vysoký tlak


21.05.2009 - 08:52
(Váhy) sunrise
vysoký tlak
našla jsem v nějakém časopise-Presit od Herbamedicy.Klid na duši,ať se vám moc zvyšovat nemusí.....Hezký den. :17: :27:

Řazení:
23.05.2009 - 11:23 | Filtr
(Ryby) čolis » karamel
při akutní potíži krásně pomáhá přiložit z lehka prsty na hrudní kost a pustit tam lásku
srdíčko se uklidní
je dobré napít se i něčeho teplého - cévy se rozšíří a tlak klesne.
je mnoho metod :4: :27: :12:
10.06.2010 - 07:11 | Filtr
(Rak) karamel » čolis
Bylinky, které pomáhají snižovat vysoký tlak

Vysoký tlak nemívá žádné příznaky, ale jeho následkem bývá infarkt nebo mrtvice. Proto si jej minimálně 1 ročně nechte u lékaře změřit. Pro zklidnění organismu můžeme využít léčivé síly některé z těchto bylinek:

Hloh

Pití čaje ze sušených listů a květů spolu s přesličkou a kokoškou pastuší tobolkou pomáhá čistit ledviny a posiluje srdce.

Meduňka

Meduňka spolu s levandulí v příjemné koupeli celkově zklidňuje organismus.

Třezalka

Pití čajové směsi s meduňkou, řebříčkem a arnikou uklidňuje, vyrovnává a celkově uvolňuje organismus. V lékárně k dostání jako šťáva nebo tobolky.


Bylinky, které nám pomůžou při nízkém tlaku


Nízký tlak neohrožuje na životě, ale bývá provázen slabostí, únavou a nedostatkem energie. Většina lidí si stěžuje na bolesti (točení) hlavy a na sklon k mdlobám při rychlém vstávání nebo dlouhém stání. Pro povzbuzení srdce využijeme třeba puškvorec nebo jinou z uvedených léčivých bylinek:

Rozmarýn

Rozmarýn obsahuje silice (např. kafr), které aktivují dýchání a rozproudí krevní oběh. Užijte si příjemnou koupel s rozmarýnovou silicí.

Levandule

Silice levandule v aromalampě nebo na vašem polštáři (pouze lehce pokapat) rozproudí krevní oběh. Stačí opravdu jen pár kapek, které ani nemusíte inzenzivně cítit.

Puškvorec

Z neoloupaného kořene si připravíme odvar, který přidáme do koupele. Puškvorec nám povzbudí nejen srdce, ale i látkovou výměnu.


Bylinky nejen pro ženy trpící migrénou


Proč někteří z nás trpí migrénou je i pro vědce záhadou. Migréna se projevuje úpornou bolestí hlavy a spouštěcím faktorem může být stres, alkohol, kouření či nedostatek spánku. Migrénou ovšem trpí i děti. Migrénu také provází nevolnost, zvracení a bolesti břicha. Od bolesti nám pomůžou třeba tobolky s pupálkovým olejem (k dostání v lékárnách) nebo některá z těchto bylinek:

Máta

Mátový olej smícháme s olejem z klíčků a jemně, po dobu 3 minut, masírujeme do čela a spánků; pomůže nám od nevolnosti a bolesti hlavy.

Zázvor

Pití zázvorového čaje před jídlem podporuje tvorbu trávících šťáv a pomáhá od nevolnosti.

Levandule

Vonný levandulový olej má vyrovnávací účinek. Olej přidáme do koupele nebo ho použijeme do aromalampy.

Rozmarýn

Rozmarýn použijeme do teplé (38°C) koupele, necháme se asi 15 minut "napařit" a pak se zabalíme do osušky. Rozmarýn má léčivý a osvěžující účinek.

Prvosenka

Dlouhodobé piti čaje ze sušených květů má uklidňující účinky. Prvosenka pomáhá zklidnit organismus a tím i méně reagovat na vnější podněty.


Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2024
Lunární kalendář
Luna ve Lev Lvu
ukázat kalendář »