Radikální postoj


06.04.2022 - 10:45
(Váhy) arogantní floutek
Radikální postoj
Čím jsem starší, tím víc schvaluji a v mnoha případech se ztotožňuji, s radikálním přístupem k věci.
Hledání kompromisů a dobra v každém z nás, je fajn věc a jako mladší, jsem to také tak viděl a mnohdy i za tyto ideje "bojoval".
Lidé jsou ale stále jen lidé a vzorec chování se jen málo mění v úplných základech.

Ano násilí plodí jen násilí a naopak dobro může plodit opět dobro, ale..
Některé věci jsou ale neměnné a mám-li je plně akceptovat a respektovat, jako něco, přes co vlak nejde, musím je řešit striktně a bez výjimek, i přesto, že se v některých případech přímo nabízí.

Být úplným fundamentalistou, asi není zcela v pořádku a já ani neschvaluji tento způsob prosazování si svých stanovených principů, ideí a zájmů, ale...

přikládám video pouze pro odlehčení a pobavení, berte s nadhledem
https://www.youtube.com/watch/…

:4: :49: :29:
YouTube

Příspěvky v diskuzi

Řazení:
07.04.2022 - 05:38 | Filtr
(Lev) registrovaná
Ako si všímam seba aj iných, v tomto akoby nehral úlohu vek a životné skúsenosti, ale vonkajšie okolnosti, ktoré sú razantné. Pritom som názoru, že vonkajšie dianie je len odrazom toho vnútorného, tak mám z toho celkom chaos vnútorný :)

Narážam na dianie, ktoré sa začalo pred dvomi rokmi, keď začala doba Covidu. Veľká, náhla zmena, ktorá sa odrážala na ľuďoch a ich názoroch, konaní, vnútorného naladenia, radikálnych postojoch.

Akoby nás vonkajšie okolnosti násilne tlačili na vnútorné zmeny. A mnohí (sme) sa dopracovali do stavu, ktorý opisujete u seba.
07.04.2022 - 12:11 | Filtr
(Váhy) arogantní floutek » registrovaná
Ano, v podstatě souhlasím s vámi. Okolnosti "vnějšího světa" hodně přispívají ke změnám "uvnitř nás" A u mnohých z nás to vyvolalo v poslední době hodně dění kolem covidu a teď nově i dění na Ukrajině.
Já si razantní vnitřní změny, které zde částečně popisuji, uvědomil hodně už daleko dřív a to narození mých děti. Starost je řádně vychovat a hlavně uživit, mě dost formovala, asi jako každého.
Tím, že se to netočí jen kolem mé volnomyšlenkářské bohémské osoby, nacházím v sobě spousty omylů a špatného uvažování nad něčím, co bych dřív hodnotil úplně jinak. Tím ale neříkám, že mě děti naučili vidět svět jinýma očima. Jen si tak nějak přiznávám, že jsem ve spoustě věcech hledal zbytečné filozofování, místo toho, abych někde přitvrdil v rozhodování a nebo naopak slevil z nesmyslných požadavků, takřka vysněného ideálního světa, který prostě neexistuje a nikdy existovat nebude. Všechny ty rady a typy na vnitřní rovnováhu a procitnutí, jsou tak nějak k prdu, protože se opírají o abstrakci lépe řečeno utopii. Nemají s reálným světem moc společného a je to více méně jen demagogie. Mám-li být efektivní, tak jak to i ony "rady" tvrdí a motivují k tomu, tak naopak musí někdy všechna "moudra" stranou.

V nativu nemám jediného zástupce zemského živlu, bavím-li se o planetách, asc a dsc. Cheiron, lilith, sev. uzel a jiné vůbec teď neberu v potaz. Tam je to pro mě už jenom víc teoretická teorie než jen teorie. ..jestli mě rozumíte.
A i díky nezemskému živlu, jsem tak nějak vždy jen lehkomyslně uvažoval, bez materiálního zatížení. Ty děti mi koply do života "zemi" a s ní přišel i radikální postoj k určitým věcem. Nebylo to ale jenom dětma. Ten úhel pohledu se neustále přetváří z vícero podnětů.
07.04.2022 - 13:11 | Filtr
(Rak) aktigram
Zamyšľam sa nad tým už pár dní, ja som už dosť stará aby som tieto veci brala tak od podlahy, lenže si uvedomujem že žijem v tejto dobe, s týmto zriadením - no tiež viem že nemusím byť s každým zadobre, môžem si dovoliť aj taký luxus že mi môže byť určitý človek ukradnutý.

Ale čo som si všimla aj na sebe - napriek tomu že sa už nedám vtiahnuť do zloby či ilúzií, ostalo niečo z toho aj na mne. Som určite viac drsná, používam slová seriem na teba, takže niekedy je to o hubu.
07.04.2022 - 15:15 | Filtr
(Váhy) arogantní floutek » aktigram
Ano, s tím slovníkem to mám hodně podobně. Dřív mi to nešlo přes pysky, dnes s něčím nemám sebemenší problém, bez výčitek a pro hrubší slovo nejdu daleko.
Nejsem ale cíleně vulgární a nepřeháním to, stále se snažím komunikovat slušně i s protějškem, který zrovna v tu chvíli moc nemusím. Jde o tu asertivitu a větší průraznost vůči okolnímu světu. Možná lze toto vypozorovat/přečíst si o sobě např. také v astrologii, ale to není podstatné.
Jak se říká, všechny hrany se nakonec zaoblí.

Mám pocit, že ty mé jsou někdy ještě stále ostré a ne moc dobře použitelné. Ten skutečný sekec ale teprve přijde. Cítím to a je to i logické a přirozené si myslím.
07.04.2022 - 15:33 | Filtr
(Rak) aktigram » arogantní floutek
Napísal si to krajšie ako ja ale presne to takto cítim aj ja.
07.04.2022 - 16:54 | Filtr
(Vodnář) Znovuzrozená » Buddha/2
Možná
A ta přesmyčka se ti povedla. :4:
07.04.2022 - 19:58 | Filtr
(Hadoken) Hustokrutě obscénní Morti
...to mam asi naopak...pres radikalni postoje, pres kompromisy sem se propracovala k mamvpicismu :61:
Zas na druhou stranu, u nekterejch veci to proste nejak mam a nejede pres to zaaaaadnej vlak...nikdy, nafurt a nadosmrti zavreno :2:
22.04.2022 - 13:10 | Filtr
(Váhy) arogantní floutek » Hustokrutě obscénní Morti
mámvpíčismus je dobrej no :4: :29:
16.05.2022 - 19:30 | Filtr
(Beran) Háňa*
Věci některýý jsou neměnnýý, jak síla starejch vííín, ....
Jo, tak to je :37:

Já jsem třeba poměrně dost radikální, na něco - na to, co prostě nějak mám, vnímám a je to pro mě důležité. Je to tak moje a nenechám si do toho kecat. Ale na druhou stranu to nikomu necpu, ať si každý "vyznává", co je mu libo.
A třeba u lidí, kdo se mi jednou zprotiví nějakou všivárnou, prostě skončil - je mi jedno, že SE MÁ odpouštět, apod. Já se na něj nezlobím, to ne, ale už mě prostě nezajímá.
18.05.2022 - 06:31 | Filtr
(Střelec) touha666
Byla jsem vždy tolerantní a přátelská duše, snažila se vše vidět z více úhlů pohledu. Být nestranná a mít nadhled, že každý jsme jiný. Postupem času a zkušeností(ještě před tím než přišly tyhle dvě "šáškárky - covid a válka na Ukrajině) jsem začala být postupně sociální rasista - tedy člověk, kterému vadí, že všichni mají sice stejná "práva, ale povinnosti ne. Vadí mi zneužívání sociálního systému, a nezáleří na barvě pleti ani národnosti, proastě celkově. Vím, že za to můžou světové i naše elity, protože to lidem umožní. Tady nějde ani tak o ty komedie co se tu hrají, ale o ničení pracující střední třídy. Minulá vláda ucpala lidem hubu koblihou, ale čím jí ucpává ta TOP sebranka co je tam teď, to je mi opravdu záhanou.
19.05.2022 - 17:10 | Filtr
(Býk) player
Já to mám jako Morti. Nežil jsem v nějak radikálním prostředí , ale v určitých směrech jsem radikál byl. Tak do dvaceti. Pak to postupně začalo řídnout až nakonec člověk dojde k tak vysokýmu nadhledu , že radikální postoj mě osobně přijde jako právo zamindrákovaných.

Nebo takhle - i fundamentalista by si měl stále klást otázky a hledat na ně správné odpovědi.

Na mě nejvíc působí lidé , kteří se zamýšlejí a kladou na misky vah pro a proti.
24.05.2022 - 13:17 | Filtr
(Váhy) arogantní floutek » player
V tom případě ale chápeme oba radikální postoj trochu odlišně. A je dost možné, že můj pohled na věc není radikální, ale jen striktní. Možná se sám pletu :32:


Nadhled se nevytrácí, naopak, zintenzivňuje, to souhlasím. Ale občasné chození do kolečka kolem horké kaše postupem času přestává bavit a tak se zaujme trochu radikálnější postoj k dané věci. Nemám na mysli fundamentalismus jako takový, to už je zcela jiný extrém, možná jen slabomyslných jak popisuješ a já s tím souhlasím, ale možná se jenom špatně vyjadřuju. :14:

Jinak na ty dvě neposedný hejbací mísy to kydám celej můj život, jinak to u mě ani nejde :46:
29.05.2022 - 13:11 | Filtr
(Býk) player » arogantní floutek
No - ještě by ses měl nad tím pozamyslet.
30.05.2022 - 13:50 | Filtr
(Váhy) arogantní floutek » player
Pozamyslím, ono mi asi nic jinýho nezbývá.


Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2022
Lunární kalendář
Luna v BeranBeranu
ukázat kalendář »