Kvadrát Saturn - Mars


04.09.2021 - 07:17
(Střelec) Touha666
Kvadrát Saturn - Mars
Jak vidíte tento aspekt? Saturn v 8.domě ve Lvu(tedy v exilu) kvadrát na Mars v 5.domě v Býku (také exil). Přitom Saturn je vládce Ascendentu v Kozorohu. V horoskopu jsou i pozitivní trigony, takže to trochu asi odlehčí, ale.....? :75:

Příspěvky v diskuzi

Řazení:
07.09.2021 - 10:43 | Filtr
(Kozoroh) Sosna zvlčelý
Ahoj,
ono je zase dobré vidět přímo tu situaci v celku, v radixu. Protože tento aspekt sice nějak působí, ale každý se s ním vyrovnává po svém.
Jakému domu například vládne Mars? Může to tady být konflikt 1. domu s domem, kterému vládne právě Mars, který se projevuje na způsob kvadrátu Saturn - Mars v příslušných domech a znameních. Nebo to může být naopak koflikt výslovně 5. s 8. domem, který se zase projevuje na způsob tohoto kvadrátu a dopady se mohou projevit v domech, jimž planety vládnou. Ale ta dynamika je vidět právě jen v radixu. A někdy se podaří správně přečíst. Někdy ne. :3:
07.09.2021 - 11:38 | Filtr
(Štír) Nalani
Mě by zajímal radix :46:
07.09.2021 - 12:22 | Filtr
(Střelec) Touha666 » Sosna zvlčelý
Posílám nativ. Já nedokážu být nestranná. :-) Díky.
K příspěvku je přiložený obrázek, který se zobrazí pouze přihlášeným uživatlům.
(Přihlásit)
07.09.2021 - 12:38 | Filtr
(Panna) Mici Angóra » Touha666
Mně přijde, že je tam nějak téma peněz-něco špatně, buď je gambler nebo nějak neuváženě nebo iracionálně nakládá s majetkem. Případně ho mohla obrat nějaká žena, která neměla dost.
07.09.2021 - 12:50 | Filtr
(Střelec) Touha666 » Mici Angóra
Je to dcera, je jí 14let. :-))) Je sice trochu, že co má utratí, ale vcelku se snayé už i si peníze pošetřit. Její otec má problémy s penezi, exekuce a podobně. Nestrašte, že bude po něm (vtip). :-))))Je pravda, že majetek jeho jsme na ní převedli, aby nám ho nesebrali. Spravuji ho já do jejich 18let, ale neseberu jí ho. :-)
07.09.2021 - 13:07 | Filtr
(Panna) Mici Angóra » Touha666
No klidně bych tam ty tendence předpokládala.
07.09.2021 - 14:32 | Filtr
(Kozoroh) Sosna zvlčelý » Touha666
Aha, tady už se ukazuje, že skutečně nejde hodnotit jen ten kvadrát Mars - Saturn. Je to i s Neptunem celá figura polokříže v pevných znameních. Tady člověk setrvává a opevňuje se ve svých postojích, dokud ho okolnosti nedonutí k zásadním změnám.
Nevím, jestli se u dcery dá něčeho dosáhnout z pozice autority. Přijde mi, že zde dochází k nějakému střetu, kdy autorita, která to myslí dobře, může být osočena z neupřímného a omezujícího jednání. V takovou chvíli je dobré podívat se okolo, kdo jí maže med kolem pusy. Ona i autorita musí v určitou chvíli uznat její osobnost a slevit, aby nedošlo k vyhrocení vztahů. (Autoritou zde může být nejen rodič, ač se to nabízí, ale klidně i někdo jiný - trenér, nějaký vedoucí atd.)
Trošku bych se zaměřil na její hodnoty. Nebo možná na její sebehodnotu. Chce to najít vyváženost, přehnané sebevědomí i ubité sebevědomí škodí a může vést i ke sklouznutí na šikmou plochu, kdy člověk hledá kompenzaci. A ty mohou být různé. Klidně se mohou týkat nadměrné konzumace jídla, sladkostí, hazardu, ale mohou to být úlety sexuální, nebo se člověk k někomu upne (tomu, kdo maže med kolem pusy) a pak se nechá zneužívat všelijak, třeba i finančně a majetkově.
Myslím, že s čtrnáctiletou dcerou je dobré spoustu toho probrat podle toho, kde sama vidíš nějaké její slabiny. Včas zabojovat tam, kde by se mohl vyvinout nějaký komplex, který by mohl škodit, nebo vést ke zneužívání. Zjistit, jak dcera na autority reaguje. Vést ji k osamostatnění na základě toho, že sama dokáže, co zvládá, tím jí dát najevo důvěru, kterou velmi potřebuje. Přibírat ji k důležitým rozhodnutím, která se jí týkají, i když hlavní slovo budeš mít stále Ty, ať ví, že je na ni brán zřetel.
Píšu o její autonomii. Neměly by však padnout všechny zdi. Zdi nejsou jen k omezení, ony také chrání. Kdyby neměla nějaké mantinely, ztrácí pocit bezpečí. Takový mladý člověk bezpečí potřebuje, i když navenek proti němu bojuje a nehlas to neuzná. Ale jednou ano.
07.09.2021 - 14:49 | Filtr
(Střelec) Touha666 » Sosna zvlčelý
Uplně mi mluvís z "duše" Jirko. Vcelku to vše sedí. A snažím se vcelku o to co píšeš. Je pravda, že nejsem uplně super "autoritativní" rodič, ktetý dal msntinely, na druhou stranu mám vybudovaný vztah s dcerami na důvěře, že mi ůmůžou "vše" říci, aniž bych je nějak soudila. Chránít jí....no chráním svoje dcery až moc, tedy postupně to už pár let odbourávám, moje strachy pramení z postavení Saturna v 8. domě, sebe už mám z pomocí "profíků" načtenou. Ikdyž si ráda v sobě čtu sama, protože veškeré rady pro mě šli vniveč a musela jsem si párkrát silně natlouci hubu.
Moc děkuji za koment. :-)
08.09.2021 - 05:24 | Filtr
(Střelec) Touha666 » Nalani
Přidán do vlákna.
09.09.2021 - 14:49 | Filtr
(Rak) Martin_B_D » Touha666
VIII. dom, v ktorom je Saturn, je o zdielanom majetku, takže to sedí na finančné problémy jej otca.
Na postavenie planét je potrebné sa pozerať aj ako na udalosť, alebo udalosti, ktoré sa v nejakom čase aktivujú. Keď má len 14 rokov, väčšina vecí z horoskopu sa ešte neudiala.
Obdobia, kedy sa aktivuje Saturn alebo Mars, alebo obe planéty naraz, budú na financie nepriaznivé a aj na zvyšné veci, ktoré ovládajú.


Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2021
Lunární kalendář
Luna v RakRaku
ukázat kalendář »