Retrográdní planety v horoskopu


18.10.2022 - 10:23
(Střelec) verka96
Retrográdní planety v horoskopu
Zdravím... :29:
Dlouho jsem přemýšlela o retrográdních planetách v horoskopu, jaký mají význam, co přináší a jak se projevují. Mám jich v horoskopu požehnaně včetně vládce ascendentu, tak to má pro mě velký význam.

Aktuálně se nyní bude obracet do přímého směru Saturn (23.10.22) a dále Jupiter 23.11.22 a Mars se stane retrográdní 1.11.2022.
Dnes jsou retrográdní: Jupiter, Saturn, Uran, Neptun a Cheiron.
Děkuji za příspěvky k tématu, prostě co vás napadne nebo chcete více prodiskutovat s ostatními. :27:

Příspěvky v diskuzi

Řazení:
18.10.2022 - 10:53 | Filtr
(Rak) aktigram
Aj mňa to zaujíma, ale viem že nejaké veľké debaty sa nerozprudili na toto téma.
U mňa je Mars a Chiron R, no mne veľmi nesedí na ten Mars to čo je všeobecne písané.
18.10.2022 - 11:22 | Filtr
(Střelec) verka96 » aktigram
Také mám retro Mars a spíš jej vnímám tak, že chci něco udělat teď hned, ale pak hned na to si řeknu, počkej, nedělej to hned, nemusí to být ono. Nejpřijde mi to adekvátní. Rozmyslím si to, nechám to uležet a pak to teprve udělám. Ale mám toho dost retro, tak možná do toho mluví i retro Merkur. Mám tady na mysli většinou významné věci, jako např. změna bydlení, změna práce nebo když chci navázat partnerství - nedělám hned závěry.
18.10.2022 - 11:23 | Filtr
(Střelec) verka96
Našla jsem zajímavé povídání o retro Merkuru v obecné rovině...

https://www.youtube.com/watch/…
YouTube
18.10.2022 - 11:36 | Filtr
(Rak) aktigram » verka96
Toto sa najviac podobá tomu ako vnímam ja svoj R Mars

https://podarilove.ru/sk/…
18.10.2022 - 12:22 | Filtr
(Blíženci) cimi
Také mám 4 planety retro a podle některých výpočtů mám stacionární (přecházející z retro do přímého pohybu) saturn...myslím, že se mnohem víc projevují ty osobní retrográdní planety...já mám venuši...krom toho, že mi přijde že furt žiju v minulosti což se od toho odvíjí pak další věci...se to u mě asi projevuje úplně jinými hodnotami než běžně lidi mají...připadn mi ta retrogradita taková vytržená...
Můj "partner" má taky retrográdní venuši...myslela jsem si že to budu moct nějak prozkoumat, ale na tohle mi asi chybí čidla, nebo jsem příliš zaneprázdněná sama sebou...
18.10.2022 - 14:12 | Filtr
(Rak) aktigram » cimi
Ja môžem hovoriť iba o Marsu ale ja ho tiež vnímam ako oveľa silnejší ale myslím že ta R robí to že ma cuvne ak by som príliš uletela a oslabí ma na chvíľu, ale to si myslím že je dobre.
No je v Strelcovi v 10 dome a tak to pozastavenie je naozaj na dobro môjho tela.

Moje dcéry maju obidve Neptúna R a myslím že majú rovnaké zmýšľanie o duchovnom svete. Nechcú vedieť o mojom duchovnom žití ale ak niečo sa udeje tak obidve povedia - mama určite si vedela že sa niečo deje, prečo si to nezmenila. Takže odmietaju duchovno ale vnútri seba tomu veria. Teraz ale myslím o tom naozaj neptúnovi - čisté a obsiahle duchovno a nie nízka závislosť.
18.10.2022 - 20:05 | Filtr
(Střelec) verka96 » cimi
Retrográdní planety se právě chovají jinak, než planety v přímém směru. Proto ta odlišnost, kterou můžeš vnímat. Četla jsem, že stacionární jsou také specifické, ale netroufám si to konkretizovat.
18.10.2022 - 20:15 | Filtr
(Střelec) verka96 » aktigram
Já myslím, že u žen je možná R Mars příznivější, pokud je v nějakém silném znamení. Je tam přibržděný, není tolik agresivní. Ve mě se to kolikrát taky pěkně mele, ale nakonec se neprojeví. Je to ten vnitřní "boj".

Četla jsem také, že se R planety vyskytují tam, kde je člověk v min. inkarnaci hodně planetu užíval nebo i využíval (zneužíval). Proto další inkarnaci ji má právě přibržděnou retrograditou. Ale nějak osobně nevím, jak pojmout označení "minulé inkarnace", i když dřív mi to poněkud zvláštní nepřišlo, spíš naopak mi to vysvětlovalo mnoho, co se kolem mě děje (mám na mysli blízkou rodinu), o které jsem hodně přemýšlela, když jsme žili ještě všichni pohromadě...
18.10.2022 - 22:05 | Filtr
(Rak) aktigram » verka96
No priznávam že tiež tomu verím že je to zlé využitie tejto sily v minulom živote, nevidela by som to ako niečo úplne súvisiace s terajšou rodinou.
Ja mám radšej označenie subosobnosti teda naše minulé životy nás chcú ovplyvniť a postavenie hviezd nám pomáha ako sa tomu ubraniť.

"Já myslím, že u žen je možná R Mars příznivější, pokud je v nějakém silném znamení. Je tam přibržděný, není tolik agresivní. Ve mě se to kolikrát taky pěkně mele, ale nakonec se neprojeví. Je to ten vnitřní "boj"."

Tak vnímam ten svoj mars :68:
19.10.2022 - 06:57 | Filtr
(Střelec) verka96 » aktigram
Taky vnímám R Mars tak, že agresivita a jiné negativní projevy nejen trochu tlumí (vidím jako správnou cestu a vím že agresivita nic pozitivního nepřinese). Pak taky tlumí i energii a odvahu, kterou musím sbírat, déle mi to trvá než najdu ten pro mě optimální nebo z mého pohledu správný způsob.
19.10.2022 - 15:50 | Filtr
(Rak) Martin_B_D
Retrográdnosť má mnoho významov, závisí od kontextu. Napríklad retrográdny vládca ASC znamená váhavosť nositeľa horoskopu. Retrográdnosť znamená aj návrat k niečomu a opakovanie, ak taká planéta vládne napríklad VII. domu, je to návrat vzťahu. Celkovo tie planéty zdržujú v tých oblastiach, ktorým vládnu, veci nenapredujú.
19.10.2022 - 17:26 | Filtr
(Rak) aktigram
Sranda, asi pred týždňom mi vypadla z knižnice kniha Karmická astrológie, až dnes som ju otvorila o čom to je.
No je to o R a reinkarnaciach. Hned som si spomenula že som ju veľmi rýchlo odložila, lebo mi nedavali taký význam a to som mala okolo seba veľa ľudí s R planetami.
Zbežne som pozrela ale stále to takto nepoznám.
20.10.2022 - 07:51 | Filtr
(Střelec) verka96 » Martin_B_D
Děkuji za příspěvek.
U mě, když mam vládce asc. R Mars v 5.dome a ve Lvu, tak mi to přijde, že si musím budoucí kroky promyslet, nechat uležet a tak nějak dozrát.
Vahavost ani ne, to co chci mám docela jasno, jen to zrealizovat anebo se k tomu dokopat, pokud nejde o běžnou věc. :27:
20.10.2022 - 07:55 | Filtr
(Střelec) verka96 » aktigram
Nejlepší popis je asi takový, co to člověku přináší v běžném životě. A pak ty věci kolem dokola... Ale může to být zajímavé.


Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2022
Lunární kalendář
Luna v BýkBýku
ukázat kalendář »