukla na mě přes brejle a povídá - tohle je na mě příliš šamanskej přístup.
Njn.
02.09.2021 - 21:26 | Filtr
(Střelec) verka96 » Tuatha Dé Danann
To je dobré video, docela mě překvapuje, že někdo z farmabysnysu takto otevřeně mluví. :15:
Prakticky tam říká věci, které jsou v souladu s obyčejným selským rozumem. Pro mě to nejsou novinky, jen se opravdu divím mnoha lidem, že tomuto nátlaku a manipulaci směrem od vlády a obecně médií podléhájí a bohužel zdraví je to nejcenější, co máme, proto by měli být max. obezřetní....
02.09.2021 - 19:50 | Filtr
(Blíženci) cimi » player
“Ale když je tu hrozba , že by až třeba pětina planety mohla ne vymřít , ale dlouhodobě churavět , je potřeba něco risknout. “

Ad i ostatní. Tady už musíme uznat že se bavíme jen na úrovni názorů a vnitřních rozhodnutí. Můžeme poslouchat a přijímat názory vědců i doktorů z každé části spektra, ale to co z nich vyselektujeme, je náš názor.

Já třeba vnímám že spousta lidí už dávno dlouhodobě churaví. Proto je pro mě ten uvozovkovaný úryvek jen takovým zvláštním zaslepením, alibismem či pokrytectvím.
V posledním čase přibylo na zemi nesčetně autoimunitních chorob...je tu rakovina... To jsou jistě dvě nejžhavější civilizační choroby a miliony lidí jimi trpí už od útlého věku obzvláště těmi prvně jmenovanými. No a pak je to neplodnost, která sice není evidována jako choroba, ale budoucnost na planetě velice výrazně ovlivňuje...
Buď to jde s námi z kopce a chytáme se stébel, nebo chceme obejít přirozené cykly včetně smrti...

“ Jinak - samozřejmě - jak postupuje výzkum a vývoj , tak postupuje trh a jsme přepráškovaní , přeantikoncepcovaní a přeantibiotikovaný. Ale právě - tam jsou jasný důkazy a stejnak - bez těch léčiv by bývalo hodně ouvej. “

Ano...viz výše...k lidskému tělu se chovat neumíme. Znalosti nejsou moudrost. K té člověk zraje až zkušenostmi. Proto by každý měl zůstávat open-minded. Vše se mění, vše reaguje a i na to je potřeba reagovat.
Proto jsem psala o tom, že i ti vědci a lékaři stále ověřují a my bychom měli s nimi...jestli je mi rozumět ; )
02.09.2021 - 18:56 | Filtr
(Blíženci) Tuatha Dé Danann » verka96
Diky moc :15:

Zaujalo me video, ktere na tom webu na me vyskocilo.

ROZHOVOR s MVDr. JIŘÍM URBÁNKEM, MBA, bývalým stratégem prodeje a marketingu ve farmaceutickém průmyslu


"LIDSKE ZDRAVI JE OBCHOD, ZDRAVI JE KOMODITA"

"JE POTREBA PRODAVAT RESENI,KTERE LZE KOMERCIALIZOVAT, ZE KTEREHO LZE MIT PROFIT, PROTOZE Z VLASTNI PRIROZENE IMUNITY, NIKDO ZADNY PROFIT NEMA"

https://nastub.cz/w/…
02.09.2021 - 09:34 | Filtr
(Střelec) verka96 » Tuatha Dé Danann
Tady se nic nesmaže, tedy aspoň doufám... :5: Kdo nestihl vyslechnout, posílám:

https://nastub.cz/w/…
02.09.2021 - 08:52 | Filtr
(Blíženci) Tuatha Dé Danann » Tuatha Dé Danann
Tak vakcinologa Turanka uz taky smazali, nejlepsi dostupny video argument proti farma mafii na trhu..

Kundy jedny nevychovany :71:

https://vimeo.com/588431091

Hlavne ze vcera v predvolebni debate, vsichni priznali, ze nejsou doktori, a ze se musi radit s "odborniky"...
01.09.2021 - 22:07 | Filtr
(Blíženci) les osika
přikládám, možná zajímavé nahlédnutí nejen o etice:

https://www.mises.cz/literatura/…

"Hráč baseballu může chytit letící míč, i když neví zhola nic o fyzice. Stejně tak můžeme správně vnímat čin jako nemorální, i když nevíme nic o etických teoriích."

(no je to trochu delší)
:84:
30.08.2021 - 21:58 | Filtr
(Býk) player » cimi
To ani půl na půl ne , odhaduje se něco mezi 10-20%. Jenže to už třeba u nás znamená půl milionu až milion lidí s nevítaným návštěvníkem , kterej může život hodně znehodnotit.

Jinak - samozřejmě - jak postupuje výzkum a vývoj , tak postupuje trh a jsme přepráškovaní , přeantikoncepcovaní a přeantibiotikovaný. Ale právě - tam jsou jasný důkazy a stejnak - bez těch léčiv by bývalo hodně ouvej.

Právě fakt - ten nezpochybnitelný tě zastaví. Ale když je tu hrozba , že by až třeba pětina planety mohla ne vymřít , ale dlouhodobě churavět , je potřeba něco risknout.

Vědců z pochybnostma - nikoliv důkazama - je tak 1-2%. MAylím vědců , nikoli lékařů. Protože lékař je jiná kategorie. Vím , že třeba 10% lékařů má pochybnosti. Ale stejnak se naočkovat dali...riskli to.
29.08.2021 - 18:32 | Filtr
(Blíženci) cimi » player
"Jasně. Ale vakcíny vymýšleli obrovské týmy mozků , o jejichž kapacitě se nám běžným smrtelníkům ani nezdá." může být...a právě proto by člověk měl naslouchat i těm vědcům, kteří stále drží pochybnosti, protože ne každá pochybnost má za záměr nějakou sabotáž nebo konspiraci...prostě co se týče jakýchkoliv "vynálezů" které mají být paušalizované, je dobré být na pozoru...něco lze pojmout paušálně do jisté míry a něco téměř ne...

Post covid není u všech pacientů covid...ano jsou možné, jsou dejme tomu půl na půl, ale nejsou u všech případů...stejně jako propuknutí nemoci v té nejhorší variantě není u všech nakažených...

Já se většinou snažím informovat přímo u zdroje a ostatnímu se snažím naslouchat a inspirovat se...ucelený obrázek si můžeme udělat pro sebe, ale nikoli pro celou společnost...taková už je lidská psychika a možnost vnímat celek je omezená...
A jestliže se stane nutným nebo nuceným nastolit nějaké rozhodnutí pro "obecné blaho" pak je jasné, že jsme někoho obětovali nikoli zachránili, jelikož svět není stejnorodý ale různorodý...

Internet nedělá situaci o tolik jinačí v tom smyslu, že kdyby nebyl lidé by očkování neřešili...ale dá se říct najisto, že režim dělal situaci jinačí...sunar, oddělení matky od dítěte, vedení porodu, antibiotika na cokoliv, co je tvoje to je moje - to vše se bralo jako samozřejmost a jinakost se neřešila...nebylo ani s čím srovnávat...
Po letitých zkušenostech s různými vedlejšími účinky se v lecčem změnil pohled nejen veřejnosti ale i vědců....nejen na očkování...stalo se tak v průběhu let s negativními zkušenostmi a s vědeckým zhodnocením delšího časového úseku...např. antibiotika přestávají fungovat, antikoncepce už není vychvalována do nebes, lidský organismus reaguje čím dál častěji alergickými reakcemi...voda je kontaminována těmito všemi obsahy a to má také své následky...atd. to nejsou konspirace ale fakta...
Když si vzpomenem na poslední pandemii, když se světem začala prohánět španělská chřipka, nebyla jí věnována zdaleka taková pozornost jako koronaviru...zasažené země zprávy o chřipce cenzurovali, protože byli ve válečném stavu...(btw u španělské chřipky v její původní podobě také hrála velkou roli "cytokinová bouře")...později virus zmutoval a stal se méně nebezpečným...tenkrát se Británie také pokoušela bojovat proti viru očkováním, ale po zjištění, že virus mutuje od toho upustila...

...
29.08.2021 - 14:13 | Filtr
(Blíženci) Tuatha Dé Danann » Tuatha Dé Danann
O vikendu i dnes pokracuji demonstrace v Anglii, Australii,Francii, Italii, Recku, Nemecku, Washingtonu, New Yorku a media vcetne BBC, Independent, Novinky, Idnes atd., to stale nepovazuji za dulezite nas o tom informovat.

https://www.youtube.com/watch/…
https://www.youtube.com/watch/…
https://www.youtube.com/watch/…
https://www.youtube.com/watch/…
https://www.youtube.com/watch/…

https://www.france24.com/en/…
YouTube
27.08.2021 - 15:09 | Filtr
(Blíženci) Lupi
Nevím, jestli to má přímou souvislost s tématem, ale: včera jsem vedla rozhovor. Děvče mladé, slušné - a kolem ní prý hromady kovidových mrtvol.....mno. Neznala jsem žádnou, ač jsme na malém městě, ale pak řekla jméno, které znám, tak jsem povinně ochala s ní, jakáže tragedie - až na ulici mi došlo, že pánovi muselo být kolem devadesáti, kdoví, ne-li hodně přes.
Ale říkám to kvůli jiné věci: z holčiny postupně vylezlo, že se léčí na kdejaké psychoporuchy, depresemi počínajíc. Tak jsem si řekla, pak nemáš mít holka kupy mrtvol kolem - nebýt kovidu, byly by z jiných příčin.
Tož asi tak.
Příspěvky: 75-51 50-26 25-1
« předchozí  další » »|
Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2021
Lunární kalendář
Luna v RakRaku
ukázat kalendář »