tranzity Neptunu


02.05.2021 - 15:41
(Blíženci) tajga
tranzity Neptunu
Neptun se přiblížil k mojí Luně a za nějaký čas mě navíc čekají kvadráty na Slunce s Venuší :39:. Zajímají mě zkušenosti s neptunskymi tranzity, jestli někdo máte, podělte se prosím.

Příspěvky v diskuzi

Stránka: 1 2
Řazení:
02.05.2021 - 17:09 | Filtr
(Rak) Urania
U mňa len prednedávnom odišiel z mojej Luny. Ja to mám iné, u mňa je Luna na Asc a tak Neptún prešiel ascedentom a aj Lunou ale stále je v mojom prvom dome a ešte dosť dlho. Čo som vnímala ako silné neptunovske je jeho liečivá stránka - ako liečiteľ mi pomohol ochorieť na doraz aby sa našli príčiny základné a nie všetko iné čo už od roku 1980 liečili.
Čo mi vadí že sa nesmierne zvýšila moja vnímavosť ale aj na fyzickej úrovni. Moja pokožka je precitlivená úplne na všetko aj vlastný vlas urobí obrovský červený fľak ale aj všetky možné alergie. Vždy som mala vynimočný sluch ale teraz znovu mám pocit že počujem trávu rásť - lenže robí mi to problém, ľahnem si a nemôžem zaspať lebo prejavy môjho srdca sú príliš silné - ťažko sa to vysvetľuje.
Nakoľko je dlho skúšaný môj Chiron neviem oddeliť tieto veci.
´Úplne som si ujasnila svoje duchovné nastavenie, takže tam prestalo zahmlievanie. Ja mám pocit že v mojom veku mi môj Neptún odhalil skôr to lepšie aj ked cez ťažké skúšky.
02.05.2021 - 19:52 | Filtr
(Blíženci) tajga » Urania
Máš to jiné, ale u mě zase vládce ASC, takže by to taky mohlo mít fyzické projevy.
Se sluchem to mám podobné, možná neslyším výjimečně dobře, ale na spoustu zvuků jsem přecitlivělá, je náročné s tím žít, to bych teda zesílit nechtěla.
Takže to pro tebe bylo vlastně významné období v dobrém, to jsem ráda. Pro mě je Neptun takový hodně ambivalentní, což on asi je, nevím vůbec co čekat. Děkuju :68: :108:.
02.05.2021 - 20:49 | Filtr
(Ryby) thééé
Máš tranzity od Roberta Handa? Je výborný, když tak nafotím a pošlu.
Hodně lidí si na neptunské tranzity stěžuje, že jsou takové neuchopitelné.
Podle mě je čas povýšit to, čeho se neptun dotýká. Takže osobní emoce je čas dostat k vyšším emocem. Tozn. třeba začít víc s meditacemi..ty budou podpořené, půjdou samy.

Myslím, že se můžou začít léčit staré bolavé emoce a vzorce..
Dál,v tom 10 domě - může se nějak prohloubit Tvoje umělecká činnost, můžeš mít víc nápadů, i cit pro to, o co by veřejnost měla zájem..čím by jsi se veřejnosti mohla dotknout.

Nepříjemné je to rozpouštění hranic, jakoby všechno, co si člověk ve své osobnosti budoval,o co se opíral, je najednou rozmazané a neuchopitelné..musí se nějakým způsobem odevzdat "pro něco".
02.05.2021 - 21:03 | Filtr
(Rak) Urania » tajga
Zabudla som napísať - nesmierne sa prehlbilo moje tvorenie - doslovne terapia krásnou tvorbou, to určite je neptunovske - no zrušil mi všetky prebraté duchovné vzorce aj ked som s nimi veľmi málo pracovala - napr. meditácie alebo šamanské cesty - nič nejde tým spôsobom ale úplne iba prirodzene.
Za toto pripomenutie ďakujem Theeé.
Ja skutočne vidím oveľa viac lepšieho, vôbec nie je taký akým ho niektorí robia.
Edit" K tej tvorbe ešte - tvorím celý život, som všestranne nadaná na tie veci ale nevedelo ma to uživiť a odrazu som prestala mať takú radosť zo svojej tvorby lebo veci urobené a potom odrazu už také nechcel ale iné a pod. a odrazu som začala tvoriť veci podľa seba, s tým že to robím preto lebo mi to pomáha, naplňa ma to a nesmierne sa mi to páči a odvtedy oveľa viac veci predám ako predtým. Na objednávky som prestala robiť, bud si vyberú z toho čo mám urobené alebo mi nechajú pri tvorbe voľnú ruku - za toto som naozaj vdačná - teraz som znovu pri slovanských náhrdelníkoch a gerdanom čo je téma ktorá ma naplňa.
Takže? neboj sa toho, verím že budeš nesmierne obohatená.
02.05.2021 - 22:34 | Filtr
(Blíženci) tajga » thééé
Nemám, budu moc ráda, když nafotíš, děkuju. I ty kvadráty by mě zajímaly, těch se obávám o něco víc.

Skoro všechno, co píšeš, je moje přání, to by byl vlastně ideál. Spíš jsem si říkala, jestli bolavé emoce nebudou bolet ještě víc...

S hranicemi to zní zajímavě, vlastně se o nic takového v sobě nebojím, protože nevím, co by to mělo být. Zbláznit se ale nechci. Tak jsem zvědavá.

Koukám, že Tobě přešel už Neptun přes Venuši i Slunce. Bylo to tedy spíš v dobrém?
02.05.2021 - 22:47 | Filtr
(Blíženci) tajga » Urania
To je krásné :79: Pro mě je tvoření taky terapie, vlastně životní nutnost což jsem si uvědomila hodně pozdě vylučovací metodou, že to je jediné, při čem skutečně cítím radost. Roční vibrace 2 byla taková nanicovatá, přízemní, nic moc jsem nedělala, teď zase pomalu začínám, možná je to i Neptunem na Luně. Děkuji, potěšily jste mě obě :17:
03.05.2021 - 05:32 | Filtr
(Ryby) thééé » Urania
Ty máš takovou hezkou komplexní zkušenost, i ta kůže, uši..ano meditace jde sama..je to nový tah..
Myslím, že kdo je trošku víc neptunik v dobrém, nemá s tranzitem takový problém, lehčeji se mu odevzdá.
03.05.2021 - 05:37 | Filtr
(Ryby) thééé » tajga
Máš zprávu.

Ony ty emoce ze začátku budou možná víc bolet, zesílí se Ti vnímání celkově, ale to zesílení vede zřejmě k touze uniknout, a najít konečně pokoj.

Kvadratura - tu máš i v nativu slunce kv. luna..zřejmě se Ti špatně realizují záměry, touhy a přání.

U mě přechod přes venuši hrůza, totální ztráta růžových brýlí ve vztazích, konec nalhávání si, tvrdý dopad :-D ale taky děti.. :12: a další změna hodnot taky byla.

Přes slunce - to bylo čerstvé, minulý rok v solaru - návrat domů i silný tah opravdu "domů". Taky spousta idealizace nového domova..
ale taky spousta těch hezkých stavů, které jsem znala z minulosti.. :108:
Dařilo se mi "pouštět a odevzdávat"
03.05.2021 - 08:26 | Filtr
(Rak) Urania » thééé
Vieš u mňa to už takých 20 rokov ide cez sny, jednoducho sa mi nanúti a všímaj si ma. Asi pred 2 rokmi som dokonca napísala aj báseň Neptúnovi, lebo to som už nevedela čo s ním ale to vlastne bolo to odovzdanie sa jeho vplyvu a to bolo dobre. Asi pred pol rokom sa mi sníval znovu, dal mi bárku a ja som v nej bola šťastná bez vesiel a prirazila som k brehu, vyšla som na breh zaliaty slnkom a prijala som Neptunicu a moje telo spievalo som Neptunica. Bol to veľmi pekný sen ale ihned po prebudení sa mi nesmierne točila hlava takže to bol ozaj sen.

Zaujímavé dievčatá na tom všetkom je to že ked ste starší oveľa jednoduchšie idú aj veľmi ťažké tranzity, aj ked tiež dajú zabrať.
03.05.2021 - 13:59 | Filtr
(Blíženci) tajga » thééé
Děkuju za zkušenost, koukám, že Ty máš Venuši tak protichúdně aspektovanou, kvadrát na Neptun i Saturn, takže drsná zkušenost, kterou popisuješ není ani překvapivá.
To si vlastně pamatuju, s tím vysněným návratem domů :78:...to je hezké.zřejmě se Ti špatně realizují záměry, touhy a přání.
Ano :85:...hlavně co se 10. domu týče.
03.05.2021 - 14:05 | Filtr
(Štír) Nalani
Hlásím se :)
Je to nedávno, co jsem procházela postupně tranzity Neptunu z 3. domu: kvadrát na Lunu, DSC, ASC, opozice Venuše/Mars.
Spíš tě asi nepotěším, ale na Neptun není metr :D Pro mě bylo nejhorší, že ho nešlo uchopit (a že jsem se fakt usilovně snažila). Jakoukoliv planetu můžeš uchopit tím, že si přečteš popis a více méně s tím jde celkem pracovat. Ale z Neptunem? Nebudu lhát, že to nebylo pro mě období utrpení. Ale z jedné strany to bylo i tím, že jsem urputně chtěla mít nad svým životem kontrolu, tedy nad tím, abych "TO všechno pochopila a vyřešila". No tak hádej co? Na Neptuna to nefungovalo :39: Postupně jsem si začala uvědomovat, že se mi vytříbuje intuice, vnímání se mi mění, rostla ve mě potřeba odevzdání. Zároveň jsem si připadala pořád jako zahalená v mlze, neschnopná kroku. (Tohle je moje téma i mimo Neptun, ale tady se to vystupňovalo). Mou logickou mysl štvalo to, že neumím konkretizovat, vyjádřit se. Připadala jsem si jako někdo, kdo pořád někam jde bo musí (doslova se vláčí), ale na to světlo na konci tunelu furt není vidět :D.
Na druhou stranu padlo opravdu hodně iluzí o vztazích, o mě samé, naučila jsem se odhalovat místa kde si lžu (byť nevědomě). Trochu mi přijde, že ty tranzity Neptuna byly pro mě určitým způsobem začátek něčeho mnohem širšího a důležitějšího. Ale taky nebudu popírat, že jsem ráda, že už tyhle konstelace nemám.
Pro mě to bylo těžké a únavné období. Období jednoho velkého NEVÍM.
A když si to teď čtu, tak je můj příspěvek stejně nekonkrétní jako bylo to období, takže to sedí :4:
03.05.2021 - 14:07 | Filtr
(Štír) Nalani » thééé
...zřejmě se Ti špatně realizují záměry, touhy a přání...

Jo, tak tahle věta je přesná. Tu bych do mého příspěvku doplnila :15:
03.05.2021 - 14:10 | Filtr
(Štír) Nalani » thééé
Dneska čtu od konce :14: :41: :4:

"Podle mě je čas povýšit to, čeho se neptun dotýká." :15: :15: :15:

Velký souhlas. Tohle je určitě pozitivum, které jsem z toho všeho vytěžila. Nicméně, bylo to fakt těžký :49: :4:
03.05.2021 - 14:48 | Filtr
(Panna) Mici Angóra
Já jako totální antineptunovec snáším hlavně napěťové tranzity Neptuna docela špatně, pamatuju si, když byl ve Vodnáři a dělal mi delší dobu kvadrát/opozici na můj nativní kvadrát Luna/Uran-Merkur/Jupiter, začaly mi vleklé zdravotní problémy. Opozice od Neptuna na Slunce s Venuší (navíc v 5. domě) byl sklon si některé lidi včetně partnera poněkud idealizovat, opozice na Saturna (nedávno) symbolizovala nemoc otce. Neptunská kvadratura zase zdravotní problémy u mě. Ale pozitivní Neptunské tranzity k Marsu a Luně s Uranem nedávno byly moc příjemné, cítila jsem se více napojena na okolí, takové neuchopitelné porozumění.
03.05.2021 - 15:06 | Filtr
(Blíženci) tajga » Nalani
Mně přijde, že celý můj život je jedno velké NEVÍM :61: takže to možná nebude až takové neznámo. Přijde mi dobré, co vesměs píšete, rozšíření vnímání, odevzdání se, ...to si opravdu přeju. A chtěla bych, aby se to NEVÍM aspoň trochu posunula k nějakému hlubšímu pochopení, proč jsou věci, jak jsou. No, uvidím.

Je fakt, že i krátkodobé tranzity na Neptun jsou někdy jako brodit se po krk v bahně, i fyzicky. Jenomže u mě 6.dům, není divu.

Líbí se mi ty tvoje postříbřené vlasy :12:, čím dál víc si uvědomuju, že barvení je vlastně něco jako "lež" o vlastním životě, což mi jde vlastně i dohromady s tímhle tématem.
03.05.2021 - 15:13 | Filtr
(Blíženci) tajga » Mici Angóra
zdravotní problémy, aj aj...na to ani nechci pomyslet. Ne, že by mě to už nenapadlo, obzvlášť když je to na 12.dům a když mám Neptun v 6.domě. Zase si říkám, že neptunské energie jsou můj denní chléb, tak by to nemuselo být tak drsné.
Neuchopitelné porozumění, no vida, a pak že totální antineptunovec :D
Díky za zkušenost.
03.05.2021 - 15:15 | Filtr
(Štír) Nalani » tajga
Mně přijde, že celý můj život je jedno velké NEVÍM :61:

Hele jo, u mě taky, ale myslím, že přesně k tomu, co píšeš dál, to spěje...

Díky :12: A vidíš, je fakt, že tyhle tranzity mě vlastně docela k tomu načly, pak byl v roce 2018 1. pokus, který jsem neustála a já se obarvila. Na začátku března 2020 už ale padlo definitivní rozhodnutí, že už nebarvím ať se děje co se děje. A jsem spokojená, takže doporučuju :45:
03.05.2021 - 15:26 | Filtr
(Panna) Mici Angóra » tajga
No ale neptunskou kvadraturu do toho 6. už máš dávno za sebou, ne? Právě, ty jsi daleko víc Neptunik než já...i když ten Blíženec se s tím jako moje Panna taky dost tluče. To dáš :17:
03.05.2021 - 15:47 | Filtr
(Panna) Žihadlo
Když mi šel Neptun po Luně, těžko se mi odděluje, co byl jen Neptun a co Chiron, protože si tam podávali ruce, ale bylo to dost bolesné. A nutné.
Konfrontovala jsem moji matku se vším, co jsem jí měla za zlé. A odstřihla jsem se od ní. Už jsem s ní nebydlela delší dobu, protože několik let zpátky jsem utekla k otci, ale nikdy jsem jí naostro nevyjevila, co jsem jí měla za zlé. Vzala jsem ji až na dno svého pekla. Stejně mám pocit, že nic z toho nepochopila, nic si nepřipustila. Ale jak jsem se jednou postavila jí, už jsem mohla komukoliv. Vedlo to k mému uzdravení. K uzdravení našeho vztahu ne.
03.05.2021 - 18:13 | Filtr
(Blíženci) tajga » Mici Angóra
Mám ji za sebou, teď jsem zjistila, že jsem byla v té době vážně nemocná, bylo to špatně diagnostikované, takže se nemoc nezačala řešit hned, ale v době, kdy už to bylo hodně blbé. Takže to přesně odpovídá

Díky :)
03.05.2021 - 18:23 | Filtr
(Blíženci) tajga » Žihadlo
Vidíš, na matku jsem ani nepomyslela, že by to mohlo mít i s ní něco do činění.

Vím, psala si to tady, to jsou tak strašné věci, že si je tvoje matka ani snad připustit nemůže z pudu sebezáchovy :( Obdivuju, že si tím takhle prošla, až k uzdravení, musíš být hodně silná :68:
03.05.2021 - 20:50 | Filtr
(Ryby) thééé » tajga
ano, tu venuši mám kvadr. neptun i saturn. A vůbec mi ten saturn celý život drží neptuna na uzdě, aby neujel někam. Třeba nepiju vůbec alkohol - což je pro neptuniky netypické.
Ještě tak nad tím uvažuju - u té mojí venuše to bylo hodně o blbé sebehodnotě. Tehdy jsem si to dost uvědomila.

K tomu slunci a návratu je zvláštní, že jsem se posledních asi 15 let vůbec jako ryba necítila. Spíš mě ovlivňoval tranzit pluta a před tím uranu.
Teď mám pocit, že se zase stávám rybou, ale už líp. Už mě asi ten proud nestrhávám, ale umím plavat , nebo jak to napsat :4:

(jak to tak pročítám - jak píše žihadlo - ta matka mě taky napadla, budeš mít možnost to dát do jiné roviny).

U Tebe by ten tranzit mohl být hodně důležitý, když luna vládne ascendentu.
Mohla by to být velká změna v osobnosti.
Já myslím, že neptunské tranzity můžou být fajn, jen člověk musí být uzemněný, ukotvený a ochotný odkládat iluze, posunout ideály k realitě.
Ty tam máš naštěstí nějaký aspekt luny k saturnu, o to by se taky dalo opřít.

(edit - a právě přemýšlím, jak mi poslední rok strašlivě letí kila nahoru, až mě to děsí, tak nekontrolovaně se mi rozpínají hranice :61: :85:)
03.05.2021 - 20:55 | Filtr
(Ryby) thééé » Urania
To věřím, z Tebe přirozeně neptun cítím hodně :-)
hezký sen - bárka bez vesel

a víš co, já jsem zase poslední dobu měla jakési sny o Uránii :-D jsme si to prohodily
03.05.2021 - 20:58 | Filtr
(Ryby) thééé » Žihadlo
Jak slyším téma matka, tak se chytám :-)
Když se dívám na Tvůj horoskop, máš hezkou lunu - dalo by se říct, že měli Tvoji rodiče prohozené role, a ty mužské aspekty kolem slunce a marsu by se dali aplikovat právě na matku?
Všímám si, že to tak bývá, když je slunce v 10. domě.
03.05.2021 - 21:01 | Filtr
(Ryby) thééé » Nalani
ano, pamatuju si, jak jsi o tom mluvila.
Jakoby jsi tehdy všechno musela nechat doslova "plavat" ne? prostě nechat plynout vlastním tempem..nic se nedalo popohnat, řídit?
Příspěvky: 1-25 26-33
« předchozí  další » »|
Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2021
Lunární kalendář
Luna v BlíženciBlížencích
ukázat kalendář »