Ženy mají po porodu trauma jako voják po návratu z války.


17.05.2021 - 12:32
(Panna) Žihadlo
Ženy mají po porodu trauma jako voják po návratu z války.
Možná by mohlo někoho zajímat.
"Matky často slýchají věty ve stylu: "Máš zdravé dítě, to je to nejdůležitější." Není to ale úplně pravda. Podstatné je také fyzické a psychické zdraví žen. Porod je existenciální zážitek, který ovlivňuje celý jejich život, a trauma z něj je problém, který nepomine časem. O tom je také nový dokument Neviditelná, který upozorňuje na zrůdné praktiky českého a slovenského porodnictví."
Porodnické násilí a traumatický porod mapuje dokument slovenské režisérky Maii Martiniak. V úterý se poprvé představí v rámci festivalu Jeden svět.

https://zena.aktualne.cz/bud-rada-z…


P.S.
Jsem si taky přivedla teď na svět malou uranistku. :62: Tak kdybyste někdo chtěl písnout i nějaké astro, můžete.
K příspěvku je přiložený obrázek, který se zobrazí pouze přihlášeným uživatlům.
(Přihlásit)

Příspěvky: Všechny | cimi

Řazení:
17.05.2021 - 12:39 | Filtr
(Blíženci) cimi
Aaaaaaach :62: :62: :62:

Podívám se na to škvrňátko později...zatímco gratuluji a doufám že vše proběhlo v pořádku :62: :79: :74:
17.05.2021 - 12:46 | Filtr
(Blíženci) cimi
Jen k tomuto zatím... “ Máš zdravé dítě, to je to nejdůležitější.”

Lidé si už skoro ani neuvědomují jak často fungují jen ve frázích....být sám k sobě upřímný, naslouchat tělu, pocitům a plně se příjímat a respektovat, to je skutečná cesta skrz tady tu “dobu mozkovou”...a to je taky velký proces... :74:
17.05.2021 - 17:53 | Filtr
(Blíženci) cimi
Ještě k těm porodům...nedám dopustit na dulu u porodu nebo porodní asistentku se kterou žena sdílí své představy o porodu už před samotným porodem. Taková žena působí v tom porodním prostředí jako takový bodyguard.
Btw v mém okolí rapidně přibývá žen které rodily doma. Prostě si berou svá práva a sílu zpět...chce to ale nejen odvahu, ale plně se i postavit sama za sebe, do sebe...protože porod není úplná sranda a během něj se prožívá podprahově neskutečné množství témat...

Jinak ke tvé holčičce : ) myslím že to bude velmi silná osobnost, krásně uzemněná tím býkem a oduševnělá lunou v rybách ( ještě navíc v konj s neptunem* )....myslím, že bude vědět co chce a půjde si za tím...myslím si že se nenechá moc ovlivňovat druhými lidmi...jen ji možná budou ovliňovat kolektivní nebo pocitové vrstv mezi lidmi, takže bude pro ni asi náročné vnímat úplně disharmonii...tu lunu v rybách a ta lilith v 1.domě x) bude možná trochu oříšek a venuše vládkyně horoskopu v 1.domě v aspektu na lilith a pluto...pozor na “marnivost”...
Uran na asc zase nemusí úplně znamenat uranistickou hrůzu...asi bude potřebovat hodně svobody to ano a dělat si věci po svém, nenechat se omezovat...ale v tom býku to myslím nebude až tak šokově elektrizující...

Bude to taková silná kouzelná bytost :76: :74:
18.05.2021 - 09:16 | Filtr
(Panna) Žihadlo » cimi
Díky! :74:

No já to zvládla taky doma. Původně nic takového v plánu nebylo. Vůbec jsem na to neměla odvahu. Ale covid. A sondování v porodnicích bylo docela strašidelné. Porod v roušce a jen s nemocničními PA. Že mám nárok jen na jednu osobu blízkou. Buď otec malé (případně jiná blízká osoba), nebo asistentka, ale dvě osoby ne. Takže já si platím PA, aby pak se mnou nemohla být? Nebo aby muž nebyl na úkor jí?
Jo a taky porody v roušce, jo? Když potřebuješ dýchat? Být volná?
Tak jsme to celé přehodnotily, domluvily se. Věci na převoz do nemocnice sbaleny v tašce u deveří, ale nebylo třeba.
Oni v průběhu i v porodnici nějak rozvolnili, ale už jsem byla rozhodnutá, ani jsem to nesledovala. Spíš jsme čekali na rozhodnutí Mínky, jestli nebude mít odlišný názor. Ale neměla. Naopak to vzala s tím svým uranem dosti rychle.


Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2021
Lunární kalendář
Luna v BýkBýku
ukázat kalendář »