Definice zla?


11.09.2023 - 18:14
(Lev) Gryphon
Definice zla?
Zakládám tímto novou paralelní diskuzi, protože téma mi přijde poměrně zásadní na to, aby si z něj někdo udělal jen svojí soukromou grafomanskou nástěnku a mazal z ní všechno, co se mu nelíbí nebo nehodí do konceptu. Neboli: tady mazat nikoho rozhodně nehodlám. Člověk se nakonec, může obohatit, přiučit, i z toho, co není úplně jeho cup of tea.

Příspěvky v diskuzi

Řazení:
11.09.2023 - 20:00 | Filtr
(Býk) player
Vesmír.

Když vybuchne supernova a všechny živé systémy v okolí stovek světelných let (pokud to nejsou teda podvodní systémy pod ledem) zničí....máme tu zlo? To samé vše poblíž pulsaru...černých děr...apod. A kdo ho teda spáchal? Stvořitel?

Na druhou stranu - z mlhovin po vybuchlých supernovách se rodí nové hvězdy.

Zlo....

Nejčastěji se spojuje s ubližováním a zabíjením. Ne s politikou a náboženstvím.

Je to moc široké téma a skončili bychom asi u karmy.
11.09.2023 - 21:57 | Filtr
(Vodnář) ohenvoblacich

"Nyní se vyskytuje úplně mimo, nehraje hry na vinu a trest...ale jede vždycky na sebe. Jak to, že vůbec někdo zná to nejhlubší z Boha? Konspirace: Lilith je Bůh inkognito. Vrchol seberealizace. Podotýkám, že pravá Lilith. Z té se teprve může docela slušně číst."

Hmmm... Hluboký ponor? :92:


Lilith je tou nejněžnější a zároveň tou nejkrutější.. Protože Ona ví.

https://youtu.be/huOhqgYAKDY/…
https://youtu.be/Y1jD4AweFTU/…

V gnostických textech lze najít mnoho souvislostí, je to asi ta nejpřímější cesta k poznání. Zároveň ta nejosamělejší, protože vlastní zkušenost je nepřenosná.

Promiň, jsem odbočila..
Nemohu definovat zlo, protože jeho spektrum je nekonečné.. Lze jej cítit, i to převlečené za beránka, má totiž specifický energetický náboj.


12.09.2023 - 17:00 | Filtr
(Lev) Gryphon » ohenvoblacich
Díky, souzním...
12.09.2023 - 17:19 | Filtr
(Lev) Gryphon
Otázkou je, zdali existuje Zlo samo o sobě, anebo zdali si ho náhodou neprojektujeme ze svého nitra do okolního světa. Otázkou je, do jaké míry je Zlo závislé na kulturním okruhu. Jiná tabu měli staří Izraelci, jiná Egypťané, jiná Římané...Mimochodem, víte, že ve starém Římě byla legální homosexuální pederastie? Starý Mistr měl svého mladého učedníka, někdy mezi 10 a 18 rokem, a platilo to i v tom sexuálním smyslu.
Dnes je kupříkladu ztělesněním Zla někdo, kdo chce žít v jiném světovém uspořádání, kdo dělá dlouhý nos nad americkou touhou po dominanci. Západ je za zenitem a tuhle válku prohrál, protože byl zaměstnaný sám sebou a Ukrajinou, že si nevšiml, že BRICS právě přebírá otěže. Tím, že je Pluto v Kozorohu, tím je krásně vidět, jak Západ mele z posledního, a až Pluto vystoupí z Kozoroha nadobro, světové ekonomické i duchovní těžiště půjde jinam.
Pluto ve Vodnáři předznamenává skutečně multipolární svět, svět sociálně spravedlivý, ale bez jakýchkoliv nutících mechanismů. Nebudou zákony, spíš doporučení, a lidé budou obecně podstatně více napojení na celek. Skončí jakýsi celosvětový autismus, lidi se najednou začnou víc propojovat, nacházet přirozeně spřízněné duše. Jestli Pluto může v nějakém aspektu ztělesňovat zlo, pak ve Vodnáři bude takové nezávislé, nepolapitelné, totálně svobodné. Zároveň to bude o volbě. O tom, odkud skutečně přichází rozhodnutí. O tom, že můžu být zlý...pokud chci. Že to není o tom, co si myslím, ale co s tím, co si myslím, udělám...
13.09.2023 - 12:07 | Filtr
(Panna) Mici Angóra » Gryphon
Já teda zrovna Pluto ve Vodnáři vnímám jako anarchii, ale v tom horším slova smyslu. Jinak jestli je multipolaritou myšleno to, že BRICS se skládá dílem z totalitních režimů a dílem ze zemí, kde je doslova bordel na kolečkách, tak nám pánbůh pomáhej :3:
15.09.2023 - 09:43 | Filtr
(Lev) Gryphon » Mici Angóra
Je to tak, pánbu nám pomáhej. Evropa už se nezmůže na nic víc, než zákaz spalovacích motorů, green deal, lgbtxyz, zákaz masa a zavedení hmyzí potravy, kulturní obohacování uprchlíky (Paříž, Brusel, Malmo a jiná města můžou o obohacování vyprávět), a na řeči o demokracii (já osobně bych teda raději praxi). Brics se skládá z mnoha různých států, ale to, že nemluví totožnou řečí a že neříkají "chceme demokracii jen po našem, jinak vás rozbombardujeme", vnímám jako velké plus. Nevšiml jsem si, že by Rusko toužilo po tom změnit režim v Íránu nebo že by se Indii nelíbili představitelé Brazílie a chtěli by je nenápadně svrhnout a dosadit tam své.
15.09.2023 - 10:31 | Filtr
(Panna) Mici Angóra » Gryphon
Jj, rozdíl je v tom, že Rusko ani Čína nechtějí demokracii vůbec, nýbrž totalitu po jejich :3: Jinak jako symbol zla (a svrabu a neštovic) je zrovna Rusko docela dobrý příklad a platí to bez ohledu na to, co se děje v USA. :29:
16.09.2023 - 00:52 | Filtr
(Lev) Gryphon » Mici Angóra
Kamarád v USA nedávno byl. Ta země je pryč. Tu nezachrání ani Biden, ani Trump, ani NATO. Ta se zhroutí, společně s EU, otázka bude jen, jak ten sešup bude dlouhý.
Nelíbí se mi, že to bude čínsko-ruský svět o nic víc, než tobě, a aby bylo jasno, nefandím tomu. Ale nemůžu nevidět, že to žezlo už bylo předáno.
22.09.2023 - 16:24 | Filtr
(Lev) Gryphon
Hele, ta "diskuze" v sousedním vlákně....to je fakt parodie. Česká verze najdise jde teda do kelu už dlouhodobě, co si budeme povídat, ale vždycky to tu mělo nějakou informační úroveň...Ale tohle nepamatuju ani já, a to tu pamatuju i Khalinu se Sosnou, diskuze s Bohoušem, Plájou a podobně. Emgé v prvním příspěvku vyvolal dojem, že je inteligentní, načež zbytek jeho příspěvků potvrdil, že to bylo žel bohu fakt jen zdání.
K definici zla bych já osobně třeba přidal něco, co je teď poměrně častým jevem. Zlo je, když se zaměňuje pravda a názor. Zlo je, když se z pravdy dělá zbraň, když nejde o pravdu samotnou, ale o to, jak s její pomocí převálcovat všechny, kdo nejdou se mnou.
Názor je zcela subjektivní záležitost, kdežto pravda by měla být něco, co je ověřitelné. Názor tudíž neimplikuje pravdivost. Bohužel se ale ukazuje, že pravda je v našich končinách záležitost poměrně krátkodobá, podmíněná kulturním okruhem, náboženským vyznáním a výchovou. A režimem. Máme několikerý výklad dějin dvacátého století, a když se člověk začte do všech, vidí, jak to každý vidí jen ze svého úhlu pohledu a jak si myslí, že všechny ostatní pohledy už jsou mimo.
Když vezmeme zcela nezaujatě definici totality a tyranie, tak papírově naše republika k dnešnímu dni splňuje většinu z kritérií, která byla stanovena, takže kdybychom byli pravdiví, pak bychom měli přiznat, že jsme na cestě k totalitě, což samozřejmě nepřiznáme, takže naopak, naše kritéria pro totalitu jsou nedostatečná.
Nebo když si vezmu demokracii...v demokracii platí, že by měl každý mít možnost si vybrat dle svého vědomí a svědomí, lidi, kteří ho budou reprezentovat. Pokud někdo chce svůj pohled na demokracii vnutit jiným, kteří mají pohled odlišný, aniž by toto poměřování pohledů rozhodly svobodné volby (mluvím o všech možných nevládních a neziskových organizacích), pak to demokratické není. Pokud říká jeden stát "přijmi mou demokratickou nabídku, jinak tě vybombarduju", pak to není demokratický přístup. A je mi jedno, zda to dělají USA nebo Rusko nebo Čína...Buď se měří všem stejným metrem...anebo si přestaňme hrát na pravdu a přiznejme si, že děláme jen to, co se nám hodí.
Stejně tak není demokratické umlčovat jakékoliv názory. Svoboda slova totiž buď je, anebo není. Nemůže mít žádné přívlastky, stejně tak, jako není možné, aby byla žena jen trochu těhotná...
Já jsem v tomto směru velmi radikální a libertariánský, tvrdím, že svoboda slova by neměla mít hranice. Trestat by se neměly názory, ale pouze činy. Rozhodně by se neměly cenzurovat jakékoliv, proruské, proamerické, prounijní názory, z jednoho prostého důvodu: když to je na očích, když všichni vidíme, jak se věci mají, je to lepší, vidíme totiž, kdo co dělá a nedělá, kdo se demokracií jen ohání, a kdo ji skutečně ve hmotě reálně aplikuje. Člověk by měl mít právo na blbost, na to říkat nesmysly, omyly a dokonce i lži. Nikdo by neměl mít právo určovat ZA DRUHÉ, jaké informace jsou relevantní, a jaké nikoliv.
Jakákoliv média vlastněná státem, by pak neměla nikdy přinášet názory, ale výhradně informace. To se bohužel neděje. Navzdory mnoha důkazům o neobjektivnosti ČT zpravodajství, je ono samo přesvědčeno o své neomylnosti, objektivitě a dokonce i o právu svůj názor tlačit všem jako jediný oficiální...přitom by, z definice zákona, mělo pouze a jen informovat a vše ostatní nechat na lidech samotných.
23.09.2023 - 19:07 | Filtr
(Panna) Mici Angóra » Gryphon
V zásadě souhlasím, ale holt nade vším je pravidlo najdise moderovat diskuzi, kterou uživatel založil, a to (bohužel?) i ve smyslu cenzury cizích příspěvků.
23.09.2023 - 21:19 | Filtr
(Blíženci) fanik » Gryphon
V případě MG34, ač jsem taky blokován a není mi to úplně příjemný, to dokážu tolerovat
pro jeho zdravotní stav, který myslím zhoršuje jakákoliv nesouhlasná konfrontace :29:
25.09.2023 - 12:28 | Filtr
(Střelec) verka96 » Mici Angóra
Ahoj Mici,
já tyto státy, které se vymezují vůči našemu "západnímu světu" považuju za hlavně svrchované dělat si na tom svém území to, co považují za vhodné. Mají svůj vývoj, který je odlišný třeba od USA nebo ČR. A nehodnotím situaci, jaká je nyní s Ruskem a Ukrajinou - tam si to oba státy musí vyřídit mezi sebou a kdokoliv jiný nemá právo do toho zasahovat - jak už víme, že je to zase na základě něčího zásahu a vlivu atd.
Beru to jako srovnání s každým člověkem - každý jsme originál, někdo je inteligentní, zdravý, někdo je holt blbý anebo nemocný...
Já už toto naše Evropanství nepovažuju za dobro nebo spíš to, co si jako národ necháme líbit (i v kontextu historie, 2. sv. války apod.). Víc se k tomu vyjadřovat nebudu. Prostě tu už není svoboda slova, ale jsem ráda za každé astro téma, což v minulosti nebylo.
28.09.2023 - 17:36 | Filtr
(Lev) Gryphon » verka96
Já to klidně řeknu radikálněji. Většina těchto demokratů, sluníčkářů a Havlových následovníků zastydlo kdysi v devadesátých létech, kde byl svět ještě docela jasně rozdělený a pochopitelný. V tu dobu byl západ skutečně na koni a lze o něm beze všech pochyb říci, že byl etalonem demokracie a prosperity.
Jenže svět se od té doby změnil. Stačilo pár válek na Balkáně, v Iráku, Libyi, Sýrii i jinde, aby pomalu ale jistě začalo bycházet najevo, že slavné a idealizované NATO v čele se Spojenými státy opravdu není žádná obranná aliance, ale aliance poněkud útočná. Stačilo pár let indoktrinace a najednou je ten starý dobrý Západ pryč a místo toho tu je indoktrinace šílenou zelenou ideologií, LGBT, zaplavení uprchlíků, co nás nejraději kulturně obohacují - mačetami, green deal, strašení o globálním oteplování a cenzura všech alternativních názorů, stačí jen nálepka "proruský" (rozuměj cenzurujeme všechny názory, které jsou proti Straně, Vládě a Programu). Najednou vidíme, že i ona slavná Amerika se ocitla v propadlišti dějin, zářný příklad a symbol úpadku je zcela senilní prezident, zdravící se se stromem, pravidelně zakopávající a mluvící poněkud z cesty. Evropská Unie, která možná měla původně dobrou myšlenku, se chová dneska hůře, než Sovětský Svaz. A naopak - k mému neskonalému překvapení jsem zjistil, že v Rusku mají všechny opoziční strany prostor v televizi i v tisku. To, že tam většina lidí na opozici zvysoka sejří, už je věc jiná. Ty lidi nepůjdou proti Putinovi. Oni se mají díky němu dobře. Sankce způsobily pouze to, že Rusko se začalo orientovat na jiné trhy, než Evropu a Ameriku, aniž by na jakkoliv tratilo. A to, že Západ použil Ukrajinu jen jako beranidlo proti Rusku, ale ani trochu se mu to nepovedlo, už pomalu ale jistě dochází víc a víc lidem.
Čína je ještě jiný případ, tam je každopádně nutno vzít v úvahu to, že jich je více, než miliarda a že demokracie s jejich nastavením a kolektivním, dalo by se říci až hmyzím způsobem vnímání, jaksi nepřichází v úvahu. Další věc je, že jejich historie sahá podstatně hlouběji, než historie Evropy nebo Ameriky. Ona si jede svoje, a od takového potěru, jakým jsme my, Evropani, si nenechá nic poradit. Dobře si pamatují všechny ty opiové války, barevnou revoluci s Čankajškem atd. A hlavně, Čína má tu vlastnost, že myslí v časovém rámci století a víc, na rozdíl od Euroameričanů, kteří myslí jen do dalších voleb.
Evropa se každopádně bude hádat už jen o to, kolik je pohlaví a zda přejít na normu EURO 8 nebo EURO 9, případně kdo je větší ruský agent, Amerika bude nejspíš platit reparace černochům...ale nějak se zdá, že zbytku světa to bude jedno a možná si i konečně trochu oddechne. Osobně bych byl samozřejmě taky rád, kdyby to bylo jak v devadesátkách, ale slepý, hluchý a blbý bohužel nejsem, už jsme dávno někde jinde a jako Západ jsme skončili. Možná kdybychom se vrátili ke skutečně demokratickým ideálům, polovině světa se omluvili za těch zpackaných třicet let, tak by nám to ještě někdo uvěřil. Ale bohužel, druhý Reagan nebo Thatcherová už se nerodí...
28.09.2023 - 18:11 | Filtr
(Střelec) verka96 » Gryphon
Mě úplně stačilo si uvědomit, jak to bylo s Afghánistánem, jak dlouho tam NATO působilo, jak to dopadlo. Totální fiasko, Afg. je v podstatě středověká země a kolik našich vojáků tam zařvalo nebo bylo zmrzaceno, a to byly většinou rekonstrukční týmy, ale ne prvoplanove útočné. A co z toho?? Co to přineslo ČR? :93:
Totéž bude UA, zničená země, hlavně že jsme jsme to RU natřeli...
29.09.2023 - 18:50 | Filtr
(Lev) nelahee
A co takové malé neviditelné zlo třeba. A budu ráda, když někdo dá postřeh nebo napíše, že to sem nepatří.
Dneska se stala taková divná věc a jsem si jistá, že jedna osoba vysála po telefonu energii mému malému synkovi. On teď spinká, o dvě hodiny dříve než obvykle, po tom telefonátu odpadl. Před nedávnem mi tato osoba dokonce poradila, ať to udělám jednomu člověku, co mi ublížil. Já jsem proti, nemstím se a není to správné. Prostě se s ním nebavím, protože na mě byl zlý, ale nebudu mu přece dělat úmyslně špatně.
Tohle je podle mě zlo.
30.09.2023 - 10:23 | Filtr
(Střelec) MIKULAS » nelahee
Paní Nelahee, dobrý den

chci se podělit o naši zkušenost.
Mému synovi bylo 17 let, když mi poslal SMS z domova mládeže při střední škole.

"Jsu od mamky vycucanej jako cuclík"

Začátkem listopadu 2018, vážil 51 kg.
Postupně odcházel z ohrožení, diagnostikovatelném jako mentální anorexie.
Během telefonování s maminkou v období 16-25.listopadu, přišel o čtyři kilogramy hmotnosti.

Dodnes máme respekt před schopnostmi vrozenými všemu, co je v lidských bytostech definováno Východem jako Ovládací element/modulace, jako Pán, jako závislost vektorového kruhu, jako archetyp Zajíc.

Je moudré, když píšete, že odmítáte konat úmyslně špatně.
Je užitečné, učit se ochranám.
30.09.2023 - 20:50 | Filtr
(Lev) nelahee » MIKULAS
Děkuji Vám pane MIKULAS.

Tak si nad tím přemýšlím, jak váš syn to hned věděl ve svém věku.
Je moc těžké, když se to "vycucání" děje od blízké osoby.

Jak se lze naučit ochranám. Jediné co mě napadne je, že se nedám :1: Nebo sám být dobrý člověk, ale překonat tu vlastní trošku hloupou a naivní dobrotu tak, že se vás už nic nedotkne. A zrovna jsem pochopila co znamená být bdělý. Je to jednoduché, ale taky může být nedosažitelné.
Taky ze mě někdy zlo vyjde a dobře si to uvědomuji. Je to sice jako zrnko písku v porovnání s válkou a manipulací, ale stejně ho někdy projevím. A v tu chvíli všechno dobré jakoby nebylo a musím to zlé prozkoumat a uvědomit si, že tak ne.


Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2023
Lunární kalendář
Luna v BýkBýku
ukázat kalendář »