Hlavní strana > Diskuzní fórum > Poslední příspěvky v diskuzích

Filtr:

verka96 - Poslední odpovědi


  
 
 
 
14.11.2023 - 16:15
Ostatní: FOTOGRAFUJEME

verka96 » verka96
U Olomouce na bylinkách.. :74:
04.11.2023 - 00:16
Mezi nebem a zemí: Kolaps a regenerace?

íma » verka96
A víte, že v některých zemích jsou zakázané publikace o účincích léčivých bylin? Že je nepřípustné uvádět účinky bylin na jejich obalech, pokud jsou dostupné na trhu? Cui bono? :1:
Ach ano, jak vidím, píšete vlastně totéž.
Zajímavá je kupříkladu historie s kotvičníkem. Tady udělali bulharští vědci a farmaceuti chybu právě v tom, že si chtěli nechat svůj objev patentovat. Nicméně účinek bylin patentovat nelze, neboť bylina, jako taková není výrobek. Navíc měli smůlu v tom, že jednali ukvapeně a informaci o přírodním zdroji testosteronu vypustili na veřejnost. V podstatě zadarmo. Pokud by ale ještě předtím kotvičník nastrouhali do pilulek a šli s ním na trh dejme tomu pod názvem STAVINOHA, pak by s tím mohli udělat díru do světa a sklidit ovace. Každopádně znám postarší kulturisty, kteří vědí a aspoň v tom extraktu jedou.
Jinak mezi námi, kdo si dneska bude "dopředu" vařit pytlík čaje, když ví, že si může vzít modrou pilulku a hned uslyší, že mu to tam dole hučí jako za mlada?
12.10.2023 - 14:37

Krok » verka96
Děkuji za odpověď. Ale neuspokojuje mě.
Píšete, že nejvíce energie je v tom začátku (kvadrantu, ročního období, cyklu). Tak bych to bral taky, ale... Planeta během dne prochází skrze domy nikoli v pořadí 1, 2, 3 atd., ale právě naopak. Takže v běhu času jde z hrotu rohového domu, třeba z ascendentu (silné působení) do domu 12. (propad do slabého působení), 11., 10, aby cestu tímto kvadrantem zakončila na MC (silné působení). Vyjma luny se ta planeta během toho čtvrt dne moc nepohne, v naprosté většině případů zůstane ve stejném znamení a opět mimo luny i na stejném stupni.

Nesnažím se to tu zpochybňovat. Netvrdím, že astrologie by takto neměla fungovat. Ale nějak mi nestačí jen tvrzení, že tak to prostě je. Snažím se pochopit taky proč. A zatím jsem zmatený. Ale třeba někdo zkušený to vysvětlí srozumitelně.
01.10.2023 - 23:12

Sestra Luna » verka96
Máš bystré oko, Vierka. :6:
áno, áno, všetko vnímaš správne. Vlnky, zaoblené tvary na mňa pôsobia lahodne, preto ich vkladám do obrazov. Ostrým hranám sa po operácií očí vyhýbam. Sýte, pestré farby majú liečivý účinok.
Ak človek prežije pol života v temnote, o to viac si váži žiaru svetla, ktorá je vo farbách ukrytá.

Kuchynská pracovná doska je z prírodného kameňa vysekaná podľa mojich požiadaviek. Žijem sama so psíkom. Vzájomne si pomáhame, Ona ma lieči, odkedy ju mám, netrpím nepretržitým smútkom.

S ockom som sa už raz rozlúčila, bola to krásna rozlúčka plná svetelných, farebných lúčov.

Budem pátrať ďalej, čo mi ten posledný sen chcel naznačiť.
30.09.2023 - 00:05

Sestra Luna » verka96
Keď sa mi snívajú komické sny, zvyknem sa od srdca nahlas počas spánku smiať a celá vysmiata sa zo sna prebudím. Je to krásne, keď sa Duša počas spánku smeje.


Vzťah medzi mnou a ockom bol komplikovaný, mala som ho však rada takého, aký bol. Dlho ma mrzelo, že som sa s ním nestihla rozlúčiť, že som mu počas jeho života nevenovala viac pozornosti. Asi som mu ani nikdy nepovedala, že ho mám veľmi rada.

Nerozumiem, prečo sa mi včera zjavil v mojom sne práve takým spôsobom. Našťastie, som sa včas prebrala. No, stále som z toho zážitku šokovaná.

Je spln, idem snívať. :64:
29.09.2023 - 18:48

aktigram » verka96
Vierka každy z nás to ma rovnako, vo sne nie je možné zomrieť, teda nemôžme vidieť svoje umieranie a tak sa zobudime. Sny ktoré nás zasiahli hlboko niesli veľké posolsto aj ked mu nemusite teraz porozumieť, príde další sen v ktorom človek vie že toto sa mi presne snívalo a dej sa bude odohrávať dalej.
Pre mňa je sen iná realita, žiadne bludy, sny ma vedú celý môj život, ak sa mám niečo dozvedieť z minulosti je tu sen a ja idem goofliť a odrazu mi to dáva obrovský význam a posúva ma to dalej.
29.09.2023 - 11:34

Sestra Luna » verka96
Ďakujem, Vierka, trvalo mi pol roka, kým som jednotlivé kúsky mozaiky poskladala, zlepila. Všetko vo voľnom čase a v nočných hodinách.

Robila som to počas tranzitujúceho Neptúna v konjunkcii s Merkúrom.

Cieľom bolo vytvoriť obraz, ktorý by prinášal Svetlo do pochmúrnych dní.

Mne sa už dlhšiu dobu nič nesnívalo, namiesto snov, sa mi z mysle vynárali myšlienky z kolektívneho nevedomia. Mnoho zážitkov z čias minulých sa mi vďaka tomu vyjasnili.

Včera, tesne pred spánkom, som opäť poprosila Anjela o akékoľvek znamenie o mojej spriaznenej Duši. Robievam to každú noc od útleho detstva.

A v noci som bola znásilnená členom rodiny, ktorý je už roky po smrti...

Nič príjemné to nebolo.

Som zvedavá na dnešný spln v Baranovi.
13.09.2023 - 00:48

Sestra Luna » verka96
Teraz už vidím, boli nutné dve operácie.

Celé detstvo som však prežila v temnote, nedokážem si viac vybaviť tvár môjho ocka, umrel pred operáciou mojich očí. Vnímala som len siluety postáv, našťastie som bola schopná čítať knižky, a tak som len čítala knižku za knižkou a zakaždým sa vžila do pocitov hlavných hrdinov.
Tá čiastočná slepota bola v mojom prípade potrebná, chránila ma pred krutou realitou.
Áno, mohla som sa ozvať, že niektoré detaily môjmu zraku unikajú, no naučila som sa vnímať celok. Celý čas som mlčala a tajila moju slabosť pred celým svetom.
Najkrajšie na tom všetkom bolo, že skrz reálne utrpenie som sa v mojich snoch dostala do raja. Pre mňa aj nočná mora bola zážitkom, každú noc iný príbeh, krásne zaostrený. Čím viac detská duša počas dňa trpela, o to intenzívnejší sen jej nekonečná myseľ v noci ponúkla.
Ako to tak po sebe čítam, bola som zvláštnym dievčatkom.

A preto, milá Vierka, snívaj, neanalyzuj sny, nechaj ich plynúť, oddaj sa spánku. Vnímaj pocity tesne po prebudení.

Predsa len si sa v komunistickom bazéne neutopila. Prajem Ti veľa krásnych snov. :74:

Určite už spíš a o niečom krásnom sníš.
12.09.2023 - 08:46

thééé » verka96
Já jako taky úplně nevím :43: jen uvažuju...
Ale pokud je ten poslední kvadrant duchovní oblast, kokektivní a 3.kvadran psychický, tak to asi ovlivní tu popelnici, tady v 8.d. je ta žumpa a hnůj, co už tleje, co se nevidí a nechce v oblasti své psychiky a bližších vztahů..I v práci, I rodina, kde jsem vázaná.
Kolektivní nevědomí se vztahuje zase k tomu, co se kolektivně odmítá...pak ta psychická oblast bude zase v rovině vztahů a rodiny..
Ale všeobecně vodní domy fungují i jako kanalizace, a jsou propojené.
Přes vodní domy můžeme pociťovat ty nejhorší zapsané prožitky v rodě, ve vztazích a v okolí.emočně se propojujeme. Přes luna, Pluto, Neptun.
Takže dobře, Neptun, popelnice kolektivního nevědomí...
No ale potom, když už jsem ve vztazích s lidmi kolem sebe, tak asi nasávám spíš přes ten 8. dům. (Tu navazuju na to, co psala cimi..jen Neptun ve 12.domě nedělá popelnici, je to jeho místo..spíš to dělá ten její úplněk a 8.dům)
:63:
12.09.2023 - 08:15

aktigram » verka96
Tiež technická - ja by som nikdy nič nenazvala čo je vo mne popelnicou ale ani strašiakom - ono sa to uloží a človek to potom aj má a aj tu ťarchu.
10.09.2023 - 20:17

Sestra Luna » verka96
Áno, máš pravdu, Vierka, teraz to už viem.

Po mojom prvom zážitku v mori, tiež v Taliansku, som viac do hlbokej vody nevkročila.

Mala som len deväť rokov a pečiatku s delfínom v pamäti. :68:

Mamka si ani nevšimla kedy som sa od brehu vzdialila. Neverila mi, nikdy mi nerozumela. Ju by som o pomoc ani žiadať nemohla, moje volanie o pomoc by nebrala vážne. Musela zasiahnuť Vyššia moc. Bolo to veľmi oslobodzujúce zistenie, že predsa len niekomu na tomto Svete, na malom dievčatku záleží.

Preto tie myšlienky a pocity z mora plynúce, som v tej smutnej dobe, mala... :108:
10.09.2023 - 12:34

Sestra Luna » verka96
:17: krásne, takže v tej dobe zrejme bolo normálne neukázať novorodeniatko čerstvej rodičke.

Prosím, milá Vierka, nikdy nevymažte túto diskusiu, ak je to vo Vašich silách, tak ako to urobila Pani pred Vami, ktorá celú diskusiu s užitočnými informáciami zmazala. :17:
Je potrebná pre bytosti, ktoré sa neprejavujú na verejnosti a prežívajú krušné chvíle, ktoré v sebe dusia osamote, bez podpory. Táto diskusia je nádejou pre všetkých. Taktiež som roky mlčala, ale to neznamená, že som Vás všetkých nevnímala, v tichosti iba, predsa len mám MC na hrote T-kvadratury, kvadrát Luna/Asc. a Saturn/Jupiter.
Jeden múdry Pán mi nedávno napísal, že citlivosť a precíznu vnímavosť, ktorú pred Svetom ukrývam, si nemám nechávať len pre seba, že aj z mojich skúseností môžu ľudia čerpať. :74:

Tranzitujúci Neptún pobudne v jednotlivých domoch celú večnosť, ktovie ako budeme vnímať jeho aspekty, keď nám prekročí prah Ascendentu.
:17:

Ja sa na to obdobie nesmierne teším.
10.09.2023 - 10:55

thééé » verka96
Mě ten Hand nejde nahrát ani z telefonu ani z noťasu, zkusím do zpráv
10.09.2023 - 10:36

thééé » verka96
:15:
Gándhí - žitý neptun - slunce ve 12. domě opozice neptun (nepřesná)
10.09.2023 - 10:13

aktigram » verka96
Nádherné vlákno, nádherné odpovede všetkých, vo všetkom som si niečo našla - toto je to kam by sme mali ísť, obohacovať sa.
Krásne Vierko, ďakujem.
Ak budem mať viac času ja musím dať Merkúr, lebo u mňa nie celospoločenské planéty sú problém ale také základné Merkur, Jupiter či Venuša.
10.09.2023 - 10:02

thééé » verka96
troufnu si říct :6:, že neptunskou citlivost máš, jinak by se ti to neotevřelo...
Jenže je to právě schované, ten potvorný 8. dům je prostě problémový, jsou to jakoby spodní vody pod městem, kanalizace, podvědomí..propojuje tě to s rodem atd..taky mi přijde, že část života můžou být osmidomové témata nepřítelem, ale asi záleží na rodičích, coby prvních partnerech.
To jsou ty rodové vzorce, jak jsem psala...bude v tom tajemství, které máš odkrýt :78: :1:
Handa nafotím a pošlu
10.09.2023 - 09:11

verka96 » verka96
poslední strana.
Úvod do astrolige vodnářského věku, autor: Ján Kaleta, 2004
10.09.2023 - 09:10

aktigram » verka96
Pozor na preháňanie a to vo všetkom, to je ta odvrátená stránka Neptúnu.
10.09.2023 - 08:50

thééé » verka96
Věruš, a tranzity od Roberta Handa máš? Když tak ofotím.
...
chtěla jsem napsat ještě k tomu "soucitu".
Typický neptunik je plný soucitu, empatie (neptun je telepat, umí se nacítit, je hypersenzitivní), a senzitivity.
Bohužel ale společnost je k těmto vlastnostem dost negativně nastavená.
Prostě senzitivita je slabost. Společnost citlivost potlačuje, nejdřív kvůli přežití, potom kvůli studu.
Moc těchto nezpracovaných vlastností nebo témat vede k pozici oběti, nebo ke ztvrdnutí.
Já sama jsem to zažívala třeba od matky - ona sama má nezpracovanou lunu v rybách, coby tuplovaný blíženec.
V podstatě jsem celé dětství dostávala negativní zpětnou vazbu - nesmíš cítit, nepřeháněj, spoustu ponižování a opovržení, posměch. Ale ona je extrémně bez empatie, až psychopaticky - ke mě samozřejmě, protože jí přehrávám to nezpracované.
Učila jsem se to dlouho potlačovat. Asi ten saturn ke slunci v rybách, ale právě on mi dal nástroje to uchopit. Přes nesmíš k - jak nejlíp.
Znám hodně lidí tzv. HSP - s hypersenzitivitou, kde si můžeme předávat zkušenosti. Ty jejich zkušenosti jsou podobné jako moje. Když se člověk narodí neptunsky senzitivní a neumí to zpracovat, nemá podporu od dospělého , nabaluje si spoustu traumat , které tu citlivost, teď už nezdravou - zesilují. Potom to je přecitlivělost a zamrznutí v traumatu a úzkosti, panické ataky, alkoholismus, depky atd.
...
Většina mé práce byla s dětma, s nemocnýma lidma, a s jinýma dětma, pro mě to má smysl, ale nemyslím, že to by to bylo moc ceněno...jen děti cítí ty neptunské city, je to znát.Moje dcera je taky ryba, HSP, jsem vděčná, že ji tím už můžu provést vědomě, že nemusí svoje dary vnímat jako trapné mínusy.
....
Moc hezká knížka pro neptuniky - Probuzení zranitelnosti.
https://www.databazeknih.cz/knihy/…
...
takže kéž je neptun přijat a žitý s odvahu a asi i tou beranskou silou, kéž je vidět a nebo kéž máme jasnější ten vnitřní zrak :108: :78: :27:
10.09.2023 - 08:42

cimi » verka96
A další? : ))
Já vždycky s napětím očekávám to pokračování x)) :6:
Díky že to fotíš :74:

Co to je za knihu?
Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2025
Lunární kalendář
Luna ve Střelec Střelci
ukázat kalendář »