Nativní Luna v konjunkci s Lilith


28.04.2022 - 14:40
(Hadoken) ži.va
Nativní Luna v konjunkci s Lilith
Zdravím po sto letech astrochásku ;)
Mám dotaz na aspekt nativní Luny v konj. s Lilithou. Cosi jsem pogůglila, ale zajímaly by mě vaše postřehy, ideál zkušenosti z praxe - pokud někdo z vás či známých tímto aspektem disponuje, jak se mu reálně manifestuje v životě?

Příspěvky v diskuzi

Řazení:
28.04.2022 - 19:00 | Filtr
(Kozoroh) Sosna zvlčelý
Jelikož v takové pozici je Luna v apogeu (neřeším, co kdo považuje přesně za Lilith, jestli ohnisko, nebo přesné apogeum, prostě je na své eliptické dráze ve vzdálené poloze), pak je dobré podívat se na její působení, jak odtahuje "od hmoty" (Země = hmota). Ovšem to neznamená, že v hmotné rovině nebude projevovat svůj vliv. Když někoho moc "odhmotní" a ten vyletí vysoko moc, tím níže dřistne. Projeví se tak Luna s Lilith velice hmotně a uzemňujícím způsobem, protože Luna je stále podřízena gravitaci zemské, ale jde vlastně až o hmatatelný důsledek. Příčiny jsou pak spíše v té nehmotné rovině a tam se toto spojení projevuje nejvíce.
29.04.2022 - 13:11 | Filtr
(Hadoken) ži.va » Sosna zvlčelý
Hm, tak z té tvé odpovědi nejsem moudrá vůbec. Šlo by to prosím víc polopaticky a konkrétněji?
29.04.2022 - 13:13 | Filtr
(Hadoken) ži.va » aktigram
Díky, akorát mě zajímá tento aspekt v nativu ;) jako životní téma
29.04.2022 - 21:28 | Filtr
(Panna) Mici Angóra
Bohužel neznám nikoho s tímto aspektem (natož tak zblízka, abych věděla, jak to prožívá). Obecně bych řekla, že taková konstelace musí vnášet člověku (a zejména ženě) do života velké vnitřní napětí a lavírování např. mezi tématy přimknutí se x nezávislost, prožívání a vyjadřování pozitivních x negativních emocí, může být problematické rozhodnout se zda mateřství ano či ne (třeba i kvůli vlastní matce, pokud bereme, že ji takto aspektovaná Luna symbolizuje-tipuju, že mohla chybět nebo být pohlcující nebo naopak lhostejná). Záleží určitě také na postavení ve znameních, čemu Luna vládne, na domě a dalších aspektech.

Koukala jsem pro zajímavost do databáze osobností, kdo to má (s nějakým rozumným orbisem teda) a našla jsem, že třeba Ted Bundy má tuhle konjunkci na konci 4. domu a prý byl dítě incestu (má tam toho ale i dost jiného). Pak stojí za povšimnutí třeba Arthur Conan Doyle, který má poměrně těsnou konjunkci v 9. a pokud vím, tak měl přísnou náboženskou výchovu a rychle se od toho odvrátil. Louis Vuitton má konjunkci ve 4. (v opozici na Saturna), v 10 letech přišel o matku a dostal zlou macechu. Dalajlama má přesnou konjunkci v Panně v 9. domě, Pablo Escobar ve 2., Čikatilo na přelomu 7. a 8. domu, dalo by se toho zkoumat hodně.
29.04.2022 - 21:43 | Filtr
(Blíženci) cimi
Lostris má tuto konjunkci....
Kouknu na to později..
30.04.2022 - 08:20 | Filtr
(Hadoken) ži.va » cimi
Aha, diky za tip :)
30.04.2022 - 11:25 | Filtr
(Blíženci) cimi » ži.va
Ještě zdejší Freja, R5, PetV, Glimmer Man, Cole, Thesssinka a touha666 a dokonce i Happy Lu, Rachelinka - i když u některých už je ten orbis větší....moc tu nechodí, nebo někteří už vůbec, tak uvidíme jestli si všimnou diskuze...

Btw...já mám aspekt luna lilith v sextilu...(ale mám i slunce trigon a venuše kvadratura...)
Mohu říct, že v něčem na mě sedí to co psala mici: "velké vnitřní napětí a lavírování např. mezi tématy přimknutí se x nezávislost, prožívání a vyjadřování pozitivních x negativních emocí, může být problematické rozhodnout se zda mateřství ano či ne"
Vztah k matce divný...takové vzájemné odcizení a přitom si uvědomuju velký vliv...matka má lilith pár stupňů od té mé...hodně se liší to jak přijala mě a jak přijala mého bratra a to se stalo tak nějak v určitém smyslu osudovým...v rodině jsem se cítila cizí jak píše thééé...emoce na hraně se občas můžou stát, že x) ...
No a z lilith témat...vzdor, pocit, že tu nejsem chtěná, že jsem na okraji, no a periodicky se vrací i "vyhoštění z ráje" - takové situace, které nevymyslíš a strhnou ti veškeré iluze o "domově"/jistotách a možná i o sobě samotné...
Nutnost občas vypustit páru x) a udělat něco za hranicí komfortu může hodně ulevit x) (a člověk se může vyhnout tomu být "nucen"...protože mám pocit, že to stejně vleze oknem, když to člověk nepustí dveřmi...)

Ještě znám několik osob osobně...dopíšu později...
30.04.2022 - 12:52 | Filtr
(Ryby) thééé
Zdroj -p. Smrčková - uvádí, že to může znamenat něco jako, že člověk vyrůstá v cizí rodině, je osvojený, že původní rodina měla velké problémy.
Taky nemanželské děti, děti za podivných podmínek. Odejít od dětí, od rodiny.
Emočně to může být něco na hraně - vyhrotit do krajnosti až k totálnímu potlačení.
Bulimie, anorexie, psychické nemoci - forma útěku od emocí.


Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2023
Lunární kalendář
Luna v BýkBýku
ukázat kalendář »