Štěpán Rak - astrohudební koutek


23.06.2021 - 18:08
(Panna) Žihadlo
Štěpán Rak - astrohudební koutek
Váhala jsem, váhala, zda do hudebního koutku, nebo do astrologie. Ale jelikož Mistr se sám zabývá astrologií, tak dám do astra.

Znamení Berana: https://www.youtube.com/watch/…

Znamení Býka: https://www.youtube.com/watch/…

Znamení Blíženců: https://www.youtube.com/watch/…

Znamení Raka: https://www.youtube.com/watch/…

Znamení Vah: https://www.youtube.com/watch/…

Znamení Štíra: https://www.youtube.com/watch/…

Znamení Střelce: https://www.youtube.com/watch/…

Znamení Vodnáře: https://www.youtube.com/watch/…

Znamení Ryb: https://www.youtube.com/watch/…

Bohužel nenašla jsem odkazy na Lvy, Panny a Kozorohy, ani nevím, jestli tyto skladby již existují. Třeba je pan Rak ještě někdy přidá. :3:


P.S.
Chybí mi tu tento nádherný člověk v astrodatabázi. :3: Tak alespoň přihazuji jeho horoskop (s neznámmým časem narození).
YouTube

Příspěvky v diskuzi

Řazení:
25.06.2021 - 15:20 | Filtr
(Panna) Mici Angóra
Mám pocit, že u něj je i to datum narození jen nějak odhadnuté, pokud vím, přijel do Prahy na tanku kdo ví odkud a mělo to být už v květnu 45 :63:
25.06.2021 - 16:38 | Filtr
(Vodnář) mili111
Tak mě po čase zas něco zaujalo....díky, že si to sem dala :3:...i když tedy ta vodnářská hudba je na mě zrovna dost chaos :4:..tak mám toho raka a panu a tak :4:
26.06.2021 - 00:59 | Filtr
(Kozoroh) Sosna zvlčelý
Udělala jsi mi radost! :15: :74:
26.06.2021 - 01:13 | Filtr
(Kozoroh) Sosna zvlčelý » Mici Angóra
Spekulací o okolnostech narození a dětství Štěpána Raka stále koluje dost, ale ten horoskop tady k 8.8 1945 je asi skutečně správný. Pátrání po původu Štěpána Raka a jeho biologické maminky Vasiliny Slivkové se věnoval Prof., PhDr. Mikuláš Mušinka, DrSc.:

Prostřednictvím mého přítele komeniologa Františka Hýbla setkal jsem se se Štěpánem Rakem na jeho koncertě v Praze, kde mně – jako badatele dějin a kultury Zakarpatské Ukrajiny – Štěpán požádal o vyhledání podrobnějších informací o jeho biologické matce. Ve Vojenském historickém archivu v Praze našel jsem cenné materiály o působení Vasiliny Cecílie Slivkové v Československém armádním sboru generála L. Svobody, v archivu Pravoslavného chrámu sv. Cyrila a Metoděje v Praze matriku s údaji o narození Štěpána (8. srpna 1945) a křtu (14. srpna 1945) – nemanželského syna Vasiliny Slivkové.
Ze Zakarpatského státního archivu v Užhorodě jsem získal xerokópie protokolů celé kriminální složky NKVD (47 listů) ve věci Vasiliny Slivkové (o jejím zadržení na hranici, materiály o jejim odsouzení a rehabilitaci).
(http://www.stepanrak.cz/dokumenty/…)

Tyto informace (včetně data narození) byly prý navíc potvrzeny sourozenci Štěpána Raka žijícími na Ukrajině, že maminka vždy 8. srpna slavila narozeniny svého syna, kterého nemohla vídat.
Verze, že přijel do Prahy na tanku je tak pravdivá pouze do té míry, že přijel v matčině lůně. Ale sám tomu asi i věřil.
26.06.2021 - 12:04 | Filtr
(Panna) Mici Angóra » Sosna zvlčelý
No nesedělo mi, že otěhotněla během bojů na Dukle (září-říjen) a dítě se narodilo v srpnu :63: A taky, pokud existuje záznam v matrice v Praze, tak proč tam figuruje ten Duchcov? Slavila to maminka podle juliánského nebo gregoriánského kalendáře? Podle mě se neví stejně nic.
27.06.2021 - 00:13 | Filtr
(Kozoroh) Sosna zvlčelý » Mici Angóra
Boje na Dukle sice oficiálně skončily 18.10., ale (dukelská) operace pochopitelně běžela dál.
Podle jakého kalendáře to slavila maminka opravdu není na mě, abych zodpověděl. :3: A hlavně myslím, že vzhledem k dalším informacím dále uváděným se tím není třeba zabývat.
Ten Duchcov v lidech žije nejspíše na základě Třinácté komnaty Štěpána Raka odvysílané v ČT 13.2.2009. Tam totiž, pokud dobře pamatuji, ještě sám Štěpán Rak věřil, že přijel do Prahy na tanku jako malé dítě. (V té době se dokonce spekulovalo o datu narození ještě v roce 1944, což by se ale určitě nemohl narodit v Duchcově.)
Ještě v roce 2009, ovšem až po natočení a odvysílání 13. komnaty, se Štěpán Rak setkal panem Mušinkou, kterého požádal o pomoc při hledání informací o své biologické matce (viz předchozí příspěvek).

Jinak z archivu Štěpána Raka by mohl více napovědět a přesvědčit tento rozhovor z prosince 2015, kde to říká naprosto jasně (výňatek):

- Jestli správně počítám, tak v těch nejtěžších bojích už byla těhotná?
- Do jiného stavu musela přijít na Dukle v listopadu 1944. Zatím jsou velké otazníky kolem otce. Jsou to jen spekulace.

- Pátráte pořád dál?
- Samozřejmě.

- A jak je to s tím datem narození?
- To jsem dlouho nevěděl. Dokonce se spekulovalo, že jsem se narodil o rok dřív. Ale dopátral jsem se, že to bylo opravdu 8. srpna 1945 v Praze v nemocnici U Apolináře. A 14. srpna mě křtili se synem paní, která
mě kojila. Jmenovala se Mohoritová a syn byl Vasil. Ale pozor, shoda jmen. Nemají nic společného s tím Vasilem Mohoritou, kterého známe z politiky. Je to úplně jiný rod. Ale moc by mě zajímalo, jestli by se nedal vypátrat. Vím nejen to, že nás oba křtili v kostele svatého Cyrila a Metoděje 14. srpna 1945, ale i to, že se narodil 5. srpna 1945. Tak si říkám, že by to třeba mohl číst on nebo někdo z jeho příbuzných a ozvat se, vždyť zázraky se přece dějí.


Celý rozhovor si můžou zájemci přečíst zde: http://www.stepanrak.cz/dokumenty/…
Vřele doporučuji! V rozhovoru se totiž Rak rozpovídá docela dost o astrologii:

- Zeptal jste se rovněž hvězd, jestli máte pátrat po své rodině, po minulosti?
- Ano. Měl jsem astronomické tabulky s postavením planet, vše jsem musel propočítávat, malovat. Horoskop byl práce na hodinu i víc. Tehdy ještě neexistovala možnost kliknout na mobil a vidět postavení hvězd v této vteřině.
A myslím, že dřív takhle pracně vytvořené horoskopy měly větší váhu. Vše muselo projít námi, naší myslí, naším umem, našimi pocity.

---

- Takže astrologie je...
- Astrologie je jednou z cest, jak se dá k určitým odpovědím dostat. A navíc, jak mi pan profesor kladl na srdce, astrologie je především nádherná umělecká inspirace, a proto jsem napsal i cyklus písní a skladeb Znamení zodiaku, kterým provázím své semináře kytaroterapie. Na nich o těchto věcech mluvím, ale je to jen má záliba, ne profese, tou je hudba.

(To se nám to krásně vrátilo k tématu, jak jej zadala Žihadlo.)
28.06.2021 - 13:23 | Filtr
(Panna) Žihadlo » Mici Angóra
Ne, je to reálné datum. Tedy uváděné samotným Rakem, viz Sosna.
28.06.2021 - 13:27 | Filtr
(Panna) Žihadlo » Sosna zvlčelý
Jsem nevěděla, že jsi na Raky odborník. :15: Tím zase děláš ty mě radost. :17:

Bacha, operace na Dukle skončily až 28.10.! Ale jinak jo, je to popsáno věrohodně.
Dík za tenhle rozhovor s ním, ten jsem neznala. Je to paráda.
28.06.2021 - 13:28 | Filtr
(Panna) Žihadlo » mili111
Jako by Vodnáři nebyli sami o sobě dost chaos! :4: :21:
Ale mě se zrovna ta vodnářská píseň líbí moc.
28.06.2021 - 16:55 | Filtr
(Panna) Mici Angóra » Žihadlo
Asi to má teda z matriky, tak jo. Jinak na mě lvovitě vůbec nepůsobí, ale možná mate tím příjmením :4:
12.07.2021 - 13:07 | Filtr
(Kozoroh) Sosna zvlčelý » Žihadlo
Taky že nejsem. Ale mám ho prostě rád.
S datem dukelským máš recht.
12.07.2021 - 18:36 | Filtr
(Blíženci) Lupi » Mici Angóra
Já ho zažila osobně a přímo, byť jen na pár hodin.....ale lovec nemusí vidět celého jelena, stačí mu viděti konce paroží.
A samolibá sebestřednost z něj tedy tekla jak niagára. Jestli je to ovšem vyloženě lví, to bych pochybovala, lvovitost tomu ale snad mohla napomoci.
Milovíkům pana Raka se omlouvám za kopání do báboviček. :5:


Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2021
Lunární kalendář
Luna v BýkBýku
ukázat kalendář »