Zánět šlach


08.06.2009 - 09:46
(Váhy) charri
Zánět šlach
Jak k němu dochází, z jakého důvodu, příčina?? :43:

Řazení:
08.06.2009 - 16:50 | Filtr
(Lev) růžička
ahoj holka, něco pro Tebe jen zapomínáš na popis které končetiny?Horní či dolní ?

Nohy..kotníky se dají ultrazvukem zklidnit , , jesli ovšem není nárustek na patě takzv ostruha !
Když by byl masírovat nohy od kotníku směr nohoru a pak se soustředit rychlým tempem masírovat na achylovou šlachu , mělo be se to tím zklidnit a mazat 3x denně mastí veral ..koupíš volně v lékárně
když ztáhnout tak jen tlakovým obvazem , ale až ke kolenu, mohlo by dojít k zánětu žil.
Dávat nožky co nejvíce nahoru a hlavně neSmí nic vadit průtoku žil .
Můžeš-li acylpyrin tak směle do toho , nesmí vadit lékům, které ovšem bereš a nebo alergii na něho.zKUZ NĚMECKÝ JE PRÝ MÉNĚ ŠKODLIVÝ NA ŽALUDEK A NEBO ROZPUSTNÝ ..JE TO NA TOBĚ
JO A TEPLO OD NOH , NEPROSTYDNOUT NOŽKY
RUCE MAZAT VERALEM ,TAKÉ 3XDENNĚ A MASÍRÍROVAT JEMNĚ.OD PRSTŮ SMĚR RAMENO OPĚT VE SMĚRU HODINOVÝCH RUČIČEK KROUŽKY


Onemocnění šlach
- poškození šlach – častý problém
- obvykle jsou problémy způsobeny repetitivní mechanickou zátěží, často provázenou zánětem peritendinózní tkáně
- další faktor je věkem podmíněná degenerace tkáně
- tendinóza – degenerativní změny ve šlaše, může nebo nemusí být provázena zánětem okolí - peritendinitidou
- místo úponu – enthesis
- kolagenní vlákna jsou ve šlaše vlnitá, při prodloužení šlachy o 2% se narovnávají, při natažení o 4-8% začínají povolovat příčné vazby v molekule kolagenu, při dalším prodlužování kolagenní vlákna praskají
- nejhorší je rychlé napětí bez rozcvičení
- zánět obalů šlachy – peritendinitida (nebo tendosynovialitida – pokud mají šlachy synoviální dvouvrstevný obal) – např. u achilovky nebo u dlouhého adduktoru palce
08.06.2009 - 17:12 | Filtr
(Váhy) charri » růžička
Ahojky růži :27:
jde o moji šéfku, zničeho nic se jí na lokti pravé ruky udělalo něco jako hnědá modřina, tak s tím šla k doktorce a ta jí řekla, že je to zánět šlach, ale ne z čeho to tak může mít, dala jí prášky a teď se jí to dělá i na druhé ruce :11:
Pozítří odlétá na dovolenou na Krétu :23:
08.06.2009 - 21:21 | Filtr
(Lev) růžička
To se mi nezdá
at´zkusí tohle.Spíš se mi pozdává tohle: Nejsem sice lékař , ale přikláním se tomuhle

Játra vyrábějí žluč, která se ukládá ve žlučníku. Jelikož filtrují krev, tak odstraňují jedy, toxiny, drogy, chemikálie z těla a štěpí je, aby mohly být vyloučeny. Při vysoké toxické zátěži může být narušena funkce jater a mohou se objevit potíže – alergie, cirhóza jater, dna, bolesti hlavy, modřiny, nevolnost, zvracení i hemeroidy.
samozřejmě i oblast žlučníku !


Nic s tím nezkazí :3:
.
Léčivé účinky ostropestřce mariánského

byly známé již v antice a jejich hodnotu můžeme přirovnat k velikosti jeho vnějšího vzhledu. Prvořadé použití ostropestřce je na všechny druhy jaterních onemocnění. Jeho semena se považují za vůbec nejlepší lék na játra. Ta jsou životně důležitým orgánem a velmi trpí špatnou stravou s množstvím nasycených tuků, aditivy, dusičnany, alkoholem a syntetickými léky. Spolu s játry léčí také žlučník, který se nazývá „tiskovým mluvčím jater“ (jakmile má člověk problémy se žlučníkem, signalizuje to špatný stav jater) a některé další nemoci trávicího ústrojí.
To, že je ostropestřec opravdovým obrem i svou léčebnou hodnotou, dokazují jeho další možnosti uplatnění. Droga napravuje poruchy krevního oběhu, prospívá při nízkém krevním tlaku, tonizuje cévy, má příznivý vliv na onemocnění srdečního systému, pomáhá při migrénách a závratích. Celkově posiluje organismus, léčí různé druhy alergií, jako například kopřivku nebo sennou rýmu, pomáhá při astmatických záchvatech a odstraňuje nevolnost při cestování.

Čaj ze semen ostropestřce je při běžném užívání neškodný. Důležité je, aby byly semena pro přípravu čaje roztlučená, jinak by se z nich nevylouhovaly důležité látky. Nedoporučuje se užívat v těhotenství a při silně zvýšeném tlaku, mohou ho užívat i děti.

V dnešní době máme na trhu i velmi kvalitní olej ze semen ostropestřce, který je asi opravdu nejúčinnější. Je běžně k dostání v prodejnách zdravé výživy za velmi přijatelnou cenu. Dávkování oleje je 1 - 2 lžičky denně, dle stavu pacienta. Jestliže neseženete olej můžete si pomoct tím, že 2 x denně rozkousáte asi 1 čajovou lžičku semen a spolknete.
Když by ji bylo těžko at´toho nechá.Ale mám pocit , ž e nebude
cvičit tohle:Cvičení pro játra a žlučník

Sedíte na zemi se široce roztaženýma nohama, rovná záda, ruce k sobě nad hlavu, hluboký nádech a výdech. Při výdechu se ohýbáme a snažíme se dosáhnout prstů na svém chodidle pravé nohy tak, abychom se příjemně protahovali. Následují další hluboké výdechy a nádechy. Střídavě se protahujeme k pravé i levé noze alespoň 3x.


Akupresura

Meridián jater začíná na horní vnitřní straně palce u nohy, probíhá po vnitřní straně nohy nahoru, kolem pohlavních orgánů do jater a žlučníku.

Zvlášť důležitý je bod J3 (velký spěch) – na nártu mezi 1. a 2. prstem u spoje nártních kostí. Tento bod uklidňuje játra, stahuje energii dolů, posiluje imunitu, na migrény, redukuje alergické reakce, proti napětí, stresu, zbavuje tělo toxinů, PMS, upravuje nepravidelnou menstruaci, zklidňuje křeče svalů, vyhání vnitřní vítr, nespavost. Tento bod se mírně tře a mačká 1-2minuty na každé noze denně.

Meridián žlučníku začíná u vnějšího koutku oka a probíhá za ušima přes zadní stranu hlavy a krku do ramene, kolem hrudníku, přes pas do hýždí, po lampase – boku celé vnější straně nohy až k vnějšímu nehtu 4. prstu chodidla.

Na posilnění jater se užívá - zinek a vitamín A
Mělo by se to zklidnit ..
At´bere všecno a maže veralem , za to nic nedá a ničemu neuškodí a přitom ještě zkusí tohle.
V lékárně se může přeptat na kombinaci léků a ostropeřce zda-li to může spojit .
Hezkou dovolenou . :17:
08.06.2009 - 21:38 | Filtr
(Váhy) charri » růžička
Dík, vytisknu a předám dál :35: :17:
09.06.2009 - 10:49 | Filtr
(Lev) růžička » charri
NENÍ ZAČ :3: :17:


Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2024
Lunární kalendář
Luna ve Váhy Vahách
ukázat kalendář »