Anima


14.07.2022 - 22:13
(Ryby) Maek
Anima
Jak vylepšit vztah se svou Animou … vnitřní Ženou?

Vlastní zkušenosti / literatura

Děkuji za odpovědi k tématu ;)

Příspěvky v diskuzi

Řazení:
14.07.2022 - 22:28 | Filtr
(Blíženci) cimi
Jen doplňující dotaz...
V čem je teď ten vztah s tou animou komplikovaný?
15.07.2022 - 09:59 | Filtr
(Blíženci) fanik
Řekl bych, že je to asi jako s vnější ženou.. Tolerovat a respektovat její všelijaké komplikovanosti, tlaky a nepodléhat jejím svodům, které vnitřně (i navenek) muže změkčují, ale zas jen do zdravé míry :5:
15.07.2022 - 20:02 | Filtr
(Ryby) Maek » cimi
Cokoliv co udělám je špatně, je tvrdohlavá, neústupná, dožila hrubě mě zkouší … těžko se mi to popisuje.
15.07.2022 - 20:04 | Filtr
(Ryby) Maek » fanik
No je to tak komplikované, že možná i díky tomu není žádný vztah s “vnější” ženou.
18.07.2022 - 09:09 | Filtr
(Blíženci) fanik » Maek
Tak můžeš zatím "trénovat" s vnitřní ženou :4:
18.07.2022 - 09:22 | Filtr
(Střelec) verka96
Ahoj, otázkou je, zda ty problémy, které máš, opravdu souvisí s tématem vnitřní ženy. Možná ano... Když má muž v sobě nějak potlačenou vnitřní ženu, tak jedním z projevů je nezvládání emocí (třeba hysterie), nepříjmá sám sebe (např. velká kritičnost, apod.). Důležitá je sebeláska, jaký máš vztah s matkou...
Já jsem měla potlačeného vnitřního muže (nevím, zda to mám zpracované). Odhalila jsem to a pracovala jsem s tím s terepeutkou formou regresní terapie. Jakmile jsem věděla jak na to, tak jsem sama v meditaci znovu k tomu vracela.

Je to velmi osobní téma, věci které si třeba neuvědomuješ. :74:

Co se mi líbí k tomuto tématu:
"Jak pracovat s zenskou energii?
Ženská energie a emoce. Pokud chceš ovládnout svůj život, tak musíš prvně ovládnout svou mysl. To znamená naučit se správně pracovat s emocemi i myšlenkami, tak aby neovládali ony tebe, ale ty je. Pokud se naučíš správně pracovat s svými emocemi, tak se můžeš napojit a využívat neomezenou sílu svého ženského zdroje."

Co mě napadá, jak bys mohl se dovědět o stavu své vnitřní ženy:
v hlubší meditaci, zklidnit se, si vybavit ženu, jak vypadá, jak se cítí. Pokud je např. velmi ublížená, někde v koutku, začít s ní mluvit, jako bys mluvil s takovou malou holčičkou, kterou chceš povzbudit, dodat jí optimismus apod...

To je tak, co mě k tomuto tématu napadá. :29:
18.07.2022 - 11:41 | Filtr
(Blíženci) cimi » Maek
Hmmm astrologicky luna v konj s plutem kvinkunx venuše a kvadratura mars....
Téma vnitřního konfliktu a nějaké nálože/zatížení ohledně žen...
Zkoumej možná vztah ke své matce a vůbec k ženám. Nemusíš aktivně, stačí pozorováním reakcí nebo vzpomínek, jak a čím se v tobě aktivují.
A za mě doporučuju projít si přepisem limbického otisku. To je, že si vlastně představuješ svůj vznik od počátku celé té cesty kde jsou si vlastně ty polarity rovny a v lásce. To ale až ve fázi, kdy už bys měl tak nějak prozkoumáno kde vlastně ten konflikt je...a kdy bys měl mít už jasno, že můžeš vykročit i jinak a jak vlastně chceš aby ta anima vypadala/fungovala a aby byla s animem v harmonii. Pointou je pak používat tvůrčí představivost...

Jinak k tomu co píšeš...když se žena cítí nespokojena se vším co jí nabízíš pak je zahlcená. Takže otázkou může být co udělat pro to aby se necítila zahlcená. A jedna z těch přímých cest jak se “pročistit” je příroda. Tam čerpá energii přímo. Takže jestli chceš poznat i jiné ženské kvality, pozoruj přírodu, trav čas v přírodě, vnímej čas v cyklech, atd...
18.07.2022 - 15:46 | Filtr
(Váhy) Buddha/2 » fanik
Jenže té pár facek nedáš :4:
18.07.2022 - 18:02 | Filtr
(Blíženci) fanik » Buddha/2
Ale může jí dát za uši :5:
16.08.2023 - 20:36 | Filtr
(Štír) Muriel.le
Doporučuju kultivovat svého vnitřního muže. Jedině tak, lze vylepšit vztah s Animou. Cestou a nástroji vnitřního bojovníka vylepšit svou emoční inteligenci, díky které se možná lépe chápe žena. Je jedno, zda ta vnitřní nebo ta vnější. Cesta trnitá, ale ne nemožná. Vřele doporučuji Jan Bílého a jeho mužské kruhy, případně konstelace. Zkušenost, zralost, nadhled, poznání, pokora a žádné ezo.
17.08.2023 - 18:47 | Filtr
(Rak) aktigram
Stať sa mužom.
23.08.2023 - 22:33 | Filtr
(Lev) špejlička
A jaká byla maminka, když jsi byl malý chlapec? Tolik traumat si neseme z dětství. No bez ohledu na astro ezo karmu duši a tak dále... By to asi chtělo trochu se vrátit do dětství a nebát se toho. Nebudu nic zlehčovat, ale rodiče dokážou pořádně narušit děti a pak se to opakuje, protože nás tohle chování naučili a my zase ničíme svoje děti. (Na mě to doléhá jako na samo matku, co každý den vnímá své chyby a nechce to dítě ničit).
Ale všechno souvisí se vším. Jen je v podstatě člověk velmi jednoduchý a kdyby kdyby...tak se nám žije úplně krásně, jenže to nějak vůbec nejde, asi ten mozek nebo co.
Hodně štěstí při hledání pravdy, odkrývání skrytého a čištění toho zapomenutého zaprášeného :)
23.08.2023 - 22:41 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » fanik
Tak muze dnes uz investovat i do tech..ze silikonu a trénovat.
Tezko na cvicisti lehko na bojisti.
23.08.2023 - 22:44 | Filtr
(Kozoroh) Bosch
Hele ja si myslim ze to jsou blbosti s temi vnitrnimi zalezitostmi bud jsi chlap nebo baba.
Ve vztahu se na nic takoveho nehraje.
24.08.2023 - 09:23 | Filtr
(Štír) Nabi*
Docela by mě zajímalo, zda se něco za ten rok změnilo ...

Práce s vnitřními složkami je určitě přínosná, ale to co pomohlo nejvíce mě byla práce se sebeuvědoměním a přijetím toho jako to mám.
V jedné chvíli mi došlo, že se blokuju tím, že se pořád snažím něco vyřešit, pořád nad něčím pracuju. Ne, že by vnitřní práce nebyla potřeba (to by zas byl opačný extrém), ale někdy stačí se jen přijmout. Příjmout to, že se třeba cítím blbě (že mě to štve), protože si myslím, že je se mnou něco v nepořádku. Sedni si k tomu a ciť to! Neposuzuj to, nezkoušej to zařadit jako problém s matkou, vnitřní ženou, vnitřním mužem a podobně. Prostě si sedni a ciť JAK SE CÍTÍŠ. Většinou se člověk u toho cítí blbě. Můžeš si dojít pro podporu i k nějakému chlapovi, který třeba ví, jak pracovat se svou emocionalitou skrz to, že je právě chlap. Rozumí tomu z chlapské persepktivy jednoduše proto, protože je muž. Pokud jsi doteď chodil pro radu k ženám, tak bych doporučovala to změnit.
Já si právě myslím, že je důležité si uvědomit, že základní rozdíl mezi mužem a ženou tady prostě je a že to zasahuje do vztahů.
Z části si myslím, že je občas dobré nechat stranou přílišné duchovnosti a prostě si uvědomit sám sebe jako individuální bytost se SVÝMA individuálníma potřebama. Které někdy můžou být pěkně přízemní. Ale pokud vytvářejí to kým jsi, pak je potřeba to vidět, cítit a příjmout. V neposlední řadě, konkrétně na základě radixu bych řekla KOMUNIKOVAT O TOM (aspoň sám se sebou prostřednictvím třeba deníku).
Co potřebuješ, co chceš, jak se skutečně cítíš...??? Odpověz sám sobě, BEZ CENZURY.
A když tě někdo nepřijme s tím jak to máš, to je taky v pořádku. Někdy je uvědomění kdo jsi (se všema blokama, chybama, kladama) ta nejlepší terapie, která může být, protože si hlavně uvědomíš, že JSI ČLOVĚK a že ostatní jsou taky lidi. Přesně s těma chybama jaké máš ty, anebo jinýma, ale rozhodně nejsou dokonalí. Ale myslím, že to obecně pomáhá si přitáhnout do života více kompatibilní lidi.

Možná jsem se rozepsala trochu mimo dotaz, ale nechám to tady jako tip k těm všem dalším, které tady popsali ostatní. :17:
24.08.2023 - 13:13 | Filtr
(Lev) Gryphon
Jak vylepšit vztah se svou animou?
Jednoduše. Neřešit ji. Nepřemýšlet o ní intelektuálně. Ona není žádný hlavolam ani test, který je třeba absolvovat. Nejde o to "vědět", jak na ni. To jsou mužské přístupy. Je potřeba na to jít jinak. Žensky.
Jak? Vnímat. Naslouchat. Cítit. Dovolit si cítit všechno takové, jaké je, nic necenzurovat, neumlčovat, neupravovat. Otevřít své srdce i za cenu, že ho opět někdo bodne/zneužije/vyždímá...Dát se všanc a přesto mít důvěru, že vše dobře dopadne. Ideální ženský archetyp v naší kultuře je kombinace Panny Marie a Marie Magdalény a energie, kterou by se dal tento princip popsat je absolutní důvěra a absolutní pasivita ve smyslu, že tam není místo pro cokoliv osobního, ale pouze pro nadosobní energie. Tyo ženy jsou silné jenom tím, že jsou. O nic se nesnaží, nic nikam netlačí, jen přijímají. A přesto jsou svým způsobem neotřesitelné. Tu důvěru jim nikdo vzít nemůže. Tato akceptace reality je to, co většině žen (ale i mužům) dnes zoufale chybí. Všichni by chtěli svět měnit, opravovat, a málokdo chápe onen paradox, že než můžeme svět změnit, je třeba nejprve přijmout ho takový, jaký je.
Takže...Přijmi se, jaký jsi. Přijmi svou duši, přijmi i to, co ti přijde temné, ošklivé, neakceptovatelné, hnusné, nehodné...přijmi se jako celek. Nemůžeš si vybírat, že něco na tobě je jakože v pořádku, zatímco něco jiného ne. Nemůžeš to od sebe oddělit, odkrojit - pak bys nebyl celistvý. A tím pochopíš a poznáš, co ti tvá anima chce říci.
25.08.2023 - 10:04 | Filtr
(Blíženci) fanik » Gryphon
Tak záleží o jaký jde problém. Dost chlapů má problém se závislostmi a tam si to anima vyloženě užívá..
Ona tě klidně nechá zdechnout, jen abys pochopil, že ji řešit naopak máš a rázně :4:


Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2024
Lunární kalendář
Úplněk ve Střelec Střelci
ukázat kalendář »