Očkování dětí


28.08.2023 - 22:35
(Ryby) Roseanne
Očkování dětí
Mám dotaz, ... jak se díváte dnes na očkování dětí? .... je to opravdu tak nutné ?

Příspěvky v diskuzi

Řazení:
28.08.2023 - 22:57 | Filtr
(Ryby) Tedy
Běžná praxe, letitá, prověřená časem.
29.08.2023 - 06:42 | Filtr
(Rak) Cole
Tak ono dříve jsem tu myslím měla i na stárém profilu diskuzi ohledně očkováni proti rakovině děložního čípku ale dnes se k tomu stavím trochu jinak, možná proto, že už mám dítě, možná proto, že jsem ovlivněna současným světem, kdo ví. Nemám dětskou doktorku která by mi něco vnucovala nebo nás šíleně hlídala kvůli tabulkám, když se zeptám poradí rozumně a protože dcerka měla např. Bolavé bříško a to často , jeden typ vakcíny radila i nedávat…. Každopádně když mi u jiné vakcíny řekla, že by radila dát, a už na to i viděla dítě umřít, samozřejmě to raději podstoupíme. Nechci se ale nechat zastrašit jedním náhodným článkem na seznamu kde napíšou že se nějakému dítěti vyvinul autismus po očkováni ale to dítě neznám, a nevím podrobnosti situace.

Když jsem chodila s přítelem korejcem tak ten mi vysvětloval že u nich je vakcinace v podstatě něco jako moda, nova sezóna, nová vakcina - injekce si do sebe dávají jako lizátka a divny jim to nepřijde…osobně bych ke svému tělu takhle riskantně nepřistupovala, natož u svého dítěte, ale tam je taky zdravotnictví někde trochu jinde a že by se jim děli tyto případy o tom nemám povědomí (Viz autismus). Naopak přítelova maminka dělala něco jako “porodní asistentku” a ještě mi říkal, že by pro mě měla super injekci po které bych se cítila skvěle a super žensky … ono to mohlo být cokoli, že :) každopádně jiný kraj … :44:

Nikdo ti nemůže radit co a jak nebo rozhodovat… není to povinné, když to není placené ačkoli i některé málo placené teď v dětství jsem si všimla nyní už placené jsou. Pokud máš povědomí napr u vás o generačních nemocích a bojím se příklad že když mám v rodině rakovinu děložního čípku a naockuji dceru než začne sexuálně žít ale zároveň se bojim, ze ji očkováni rakovinu spustí, tvoje volba … ještě nejlépe nechat si zvolit dítě samotné, obeznamit s rodinnou linii i vším pro i proti :)
31.08.2023 - 23:10 | Filtr
(Vodnář) NikaHavek
Tomuto témata jsem se dlouho věnovala a došla jsem k závěru, že očkování je jeden z největších vynálezů lidstva. Je to velmi prospěšná věc, ale ...opravdu se mi nelíbí forma, kterou je nejen v ČR tento výdobytek aplikován. Bylo by to elaborát, vypisovat co se mi nelíbí a kolik znám jedinců s následky po očkování. Rozhodla jsem se zvolit střední cestu. Nechci své děti ohrozit, opravdu se očkují zejména nemoci závazné ( nemůžu jen rozdychat spalničky a to, že se nevytváří celoživotní imunita po vakcinaci). Také je nechci eliminovat s předškolního vzdělávání, táborů a podobně. Když jsem pronikla trochu do imunologie a uvědomila si jeden zásadní fakt, že imunita dítěte se vyvíjí do 3 let cca ( k tomu rozhodnutí jsem si nechala dopomoct odborníky na imunologii nejsem genius) rozhodla jsem se očkovat povinné a následně meningokoky po 3 roce života a doprovázen očkování homeopaticky.
Takže ano, děti do školky až ve 4 letech. Teď mě to bude čekat ještě u toho třetího. Nutno podotknout, že je třebas neberu neočkované do ciziny ( nemyslím Polsko, Slovensko, spíše tropické země) vyeliminovala jsem tímto rozhodnutím to, že se za mě očkují vakcíny strašně brzo, bohužel ne to, že se očkuje tolik nemocí v jedné dávce.
02.09.2023 - 19:20 | Filtr
(Ryby) Roseanne » NikaHavek
Díky za názor :29:
03.09.2023 - 14:34 | Filtr
(Býk) player
Když to dvě generace neuděláš a někde se ti ten virus vyskytne , máš tu zpět ty příšernosti typu černého kašle či pravých neštovic. To nechceš.

Říkalo se , že virus tuberkulózuy byl vymýcen a proto se očkovat přestalo. A hle , je zpět.


Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2023
Lunární kalendář
Luna v BýkBýku
ukázat kalendář »