Sebevražda (západní) civilizace?


25.11.2017 - 16:14
(Býk) Deam
Sebevražda (západní) civilizace?
Nějaký čas už přemýšlím o založení tohoto vlákna, inspirovala mě diskuze pořádaná Pardubickým salonem s příznačným názvem:

"Pomalá sebevražda západní civilizace"

https://www.youtube.com/watch/…

Sice zde existuje spřízněné téma - invaze islámu a jeho stoupenců, nicméně problém je mnohem hlubší.

Něco, doufám, že nikoliv nenapravitelně, poškodilo psychiku velké části Evropanů, Američanů a dalších příslušníků ZC, že naprosto zblbli.

Důsledky první a druhé světové války? Zajímavé je, že touto sebevražedností trpí právě jen západní civilizace, přičemž ostatní civilizační okruhy si se svými protivníky také žádné servítky nebraly, ale sklony k autogenocidě neprojevují.

Příčinou tedy musí být něco, co ostatní nemají? Hlavní hosté berou jako jednoho z viníků opuštění boha. Otázkou je, jestli křesťanství samo o sobě nemá obrovskou roli na tom, kam nejen Evropa směřuje - dlužno dodat, že opět jen křesťanství západní - určitě mělo obrovskou roli při rozkvětu, když se ale podívám na vrcholné představitele současných církví, nelze nevidět, že s velkou chutí zatloukají hřebíky do rakve.

Se značnou dávkou cynismu bych si mohl říkat, že mi to může být jedno, nějak už to dožiju a co bude později, to mi může být ukradené, jenže mě z toho všeho poněkud přepadají chmury.
YouTube

Příspěvky v diskuzi

Stránkování od konce: / 34 

Řazení:
06.08.2020 - 22:03 | Filtr
(Býk) Deam » Anilah
Co si ty knížečky pamatuji, tak opravdu nebyla.

Když na to koukám, jsem jen zvědav, jak velkou občanskou neposlušnost všechna ta totalitní opatření vyvolají. A doufám, že dost.
04.08.2020 - 21:55 | Filtr
(Vodnář) Anilah » Deam
Ať se jdou vycpat s unijními teroristickými opatřeními... . Kebabárny a jimi financovaný terorismus je nezajímá, ale bílé budou sledovat přes čipy.
A ještě vlajka EU... to snad ani za socíku na občance nebyla rudá vlajka s kladivem a srpem.

Příští rok chystají propojit slavný portál občana s bankovními údaji.
Kdyby se to někomu nepozdávalo, tak vnitro zaplatí PR kampaň.
04.08.2020 - 17:48 | Filtr
(Býk) Deam » Lupi
Když jsme u té totalitky, jak se těšíte na nové občanky? :)

https://ct24.ceskatelevize.cz/domac…
04.08.2020 - 17:09 | Filtr
(Blíženci) Lupi » Lupi
Jo a třeťak vyvrství se vrstva fanatiků, odolná proto argumentům všeho druhu, s takovým tím divým leskem v oku.
04.08.2020 - 17:08 | Filtr
(Blíženci) Lupi » Deam
Klasika..........jak se pozná, že se plíží totalitka? Jednak mizí sranda a dělat si srandu z něčeho/někoho vyvolá fanatický hon. http://www.romea.cz/cz/… (dobře, mohl to postnout třeba zítra, to uznávám - ale vtip je vtipnej, nemůžu si pomoct)
Druhak děti patří státu; nadělá si z nich hitlerjugend, komsomolce, nebo co už je tak zapotřebí........... :28:
04.08.2020 - 16:33 | Filtr
(Vodnář) mili111 » Deam
Drsný....a kam v krizi půjdou pracovat:4:
Tak leda vidím šanci v tom, že by od matek kariéristek vychovávaly děti bytosti, které chtějí "vychovávat" děti. A po svém :3:...samo s vypracovaným dementním plánem...takovej underground nové doby :63:
Bóžínkůůůů...co ještě vymyslí :39:
04.08.2020 - 16:14 | Filtr
(Býk) Deam
Bylo už v roce 2019 a už je to tu zase. To by tak scházelo, aby děti vychovávali rodiče...


https://www.lidovky.cz/nazory/…?
24.07.2020 - 09:09 | Filtr
(Blíženci) Lupi » Deam
Jojo, to jsem včera četla,díky. A pochmurně jsem si řekla, že tu někdo chce vytvořit kombinaci Osmanské a Třetí říše......fujtajbl. Kubík ale dělal predikci pro Česko na příštích asi sedm let - hospodářsky prý poměrně bída, ale vyloženě ostré konflikty ne......tak uvidíme.
23.07.2020 - 21:29 | Filtr
(Býk) Deam » Lupi
Volně: "Macronova Francie plně podporuje teritoriální integritu Řecka a Kypru. Bylo by vážnou chybou, kdyby EU nereagovala na chování Turecka. Bezpečnost Středomoří by neměla být nechána v rukou jiných hráčů - Turecka a Ruska a Francie nic takového nedovolí."

Už dříve měli měli Francouzi menší námořní konflikt s Turky kvůli Libyi, no vycouvali.

Uvidíme, co dále, ale pěkně nám to houstne. Pravda je, že na rozdíl od Němců nemají ve Francii miliony Turků, takže z tohoto hlediska mají volnější ruce.
23.07.2020 - 21:20 | Filtr
(Býk) Deam » Lupi
Podrobněji o Rusku od Davida:

http://www.novarepublika.cz/2020/…
23.07.2020 - 16:58 | Filtr
(Blíženci) Lupi » Lupi
A sakra........ono to bude už zejtra naplno! Nedivím se Řecku, že žádá Rusko - začíná to vypadat, že je to jedinej akceschopnej stát.
23.07.2020 - 16:25 | Filtr
(Blíženci) Lupi » Deam
Jé, Deame, udělej mi stručný výtah, pěkně prosím! Já zvládnu leda tak titulek a tohle dění mě taky zajímá. Schválně, až ten Mars kvadratizuje Velkou trojku v kozorohu........
23.07.2020 - 15:18 | Filtr
(Býk) Deam
Po čase něco z mezinárodního dění:

https://greekcitytimes.com/2020/07/…

Turecko-řeckou eskalaci sleduju docela dlouho a vypadá to, jako by to fakt směřovalo k válce.

Němci jsou jako obvykle na straně Turků. Podle Davida požádalo Řecko o pomoc i Rusko. EU dle očekávání zatím zcela bezzubá.
29.06.2020 - 15:23 | Filtr
(Blíženci) Lupi » Deam
To je zajímavý a povzbudivý pohled. Už mě taky napadlo, že to začíná být město versus venkov, přičemž město si uzurpuje právo na jediný správný pohled a nějak ne a ne pochopit, že bez venkova nepřežije.
Pořád se to točí kolem organické versus anorganické, pořád.
29.06.2020 - 10:15 | Filtr
(Býk) Deam » Deam
Ještě doplnění k dění v SSA v podání Petra Hampla:

http://www.radiodixie.cz/clanek/…
28.06.2020 - 23:50 | Filtr
(Vodnář) Anilah » Lupi
Ano, právě na to reagovala ta Indka.

Když to tak sleduju, tak si říkám, kam se hrabal Landa v Orlíku - na dnešní poměry hotový beránek.
28.06.2020 - 23:48 | Filtr
(Býk) Deam » Deam
Když odbočím ještě trochu jinam, jsem zvědav, kam až to bude chtít hnát Erdogan, myslím, že s Libyí už si vzal příliš velké sousto a podařilo se mu sebrat proti sobě docela různorodou alianci. :)
28.06.2020 - 23:30 | Filtr
(Býk) Deam » Lupi
Trochu jsem se ještě hrabal v komentářích pod originálním článkem a dle údajných místních to zdaleka nebylo tak konfliktní, jak to líčil Washington Post. Mezi lidmi byly zvěsti, že mají být navezeni radikálové autobusy, tak se připravili a když to všechno proběhlo v poklidu, tak se mezi sebou obě strany celkem bez problémů "družily".

Je nepochybné, že novináři a jejich sponzoři to chtějí vyhrotit na maximum.
28.06.2020 - 23:27 | Filtr
(Býk) Deam » Anilah
Je krásně vidět, že "aktivistům" nezávisle na barvě pleti nejde ani tak o to, dosáhnout něčeho, jako spíše všechno zničit. A s ohledem na vyprázdněnost oněch revolucionářů to berou z jedné vody na čisto.

Co bude, až splní svou historickou úlohu, to se uvidí. :)

ZE je snad až na pár výjimek v řiti, v USA podle mě spíše pomůžou vyhrát Trumpovi volby a jestli se o něco pokusí po volbách, tak je zpacifikují.

Opravdu žijeme v zajímavých časech. :)
28.06.2020 - 19:52 | Filtr
(Blíženci) Lupi » Anilah
Já to říkám furt - potřebujou vnitřní totalitu, bobánci. Chybí jim to v portfoliu zkušeností.
Ale že Británie, to je mi fakt smutno......to s tím nebohým fotbalovým fanoušem, tos četla? Jak ten odporný drzec vlekl letadýlkem transparent, že Vajtlajvsmetr?
28.06.2020 - 19:49 | Filtr
(Blíženci) Lupi » Deam
Ano ano.....člověk by slzu uronil nad nebohou aktivistkou, co? :61: Pocítila strach, děvenka! No toto......to si teda dovolili, když chtěla jen pokojně zlikvidovat pomník :4:
Bóže, do čehos to duši dal!
27.06.2020 - 22:43 | Filtr
(Vodnář) Anilah » Deam
Původem Idnka Priyamvada Gopal dostala v Cambridgi urychleně profesu poté, co na Twitter napsala, že na Bílých životech nezáleží.

Začíná to všechno smrdět - kdo se nebude klanět pozitivní diskriminaci, bude ocejchován jako rasista, bude vyhozen z práce a už si neškrtne. Ale násilí na bílých a jejich diskriminace budou promíjeny.
Nejhorší je, že tuhle pokřivenost prosazují běloši.
27.06.2020 - 18:52 | Filtr
(Býk) Deam
Trochu něčeho pro obveselení - o strastech hnutí BLM na americkém maloměstě... :4:

"" Stále více amerických měst se zbavuje zón ovládaných BLM

Antifa a aktivisté BLM začínají prohrávat. Snaha přenést protesty do středně velkých měst USA narazila na silný odpor místního obyvatelstva, které odmítlo podporovat údajné “antirasistické“ šílenství. Sami organizují ozbrojenou obranu, která udržuje pořádek a chrání jejich majetky. Aktivisté Antify a BLM tak nemohou rabovat, zapalovat obchody, ani vyvracet pomníky.

Devatenáctiletá studentka Sinai Espisonoe z města Omak ve státě Washington neskrývá strach i zklamání:
„Ozbrojená občanská stráž bedlivě sledovala klid a pořádek během celé demonstrace BLM. Bylo nás asi 600 a když jsme chtěli jít ulicemi města, najednou jsme byli obklíčeni po zuby ozbrojenými lidmi. Představili se jako domobrana a řekli, že pokud se někdo z nás dotkne soukromého vlastnictví nebo městské infrastruktury, začnou po nás střílet.“ Devatenáctiletá dívka se svěřila, že cítila strach.
„Pouze jsme vyzývali ke klidnému zničení pomníku jednoho z bývalých obyvatel Omaku, kterého považujeme za rasistu!“ Manifestace # BlackLivesMatter přešla pokojně pod dohledem civilní stráže k pomníku. Střechy okolních budov byly obsazeny odstřelovači domobrany. Jejich pušky mluvily jasně: „Zničte něco, a pozabíjíme vás!“, naříkala aktivistka BLM.

Jak uvádí The Washington Post, město Omak není výjimkou. Ve středních a malých městech se zorganizovala domobrana v podobě všeobecné mobilizace obyvatel. Farmáři, obchodníci i úředníci se připravují na obranu proti vandalům. Rozsáhlé právo na držení zbraně umožňuje místním obyvatelům udržovat pořádek. Při vjezdu do některých měst se také objevily billboardy "Zóna bez BLM". Šerifové rovněž varují všechny návštěvníky, že pokud budou vyvolávat násilí, policie jim bezpečí nezajistí. Pořádek sjednají ozbrojení občané.

Sebeobrana Američanů proti vandalům „nevoní“ zvláště levicovým médiím, které šíří zprávy o "bílých rasistech z extrémní pravice". Údajně se tak "brání Afroameričanům vyjádřit svůj spravedlivý hněv". "


Zdroj v polštině

https://www.magnapolonia.org/coraz-…

Obsáhleji a s patřičným zabarvením v angličtině. :)

https://www.independent.co.uk/news/…
26.06.2020 - 22:22 | Filtr
(Býk) Deam » Lupi
Jj, četl jsem, má pravdu. :)
25.06.2020 - 18:56 | Filtr
(Blíženci) Lupi » Deam
Ten kluk je čím dál lepší - přečti si,co za závěry učinil v kauze Digitální moloch, už to má na stránkách.
Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2020
Lunární kalendář
Luna v BýkBýku
ukázat kalendář »