Najdise.cz ... najdi a poznej lidi, kteří se narodili ve stejný den jako ty ...
Diskuze, Diskuzní fórum
- Astrologie
online Osobní horoskop (radix) Partnerský horoskop Tranzitní horoskop Psychologická astrologie Online výpočty
solár, direkce, revoluce, kompozit a další ...
Lunární kalendář
- Horoskopy 2024
kalendáře a jiné Znamení zvěrokruhu Partnerský horoskop Ascendent a Descendent Horoskopy na rok 2024
Čínský, Keltský, Výklad karet, Léčivé kameny, a další ... Kalendáře na rok 2024
Čínský horoskop 2024
- Slavné osobnosti
astro databáze - Narozeniny
jména, svátky - Numerologie
online - Poznej
znamení - Galerie
uživatelů - Diskuzní
fórum
Hlavní strana >
Diskuzní fórum > Poslední příspěvky v diskuzích
Moneta - Poslední příspěvky (Archiv)
11.11.2019 - 11:44
Celá diskuze: od začátku | nejnovější příspěvky »
11.11.2019 - 11:08
Ostatní: Gender a jeho studium není zbytečné
To bude zase nějaké mé všeobecné sdělení vyňaté z kontextu a aplikované na jednu konkrétní situaci.
Ano, ženy jsou pečovatelky, mají to geneticky dáno, aby potomek přežil. Kdyby jim nebylo dáno chtít pečovat, tak by lidský rod zřejmě zanikl.
To ale neznamená, že by rády utíraly zadky.
Stejně jako předpokládám, že zedník nebo helfr není odvázaný z toho, že tahá pytle s cementem a ve 40 je zralý na důchod.
Taky hasič asi nebude úplně paf z požáru. A pracovník technických služeb zřejmě nemá orgasmické zážitky z popelnicoveho odéru.
Když se zamýšlím nad logikou věci,tak chtě nechtě, pokud chceš mít uklízeče, pečovatele, hasiče atd. 50 na 50. Tak ženy holt budou muset začít pracovat jako zedničtí helfři, zednice, hasičky, popelářky, pracovnice zásahovky, vojandy, hornice atd...
To by nám asi vyřešili i ten výrazný nepoměr v počtu smrtelných pracovních úrazů.
O takovou "rovnost" já nemám zájem.
Nechceš už jít rovnat něco jiného?
Celá diskuze: od začátku | nejnovější příspěvky »
10.11.2019 - 22:26
Ostatní: Gender a jeho studium není zbytečné
Jakou to má pak souvislost s nerovností platů ve stejných pozicích?
Celá diskuze: od začátku | nejnovější příspěvky »
10.11.2019 - 22:03
Celá diskuze: od začátku | nejnovější příspěvky »
10.11.2019 - 12:08
Ostatní: Gender a jeho studium není zbytečné
To, aby ženy, vzhledem ke své "mateřské úloze", měly možnost pracovat méně, vnímám jako setření nerovnosti v nazírání na nerovnost pohlaví.
To že ženu "nuceně" navlíkneme do manažerských kalhot nevnímám jako revoluční krok.
Ale zase narážíme na problém výše platů v ČR.
Celá diskuze: od začátku | nejnovější příspěvky »
10.11.2019 - 10:39
Ostatní: Gender a jeho studium není zbytečné
Jen si myslím, že pro spravedlivé posouzení situace je třeba na vše pohlédnout ze všech možných úhlů a stran.
I ten text je třeba vnímat jako celek. Píše se v něm, že jde o pohled jedné strany, který je třeba zahrnout do pohledu strany druhé. Ne ho vnímat samostatně.
Celá diskuze: od začátku | nejnovější příspěvky »
10.11.2019 - 00:00
Ostatní: Gender a jeho studium není zbytečné
Podívej se, kam dnešní snaha o "všerovnost" směřuje.
Humor se pomalu vytrácí, protože je nekorektní. Ruší se kategorie herec/herečka, muži jsou hnáni k soudu za to,že pozvou ženu na rande. Brzy budou ženy podepisovat písemný souhlas před pohlavním stykem a to beze srandy. Ruší se dámské kabinky a záchody.
Pokud to tak půjde dál, tak se v rámci korektnosti budeme muset všichni stát bezpohlavními zombie bez humoru a vlastního názoru.
Říkám rovnoprávnost samozřejmě, ale tam, kde je smysluplná a přirozená. Hlavně najít tu harmonii.
Lidé se kdysi smáli, že se jednou bude prodávat i voda, až se za břicha popadali! Pro ně ohromný vtip a něco nepochopitelného, pro nás prostá realita.
Celá diskuze: od začátku | nejnovější příspěvky »
09.11.2019 - 23:36
Ostatní: Gender a jeho studium není zbytečné
Celá diskuze: od začátku | nejnovější příspěvky »
09.11.2019 - 23:02
Ostatní: Gender a jeho studium není zbytečné
Četla jsem zajímavý článek, zde pasáže, které mě nejvíc zaujaly. Zase pohled z druhé strany.
Dnes a denně jsme z různých stran informováni o tom, že existují značné rozdíly v odměňování mužů a žen za práci. Na tuto skutečnost upozorňují dlouhé roky feministky a s nimi spříznění politici a političky v rámci moderní „politické korektnosti". Dostupné produkty z dílny různých „gender studies" se většinou spokojí s konstatováním rozdílů mezi příjmy mužů a žen a blíže se o příčiny tohoto jevu nezajímají. Jim je totiž příčina zřejmá: jde o výsledek dlouhodobého utiskování žen ze strany „mužsky" organizované společnosti. Autor amerického bestselleru Warren Farrell se ve své knížce Why Men Earn More pokouší o hlubší pohled na příčiny rozdílů v odměňování příslušníků obou pohlaví za nejrůznější druhy práce. Výsledkem je zjištění, že zdaleka ne vždy a ve všem jsme svědky útisku žen. Do úvahy je třeba vzít např. odlišnou životní filozofii obou pohlaví či jejich odlišné postoje ve vztahu k pracovnímu nasazení. Pro naše feministky bude nepochybně překvapením, že autor této knížky byl opakovaně zvolen do výboru Národní organizace žen (NOW) v New York City.
Aby objasnil, jak je to s rozdíly v příjmech doopravdy, sestavil autor seznam celkem pětadvaceti důvodů, proč mají muži vyšší příjmy než ženy. Jednotlivé faktory pak ve své knížce poměrně podrobně rozebírá. Obě pohlaví se liší již ve volbě povolání. V nejméně oblíbených zaměstnáních je zřejmá převaha mužů nad ženami. Pokud žena hledá práci, pak dá přednost práci klidné, bezpečné, bez nepřízně počasí, emočně naplňující, takové, která nevyžaduje práci v noci a je blízko jejího bydliště. Takové práce však obvykle nepatří k těm nejlépe placeným.
Dalším faktorem je pracovní riziko. Čím nebezpečnější práce je, tím větší je i podíl mužů. Mezi oběťmi smrtelných úrazů na pracovišti je 92 % mužů. Zajímavé je, že v těch nejrizikovějších profesích jsou ženy, pokud v nich pracují, odměňovány mnohdy lépe než muži. Riskují však podstatně méně. Farrell uvádí zajímavé statistiky z válečných operací: ztráty mezi ženami jsou nižší, než odpovídalo jejich zastoupení v jednotkách. Nebezpečná povolání jsou tedy podstatně méně nebezpečná pro ženy než pro muže. Mezi světovými novináři je asi 38 % žen, přesto podíl žen mezi zabitými novináři činí jen asi 7 %. Notoricky známé je, jak ochranitelské postoje k ženám v praxi zafungovaly třeba při ztroskotání Titaniku, kdy se zachránilo podstatně více žen a dětí, než odpovídalo jejich zastoupení mezi pasažéry.
Vztahy mužů a žen podléhají i v postmoderní době různým stereotypům. Od mužů se např. očekává, že budou za svou partnerku v různých situacích platit. Ženy očekávají, že za ně bude placeno tím více a častěji, čím jsou atraktivnější. Společenská hierarchie dominovaná muži nezvýhodňuje muže na úkor žen, spíše naopak: je zde proto, aby muži častěji platili výdaje žen!
Pro specificky ženskou kvalitu - atraktivitu - má autor speciální pojmenování: „genetic celebrity". Atraktivní ženě stačí jen být a muži se o ni zajímají. Existují samozřejmě i muži s podobnou kvalitou, ale jen ženám stačí prostě být atraktivní („krásná"). Tato zřetelná atraktivita přináší ženám ne zcela transparentní příjmy. Už proto, že muži mají podvědomou tendenci ženám za atraktivitu platit. Ženy dostávají jako servírky vyšší spropitné. Jsou-li atraktivní a mladé, pak také různé dárky, květiny, pozornosti. Atraktivní ženy vydělávají více než muži i v právnických profesích. Muži ve vztahu k atraktivním ženám vykazují ochranitelské stereotypy. Nic podobného v obráceném gardu neexistuje. Obecně platí, že muži sice vydělají více peněz, ženy však častěji více peněz mají, utrácejí a také si jich déle užívají.
Snaha, aby žena ve všem napodobovala muže, je nesmyslná. Z ženy by tak vznikla jakási imitace muže. Ti, kdo stále vracejí do hry údajný „pay gap" mezi muži a ženami, zaujímají sexistické pozice. Muži nevydělávají v průměru více proto, aby vládli nad ženami a utiskovali je. Muži jsou připraveni leccos obětovat a někdy i zemřít proto, aby podporovali a chránili své ženy a děti. Feministky ve svých výzvách k afirmativním akcím zcela ignorují skutečnost, že muži umírají v průměru o sedm let dříve než ženy, že tvoří 95 % těch, kdo zemřou v důsledku pracovního úrazu, a že tvoří 85 % bezdomovců. Muži také páchají čtyřikrát více dokonaných sebevražd než ženy. Každá afirmativní akce by měla zohlednit i tyto skutečnosti.
Knížka je v záplavě různých soudobých „genderových" prací a feministických textů velmi příjemnou změnou. Evropská unie dnes zažívá kypění feministických sociálních tendencí, které se snaží zacházet se ženami jako s utlačovanou menšinou. Knížka Warrena Farrella ukazuje, že ani často uváděný a zdánlivě nezpochybnitelný argument nižších příjmů žen nelze bez hlubšího pohledu správně pochopit. Zejména jej nelze bez dalšího vydávat za projev mužského útlaku ve vztahu k ženám. Slabší (a početnější) polovina lidstva má své specificky ženské přednosti, které ji chrání před rolí utlačované oběti mužské dominance. Muži mají naopak k ženám a dětem postoje ochranitelské a sebeobětovací. Na tom by myslím nebylo správné mnoho měnit. Možná dobře míněné afirmativní akce ve vztahu k ženám mohou přinést společnosti více škody než užitku. Také proto, že uměle a překotně mění spontánně a dlouhodobě fungující vztahy mezi sexuálními rolemi. Jsou to přitom právě tyto vztahy, které i bez feministických extrémů a negativních emocí procházejí velikými změnami. Ony změny by však bylo vhodné spíše registrovat, monitorovat a analyzovat, než do nich začneme legislativně zasahovat.
Celá diskuze: od začátku | nejnovější příspěvky »
09.11.2019 - 21:48
Celá diskuze: od začátku | nejnovější příspěvky »
09.11.2019 - 21:25
Ostatní: Gender a jeho studium není zbytečné
Kdyby bylo po mém, tak dám minimální mzdu v Česku 100 000, ale nemůžu. A klidně bych souhlasila s tím, ať bere ošetřovatelka stejně jako lékařka, klidně i víc.
Ale člověk musí svá očekávání přizpůsobit realitě.
Zkuste se jít ucházet o práci švadleny a říct si o 50 000 čistého.
Celá diskuze: od začátku | nejnovější příspěvky »
09.11.2019 - 21:12
Ostatní: Gender a jeho studium není zbytečné
https://www.businessinfo.cz/cs/…
https://www.novinky.cz/ekonomika/…
Celá diskuze: od začátku | nejnovější příspěvky »
09.11.2019 - 19:43
Ostatní: Gender a jeho studium není zbytečné
A zbytek se odvíjí od výše osobního ohodnocení na stejných pozicích. Tam můžou hrát roli presčasy, úvazky, délka praxe a určitě, pozor určitě i případy, kdy Jarča dostane míň peněz, protože Pepa má pinďoura.
Ale o kolik procent se jedná? Nefím, nefím!
Jen nesouhlasím s těmi 21%, jako výsledkem diskriminace.
Jak zvýhodnit níže uvedené? Sice stará data, ale jistě o něčem vypovídající.
Celá diskuze: od začátku | nejnovější příspěvky »
09.11.2019 - 18:52
Ostatní: Gender a jeho studium není zbytečné
Pracovala jsem v ryze ženském kolektivu a taky jsme si nemohly sdělovat výši osobka. Samozřejmě jsme si to řekly a to bylo dusno. Jedna ukřivděná dáma začala intrikovat a vyústilo to až v personální změny.
Celá diskuze: od začátku | nejnovější příspěvky »
09.11.2019 - 18:25
Ostatní: Gender a jeho studium není zbytečné
Zedník je ve 45 zralý na důchod a hasič riskuje život.
Nebo co třeba takový voják.
A už tato, ryze mužská zaměstnání se částečně můžou podílet na tom rozdílů platů mužů a žen.
A to přece nemá s diskriminací nic společného.
Celá diskuze: od začátku | nejnovější příspěvky »
09.11.2019 - 18:14
Ostatní: Gender a jeho studium není zbytečné
A zamyšlení nad tím, že za vyššími výdělky můžů může být i více přesčasů, více odpracovaných let či méně zkrácených úvazků...třeba tomu tak je. Nemusí to být hned nutně situace, kdy šéf dá Jarči míň peněz než Pepovi, protože nemá pinďoura.
A dle procentuálního podílu polovičních uvazků v daných zemích vidíš to, že je přirozené, že ženy chtějí být třeba dříve doma, aby mohly vyzvednout dítě ze školy nebo školky, vymyslet společný program, třeba uvařit dobré jídlo místo blafů z jídelny. Myslím, že by to uvítala většina žen.
Proč to hrotit do nějakého nevyhnutelného údělu rození dětí a mrzactví žen vůči mužům.
Celá diskuze: od začátku | nejnovější příspěvky »
09.11.2019 - 16:00
Ostatní: Gender a jeho studium není zbytečné
Ten úvod je dle mého zavádějící, protože podhodnocení platů vzhledem k západu se týká všech Čechů, tedy můžu i žen. Průměrný rozdíl v platech mužů a žen mi přijde přirozený. Pak je dále zmínka o rozdílech platů ve stejných pozicích na základě výše osobního ohodnocení a letech praxe. A to mi příjde jako zásadní informace. Není zde totiž uvedeno, zda třeba můži nedělají více přesčasů. Taky je pravda, že muži mívají delší praxi, mají více odpracováno, páč ženy bývají na mateřské. Další rozdíl je, že u nás má 20 % žen zkrácený úvazek a u mužů je to jen 0,4 %. S tím se taky počítá? Pokud se nemýlím, tak poloviční úvazek krátí i osobko.
Já si dokonce troufnou říct, že by ženy měly méně pracovat a to z toho důvodu, aby se mohly více věnovat dětem. Poloviční úvazky nebo zkrácený prac. týden by měly být samozřejmostí a to nejen pro ženy, ale pro všechny, kdo by si tak chtěli zvolit.
Jako mnohem podstatnější info mi přijde právě to, že ČR v nabídce těchto úvazku dost pokulhává. Podívej se na Nizozemsko.
https://socialnipolitika.eu/2017/…
Rovnoprávnost samozřejmě, ale je důležité ji uplatňovat tam, kde je to opravdu smysluplné a opodstatněné, nebo se jednou dočkáme doby, kdy se budou muži v rámci rovnoprávnosti dovolávat práva na transplantaci dělohy a rození dětí. To by byla panečku teprva bžunda!
Celá diskuze: od začátku | nejnovější příspěvky »
08.11.2019 - 12:28
Zdraví a nemoci: No poo metoda mytí vlasů + CGM (editováno :D)
Včera jsem udělala čistící kůru šamponem se sulfáty a na to hned dvakrát umyla tou speciální technikou hydratačním kondicionérem s kokosovou vodou, zabalila do trička a už po prvním umytí je vidět rozdíl, tak jsem zvědavá, jak se to bude vyvíjet dál. Začaly se mi objevovat ztracené vlny a lesk. No a na té fotce před mám ve vlasech speciální kondicionér za 600 a k tomu olejíček pro vysoký lesk, aby se tam vůbec nějaký objevil. Na druhé nic.
Je to božííí!
Celá diskuze: od začátku | nejnovější příspěvky »
08.11.2019 - 12:15
Zdraví a nemoci: Povzbuzováky - bylinné
Celá diskuze: od začátku | nejnovější příspěvky »
08.11.2019 - 11:21
Zdraví a nemoci: Povzbuzováky - bylinné
Já návrat ke zdraví vnímám jako návrat k přírodě, čistotě a jednoduchosti. A když vnímáme vše živé kolem jako celek a tudíž součást našeho zdraví, tak by určitě bylo v souladu s přírodou a naším zdravím lepší, kdyby ženšen zůstal doma a necestoval přes půl světa. V tom máš Boschi určitě pravdu. A to nechci nijak napadat kupování různých doplňků stravy. Já sama už vyzkoušela kde co. Ale rozumím tomu, jak to myslíš. A je pravda, že u nás se určitě najde dost bylin, které se ženšenu vyrovnají.
Na co se dnes hodně zapomíná, jsou kvašené produkty, které jsou kromě čistých potravin pro správné fungování střev zásadní. Takové domácí zelíčko nebo čalamáda (mňam).
Takže je možné, že kvašené zelí za pakatel může být přínosnější než doplňky stravy za tisíce. Tím ale nechci kritizovat jejich užívání, to vůbec. Je to jen věc k zamyšlení.
Celá diskuze: od začátku | nejnovější příspěvky »
© 2007-2024 Najdise.cz