Sebevražda (západní) civilizace?


25.11.2017 - 16:14
(Býk) Deam
Sebevražda (západní) civilizace?
Nějaký čas už přemýšlím o založení tohoto vlákna, inspirovala mě diskuze pořádaná Pardubickým salonem s příznačným názvem:

"Pomalá sebevražda západní civilizace"

https://www.youtube.com/watch/…

Sice zde existuje spřízněné téma - invaze islámu a jeho stoupenců, nicméně problém je mnohem hlubší.

Něco, doufám, že nikoliv nenapravitelně, poškodilo psychiku velké části Evropanů, Američanů a dalších příslušníků ZC, že naprosto zblbli.

Důsledky první a druhé světové války? Zajímavé je, že touto sebevražedností trpí právě jen západní civilizace, přičemž ostatní civilizační okruhy si se svými protivníky také žádné servítky nebraly, ale sklony k autogenocidě neprojevují.

Příčinou tedy musí být něco, co ostatní nemají? Hlavní hosté berou jako jednoho z viníků opuštění boha. Otázkou je, jestli křesťanství samo o sobě nemá obrovskou roli na tom, kam nejen Evropa směřuje - dlužno dodat, že opět jen křesťanství západní - určitě mělo obrovskou roli při rozkvětu, když se ale podívám na vrcholné představitele současných církví, nelze nevidět, že s velkou chutí zatloukají hřebíky do rakve.

Se značnou dávkou cynismu bych si mohl říkat, že mi to může být jedno, nějak už to dožiju a co bude později, to mi může být ukradené, jenže mě z toho všeho poněkud přepadají chmury.
YouTube

Příspěvky v diskuzi

Stránkování od konce: / 40 

Řazení:
20.02.2021 - 12:57 | Filtr
(Rak) Tuvalu » Tuatha Dé Danann
Migrace bude zase tryk k odvrácení pozornosti od schpinave práce našich vládců, dobry žraldélko pro Homomainstream, nenávistníci se uorgazmujou k skorosmrti. Jinak Migrace dobry důvod pro zavedení Digitallní totality.
Takže nevyvolávat Paniku s tím že Lidstvo bude svobodne by se asi nemělo.
Když čtu jak se tady na tom webu ty esoteričky Nenávidí, kdo ví jestli se dokážou přeorientovt,
čekajíc na prince s Marsem v ohnivem znamení.

✉️
20.02.2021 - 11:13 | Filtr
(Blíženci) Tuatha Dé Danann » Tuatha Dé Danann
Coz mi privadi k jine myslence. Kdyz se podivam na SAE emiraty, ktery si diky rope stavi v pousti lyzarske arealy a kupuji fotbalove tymy jen pro zabavu a kdyz to pak porovnam treba stou Nigerii nebo Venezuelou, kde maji slusne naleziste ropy, ale clovek tam nema co do huby, a provrtaj te na ulici kulkou pro lahev mleka...
20.02.2021 - 10:37 | Filtr
(Blíženci) Tuatha Dé Danann » AL8EX
Jen tak mimochodem, kdyz ses u toho kdo je u koho na navsteve.:

Podle soudu je společnost Shell zodpovědná za závažné ropné znečištění několika vesnic v deltě řeky Niger. Společnost Shell na území Nigérie těží ropu více jak šedesát let.

"Nigerijská ropná delta je jedním z nejbohatších nalezišť ropy na světě. Region ale zůstává EXTREMNE CHUDY a lidé se tu živí rybolovem nebo zemědělstvím. Opakované problémy s úniky ropy jim obživu znemožňuji."


https://www.idnes.cz/ekonomika/…
YouTube
19.02.2021 - 09:21 | Filtr
(Rak) AL8EX
k těm migrantům dodám.. sám žiji v cizí zemi, ale vždy ctím kulturu a zvyky.. přece jen jsem to já, kdo je na "návštěvě"

Ovšem to co předvádějí tzv. migranti a utečenci v Evropě, nemá obdoby a je opravdu za hranou.. děláme ze sebe debílky, necháváme se utlačovat, ničit kulturu, zemi, rodiny, národ i ekonomiku..

video jak migranti slaví silvestr v Německu.. budiž to ponaučení pro ty, co se vznášejí na růžovém obláčku

https://www.facebook.com/1000516886…


problém je opravdu hlubší, jsme obyvatelé, nikoli národ, chybí nám "myšlenka" i směr a rovnováha Bytí
18.02.2021 - 20:54 | Filtr
(Býk) Deam » Anilah
Heh, podle "životopisu" je to takový ideální prototyp nového evropského člověka z řad původního obyvatelstva, se není čemu divit, že mu DR umetá cestičku. :)

18.02.2021 - 20:43 | Filtr
(Vodnář) Anilah » Deam
Ještě mě k tomu napadla otázka, proč o takové prkotině napíše DR tak obsáhlý článek? To je jako kdyby psali o tom, že nějaká bába v horní dolní zahučela na dvoře do močůvky.
Přitom se dějí daleko závažnější věci u nás i po světě. Ne, je zajímá nějaký studentík MU, kterému ještě teče mlíko po bradě. Dokonce má tenhle ekologický pseudobuřič, zastánce agendy OSN už svou stránku na Wiki:
https://cs.wikipedia.org/wiki/…
Čím víc o tom čtu, tím víc mi to všechno smrdí... Cena J. Vavrouška, Nadace Charty 77 - bažina.

Ať už to psal nebo ne, nemá všech pět pohromadě tak jako tak. :)
18.02.2021 - 19:55 | Filtr
(Býk) Deam » Anilah
Jo, to se sotva dozvíme. :) Mimochodem, jeho kámoška už dle informací dostupných na facebooku v době vytvoření příspěvku za FFF nevystupovala.

Takové názory klidně někteří mít mohou, ale fakt pochybuju, že by to dnešní náctiletí napsali tímto způsobem.

Podle mě to bylo buď vytvořeno jako parodie (jenže údajně to nikdo nikdy přímo na facebooku neviděl), trolling FFF a nebo chyták.

Kromě Deníku referendum o tom psaly ještě studentské listy - https://slisty.cz/fridays-for-futur…, ale DR je přeci jen čtenější, tak jsem dal odkaz na ně.

Samozřejmě na 100% se jejich autorství vyloučit nedá, pokud je člověk nesledoval zrovna v době, kdy to vzniklo či nezná osobně, ale s ohledem na dostupné informace to pokládám za vysoce nepravděpodobné.

Připomíná mi to trochu záležitost kolem "migrantů v Chebu".

Viz:
https://www.ctidoma.cz/sites/…

Přišlo mi to tenkrát docela vtipné, naneštěstí i na tohle dokázalo dost lidí opravdu naletět. :)

K DR - snad právě pro to, že jejich světonázor obecně nesdílím, čtu DR poměrně často, stejně jako Britské listy. :) Patočka dost zavání nejpozději od dob kuřimské kauzy a Aničky Škrlové, navíc je to mimo jiné bývalý celkem dobře živený sociální demokrat...
17.02.2021 - 22:02 | Filtr
(Vodnář) Anilah » Deam
Pokud je to hoax, zajímalo by mě, kdo ho vytvořil a proč. Možná by to nějaký IT-detektiv uměl zjistit. Že by pomsta Doubravskému a jeho kámošce (oba kliamaktivisti)?

Deník Referendum píše jen o tom, kdo to sdílel, samozřejmě s příslušnými nálepkami „krajní pravice“ apod. (Hm, počkám si, až budou psát o Bartošovi např., že je přívrženec teroristické organizace - do té doby je to pro mě nevěrohodné, jednostranné médium).
Nedivila bych se ani tomu, pokud by to byl nějaký pokusný balónek/Overtonovo okno.
Jestliže švédští „vědci“ prosazují kanibalismus a německá televize vysílá písně o babičce ekologické svini, která jezdí autem, tak pak v tomto světle není nepravděpodobné, že by i toto někdo mohl myslet vážně.

Taky to mohl být špek nastražený k tomu, aby mohli dehonestovat lidi, kteří příspěvek sdíleli. Zároveň se skupině FFF udělá reklama - nevinní aktivisti vs. zlí šiřitelé hoaxů/nácci, jak píše Doubravský...

Možné je všechno. Vzhledem k tomu, jaké nechutnosti se dětem ve školách lijí do hlav, by mě totiž vůbec nepřekvapilo, kdyby takové názory skutečně měly.

Ostatně, vůdce německých zelených Anton Hofreiter a další začali požadovat v rámci Nové zelené politiky zákaz výstavby rodinných domů a jejich úplné vyvlastnění! Část by se měla bourat, aby se na jejich místě postavili větrníky a solární elektrárny (uhlí je fuj) a část by se měla vyhnat na patra.

Závěr: dneska nelze jen tak něco spláchnout hoaxem. Mezi Zelenými mozky je opravdu spousta šílenců.


Ještě k DR: Majitel Jakub Patočka, který stojí za okatě antibabišovským DR, nezveřejňuje účetnictví, čímž páchá trestný čin. Naposledy zveřejnil účetní závěrku za rok 2018.
Financování je neprůhledné - 2017 i 2018 končil statisíce v mínusu; prý jej financuje především Nadační fond Nezávislosti Deníku Referendum z příspěvku čtenářů - kdo dál? To se asi nedozvíme. A seznam redaktorů je téměř nekonečný. Každopádně má Patočka bohatou politickou a zeleně aktivistickou minulost.
17.02.2021 - 11:19 | Filtr
(Rak) Tuvalu » Anilah
Tak to se teda ptám proč na ně není trestní oznámení?
17.02.2021 - 09:39 | Filtr
(Vodnář) mili111 » Anilah
TVL...nemám slov...tedy s první půlkou v podstatě souhlasím...ale pak se to nějak zvrhává :22:
Doufám tedy, že je to fakt jen podvrh...jak psal D.
17.02.2021 - 09:39 | Filtr
(Býk) Deam » Anilah
Nejde najít nic jiného, než že jde o podvrh.

https://denikreferendum.cz/clanek/…

V Německu sice už něco podobného opravdu proběhlo, dokonce pod záštitou veřejnoprávní televize, už je to nějaký ten pátek zpět a byl z toho docela skandál, jenže v tomhle případě se dají dohledat pouze opakovaná prohlášení, že jde o fake.

To by samo o sobě nemuselo být dostatečně přesvědčivé, pravdou ovšem je, že to vůbec nezapadá do obvyklého způsobu vyjadřování na FFF a vůbec si nedovedu představit nikoho z dnešní generace, kdo by se takto vyjadřoval - nemyslím obsahově, ale formou. :)
17.02.2021 - 09:31 | Filtr
(Vodnář) mili111 » Korzárka
Jsem ráda, že se mi ty politiky aspol. podařilo odťukat (EFT)ještě před tímto obdobím...bo to bych nyní bouchala hlavou i celým tělem do stolu :61:
Nyní mě to emočně nechává v klidu...zaplaťkoště....samozřejmě možné důsledky jejich činů ne...ale to bych musela být buď dement nebo na opačné straně...nějakej polobůh. :61:...aby mi to bylo putýnka.

Zuby si nech...žádný talíře...ať je můžeš pokousat až bude přituhovat :61:...no a na kořínky, mech a větve se popř. taky hodí. :61: :29:
16.02.2021 - 23:04 | Filtr
(Vodnář) Anilah » Anilah
Opravdu to nehledám, chodí mi to poštou... :/

Musím se podělit o šok z mladých zelených aktivistů, kteří touží po smrti svých rodičů a prarodičů. Převýchova dětiček ve školách přináší své trpké plody.
K příspěvku je přiložený obrázek, který se zobrazí pouze přihlášeným uživatlům.
(Přihlásit)
15.02.2021 - 19:39 | Filtr
(Býk) Korzárka » mili111
"Tahle doba je ....fascinující....to nevymyslíš"

Tak nějak. Když jsem včera poslouchala B. na tiskovce, jak novinářům radí, co mají psát, aby lidé uvěřili, vypadalo to, že rozkoušu talíř.

Zbytek jsem smazala. I když by bylo víc k tématu diskuze. Nemám na to náladu. :11: :16:
15.02.2021 - 19:27 | Filtr
(Býk) Korzárka » Anilah
Ad děla... Mám z toho chuť Hamáčkově ministerstvu propláchnout :71:


(Omluva. Fakt už moc. Lidem trpělivost dochází, obzvláště po víkendové šarádě. Jen asi ne pořád dost rychle.)
15.02.2021 - 19:16 | Filtr
(Vodnář) mili111 » Anilah
TVL...jak je možný, že jim někdo ještě něco baští...když je to tak jasný :63:...nepobírám
Takhle by luskli prsty...přesměrovali toky....a máme po problémech....kvůli kterým nyní vznikají nové problémy.... :4:...jemně nechutnej příběh...proč :39:
Půjčíme si miliardy...bo přeci nemáme...a nevyděláme....a pak je přepošlem :85:

To budou chodit kropit sjezdovky...aby pomohli vlekařům :85:

Tahle doba je ....fascinující....to nevymyslíš :22:....vůbec nepobírám, jak se někdo v tomhle ještě může bavit o tom...kdo ve vládě a sněmovně a kde všude....je horší nebo lepší a jak to kdo asi myslí :61:
Tak to je asi viditelný...jak to myslí :61:
15.02.2021 - 18:22 | Filtr
(Vodnář) Anilah
Vlákno by se mohlo jmenovat i Vražda...

Na jedné straně se likviduje zdejší zdravotní péče, ruší se lůžka a privatizují se nemocnice, která pak nevýdělečná oddělení zavírají a ponechávají si jen ta zisková (načež jsou pak při sebemenším náporu přetížené a „hroutí“ se zdravotní systém), na straně druhé posíláme stovky milionů na nemocnice po celém světě, aby měli tamní občané lepší zdravotní péči, miliony na imigraci, miliony na podkopávání režimů jiných států...
Prostě jeden velký hnus.

https://www.mvcr.cz/clanek/…

Plus mi teď přišla zpráva, že MV chce nakupovat vodní děla za 231 mega - před pár dny to ještě bylo 103. Hádejte, na koho ta vodní děla asi budou použita... No, na sprchování imigrantů ne.
14.02.2021 - 18:25 | Filtr
(Býk) Deam » Lupi
V pohodě. :) V nejhorším prostě upravím název diskuze a je to. :)
14.02.2021 - 16:12 | Filtr
(Blíženci) Lupi » Deam
Milý Deame! Hluboce se ti omlouvám za to, že ti sem švihnu tuto zprávu: můžeš to vzít třeba tak, že pro Američany je špatná :46:
Ale nenašla jsem prostě vhodné vlákno, tak ti tu holt prasím:

https://ct24.ceskatelevize.cz/ekono…
13.02.2021 - 23:02 | Filtr
(Býk) Deam
Šustek o revizionismu ve vztahu k české historii:

https://www.youtube.com/watch/…
YouTube
07.02.2021 - 22:42 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » Deam
Kosovo není konec civilizace.
Ani eu není civilizace.
Civilizace jsou aborigini, enuiti, křováci..indiáni..
07.02.2021 - 18:42 | Filtr
(Býk) Deam » Lupi
Tohle je ještě v normě. :2:
07.02.2021 - 12:28 | Filtr
(Blíženci) Lupi » Deam
Právě, přibudou.
07.02.2021 - 12:27 | Filtr
(Blíženci) Lupi » Deam
:61: :61: :61: no ale Deame, styď se! :47: To není žádná pořádná špatná zpráva!
07.02.2021 - 12:26 | Filtr
(Blíženci) Lupi » mili111
No já ti nevim, karle. My to měli - koupila sis známku a když byla popelnice plná, vykulilas a nalípla známku.
Výsledkem bylo, že "blbí" třídili, až se z nich kouřilo a "chytrý" začli zvesela plnit příkopy - tak se přešlo na paušál.
Příspěvky od konce
« předchozí  další » »|


Přejít na libovolnou stránku: / 40 

Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2021
Lunární kalendář
Luna ve Lev Lvu
ukázat kalendář »