Deida, splynutí a emoční rozhodnutí


14.09.2017 - 09:21
(Rak) dan162
Deida, splynutí a emoční rozhodnutí
Mne dnes ráno napadlo k Deidovi a intimnímu splynutí: kdo chce do splynutí se dostat, a nežije už romantickou nekritičnost, tak nesmí dělat žádná emoční rozhodnutí.

Je to jen nápad, syrový, tak ho hážu do placu. Rozhodnutím myslím nějaké omezení svého otevření, přijímání. Partnerka mi říkala, že s ní hýbu víc/jinak než jí je příjemné (Pluto kvadrát Slunce), tak jsem se rozhodl sebe omezovat v projevech, abych ji nezraňoval. Nebo když mne něco zraňuje, tak se té bolesti vyhnout - změnou situace aby se neprojevovala, neslyšením bolesti, prostě různá sebeomezení. Je přitom samozřejmě jasné, že nejde sahat ani k omezením těch druhých - partnerka mne sere tím, co říká, tak ji umlčet.

U partnerky jsem si všiml, že její emoční rozhodnutí nebyla vědomá, to mě překvapilo, prostě najednou jednala podle jiného řádu, to vlastní omezení se dalo vystopovat z činů. S tím jsem se do té doby nesetkal, v diskuzi bylo potřeba jí tu změnu nejdřív ukázat, aby si ji uvědomila, a až pak bylo možné o něčem mluvit.

To podstatné je, že je třeba mít schopnost a astrologicky nějaký kanál mezi partnery, aby šlo emoční nepohodu hned vyčistit a ne ji vyřešit uzavřením, objížďkou - to je jinak začátek konečné.

Stránka: 3 2 1
Řazení:
18.09.2017 - 00:50 | Filtr
(Rak) dan162 » Buddha/2
Četl jsem tu knížku, výborná. Dík a dobrou.

P.S. znám to jako jakýsi trans tak nevím, nakolik to je ono - a spíš v tom sportu nebo jiné fyzické aktivitě, kdy tělo neřídí hlava. Ve fotbale, když jsem ho občas kdysi hrával, i při monotónní práci.
18.09.2017 - 00:49 | Filtr
(Váhy) Buddha/2 » dan162
Tak super, ne ? :5:

Já bych tomu neříkal trans, spíš jsou v "bdělé přítomnosti" - jestli nevíš co tím myslím, koukni na film Pokojný bojovník - je to dokonce o Danovi :5:

Hehe, mně už dělá bdělá přítomnost problém :7: :4:, tak zatím :29:
18.09.2017 - 00:37 | Filtr
(Rak) dan162 » Buddha/2
Správně, souhlasím, se vším, naprosto. Ale až v posledním vztahu či po něm jsem pochopil proč se tak chovám, že to bylo mé rozhodnutí se tak chovat, a hlavně proč jsem ho učinil a jak z něj ven. Kupodivu to nebyla reakce přímá na tátu, ale když mi bylo tak 14, zesílel jsem, doma i ve třídě to už začínalo být dobré a přecházel jsem na druhou stranu do tábora těch silných, spíš se mstít, za drobnost hned vyletět, a jeden malý spolužák byl překvapivě houževnatým a klidným protivníkem. A až v té chvíli jsem se rozhodl, že nechci se dostávat do situací, ve kterých musím násilí konat nebo mu podlehnout a vyhýbal jsem se tomu. A tak to s malými výjimkami zůstalo cet let. Neuvědomoval jsem si celou tu dobu proč se vyhýbám konfrontaci. Nyní vyprázdním sklad a budu moci tu tehdejší situaci vyřešit s přehledem.

Ad mistři bojových umění - v boji nebo sportu existuje stav, kdy jsi v transu, tělo reaguje samočinně, hlava neexistuje. Mistři bojových umění si navozují tento stav, aniž by bojovali ?
18.09.2017 - 00:27 | Filtr
(Váhy) Buddha/2 » dan162
"...a říkal jsem jí, že ve chvíli děje není čas na žádnou myšlenku, nejde to moc ovládat, hlava není chladná, nestíhá vyhodnotit děj, je třeba si možné situace rozmyslet předem."
OK. Zkusím ještě z jiného pohledu. Mistři bojových umění jsou jimi právě proto, že tohle mají vyřešené. Nemají strach, protože to je to, co by je zabilo - strach paralyzuje. Jakékoli přemýšlení nad tím co udělá soupeř zpomaluje reakci a ta musí být bezprostřední, automatická, jinak je pozdě.
Ty se snažíš o opak, vyhodnocovat hlavou tam, kde to je spíš na škodu, ve výsledku nebojuješ s vnějším protivníkem, ale sám se sebou. To je plýtvání silami - proto jsem se ptal, kolik sil Tě to stálo (že se to projeví na zdraví není zas tak překvapivé) :3:
18.09.2017 - 00:00 | Filtr
(Rak) dan162 » Buddha/2
S tou nutnou obranou to je diskutabilní, kde je hranice nutné obrany. Můžeš dostat ránu a nic neudělat a bude to dobře. A jindy z konfliktu utečeš a bude to blbě. Zvenku jsem zatím raději za bačkoru a pro partnerku raději slaboch, který hádky tlumí, ustupuje.

Dnes jsem o tom s mámou diskutoval a říkal jsem jí, že ve chvíli děje není čas na žádnou myšlenku, nejde to moc ovládat, hlava není chladná, nestíhá vyhodnotit děj, je třeba si možné situace rozmyslet předem. Situace - zloděj v domě, jen štrachal, nikam se neplížil, nebyl jsem si jistý, zda mám bojovat. Stál jsem hned za dveřmi, nevěděl o mne. Udělám jen významné ehm ehm a tím dám čas na reakci ? Minutu jsem přemýšlel, a říkal si, zda když by nebyl v chodbě ale v ložnici, tak taky jen ehm ehm ? Kde to už je nutná obrana ? Rozhodl jsem se, že nevím, zda to nutná obrana je, ale že se bránit budu, za jakoukoliv cenu, vtrhl jsem tam plnou silou, koukám že jsou tři, tak do nich, ale naštěstí se lekli víc a utekli, jinak nevím, co by se komu stalo. Takové situace mám za život jen tři, hurá za to.

Přesně tak jsem to myslel, čím je sklad prázdnější, tím je to slabší. V úplně prázdném nic nevzniká. Třeba pocit bezmoci už se mnou necvičí, tak vím, že tahle cesta je správně.

Kolik sil mně to stálo ? Co sil, spíš zdraví. Nějakým tempem sklad vyprazdňuji, snad to bude dostatečně rychle.
17.09.2017 - 23:13 | Filtr
(Váhy) Buddha/2 » dan162
Problém trvá ... Nevím, no. Z mého pohledu je takové rozhodnutí správné - tedy v tom smyslu jak píšeš - aby TVÉ emoce nepřerostly v násilí. V jiných případech - např. nutná obrana je nepoužití síly diskutabilní.
Mimochodem, kolik sil Tě stálo neporušit vlastní zákaz :3:?
Čistě hypoteticky, kdyby byl sklad prázdný (v tomhle případě by tam chyběl pocit bezmoci), nemusel by ses omezovat. Ale ne proto, že by hněv byl slabý, ale protože by ani nevznikal. Asi radši dopíšu IMHO :4:
16.09.2017 - 21:49 | Filtr
(Rak) dan162 » Buddha/2
Neomezitelný konflikt je postoj, kdy ti je jedno, jak konflikt skončí, včetně třeba toho, kdo umře, ty, lidi kolem, nemáš žádný limit. Asi postoj vojáka přímo v boji.

Dotýkáš se jedné z věcí, které nyní chci řešit. Jde o mé (vědomé) rozhodnutí nedopustit, aby moje emoce někdy přerostly v násilí. Vzniklo to tak, že jsem násilí na sobě zažil a "vyrovnal" se s ním tehdy zákazem. Že se mi celý život daří sílu nepoužít, znamená jen, že problém trvá, není vyřešený, sklad zavřených emocí není prázdný. Když je sklad prázdný, není proč se omezovat, jakýkoliv hněv nemá žádnou velkou sílu.
16.09.2017 - 21:33 | Filtr
(Rak) dan162 » Buh je tlak
Dík za vysvětlení, omlouvám se za rytí, vadí mi odůvodňování čehokoliv věkem, šel jsem moc po povrchu. Tvá otázka byla zcela namístě.

Myslím si, že svoboda je prostor, který můžeme použít. A ten si myslím, že je větší ve vztahu, než mimo vztah. Nicméně jsem single, takže to jsou jen představy, ne žitý život.
16.09.2017 - 12:08 | Filtr
(Váhy) Buddha/2 » dan162
Co myslíš tím strachem ze sebe (neomezitelného konfliktu) ?

Jako fajn že se tím zabýváš :15:, ale já bych větší problém viděl tam, kde někdo konflikt chce :3:
16.09.2017 - 12:03 | Filtr
(Váhy) Buddha/2 » dan162
Jj, vztahy jsou dobrá pračka :15:. Tak až si budeš připadat dostatečně vypranej (jako ve Vizíru :4:) pak si toho budeš vážit a nebudeš mít chuť cachtat se v blátě :5:
16.09.2017 - 10:27 | Filtr
(Štír) Freja » dan162
S playerem? Tomu už pade je, ne? :4:
16.09.2017 - 09:41 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » dan162
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Buh je tlak, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
proč na odpis. co znamená na odpis..
chlap stejně jako ženská si prochází určitýma biologickýma fázema.
během nich sbírá zkušenosti.
ale obecně, čím víc člověk ocení volnost a svobodu a povýší ji na jednu ze zákl hodnot, a vlastně i rozkoší, který žije, tím míň má chuť je jich vzdát.
doklepáním do důchodu bych to úplně nenazval.

ale je to i o naturelu, jeden je pro rodinu a něco jako svoboda ho moc nezajímá (ano, může se disktuovat na téma vntřní X vnější svoboda), manželce a dětem podřídí velkou část svýho života a jiný by to neudělal ani za zlaté tele.

A třetí si myslí, že je ten první a zráním zjištuje, že se stává tím druhým.
16.09.2017 - 01:15 | Filtr
(Rak) dan162 » Buh je tlak
v padesáti lidi fakt ještě nejsou na odpis. Pro mne to je za pár měsíců, pobavilo mne, jak na ten věk s playerem koukáte, tak jsem trochu přitlačil, no.
16.09.2017 - 00:54 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » dan162
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Buh je tlak, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
jestli něco někam doklepu to nevím, třeba doťukám, nebo dostrkám nebo..dokoulím?
i bez péra?

ale asi u toho nebudu muset dělat "ramena"
doufám :3:
16.09.2017 - 00:41 | Filtr
(Rak) dan162 » Buddha/2
Ten příklad cos vymyslel s emi pořád líbí. Odložení reakce/konfliktu znamenalo stejně konflikt později, a bylo jedno jakou vyhýbací strategii člověk zvolil.

Kouknu se do sebe co to je, proč konflikty nechci, jestli strach ze sebe (neomezitelného konfliktu), nebo strach ublížit druhým, nebo strach dostat nabančeno nebo co.
16.09.2017 - 00:30 | Filtr
(Rak) dan162 » Buddha/2
Ok. Předešlý vztah mne propral dobře, vím díky němu, kde mne tlačí bota, ničeho nelituju - i kdyby to nemělo perspektivu. Tomu potlačování, dočasnému, jsem porozuměl, máš pravdu.
16.09.2017 - 00:27 | Filtr
(Rak) dan162 » Buh je tlak
No řešiče nemusej, tu zkušenost nemám, spíš nemusej bačkory. Co jestli na dlouhej vztah budu ještě mít ? Péro ? Věk ? Chuť ? Sílu ?

Ne, takovej nejsem, konzervativní a zajetej ne. Naopak jsem otevřenej novému, furt poznávám něco co jsem nikdy neznal, i když jsem z toho třeba na větvi. Když si lebedíš v tom svým, zajetým, tak to do důchodu už doklepeš, ne ?
15.09.2017 - 20:51 | Filtr
(Váhy) Buddha/2 » dan162
To se zas vrátíme k diskuzi o kompromisu, kde jsem Ti psal o kompatibilitě.
Někdy je prostě lepší nevrážet energii tam, kde to nemá perspektivu, protože odlišnosti jsou zásadní nebo je jich moc. Pak chybí i oboustranná vůle něco řešit či měnit. Potlačováním se nic neřeší, jen oddaluje.
15.09.2017 - 12:36 | Filtr
(Váhy) Buddha/2 » Mici Angóra
To jo, ale moc toho důkladného sebepoznání v tom není :4:
15.09.2017 - 12:31 | Filtr
(Panna) Mici Angóra » Buddha/2
To není, i když je to lákavé :2:
15.09.2017 - 12:29 | Filtr
(Váhy) Buddha/2 » Mici Angóra
:4: Když to není "vyjela jsem, protože MARS..." tak proč ne :5:
15.09.2017 - 12:09 | Filtr
(Panna) Mici Angóra
Základ všeho je důkladné sebepoznání (ke kterému může dopomoci i astrologie), kdy aspoň zhruba vím, co proč a jak a kdy mě nasralo (s mým Marsem v Raku není téma potlačování tak úplně od věci) nebo proč jsem zrovna teď vyjela. Obvykle to identifikovat dokážu a hlavně, když vychladnu, často to dokážu říct i partnerovi (teda, když se mi chce). :17:
15.09.2017 - 12:09 | Filtr
(Panna) Mici Angóra » Buh je tlak
"ony totiž ženský "řešiče" moc nemusej, člověk tou introspekcí jim vlastně dává najevo, že si v tom, kdo je a jak to v něm je uzspořádáný, moc nevěří."

No a hlavně řešiči často bývají citlivější k sobě než k ženě, v tom vidím ten hlavní problém já. Na druhé straně cynik nebo studený čumák, který vždycky všechno "přeskočí" stylem ále co, jedeme dál...taky nebude ideální partner. Je to jako se vším, zlatý střed. :17:
15.09.2017 - 11:39 | Filtr
(Rak) dan162 » Buddha/2
Ano, míjíme a budeme se míjet, přesto jsi pro mne velmi objevný, děkuji.

Rezonuje mi ten okamžik prvotní nevole - a to následné je pak už jen mistrné nebo nahodilé vyrovnávání se s následky. I když do barbara to (bohužel) nikdy nedojde, tak příklad je pěkný - častěji vyhovím s malým ohledem na svůj pocit, jindy trvám na tom, co si myslím, že potřebuju, ale přitom problém tím nemizí - je v existenci čelního střetu dvou nezávislých potřeb, řešeného navíc silou. Jo, použil jsem na takovou situaci i jang i jin, ano, oboje mne neuspokojilo. I krátkodobé potlačení je blbě, jestli tohle jsi chtěl ukázat ? No promyslím to líp večer.
15.09.2017 - 11:23 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » dan162
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Buh je tlak, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Ok, a myslíš, že v 50 na ten "dlouhej vztah" ještě budeš mít?
Já o sobě třeba pochybuju, čím jsem starší, tím víc si lebedím v tom svým, zajetým a zjišťuju, že důvodů proč z toho vystupovat je čím dál míň.

jinak z toho co popisuješ, kdyby měli dlouhodobé vztahy jen ti uvědomělí a pročištění, tak jsme jako lidstvo vymřeli :)

chci tím říct, že ten klasickej chlapskej model udělal jsem průser, ok stalo se, jedeme dál má taky něco do sebe.

tím líp když je nakombinovanej o tu občasnou sebereflexi, to mi přijde jako zdravý střed.

ony totiž ženský "řešiče" moc nemusej, člověk tou introspekcí jim vlastně dává najevo, že si v tom, kdo je a jak to v něm je uzspořádáný, moc nevěří.
Příspěvky: 53-29 28-4 3-1
« předchozí  další » »|
Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2020
Lunární kalendář
Luna v RybyRybách
ukázat kalendář »