Sebevražda (západní) civilizace?


25.11.2017 - 16:14
(Býk) Deam
Sebevražda (západní) civilizace?
Nějaký čas už přemýšlím o založení tohoto vlákna, inspirovala mě diskuze pořádaná Pardubickým salonem s příznačným názvem:

"Pomalá sebevražda západní civilizace"

https://www.youtube.com/watch/…

Sice zde existuje spřízněné téma - invaze islámu a jeho stoupenců, nicméně problém je mnohem hlubší.

Něco, doufám, že nikoliv nenapravitelně, poškodilo psychiku velké části Evropanů, Američanů a dalších příslušníků ZC, že naprosto zblbli.

Důsledky první a druhé světové války? Zajímavé je, že touto sebevražedností trpí právě jen západní civilizace, přičemž ostatní civilizační okruhy si se svými protivníky také žádné servítky nebraly, ale sklony k autogenocidě neprojevují.

Příčinou tedy musí být něco, co ostatní nemají? Hlavní hosté berou jako jednoho z viníků opuštění boha. Otázkou je, jestli křesťanství samo o sobě nemá obrovskou roli na tom, kam nejen Evropa směřuje - dlužno dodat, že opět jen křesťanství západní - určitě mělo obrovskou roli při rozkvětu, když se ale podívám na vrcholné představitele současných církví, nelze nevidět, že s velkou chutí zatloukají hřebíky do rakve.

Se značnou dávkou cynismu bych si mohl říkat, že mi to může být jedno, nějak už to dožiju a co bude později, to mi může být ukradené, jenže mě z toho všeho poněkud přepadají chmury.
YouTube

Příspěvky v diskuzi

Stránkování od konce: / 33 

Řazení:
29.06.2020 - 15:23 | Filtr
(Blíženci) Lupi » Deam
To je zajímavý a povzbudivý pohled. Už mě taky napadlo, že to začíná být město versus venkov, přičemž město si uzurpuje právo na jediný správný pohled a nějak ne a ne pochopit, že bez venkova nepřežije.
Pořád se to točí kolem organické versus anorganické, pořád.
29.06.2020 - 10:15 | Filtr
(Býk) Deam » Deam
Ještě doplnění k dění v SSA v podání Petra Hampla:

http://www.radiodixie.cz/clanek/…
28.06.2020 - 23:50 | Filtr
(Vodnář) Anilah » Lupi
Ano, právě na to reagovala ta Indka.

Když to tak sleduju, tak si říkám, kam se hrabal Landa v Orlíku - na dnešní poměry hotový beránek.
28.06.2020 - 23:48 | Filtr
(Býk) Deam » Deam
Když odbočím ještě trochu jinam, jsem zvědav, kam až to bude chtít hnát Erdogan, myslím, že s Libyí už si vzal příliš velké sousto a podařilo se mu sebrat proti sobě docela různorodou alianci. :)
28.06.2020 - 23:30 | Filtr
(Býk) Deam » Lupi
Trochu jsem se ještě hrabal v komentářích pod originálním článkem a dle údajných místních to zdaleka nebylo tak konfliktní, jak to líčil Washington Post. Mezi lidmi byly zvěsti, že mají být navezeni radikálové autobusy, tak se připravili a když to všechno proběhlo v poklidu, tak se mezi sebou obě strany celkem bez problémů "družily".

Je nepochybné, že novináři a jejich sponzoři to chtějí vyhrotit na maximum.
28.06.2020 - 23:27 | Filtr
(Býk) Deam » Anilah
Je krásně vidět, že "aktivistům" nezávisle na barvě pleti nejde ani tak o to, dosáhnout něčeho, jako spíše všechno zničit. A s ohledem na vyprázdněnost oněch revolucionářů to berou z jedné vody na čisto.

Co bude, až splní svou historickou úlohu, to se uvidí. :)

ZE je snad až na pár výjimek v řiti, v USA podle mě spíše pomůžou vyhrát Trumpovi volby a jestli se o něco pokusí po volbách, tak je zpacifikují.

Opravdu žijeme v zajímavých časech. :)
28.06.2020 - 19:52 | Filtr
(Blíženci) Lupi » Anilah
Já to říkám furt - potřebujou vnitřní totalitu, bobánci. Chybí jim to v portfoliu zkušeností.
Ale že Británie, to je mi fakt smutno......to s tím nebohým fotbalovým fanoušem, tos četla? Jak ten odporný drzec vlekl letadýlkem transparent, že Vajtlajvsmetr?
28.06.2020 - 19:49 | Filtr
(Blíženci) Lupi » Deam
Ano ano.....člověk by slzu uronil nad nebohou aktivistkou, co? :61: Pocítila strach, děvenka! No toto......to si teda dovolili, když chtěla jen pokojně zlikvidovat pomník :4:
Bóže, do čehos to duši dal!
27.06.2020 - 22:43 | Filtr
(Vodnář) Anilah » Deam
Původem Idnka Priyamvada Gopal dostala v Cambridgi urychleně profesu poté, co na Twitter napsala, že na Bílých životech nezáleží.

Začíná to všechno smrdět - kdo se nebude klanět pozitivní diskriminaci, bude ocejchován jako rasista, bude vyhozen z práce a už si neškrtne. Ale násilí na bílých a jejich diskriminace budou promíjeny.
Nejhorší je, že tuhle pokřivenost prosazují běloši.
27.06.2020 - 18:52 | Filtr
(Býk) Deam
Trochu něčeho pro obveselení - o strastech hnutí BLM na americkém maloměstě... :4:

"" Stále více amerických měst se zbavuje zón ovládaných BLM

Antifa a aktivisté BLM začínají prohrávat. Snaha přenést protesty do středně velkých měst USA narazila na silný odpor místního obyvatelstva, které odmítlo podporovat údajné “antirasistické“ šílenství. Sami organizují ozbrojenou obranu, která udržuje pořádek a chrání jejich majetky. Aktivisté Antify a BLM tak nemohou rabovat, zapalovat obchody, ani vyvracet pomníky.

Devatenáctiletá studentka Sinai Espisonoe z města Omak ve státě Washington neskrývá strach i zklamání:
„Ozbrojená občanská stráž bedlivě sledovala klid a pořádek během celé demonstrace BLM. Bylo nás asi 600 a když jsme chtěli jít ulicemi města, najednou jsme byli obklíčeni po zuby ozbrojenými lidmi. Představili se jako domobrana a řekli, že pokud se někdo z nás dotkne soukromého vlastnictví nebo městské infrastruktury, začnou po nás střílet.“ Devatenáctiletá dívka se svěřila, že cítila strach.
„Pouze jsme vyzývali ke klidnému zničení pomníku jednoho z bývalých obyvatel Omaku, kterého považujeme za rasistu!“ Manifestace # BlackLivesMatter přešla pokojně pod dohledem civilní stráže k pomníku. Střechy okolních budov byly obsazeny odstřelovači domobrany. Jejich pušky mluvily jasně: „Zničte něco, a pozabíjíme vás!“, naříkala aktivistka BLM.

Jak uvádí The Washington Post, město Omak není výjimkou. Ve středních a malých městech se zorganizovala domobrana v podobě všeobecné mobilizace obyvatel. Farmáři, obchodníci i úředníci se připravují na obranu proti vandalům. Rozsáhlé právo na držení zbraně umožňuje místním obyvatelům udržovat pořádek. Při vjezdu do některých měst se také objevily billboardy "Zóna bez BLM". Šerifové rovněž varují všechny návštěvníky, že pokud budou vyvolávat násilí, policie jim bezpečí nezajistí. Pořádek sjednají ozbrojení občané.

Sebeobrana Američanů proti vandalům „nevoní“ zvláště levicovým médiím, které šíří zprávy o "bílých rasistech z extrémní pravice". Údajně se tak "brání Afroameričanům vyjádřit svůj spravedlivý hněv". "


Zdroj v polštině

https://www.magnapolonia.org/coraz-…

Obsáhleji a s patřičným zabarvením v angličtině. :)

https://www.independent.co.uk/news/…
26.06.2020 - 22:22 | Filtr
(Býk) Deam » Lupi
Jj, četl jsem, má pravdu. :)
25.06.2020 - 18:56 | Filtr
(Blíženci) Lupi » Deam
Ten kluk je čím dál lepší - přečti si,co za závěry učinil v kauze Digitální moloch, už to má na stránkách.
22.06.2020 - 23:44 | Filtr
(Býk) Deam
Opět MK:

https://kechlibar.net/2020/06/…

a

https://kechlibar.net/2020/06/…

Odolával jsem po mnoho týdnů, ale už to nešlo...:)
04.05.2020 - 09:19 | Filtr
(Blíženci) Lupi » Deam
Kdyby pražanům...ani mi nehovoř, až se mi udělalo nevolno. Starý časy na mě dýchly smrdutým dechem! Ten Hamáček se nám nějak rozvrkočil......
03.05.2020 - 23:15 | Filtr
(Býk) Deam
https://kechlibar.net/2020/05/…

Přesně něco takového pražanům jistě už dlouho chybělo. :4:
10.04.2020 - 14:08 | Filtr
(Blíženci) Lupi » Wiké
Já taky :24: Hodně věděla, byla věrohodná a hlavně - nevychovávala! Na to jsem při svém věku a zkušenostech alergická.
10.04.2020 - 12:45 | Filtr
(Panna) Wiké
Já jsem ji měla ráda, myslím, že do tohodle vlákna patří, protože pomáhala vidět svět jinak než v masmédiích, což tohle vlákno taky dělá.

Terezka Spencerová v úterý zemřela na selhání srdce.

https://www.extra.cz/zname-novinarc…
10.04.2020 - 08:12 | Filtr
(Blíženci) Lupi » Tuatha Dé Danann
Jen bych doplnila - skalní odpůrci MUSLIMSKÝCH migrantů. Že by se proti nějakým jiným migrantům zvedal masivní odpor, to jsem si nevšimla....a na světě nejsou jen muslimové. Ačkoli jsou nějak nejvíc vidět a slyšet. A pro tenhle odpor jsou jistě dobré důvody.
09.04.2020 - 23:20 | Filtr
(Blíženci) Tuatha Dé Danann » Deam
Ja sem to sem dal, ze mi to prislo zajimavy az vtipny.
Za prve, migranti vetsinou nemaji kvalitni vzdelani, v mnoha pripadech zrejme zadne, a za druhy, vzali mohameda "doslova, za slovo" a zacli cestovat :3:
Nicmene, zamerne jsem ten citat nijak nedoplnil a nekomentoval, abych se dozvedel, jak na to skalni odpurci migrantu budou reagovat, a jak si to prelozi a vylozi :3:
09.04.2020 - 22:58 | Filtr
(Býk) Deam » Tuatha Dé Danann
"Kdyby krev, výtok a hnis vytékaly z manželova nosu a žena by je olízla svým jazykem, stále by pořád nebyla schopna splnit to, co je oprávněn od ní požadovat." Taky Mohamed :4:

On toho podle islámských tradic za život vyzvracel spoustu, bohužel hovadiny mívají mnohem nepříjemnější důsledky pro ostatní než "moudra". :3:
09.04.2020 - 16:18 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » Tuatha Dé Danann
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Verona1, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
€ 15.- Flixbus ? Nebo kdo? :8:
09.04.2020 - 12:52 | Filtr
(Blíženci) Lupi » Tuatha Dé Danann
Maličkou, Mohamede, maličkou. Avšak nepotřebuju vidět celého jelena, abych si skolila večeři....stačí mi viděti konečky jeho paroží. (Sokolí Oko)
Taky je vidět...a vidět, Mohamed viděl ve světě rozhodně něco zcela jiného, než já :3:
09.04.2020 - 11:58 | Filtr
(Blíženci) Tuatha Dé Danann
„Neříkej mi, jaké vzdělání máš. Řekni mi, jak velkou část světa jsi viděl.” – Mohamed
09.04.2020 - 11:13 | Filtr
(Blíženci) Lupi » Deam
:39: :41: :24: :24: :47: :115:
09.04.2020 - 07:15 | Filtr
(Panna) Wiké » Deam
máš pěkný ty perličky ..hm hm..
Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2020
Lunární kalendář
Luna ve Vodnář Vodnáři
ukázat kalendář »