Genové klíče - Názor a posuzování


26.03.2022 - 11:16
(Blíženci) cimi
Genové klíče - Názor a posuzování
Dnes na mě vyjel tento text a tak nějak mi přišel trefný...genové klíče jsem dostala od milé Naelin už před několika lety a opravdu ráda se k nim vracím k takovým svým osobním kontemplacím...
Tak posouvám dál : )

"Kdo máte knihu GK, můžete si téma celého klíče přečíst. Kdo nemá, dávám alespoň pár úryvků:
Programovací partnerství stínů 17 a 18 nám odhaluje dva největší rozporuplné mentální talenty lidstva – NÁZOR a POSUZOVÁNÍ. Tyto dvě kvality zastupují levou, logickou hemisféru lidského mozku. Schopnost zakládat názor na logickém úsudku je jednou z velkých schopností člověka. Právě tato kombinace nás odlišuje od ostatních tvorů, ale zároveň také komplikuje naše uvědomění skutečnosti, že jsme s nimi všemi vzájemně propojeni. Může tedy znít paradoxně, že na nejvyšších frekvenčních úrovních jsou tyto dva aspekty mužské polarity našeho mozku ve skutečnosti určeny k tomu, aby lidstvo dovedly ke konečné fázi evoluce. Prostřednictvím siddhi 17 zvaného Vševědoucnost lidská mysl konečně spatří dokonalost a krásu naší jednoty s celou existencí a pomocí siddhi 18 Dokonalosti tuto vizi přivedeme k plnému projevení.
Na úrovni stínu však vytvářejí tyto dva atributy – názor a Posuzování – pouze oddělenost, protože jsou založeny na zúženém vnímání a zpochybňování jednotlivých částí celku a nevidí celek samotný. Pouze v případě, že své vědomí pozvedneme na nejvyšší úroveň, získají tyto atributy schopnost vidět všechny části celku zároveň, což je vlastnost zvaná vševědoucnost. Stín zvaný Názor je naprogramován tak, aby hledal nedostatky ve vnějším světě, ve společnosti, v lidech a dokonce i ve vlastní osobě. Pokud je nalezen nějaký nedostatek, stává se základem pro vznik celého světonázoru a v mysli dotyčného se kolem něj vytváří velký příběh. Promítaný nedostatek, který je vždy založen na nějaké formě srovnávání, se stává ohniskem pozornosti pro veškerou nespokojenou energii přicházející stínem Posuzování. Tak vznikají lidské názory – krystalizují kolem jediné projekce, která se zrodí v raném dětství, a časem se z komára stane velbloud.
V naší moderní společnosti je považováno za zdravé mít názor a názory vskutku nejsou samotnou svojí podstatou nezdravé. Logická levá strana mozku pracuje na základě stranění a porovnávání. Problém nastává, když se naše nespokojenost začne s názorem ztotožňovat a vytvoří z něj dogma.
Zdravá podoba názoru je založena na určité hravosti, která vzniká, když je stejnoměrně vyvinuta také pravá hemisféra mozku. Levá hemisféra vidí oddělené části, pravá hemisféra vidí celek. Pokud je vnitřní struktura mozku vyrovnaná, mužský aspekt bude vždy sloužit ženskému, jelikož vidět oddělenou část bez vnímání celku je omezující, rozvratné a nebezpečné. Vždy když svůj názor bereme příliš vážně, okamžitě v nás vzniká potřeba svůj názor bránit. Právě tato dynamika je kořenem veškerého násilí. Na frekvencích daru, jak uvidíme, ustupuje názor nadhledu, který vychází ze schopnosti vidět obě strany situace zároveň.
Jestliže pravá hemisféra poskytne pozadí pro celkový obraz, potom je už pro levou hemisféru nemožné, aby se zaměřila pouze na jedinou část celého obrazu. Pokud se v tomto případě přece jen rozhodneme něčeho zastat, je to z jediného důvodu – abychom dosáhli Integrity.
Z knihy Genové klíče Richarda Rudda"
K příspěvku je přiložený obrázek, který se zobrazí pouze přihlášeným uživatlům.
(Přihlásit)

Příspěvky: Všechny | Lilith Surya

Řazení:
04.05.2022 - 22:44 | Filtr
(Váhy) Lilith Surya
Moc děkuju za skvělý příspěvek :75: okamžitě evokoval můj klíč, který jsem si kdysi uložila - to ještě nebyly české překlady. Takže studuju, žasnu... a napadla mne otázka: u rodin kodonů jsou aminokyseliny, které jsou obsažené ve výrobku Essential Protein (wildandcoco.com) = rod. zázraků, světla, počátku, ohně, vody, gaii, sjednocení, života a smrti. Mohlo by jeho užívání ovlivnit v dobrém posun člověka???
05.05.2022 - 21:01 | Filtr
(Střelec) PepaKopřiva » Lilith Surya
taky by mě zajímalo, proč ty aminokyseliny...

Myslím si, že jsou u každého klíče ale jak dál... A taky jsem přemýšlel, jestli jde na tento systém napasovat "systém" od Táni Havlíčkové... OCTO CODES


Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2022
Lunární kalendář
Luna ve Váhy Vahách
ukázat kalendář »