Je-li před námi lékařský zákrok,který nesouvisí s akutním stavem ohrožením života,je velmi důležité přihlédnout k základním astrologickým pravidlům (zde mnohdy "nechápou" skeptici pro astrologii,protože je toto potvrzeno i oficiální lékařskou vědou)..Prvním pravidlem je neprovádět zákrok ve dnu,kdy Luna stojí ve znamení ovládajícím příslušnou část těla. Pokud tedy plánujete vytržení nosních mandlí,neměla by Luna stát ve znamení Berana,u krčních mandlí v Býku,křečových žil ve Vodnáři apod. Pokud jde o kosmetický zásah,např.odstranění pih a znamének,Luna je nepříznivě postavena v Kozorohu,neboť znamení Kozoroha ovlivňuje pokožku apod.DAlším pravidlem,které měli lékaři od dávných dob na paměti,byla změna lunárních fází. Za novu a úplňku,není li situace akutní,je lépe vždy počkat a větší zásah neprovádět.Existují studie,které poukazují,že k největšímu procentu problematických krvácení po operaci dochází právě v době před úplňkem.Při zásahu,u kterého dochází k velké ztrátě krve,je příhodné zvolit čas dorůstajícího měsíce,tehdy tělo ztrátu nejlépe nahradí.Ovšem rána po operaci se může hojit déle.Naopak z hlediska rychlosti hojení ran je příznivěší ubývající Měsíc,tedy po úplňku.
bhakti
Je to mnohem slozitejsi a zalezi nejen na postaveni luny ale i ostatnich planet,doporucuju knihu od Vladimira Sladecka-Zdravi v horoskopu.Nekdy zustavam v udivu,jak to vse sedi.Hippokrates pred nasim letopoctem rekl-Nesvěruj se lekari,ktery nerozumi astrologii,protoze je to jen polovicni lekar.Lekari sice skladaji Hippokratovu prisahu,ale neznaji cely odkaz tohoto ucence.
Siraels
» bhakti
S tím máš naprostou pravdu. Hippokratova doba sice neznala "pokrokové technologie",ale svým způsobem byla již pokroková.Ne,nadarmo se mu říká "zakladatel moderního lékařství".Hippokrates je znám ještě jedním ze svých výroků:"Léči,ale neubližuj".Tedy pokud nelze vyléčit,alespoň více nepoškodit. Lunární kalendář měl Hippokrates ve velké úctě.