Ženy mají po porodu trauma jako voják po návratu z války.


17.05.2021 - 12:32
(Panna) Žihadlo
Ženy mají po porodu trauma jako voják po návratu z války.
Možná by mohlo někoho zajímat.
"Matky často slýchají věty ve stylu: "Máš zdravé dítě, to je to nejdůležitější." Není to ale úplně pravda. Podstatné je také fyzické a psychické zdraví žen. Porod je existenciální zážitek, který ovlivňuje celý jejich život, a trauma z něj je problém, který nepomine časem. O tom je také nový dokument Neviditelná, který upozorňuje na zrůdné praktiky českého a slovenského porodnictví."
Porodnické násilí a traumatický porod mapuje dokument slovenské režisérky Maii Martiniak. V úterý se poprvé představí v rámci festivalu Jeden svět.

https://zena.aktualne.cz/bud-rada-z…


P.S.
Jsem si taky přivedla teď na svět malou uranistku. :62: Tak kdybyste někdo chtěl písnout i nějaké astro, můžete.
K příspěvku je přiložený obrázek, který se zobrazí pouze přihlášeným uživatlům.
(Přihlásit)

Příspěvky: Všechny | thééé

Řazení:
21.05.2021 - 16:11 | Filtr
(Ryby) thééé
Jednak gratuluju k miminku :68:, k úžasnému porodu :17:
a můžu potvrdit s tím traumatem, já o tom doteď nedokážu ani číst, ani mluvit.
Kruci, škoda, že to nejde jednou na zkoušku :4:

K dcerce - určitě bude ukecaná, a nadšená pro všechno..bude mít obrovské srdce..
a sama jsem do budoucna zvědavá, jak třeba konkrétně býky ovlivní ten uran.

Ještě se dívám, jak se bavíte o dcerčiném uranu a rychlém netradičním porodu.
Dívala jsem se i na Tvůj 5.dům, máš v rybách, vládce neptun - tady by to taky mohlo být vidět - že to jakoby celé jde mi Tvoji kontrolu, samo, a ten 2. dům by mohl taky vypovídat o domácích podmínkách.

Tak ať se vám spolu hezky žije :3: :15:
21.05.2021 - 16:12 | Filtr
(Ryby) thééé » Mici Angóra
"To dá práci se takhle trefit s tím Uranem, co?"
:61: :15:
ten je !!!
02.06.2021 - 12:09 | Filtr
(Vodnář) tantristka » thééé
reaguji na porod který nemáš zpracovaný : můžu potvrdit s tím traumatem, já o tom doteď nedokážu ani číst, ani mluvit. Tak si ho písemně zpracuj, studovala jsem dulu a jeden z úkolů po porodu je písemné zpracování porodu. Také jsem to udělala,jen po 30 letech od porodu, byl to neskutečný tok emocí jak negativních, tak omlouvání se dceři, za to jak jsem jí přivedla na svět, kde mi při porodu skákali na břicho a před porodem ve spánku s přikurtovanýma nohama udělali vyšetření, které jsem další 3 roky cítila jako znásilnění. Dcera po té nechtěla ode mě mléko, probírali jsme to ve škole duly a ten porod i pro ní byl jedno velké trauma. I proto jsem šla na dulu studovat, abych až bude rodit dcera , měla na růžích ustláno. Jo a udělej si na to den volna, pokud máš takové problémy, vylezou napovrch, vypiš se z toho. Hodně štěstí
07.06.2021 - 06:02 | Filtr
(Ryby) thééé » tantristka
To, aby dcery měly hezčí porod, je určitě silná motivace.
Ale ony ho mít budou, jsem si jistá. Ono to není jen o porodu, jen se u něj ukáží nějaké oblasti ženy, včetně rodového modelu, vztahu s matkou, její tvořivost atd.
Já to trauma nemám jen porodní, ale i ze vztahu před porodem, a pak následně z věcí co se děly potom. Nabalovalo se to u 1.holky. Ale já jsem v podstatě za to "vděčná" protože to patřilo k důležitým proměnám, které mají kořeny víc v minulosti.
Chci se zeptat, co jsi u té terapie vypisovala? Jen pocity? Nebo jen forma omluvy dceram?
Dík :29:
11.06.2021 - 13:30 | Filtr
(Vodnář) tantristka » thééé
Z porodu jsem psala vše, dostala jsem se zpátky do reality porodů a v průběhu psaní jsem se vracela do přítomného okamžiku a chodila se dceři vedle do pokoje omlouvat, dělo se to samo, mezi tím jsem měla záchvaty breku, vzlikání, byl to neskutečný očistec.
Málo kdo si umí u porodu v nemocnici udržet energie v rovnováze, díky bolestem se tělo rychle vykolejí a místo aby jsme rodili v lásce rodíme pak v bolestech a to utrpení se otiskne i do našeho dítě, dokonce prý žena při porodu není svéprávná ... , to mluví za vše.


Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2021
Lunární kalendář
Luna v BýkBýku
ukázat kalendář »