Domy v horoskope


08.10.2022 - 08:26
(Rak) aktigram
Domy v horoskope
Ja priznávam že ked som pochopila že domy si môžem vybrať aké mi vyhovujú tak moja dôvera ku astrologií poklesla a to dosť.

O čo mi teraz ide? - prečo vzniklo toľko rôznych domov?

V niektorom native je to polovica planet ale aj viac, ktoré sú odrazu inde.
Ak ho beriem podľa Placida / ja ho používam/ a sedí mi to na toho človeka, potom dám iné a odrazu by to mal byť niekto úplne iný.

Tiež som tu zachytila výsmech ako sa hľadá hodina narodenia - čo je skutočné úsmevné, točím koliesko dovtedy kým sa mi to nepáči :3:, no ale čo si myslite ako to je s tými legendami ktoré majú presný čas narodenia v roku 18?? Aký bol vtedy presný čas? podľa čoho? Ešte v 80/90 rokoch u nás v nemocniciach sa bral čas iba na 5 minút, teda u nás to tak bolo, opýtala som sa pri pôrode.

Preto astrologovia tak radi po smrti niekoho kto zanechal stopu po sebe a nielen v dobrom, odrazu nájdu aj hodinu a aj minútu narodenia.
Budem rada ak napíšete ako tie rozličné domy vnímate vy.
:17: Ďakujem

Příspěvky v diskuzi

Řazení:
08.10.2022 - 15:41 | Filtr
(Blíženci) cimi
Taky jedu podle placida. Pro mě osobně nejlépe sedne. I když si myslím, správný astrolog by měl najít charakteristiku daného člověka v kterémkoliv systému, ale je jasné, že v tom ve kterém už má načteno, se mu čte nejlépe. Je to jako s tarotem. Jsou různé druhy ale princip stejný.

Btw Ještě je védský systém a ten je zase úplně jinak….

Já jsem jednu domu koukala na astro úplně bez domů popřípadě asc jakožto jaké znamení vycházelo nad obzor a desc které zapadalo. A taky jsem se přikláněla k posunutí-Ayanamsa.

U lidí z historie nebo těch které nemám možnost ověřit čas narození si vůbec starosti s asc ani domy nedělám, byla by to čistá spekulace…
08.10.2022 - 16:38 | Filtr
(Býk) Artislove » cimi
Už nejakú dobu védickú astrológiu študujem.. A musím povedať, že podľa mňa je oveľa presnejšia a čo je hlavné, je neskutočne podrobná, keďže nemá len 1 graf ako západná ale má ich mraky. Každý dom má vlastný graf.sú tam jogy a milión ďalších vecí..ale to asi mnohí viete... samozrejme adekvátne tomu je to aj masakrálne náročné, takže stále som len v plienkach.. :4: a áno je tam dosť veľký rozdiel. Môj západný ascendent mám v strelcovi a védický v škorpíkovy..Ale keď si namiesto základného védického grafu Rasi premeníš na Bhava graf (je tam rozdiel či ide o znamenia alebo domy) tak je tam veľmi podobné umiestnenie planét ako v západnom grafe..Takže si myslím že západná a védická ide ruka v ruke a navzájom si môžu byť veľmi užitočné..
08.10.2022 - 17:00 | Filtr
(Rak) aktigram » cimi
Nooo, tarot ma výklad na každú kartu rovnaký, je iba iný obrazok ale podstata stejna. Ja neviem, mám doma 6 tarotových zostav ale okrem Zenu tam nič iné nie je.

Čo sa týka tých domov tak je to dosť veľký rozdiel aspoň ked si vezmem seba či moje deti. Ono Slnko sa určite inak prejaví ak je v šiestom dome ako v piatom.
Aj ja som najskôr pozerala hlavne na planéty ale potom sa začalo vo veľkom hovoriť že tie domy sú veľakrát dôležitejšie ako znamenie a začala som sa priklaňať k tomu.
Obdivujem vás na tu Vedsku - ja som to iba pozerala a uvedomila si že je náročná.
Dík :17:
10.10.2022 - 12:57 | Filtr
(Kozoroh) Sosna zvlčelý
"Ja priznávam že ked som pochopila že domy si môžem vybrať aké mi vyhovujú tak moja dôvera ku astrologií poklesla a to dosť."
Já bych to neviděl nějak radikálně. Do výkladu každý promítáme sami sebe. Ne ve smyslu, že chceme výklad ovlivňovat, ale něco prostě chápeme trochu jinak, než druhý, něčemu dáme větší důležitost, jinému ji ubereme... Něco zkrátka s námi souzní více, vyvolá to v nás nějakou emoci na základě vlastního života, což u druhého se nestane, on má ty emoce jiné.
Ony totiž domy nejsou základem astrologie, tím jsou planety a znamení. Ty jsou činitelé a ukazují, jaké věci a jakým způsobem se dějí, jaké jsou vztahy mezi nimi. Tím trošku oponuji Tvé větě z diskuze: "Ono Slnko sa určite inak prejaví ak je v šiestom dome ako v piatom." Ne, slunko se projeví v obou případech podle toho, v jakém je znamení. A tento projev se pak objeví nejsilněji buď v souvislosti s domem, v němž stojí (a často ještě silněji v souvislosti s domem, kterému vládne).

Je fakt, že já mám nejraději Regiomontanus, ale ani Placidovi se nebráním (když třeba lidi zde dávají radix, jdu z toho, co předloží a to je nejčastěji Placidus). Tedy zajímal jsem se samozřejmě o způsoby, jak se domy počítají. A přestože někteří dnes tvrdí, že někdo už spočítal ideální systém domů, zase je to o názorech, protože jiní to rozporují. Ale jelikož 99% (možná 99,7%) radixů, na které koukám, je z území ČR a Slovenska, tak se nebojím prohlásit, že právě na území našich republik je systém Regiomontanův podle mě dobře vypovídající a od Placida se taktéž moc neodchyluje. A o tom to je. Nakonec Regiomontanus uměl dobře trigonometrii a působil v našich zeměpisných šířkách, takže naprosto ideální možná není, ale pro mě vyhovující ano, výsledky taktéž. A jestli někdo to umí lépe s Placidem, tak opravdu s tím problém nemám, protože astrologie vyžaduje více, než dobře papouškovat nějaký systém domů.

Dělat horoskop pro mrtvého člověka, o kterém je dosti známo, je opravdu úsměvné a na zabití současně, o tom si též myslím své. Mohl by to být skvělý způsob, jak se něco naučit (nebo jak někoho něco naučit), ale častěji se to proměňuje ve zviditelnění se. Je zajímavé, že se do toho pouští s oblibou ti samí jedinci, kteří v předpovědích jsou tvůrci mimózních prognóz na další roky a desetiletí. Vůbec co se týče předpovědí do budoucnosti (samozřejmě na krátké období, třeba desetiletí, abychom to mohli za svých životů porovnat), tak tam bych řekl, že astrologie vskutku nemá dobrou vizitku. Se vždy chytám za hlavu, když na to někde narazím a říkám si: "Volové, pak nemá být astrologie za pavědu, když vy ji pavědecky předkládáte jen proto, abyste byli zajímaví a měli svoji vteřinu slávy."


Takže závěrem bych řekl, že mě nezajímá, s jakým systémem domů někdo pracuje, ale jaké má (třeba s tím svým systémem) výsledky. Když dobré, ať si používá, co chce. V astrologii stejně záleží na něčem jiném. A to jiné může být pro každého jiné... :3:
10.10.2022 - 17:24 | Filtr
(Rak) aktigram » Sosna zvlčelý
Sosno, ani nevieš akú si mi urobil radosť. Po posledná odstavec ma mrazilo a teda bolo to silné. potom bolo rácio.
Teba celý ten čas vnímam ako toho ktorý nepasuje do dnešných teoretických tabuliek astrológov, do výkladu pridávaš svoju hodnotu či druhý rozmer a preto som si odpovede od teba cenila.
V prvom momente som chcela Regiomontanus /už to vysloviť je pre mňa ťažké/ zavrhnúť na vlastnom príklade, ale zamyslela som sa.
Svojho Chirona v Placidovi som nedokazala pochopiť? obsiahnuť? neviem čo je správne no možno ten 12 dom by dával možnosť na pochopenie.
Nakoniec ani to Slnko v 6 dome nie je najhoršie, ale Saturn v 7 dome nesedí naozaj, vydavala som sa mladučká a celé zlé, ale tiež to nemusí byť presný čas.
Tu je rozdiel:
K příspěvku je přiložený obrázek, který se zobrazí pouze přihlášeným uživatlům.
(Přihlásit)
10.10.2022 - 17:26 | Filtr
(Rak) aktigram » aktigram
A tu Regiomontanus
K příspěvku je přiložený obrázek, který se zobrazí pouze přihlášeným uživatlům.
(Přihlásit)
10.10.2022 - 18:47 | Filtr
(Střelec) verka96 » aktigram
Jestli se můžu zapojit do diskuse, když píšete, že jste se vdávala velmi mladá, to je Venuše na descendentu (v Panně a v opozici na Lunu - tak to manželství asi nedopadlo dobře). Saturn u toho systému domů R.... :23: je na konci 7. domu, to je pozdější věk, ale nedokážu odhadnout, jaké stáří, třeba Vás teprve čeká. Ono ty planety na hrotě domu - to chce přesně zrektifikovat čas narození podle životních situací, jak jste je prožívala. Někdo zase říká, že pokud je planeta na hrotu nějakého domu, ovlivňuje oba domy a někdo zase, že mezi domy je "ostrá hrana".
Když se ještě zastavím u toho vašeho Saturnu, je tam dost zřetelná kvadratura s Uranem v 5. domě, to může mít víc destruktivní charakter - rozpor mezi novým (Uranem) a starým systémem (Saturn). Jinak Slunce představuje i otce - třeba vám napoví, kam se více "hodí" - 5. dům je více optimističtější, ale 6. dům, tam můžou být nemoci, více starostí atd.
10.10.2022 - 19:30 | Filtr
(Rak) aktigram » verka96
Jaj Vierka, dakujem. No neviem veľa starosti a naozaj aj choroby po väčšine života, ale môj otec bol Strelec, zodpovedný strelec miloval svoje deti ale aj všetky novoty, mne skôr sedí do 5 domu.
No ten Saturn potom môže sedieť, lebo potom bol už vzťah opatrný a vydržal do smrti jedného z nás.
No však ako som písala Sosna ma prinútil sa zamyslieť nad tým R.... našla by som tam viac o pochopení toho môjho Chirona.
No som rada že som napísala o tých domoch, naozaj viem že toto odrádza dosť ľudí.
10.10.2022 - 20:12 | Filtr
(Střelec) verka96 » aktigram
Tak podle toho, co píšete, tak Slunce by mohlo být spíš v 5. domě.
Co mě napadá Chiron ve 12. domě se může projevit třeba problémem se spánkem, problém se samotou (tíživá) anebo třeba nějaký ne moc dobrý zážitek ohledně nemocnice, třeba v dětství... :24:
Mám Lunu ve 12. domě a musím říct, že u mě zatím funguje dobře v nemocničním prostředí, vždy to bylo pozitivní, velmi jsem si odpočinula, dali mě vždy dohromady, vždy to bylo neplánované a náhlé .... byla jsem doma a najednou na druhý den v nemocnici. Také jsem se tam cítila poměrně dobře, což jsem si velmi uvědomovala, protože nemocnici člověk obyčejně nemá spojenou s dobrými pocity. :78:
11.10.2022 - 04:30 | Filtr
(Rak) aktigram » verka96
HM, no tak zážitok z detstva mám naozaj z nemocnice zlý, spánok? - 15 rokov som mala nesmierne problémy so spánkom, našťastie moje telo reagovalo opačne na lieky na spanie a tak som to prežila bez nich, spávať som znovu začala až ked som odišla z bytovky a išla bývať do domu a to hned v prvú noc som spala a odvtedy normálne. Teraz učinkuje ešte spln a spať potrebujem málo.
No a ešte k Saturnovi -vzťah bol lepší v zrelom veku ale nebol saturnovsky ale skôr uranovsky - partner bol o hodne mladší.
No a ja takto vnímam svoju kvadratúru SA a UR. Do tých 28 roku ma v tom manželstve vláčil a hodne ale potom som v jeho skúške obstala a už som nemala pocit že by som sa mala báť jeho tranzitov. Práve naopak si myslím že v tej kvadratúre pôsobí na Uran v tom že mu nedovolí robiť nezmysly ale naň dozerá. Nikdy som nemala z neho taký strach ako to vnímam na tejto stránke u niektorých. Saturn je silný v Škorpionovi aj ked ta dievka naň tiež dozerá a nedovolí mu byť zrejme takým umosureným a Urán je v Rakovi utopený tiež si nemyslím že sa tam dobre cíti a jeho skúšky som vnímala ešte pred 10 rokmi.
Neptún ma prestal trápiť asi v čase jeho prechodu do polovice môjho prvého domu, takže najneskôr som uchopila aj môj silný Neptún a možno nakoniec tak uchopím aj svojho Chirona.
Pekný deň :74:
18.10.2022 - 12:16 | Filtr
(Blíženci) cimi » Artislove
jj je to opravdu obsáhlé ta védská astrologie...

Bhava graf je který?
18.10.2022 - 12:32 | Filtr
(Býk) Artislove » cimi
No Rasi vs Bhava je taký rozdiel ze Rasi ukazuje planéty v znameniach a Bhava v domoch. Primárny graf pre védickú astro je Rasi. Bhava sa dá nastaviť ak máš nejaký védický program napr Jagannatha hora ten pouźívam ja . Je kompletne full a free a je super.. Bhava vychádza z iného bodu ako Rasi.

Je dobré brať du úvahy aj Bhavu pretože v Bhave sa planéty často posunú v grafe a vlastne Bhava často môže ukázať výsledky udalostí alebo vecí, na ktoré sa v grafe pozeráš.

Napr. v Rasi máš v 11 dome nejakú planétu, ktorá naznačuje že v jej období budeš mať zisky, ale táto planéta je reálne v Bhave v 12 dome tak to povedie pravdepodobne do straty..
Tam je to poprepájané.

Ja by som to povedala v skratke, že úćelom Bhavy je proste vidieť reálne umiestnenia planét v domoch napr. takých planét, ktoré síce môžu byť od seba vzdialené napr. len 3 stupne, ale už každá môže byť v úplne inom znamení..
18.10.2022 - 21:13 | Filtr
(Blíženci) cimi » Artislove
ok : ) děkuji...já ohledně védské hledala zatím vše tak různě, na astroseek atd...program nemám, zkusím jestli to půjde na mac x)
18.10.2022 - 21:40 | Filtr
(Býk) Artislove » cimi
Ja sa védické astro ućím hlavne na youtube od Kapiela https://www.youtube.com/c/…

Tu to je software.. skúš, uvidíš. Skvelý software, automaticky ti vśetko vypočíta aj planetárne jógy :3:

https://www.vedicastrologer.org/jh/…


Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2022
Lunární kalendář
Luna v BýkBýku
ukázat kalendář »