Sedna není na najdise. Poraďte prosím kde o ní získat informace v českém jazyce?


27.04.2022 - 19:02
(Váhy) darkmarek
Sedna není na najdise. Poraďte prosím kde o ní získat informace v českém jazyce?
Tak aby tomu porozuměl i astrologický neznalec. Děkuji.

Příspěvky v diskuzi

Řazení:
27.04.2022 - 19:51 | Filtr
(Vodnář) Znovuzrozená
Pokud vím, tak se Sednou valná většina astrologů vůbec nepracuje, to jsou teď takové módní výstřelky jako Haumea a Makemake a podobné astro smetí. Takže neporadím. :8:
27.04.2022 - 19:58 | Filtr
(Střelec) verka96
Ahoj,
zrovna dnes jsem poslouchala povídání od T. Baudyše něco málo o Sedně. Byla objevena v listopadu 2003, tak je to velmi krátká doba, abychom zjistili, jak se "chová" astrologicky.
Pohybuje se velmi pomalu, nyní je ve znamení Býka. Ve svém horoskopu si jej můžeš najít na: https://horoscopes.astro-seek.com
klikneš na Asteroids...

Tady trochu mytologie:
http://www.astropsychologie.cz/blog…

Přijde mi jako taková jemná energie, jinak opravdu nevím...:74:
YouTube
27.04.2022 - 20:32 | Filtr
(Střelec) verka96
ASi nic moc nenajdeš, zkušeností je velmi málo..
Ještě jsem našla toto krátké video
https://www.youtube.com/watch/…
YouTube
28.04.2022 - 13:11 | Filtr
(Býk) player
Sedna není planeta. Má to poloměr necelých 500 km, což je přibližně stejné , jako Plutův souputník Charon. A hlavně - doba oběhu kolem slunce je skoro 40 milionů let po extrémně eliptické dráze. Tudíž z astrologického hlediska nemůže mít žádný význam.Mimochodem , takových různých těles může v Kuiperově pásu být velké množství.To už by teda astrology mělo daleko více zajímat toto.https://cs.wikipedia.org/wiki/Ceres_(trpasli%C4%8D%C3%AD_planeta)
28.04.2022 - 17:40 | Filtr
(Střelec) verka96 » player
Tak v astrologii je úplně jedno, jestli je Sedna označená za planetku či plutoid, protože čím dále od Slunce (vesmírná tělesa), tím více nás to ovlivňuje. Když si vezmeš Lunu, to je zhlediska vesmíru jako když prdneš do lesa... :46: Spolu se Sluncem je Luna světlem.
Ovšem tím, jak se Sedna pomalu pohybuje vůči Zemi, je pořád jen v Býku. Např. Pluto ovlivňuje naše podvědomí, což z více než 90% ovlivňuje psychiku člověka. TeĎ nevím přesně kdy, ji astronomové přestali označovat za planetu. Pluto je planetou totální transformace a taky smrti, to je opravdu podstatný vliv na existenci člověka...
Já bych tyto 2 různé pohledy na vesmírná tělesa nedávala na roveň.
Otázkou je, jak moc a jak člověka ovlivňuje, to možná probádají budoucí generace, pokud bude zájem... :68:
28.04.2022 - 18:38 | Filtr
(Kozoroh) Sosna zvlčelý » verka96
Pláya to bere jako Býk správně fyzicko-materialisticky. Z takového pohledu skutečně nějaká Sedna nemá vliv vůbec žádný, protože se nedá změřit. Ale stále mu uniká ten rozdíl mezi astronomií, kde by toto pojetí perfektně uplatnil, a astrologií, které je to vlastně putna. :46:

Na druhou stranu pak také záleží na tom, jak kdo pojímáme astrologii. A zde (kupodivu :22:) já dávám Pláyovi za pravdu, protože v mém pojetí na nás působí Slunce, Luna a Země (a v radixu skutečně Země je). Ale planety nezpůsobují nic, vůbec nás neovlivňují. Jsou to jen symboly, v nichž lze číst, nebo skrze které se lze napojit. Někdy...
(Toto je moje pojetí, ale v žádném případě nezpochybňuji pojetí lidí, jež to vnímají zcela opačně. V interpretaci pak se spíše shodujeme, než abychom se rozcházeli. A já takto pracuji, protože to vlastně jinak neumím. :3:)
28.04.2022 - 18:50 | Filtr
(Kozoroh) Sosna zvlčelý » player
Tak trošku jsi si zapřeháněl, doba oběhu je podstatně kratší, zatím spočítána kolem 10 800 let. Před takovou dobou jsi tu možná už v nějaké dřívější inkarnaci stavěl Göbekli Tepe. :2:
28.04.2022 - 20:01 | Filtr
(Rak) aktigram
Veľmi ti v tom neporadím lebo veľa toho na nete nie je.
Lenže ja si myslím že mňa určite ovplyvnila. Ja som o nej vôbec nevedela ale pred pár rokmi som mala sen a z toho sna som si zapamätala ten ostrov a hned v noci som gooflila našla Sednu, videla som skoro celý príbeh tak ako je popísaný.
Vtedy som si ju našla a mne to nesmierne sadlo v tom čo sa mi dialo - u mňa to bola hlavne tvorba - úplne iným smerom, zameraná iba na to aby som cítila ja svoje uspokojenie a už som to nebrala či si to niekto kúpi a pod. V tomto som pocitila nesmiernu slobodu a voľnosť.

Edit: V tomto príspevli som písala o tom sne aj ked sen som celý nepopisovala ale je to presný čas kedy mi tie dve Selena a Sedna vstúpili do života https://diskuze.najdise.cz/prispeve…

Tuto je celkom pekne o nej písané
https://obradycary.webnode.sk/sedna…
28.04.2022 - 23:21 | Filtr
(Býk) player » Sosna zvlčelý
Jo , máš pravdu, sorry. Oni to tam udávají v dnech. Ale i tak - vezmeme - li ty léta , tak to značí , že Sedna přejde z jednoho souhvězdí do druhého za 36 generací, počítáme-li generaci 25 let.
28.04.2022 - 23:22 | Filtr
(Býk) player » verka96
v tom případě tě ovlivňuje 90 kvintilionů šutrů v Oortově oblaku. To má astrologie teda ještě co dělat.
29.04.2022 - 08:13 | Filtr
(Střelec) verka96 » Sosna zvlčelý
Tak to jo, když to bere jako materiál... :64:


Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2023
Lunární kalendář
Luna ve Vodnář Vodnáři
ukázat kalendář »