Sebevražda (západní) civilizace?


25.11.2017 - 16:14
(Býk) Deam
Sebevražda (západní) civilizace?
Nějaký čas už přemýšlím o založení tohoto vlákna, inspirovala mě diskuze pořádaná Pardubickým salonem s příznačným názvem:

"Pomalá sebevražda západní civilizace"

https://www.youtube.com/watch/…

Sice zde existuje spřízněné téma - invaze islámu a jeho stoupenců, nicméně problém je mnohem hlubší.

Něco, doufám, že nikoliv nenapravitelně, poškodilo psychiku velké části Evropanů, Američanů a dalších příslušníků ZC, že naprosto zblbli.

Důsledky první a druhé světové války? Zajímavé je, že touto sebevražedností trpí právě jen západní civilizace, přičemž ostatní civilizační okruhy si se svými protivníky také žádné servítky nebraly, ale sklony k autogenocidě neprojevují.

Příčinou tedy musí být něco, co ostatní nemají? Hlavní hosté berou jako jednoho z viníků opuštění boha. Otázkou je, jestli křesťanství samo o sobě nemá obrovskou roli na tom, kam nejen Evropa směřuje - dlužno dodat, že opět jen křesťanství západní - určitě mělo obrovskou roli při rozkvětu, když se ale podívám na vrcholné představitele současných církví, nelze nevidět, že s velkou chutí zatloukají hřebíky do rakve.

Se značnou dávkou cynismu bych si mohl říkat, že mi to může být jedno, nějak už to dožiju a co bude později, to mi může být ukradené, jenže mě z toho všeho poněkud přepadají chmury.
YouTube

Příspěvky v diskuzi

Stránkování od konce: / 33 

Řazení:
31.03.2020 - 15:14 | Filtr
(Blíženci) Lupi » Tuatha Dé Danann
:61: to já taky, hochu - a nejsem v panice. Tedy já ho měla v plánu koupit i tak - mám psa, kterej nežere granule, ale syrový a navrch muž si každoročně stěžuje, že nemá kam dát všechny ty houby a fazolky a tak.
Takže jo, mám šestišuplíkovej mrazák a víš ty co? Díky němu nemusím právě crcat po krámech, protože mám zásobu. To mně nepřipadá jako panika, ale jako přiměřená obezřetnost....v panice bych se cejtila, kdybych měla doma metrák mouky. Sice skoro nepeču - ale co kdyby, že :41: :4: A pak by mi to sežrali moli!
31.03.2020 - 14:36 | Filtr
(Blíženci) Tuatha Dé Danann » Lupi
jeden ukazkovy priklad cloveka v panice, mam dokonce doma - moje zena..ona dokonce koupila novej extra mrazak :23:
31.03.2020 - 14:32 | Filtr
(Blíženci) Lupi » Tuatha Dé Danann
Tak já tu nadšenou paniku v tisku kapičku vyvážím:

https://www.ctidoma.cz/forum/…
31.03.2020 - 14:10 | Filtr
(Blíženci) Lupi » Tuatha Dé Danann
V médiích to spíš vnímám jako nadšení z toho, že "je o čem psát" a jo - obavy to asi vyvolávat může. Taky už to nečte nikdo, kdo si chce zachovat rozum :4:
Vykoupené regály jsou naopak rozumný - sama jsem se pokusila nakoupit na 14 dnů (úplně se nepovedlo) prostě proto, abych nemusela zbytečně courat po krámech.
31.03.2020 - 13:51 | Filtr
(Blíženci) Tuatha Dé Danann » Lupi
Zalezi, co si kdo predstavuje pod slovem panika. Panika je vsude, v mediich, v politice, v ekonomice, na socialnich sitich, vykoupene hajzlaky, prazdne regaly v obchodech..Lide prinejmensim jednaji "panicky".

ok, Mozna jsem mel spis pouzit vyraz "strach"
31.03.2020 - 13:34 | Filtr
(Blíženci) Lupi » Tuatha Dé Danann
Zatím. Ale korona se šíří exponenciálně, pokud vím. Taky Španělsko a Itálie nejspíš zavedly restrikce teprve, když byl virus už všude - viz ten zápas.
Panika....tam, kde ty bydlíš, je panika? Tady teda moc ne :4:
31.03.2020 - 11:19 | Filtr
(Blíženci) Tuatha Dé Danann » Lupi
Na to ze jich je 130 milionu, s jejich hustou zalidnenosti na kilometr ctverecni, pri poctu nakazenych na milion obyvatel a bez zvlastnich opatreni, je to porad oproti spanelsku nebo italii, kde maji temer totalitni opatreni, zanedbatelne(100 lidi za vikend)

je treba aby panika nepovolila, takze nas budou media pumpovat, jak jen to jde, a okradat nas o nadeji
31.03.2020 - 10:21 | Filtr
(Blíženci) Lupi » Lupi
No, a zde máme i zázračné Japonsko...............https://www.novinky.cz/zahranicni/…
Začínám mít nepříjemný dojem, že lidi si zalezou za hranice dobrovolně a ani nebudou remcat, že nemůžou na Papuu.
31.03.2020 - 10:03 | Filtr
(Blíženci) Lupi » Deam
Švédsko mě taky zajímá a vůbec země, kde mají hromady muslimů. Probleskly zprávy, že ve Francii to začíná být průser a některé muslimské čtvrti snad uzavírá i armáda, protože takovej muslim nějaký debilní nařízení nějaký debilní vlády poslouchat nebude, že. To už před pár týdny někde zmínil i Pelikán, že s nima budou v tomhle směru potíže, že neuznávají kázeň a kdyby se podřídili, tak by jim upadly pindiky :46: Což tedy Pelikán přímo nezmínil, to si myslím já :61:
A včera jsem poslouchala Matyáše Zrna, jak vyprávěl o arabských státech, co vlastně vůbec neumějí být státy; a z toho teda šel dost děs. Korona proti tomu skoro vypadá, jako hodnej malej virusek.
31.03.2020 - 09:56 | Filtr
(Blíženci) Lupi » Deam
To je rozhodně pravda, že psychika dělá divy a jsem docela ráda, že u nás se propojila relativně odolná psychika s tím, že se daří koronu brzdit. Protože to je propojený.
Ale k té Itálii/Španělsku: četla jsem poznámku, čím to může být. Totiž někdy kolem 4. března se prý hrál nějaký veledůležitý fotbal mezi nějakým veledůležitým italským a španělským klubem. Bylo tam 40 000 lidí, co se na sebe lepili, kejchali a prskali, objímali se a pak se spolem opili....a pak se zvesela rozeběhli do všech koutů Itálie a Španěl....ve Španělích k tomu připočti tu idiotskou demonstraci k MDŽ a máme malér jako noha.
Itálie vyhlásila karanténu 9.3 a tou dobou už mohly být nakažených tisíce; Španělsko dokonce až 15.3.!
Když jsem to četla manželovi, a podotkal jsem, že v tomhle světle byl ten jeho biatlon bez diváků na poslední chvíli a správně, neřekl nic. Což u něj znamená víceméně souhlas - a to celou tu dobu nadával, o kolik peněz na tom biatlonu přišel :4:
30.03.2020 - 23:19 | Filtr
(Blíženci) Tuatha Dé Danann » Tuatha Dé Danann
prisel cas zaplaceni najmu
K příspěvku je přiložený obrázek, který se zobrazí pouze přihlášeným uživatlům.
(Přihlásit)
30.03.2020 - 23:13 | Filtr
(Blíženci) Tuatha Dé Danann » Deam
snad to nedopadne jako, v Kambodzi. Kdyz jsem si tam promenil sto dolaru, tak jsem toho mel plnou igelitku :61: V laosu chodili lidi do banky se stavebnimi kolecky :61:
30.03.2020 - 23:05 | Filtr
(Blíženci) Tuatha Dé Danann » Deam
Ja myslim, ze hyperinflace mozna ceka cely svet. Takova ekonomicka krize jaka uz nastala, jsme tu jeste nemeli. Rok 2008 byla prochazka rajem, proti tomu co nas teprve ceka.
30.03.2020 - 22:56 | Filtr
(Býk) Deam » Tuatha Dé Danann
Nejsem si jist, jestli z toho nevycouvali, ale u nuceně zavřených podniků prý 80% mzdy zaměstnanců hradí stát. Kde to dočasně zavřely firmy samy od sebe, tam asi ostrouhají.

Na rozdíl od Německa jsme si u nás hyperinflaci ještě nevyzkoušeli, třeba se dočkáme. ;)
30.03.2020 - 22:31 | Filtr
(Blíženci) Tuatha Dé Danann » Deam
a kolik dostavaj obycejny obcani?

To tisteni penez je bajecny..za chvili si nebudeme utirat zadek jen dolarama, ale i Komenskym..
30.03.2020 - 22:24 | Filtr
(Býk) Deam » Tuatha Dé Danann
Verze v ČR - 15 000 na měsíc pro poškozené a nějaké další úlevy:

https://ct24.ceskatelevize.cz/ekono…
30.03.2020 - 22:21 | Filtr
(Blíženci) Tuatha Dé Danann » Deam
ty jo, jak jim ten borec na tom videu dal ty penize nebo co..to je dojemny :42:

i ty policajti byli tolerantni, na to ze jim pred ocima kopal do vyloh a a do tech vrat
30.03.2020 - 21:58 | Filtr
(Blíženci) Tuatha Dé Danann » Deam
no, a nam tady vyplaceji 350 EUR tydne, a to i malym podnikatelum co prisli o business. jen zalezi jak dlouho jim to vydrzi nez se vyprazdni truhly..
30.03.2020 - 21:33 | Filtr
(Býk) Deam » Lupi
Myslím si, že v nejbližší době budou mít všichni úplně jiné starosti:

https://www.idnes.cz/zpravy/…
30.03.2020 - 21:31 | Filtr
(Býk) Deam » Lupi
Jj, nasypání koronaviru jsem taky zaregistroval. :4:

Když jsme u těch jednoduchých vysvětlení španělské chřipky, ono se to nevylučuje, dává smysl, že vakcinace válkou oslabených organismů může vést ke katastrofě.

Zpět do současnosti, s ohledem na to, jakým způsobem to zvládají jihoevropské státy to přehnané nebude, ale fakt by mě zajímalo, do jaké míry to může zhoršit vystresování obyvatelstva.

Psychika dělá divy.

Jsem zvědav, jak dopadne Švédsko, kde jsou jedny z nejmírnějších opatření a pokud by se dalo věřit statistikám, s ohledem na první případ 30. ledna mají dosud hodně málo případů ((na (západo)evropské poměry)) - aktuálně 4028.

Předpokládám, že vydělávají na tom, že jsou v periferii a mají vlastní hory. U nás to opravdu hodně rozjeli cestovatelé do sněhem bohatších lyžařských oblastí a za prací?
30.03.2020 - 21:17 | Filtr
(Býk) Deam » Anilah
Sám jsem spokojen v Železných horách. :) Na druhou stranu na Petříně roste česnek medvědí a v horních partiích by jistě byl prostor i pro česnek kuchyňský. :D
30.03.2020 - 20:49 | Filtr
(Vodnář) Anilah » Deam
Ale víš o tom, že tam se nedá sázet česnek?
30.03.2020 - 20:45 | Filtr
(Býk) Deam » Anilah
Tak si aspoň mohou pronajmout na čas byt v centru Prahy za stejnou cenu nebo i levněji, než kolik stojí pronájem na sídlištích. :)
29.03.2020 - 11:56 | Filtr
(Blíženci) Lupi
TAk tohle mě právě vyděsilo:

"a něco jako by začínalo dávat smysl… vedení EU hodlá využít obnovy rychle zdevastované evropské ekonomiky k prosazení „zelených údělů“ a dalších plánovaných transformací… koronavirus už navíc některé evropské země ostatně přiměl k faktickému nastolení „nepodmíněného příjmu“, což byl dosud jen marný sen krajní levice…"
Spencerový sobotní kávička. Má tam samosebou i zdroje, ale ty se nezkopírovaly.
Ostatně už Vondra tuhle psal, že když navrhnul pozastavení agendy zeleného údělu, že se na něj vrhli všichni od středu nalevo.....
Asi jste četli dnešní vonLayen kecy? A já si myslela, že ta ba
ba je prostě neškodnej magor....
Lze jen tiše doufat, že zelenej dýl je natolik drahej, že na něj prostě nebude.
29.03.2020 - 10:42 | Filtr
(Blíženci) Lupi » Deam
No já nevím...............už se zase hledá viník, žejo? Zrovna jsem dostala, že to na nás sypali těma chemtrailsama.....no. Osobně jsem příznivkyní nejjednodušších vysvětlení a kupříkladu španělská chřipka mi připadá jako vcelku logická reakce oslabených organismů na "stoletou pandemii".
Že to někomu může být užitečné, no to asi může, to je tak poaždý, vždycky se najdou šikovní čímani. To s tím sebenaplňujícím se proroctvím, to je ale zajímavý; tuhle jsem poslouchala Matyáše Zrna a ten povídal zajímavou věc - že řecko turecká hranice se razantně uklidnila, a že on si myslí, že je to tím, že se o tom prostě nepíše. Něco na tom bude, takže my bychom asi měli tu koronu vlastně trochu zazdít a považovat ji za normální, i když trochu obtížnou součást.
Hele, to je vlastně asi nejpřínosnější duchní pohled! :4:
Nezájem zabíjí :30:
Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2020
Lunární kalendář
Luna ve Štír Štíru
ukázat kalendář »