Doba je vlastně ideální


09.02.2021 - 15:58
(Ryby) MG34
Doba je vlastně ideální
S údivem čím dál víc zjišťuju, že tato doba je vlastně ideální.

Přenesu se přes lokální problémy v ČR a tlupy křiklounů (kterým furt něco vadí), protože situace je prakticky stejná všude ve světě - rozdíly mezi státy jsou minimální (a kdo tvrdí že ne, tak ty rozdíly akorát nafukuje). Všude je nějaký oligarcha, který se napakuje. Všude jsou nějací socani, kteří se zaštiťují starostí o druhé (ale hrabou především do vlastní kapsy). Kapitáni průmyslu byli u kormidla vystřídáni samozvanými kapitány zdravotnictví. Atd.

Postupné promoření (jak jsem ho už od začátku prorokoval) je nakonec faktem - mohlo to jenom být mnohem dřív a rok by nebyl pro tolik lidí ztracený. I když - ona to ztráta nebyla, až na ty mutace..

Odkázání uřvaných extrovertů (a společenských závisláků) do patřičných mezí je zlatý bonus. Oni sice stále zoufaleji bojují o svoje místo na slunci, ale mají mnohem menší sílu a je mnohem snazší je odkázat do patřičných mezí. Začíná se to vnímání společensky posunovat - když nějaký závislák kuřák mezi nákupem cigaret "žertovně" konverzuje s prodavačkou, už je mnohem méně lidí, co jsou ochotni to "tolerovat" a nedat mu svoji nelibost nějak najevo. Home-office je dnes norma. Super.

Už žádné povinné teambuildingy, žádné nepřiznané výhody pro "komunikativní typy". A kdyby se to náhodou všechno "uzdravilo", tak budou lidé i tak ještě dlouho opatrní a ti "společenští" budou nejohroženější, případně rovnou vymřou společně se starými a tlustými.

Je to jako Španělská chřipka.. Je to 100 let co tu byla naposledy. I tehdy mi přinesla štěstí i když jsem ještě nebyl na světě. Moje prabába díky té chřipce ovdověla a vzala si pak mého pradědu - bez té chřipky bych tu nebyl...

Doba je ideální a možná i bude - podobně jako konjunktura 20-ých let minulého století. Pokud se tedy něco nesemele ve světě..

Příspěvky v diskuzi

Řazení:
09.02.2021 - 18:26 | Filtr
(Panna) Mici Angóra
Já jsem introvert a vystačím si opravdu hodně sama, ale řeknu ti, že čeho je moc, toho je příliš a hlavně je blbý nemít volbu.
10.02.2021 - 06:41 | Filtr
(Ryby) MG34 » Mici Angóra
Řekl bych že v tom hodnocení "čeho je moc, toho je příliš" podléháš právě extrovertnímu okolí.

Člověk má volbu vždycky - stačí se odstěhovat někam bokem na dědinu, vyrážet po okolí (pěšky, na kole) - teď su sice zrovna zalezlý doma, ale z "jiných" důvodů (protože venku je celkem zima a klouže to tam a cesty jsou celkem neschůdné).

Situaci se dá velmi snadno přizpůsobit a vědomí, že nikdo nemá (dokonce na světě) výjimky, je posilující. Jak by se na situaci dívali lidé, co zažili dlouhou první světovou válku a pak jim to ještě osolila Španělská chřipka? Jak lidé ze středověku, kdy bylo CELÝ ŽIVOT zakázáno se stěhovat a kdykoliv mohli nečekaně přiharcovat nějací vojáci a všechny vyvraždit? Nehledě k existenčním problémům i při "normálu".

Problém není v tom, že by to bylo "moc drsné" - ale v tom, že lidstvo jako takové je strašně změkčilé. Tohle si stačí uvědomit a je to v pohodě..

A nepodléhat diktátu ze strany extrovertů - bohatě mi stačí se podívat na přehled místních "témat" - skoro každý si na něco (marginálního) stěžuje, brojí proti nějakému politickému vedení, atd. - ale neviděl jsem žádný pěkný návod jak žít a život si teď prostě užít - přitom je to snadné - ostatně jako v každé době.
10.02.2021 - 07:39 | Filtr
(Panna) Mici Angóra » MG34
Hodnocení "čeho je moc, toho je příliš" je čistě subjektivní, žádnému okolí nepodléhám. A jinak se nezlob, ale na člověka, který žije sám bez rodiny (jak předpokládám) dopadají omezení daleko méně než na jiné, takže je to od tebe nepatrně hraběcí postoj :3:
10.02.2021 - 08:21 | Filtr
(Ryby) MG34 » Mici Angóra
Všichni se svým subjektivním hodnocením podléhají okolí - nikdo nežije ve vakuu, aby nevnímal nic jiného - už jenom to, že sem chodíš do dizkuzí má na tebe vliv (a nemalý) - a to je jedna věc, kterou hned tak na první pohled vidím - bude toho víc..

Ohledně zbývajícího se zlobím a docela dost - asi málokdo musel v posledním půl roce projít tím, co já (tím si nestěžuju, jenom to konstatuju) - svého syna vídám tak, že za ním chodím každý víkend za každého počasí a kus polní "cestou" pěšky asi 6-7km tam a totéž pak zpět (protože mi kvůli poškození mozku sebrali řidičák). Když je lepší počasí, tak jedu na kole. Jeho starosti ve škole také z části dopadají na mne, protože málokdo si uvědomuje, jak na tom su sám vážně a místo u své matky bydlí u jejích rodičů.

Raději ani nedomýšlím, jak by případný virus působil na mne konkrétně, protože mám půl roku po opravdu velmi vážné nehodě a ještě nejsem uzdravený ani z toho, hlavně mentálně. V nemocnici jsem pečený vařený (ale ne kvůli viru), takže ta situace a omezení na mne doléhají a to tak že OPRAVDU hodně. Přesto se snažím žít a situaci nevnímat jako ohrožení, ale naopak šanci. Nestěžuju si.

Tyhle řeči zpatra od tebe nebyly vhodné. Sama bys na sebe měla aplikovat označení "hraběcí postoj"..
10.02.2021 - 08:30 | Filtr
(Panna) Mici Angóra » MG34
Jistě to máš těžké a pokud jsem se tě dotkla, tak se omlouvám. Proto tam byla ta závorka "jak předpokládám", aby byl prostor pro omluvu. Ale v zásadě to tak stejně je, nezlob se - nežije s tebou, vídáš ho jen o víkendu, nemáš s ním (případně s dalšími dětmi) každodenní online výuku, nemusíš mu vařit, nemáš do toho sám home office atd. atd. Tvůj postoj, že bereš situaci jako šanci je samozřejmě snadno akceptovatelný, ale nemusíš se navážet do lidí, kteří už toho mají plný brejle. Tím končím :29:
10.02.2021 - 09:38 | Filtr
(Ryby) MG34 » Mici Angóra
Mám zkušenost, že příklady k tomu, co jsem napsal, se ukážou hned samy.. A to, co píšeš, je jeden takový příklad.

Lidi ze svých děcek dělají nesvéprávné a nesamostatné jedince - čím dál víc. Virus je po dlouhé době první přirozená(?) selekce, která to trochu uvede na pravou míru - jak u těch dětí, tak u těch rodičů. Můj syn si jídlo dá z ledničky sám, online výuku má ve své režii a je rád, že do školy zatím fyzicky nemusí. Jinak není moje vina, že ho vídám jenom o víkendu - to je pozůstatek dob minulých v soudnictví.. A tuplem pak není fér mi předhazovat, že ho vídám "jen" jednou týdně, takže blablabla.. Klidně bych s druhou stranou měnil, ale nemůžu (viz socialistické soudnictví).

Společnost se posledních cca 70 let "vyvíjela" v oblastech, které vedou na scestí - například politická korektnost, umělá rovnoprávnost, humanitní náhledy na technickou věc, konzum a podobně. V IT čím dál víc dominovaly BFU-čka, tak alespoň to se teď změní..

Navážet se do lidí (kteří situaci nezvládají) samozřejmě můžu. Nějaká umělá politická korektnost není můj styl. Co si kdo nadrobil, ať si sní. A tím rozhodně nemyslím děti, ale naopak výchovu, jakou je (ne)vednou - to je teď ta přirozená selekce..
11.02.2021 - 21:58 | Filtr
(Býk) player » Mici Angóra
Je to od něj hraběcí postoj. Ale v podstatě má pravdu. Jsem na tom podobně. Někdy si až říkám: tobě se to žije...chtěl jsem se přihlásit do očkovacího centra na půlroční výpomoc , ale řeklo si sto lidí a brali 16. :83:
11.02.2021 - 22:02 | Filtr
(Býk) player » MG34
Jediný , co já vnímám jako problém promoření je to , že na konci toho celého aktu zbyde milion lidí s poscovidovým syndromem. A ti budou nadále čerpat peníze ze systému na dlouhodobá léšení a to je strašný počet lidu. Já jsem Covid prodělal v řijnu. To , že jsem 16 týdnů hodně kašlal a trochu kašlu do dneška , vazmi čert. Ale přesně po třech měsících přišel nezvaný pohrobek. Zvonění v uších. 24 hodin denně. Ale zase - pořád si říkám - v pohodě , s tím se dá normálně fungovat , a dá. Hůř na tom jsou ti , kdo mají poničené orgány.
12.02.2021 - 07:09 | Filtr
(Ryby) MG34 » player
Vadí ti u lidí s "postsyndromem" to čerpání peněz se systému nebo to "nepohodlí" (eufemisticky napsáno)?

Za mne zase součást málem zapomenuté přirozené selekce (v dnešní době "všechno se dá koupit"). Ať jsou nějak zvýhodňováni ti odolní, nenároční, případně ti přehnaně opatrní - i vůči "postsyndromu" - pohlížím na to stoletou optikou Španělské chřipky - ta je často zapomínána jako "zdroj inspirace".

Něco takového tu klidně může být zase, klidně i za našeho života. Současný svět tomu dost nahrává..
15.02.2021 - 10:09 | Filtr
(Býk) player » MG34
Obojí. Já třeba zatím peníze ze systému nečerpám , protože moje dva postcoviďáci jsou snesitelní. Ale mám toho kripla za sebou jen 4 měsíce a některé syndromy startují klidně až deset měsíců po odeznění. TAkže ještě musím počkat a modlit se.
16.02.2021 - 09:05 | Filtr
(Panna) Žihadlo
Doba je vlastně ideální pro mnoho lidí. Už jsem to tu psala v naprosto jiných souvislostech a v souvislostech s jinými lidmi, jak najednou vyrostli. To není o tobě, ale o těch některých úžasných vláknech zde. Jen mi to trošku narušuje pocit z toho, že se lze radovat z "odkázání uřvaných extrovertů do patřičných mezí", protože vylezou jiní (třeba ani ne extroverti).
Ale jinak je mi spíše smutno. Vždyť ty tu vlasně píšeš, že doba je ideální proto, že druzí nemůžou. Nikdo nezmoudřel, jednání v nouzi. Když to nemám já, tak ať to nemá nikdo! Vlastně závist. Vidím to dost teď kolem sebe. Ale čeho dotyční dosáhli sami? Vlastním úsilím?
16.02.2021 - 10:19 | Filtr
(Ryby) MG34 » player
Čerpání peněz ze systému v souvislosti s tím virem není až tak dominantní - kolik peněz třeba čerpá kuřák, alkoholik, atd.? Docela mne pobavily výkřiky do tmy, že kdo něco nedodržuje a nakazí se kvůli tomu, tak by si měl ošetření platit sám.

Taková blbost.. jak by to pak bylo s kuřáky, kteří pak mají rakovinu plic - taky by si to léčení měli platit sami? Co cirhóza jater u alkoholiků? Atd. i mnohem méně zjevné až hraniční případy - co třeba dědičná choroba dítětem, když před ní rodiče byli varováni a přesto si dítě pořídili?

Vadí mi hlavně ta nekonzistence (kterou to v lidech provokuje).
16.02.2021 - 10:28 | Filtr
(Ryby) MG34 » Žihadlo
Nevylezou jiní ("extroverti") - jde o to, že nejzdravější je držet se od ostatních dál a moc se s nikým nedávat do řeči. Kdo to nepochopí (neakceptuje), tak vymře (na tu nemoc). To je fér.

S tím "vlastně závist" jsi dost vedle, resp. mluví z tebe spíše jakýsi zlý úmysl. Pokud je někdo ekolog, tak podle tebe "závidí" boháčům jejich sportovní auta, fabrikám jejich čoudící komíny a zábor půdy (kterou už nikdy neuvolní pro přírodu), atd.?

Celý tvůj druhý odstavec tě ukazuje v dost nelichotivém světle - úplně vidím, že tenhle "kapitalismus volné soutěže" maskuješ za (nesmyslný) boj proti ekologii (a přirozenosti)..
16.02.2021 - 11:36 | Filtr
(Panna) Žihadlo » MG34
Kde jsi psal něco o ekologii? A kde já píšu něco o ekologii? Chceš roubovat nenapsané na nenapsané?
Ale vlastně jsem ráda, že jsi to napsal. Protože toto je bod, kde se s tebou shodnu. Až na to, že když lidi nezmoudří, jsme za chvíli zase zpátky. A o jejich zmoudření, no vidíš nějaký posun? Třeba přijde. Zatím nula nula nic.
Jestli je zlým úmyslem, když tvůj příspěvek vidím v tomto světle, nevím, co bych z toho měla. Ale klidně nech být. Nazvala jsem věci tak, jak je vidím, ne s úmyslem někoho očernit, udělat z něho závistivce. Pořád rozlišuju mezi závistivcem a závistí v jednom napsaném bodu.
16.02.2021 - 13:05 | Filtr
(Ryby) MG34 » Žihadlo
"Kde jsi psal něco o ekologii?"
- co to je za ostrý konfrontační způsob komunikace? Rozhodně nemám v úmyslu "argumentovat" tím, že někoho překřičím nebo (zdánlivě) uhraju na slovech (ekologie je obvyklý kontext, který se nabízí proti všem zastáncům "volné soutěže", takže nebylo nutné o ní nic psát, měl by s ní každý dopředu počítat - kdo s ní nepočítá, tak si svět idealizuje podle svých potřeb anebo možná i zlých záměrů) - protože správný je ten, kdo neudělal nic, naopak špatný je ten, kdo odpracoval spoustu času na něčem, co se na finále ukáže jako časovaná bomba (i když to tak ze začátku nevypadalo)

Celkem otřepaná fráze "nula nula nic" je také snaha o překřičení - tohle na mne neplatí. Například kdo na nemoc zemřel, tak nedlouho před smrtí uvažoval jinak. I jeho rodina teď uvažuje jinak. I jeho známí. Atd. Srovnání se Španělskou chřipkou je namístě a brzy bude motorem celkem zásadních společenských změn. Svět už nebude jako dřív, změny po Španělské chřipce budou ve srovnání s budoucími změnami zanedbatelné. Jenom doufám, že nezvítězí Hamáčci a jim podobní. Správná logika by měla být podobná, jako když se Šumava nechala v boji s kůrovcem bez pomoci.

ad) "nevím, co bych z toho měla" - ale já vím, proto jsem to napsal - nerada se veřejně mýlíš, proto zbytečně vstupuješ do prohraného boje (a všechny svoje uklouznutí se snažíš překřičet), ale to si vyřeš sama se sebou, to není tématem tohoto vlákna..
16.02.2021 - 13:14 | Filtr
(Ryby) MG34
Nikdo tu nepsal nic k té mé poslední větě..

Přitom to je nějvětší hrozba. Není anitak důležité, jestli je to s tím virem něčí plán nebo toho jen někdo zneužije, ale hrozí, že se najde hrubá síla, která si většinu světa nějak podmaní.

Ať už to bude z arabského světa, z Číny, Ruska nebo odkudkoliv, tak současná rovnováha světa je dost narušená, obranyschopnost nedávných hegemonů je diskutabilní, krutost případných nových hráčů v boji o světovládu klidně i nepředstavitelná, společnost zranitelná..
19.02.2021 - 09:15 | Filtr
(Ryby) MG34
Dívám se, že téma jsem řešil už před nehodou, vypadlo mi to z hlavy.

Je to stále aktuální, bude potřeba se s tím naučit žít, přestat to démonizovat, přestat mít všechno dopředu za zajištěné a omezit skutečně omezitelné věci - cestování, auta, hospody, móda, kultura, společenský život a hlavně vstupování do cizí osobní zóny. A naopak zapracovat na přirozené odolnosti lidí (pohyb na vzduchu, na slunci atd.)

https://diskuze.najdise.cz/prispeve…

Nějaké HDP je úplně o ničem. Čím dřív nám to dojde, tím líp. I pro ty děcka je absence školy tou "největší životní školou".

Každé ohrožení se dá vnímat i jako šance.
19.02.2021 - 11:33 | Filtr
(Blíženci) eau » MG34
Taky to tak podobně vnímám...a myslím si že to tak trochu byl záměr, “rozhádat, oslabit zemi”...

A vnímám to podobně i s tím “vnímat ohrožení i jako šanci”...

Zachovávat si vnitřní klid a zdraví fyzické i psychické je teď na prvním místě. Vidět příležitosti a cestu jak žít (nebo žít lépe) i v takové situaci je vysoká škola tvůrčí představivosti....taková výzva používat mozek i jinak než k destrukci...
22.02.2021 - 09:27 | Filtr
(Panna) Žihadlo » MG34
Jo, dávám ti za pravdu. Nejen veřejně, obecně se nerada mýlím. Ale když vím, že se mýlím, tak to nejen připustím, ale i přiznám. Tady jsem k tomuto bodu neměla důvod dospět.
Jestli to celé vnímáš jako snahu o překřičení, tak věř i v můj zlý úmysl. Je to jen víra, ale právě díky ní ti nenaruším komfortní zónu. Ani se o to nebudu pokoušet. Adieu. :29:
22.02.2021 - 11:18 | Filtr
(Ryby) MG34 » Žihadlo
"když vím (jak to je) - tak připustím (omyl)"

..to je zřemý "důkaz" kruhem - jinými slovy je to tvrzení bezcenné, takže je to lež

mýlit se dá i když člověk neví nic
nebo jenom tuší, že by se mohl mýlit, ale neví to..

zdůrazněním "víry" proti zjevným faktům celkem ukazuješ, v jakém "světě" se pohybuješ.. sama píšeš "vím", ale druhému vnucuješ, že jen "věří"

hůř sis naběhnout nemohla, ale potvrzuje to celkem dost můj odhad - tady ti pšenka nepokvete..


Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2021
Lunární kalendář
Luna ve Štír Štíru
ukázat kalendář »