Kozoroží šťourání


23.07.2020 - 09:50
(Kozoroh) kocour_mivik
Kozoroží šťourání
Milí najdisáci,
vždycky podezříval astrologii a astrology, že vnímají Kozorohy tak trošku jako duševně omezené a vždy mi to bylo vehementně vyvraceno a bagatelizováno. Nu konečně jedna paní astrloložka nabyla odvahy a napsala to naprosto pregnantně
Cituji
"Slabiny
V myšlení bývá těžkopádný, konzervativní a nepružný, drží se přežitých názorů, brání se novinkám a není schopen přijmout názory nové. Nevyniká originalitou ani představivostí, v myšlení bývá líný a někdy bývá jeho intelekt i dosti omezený. Jeho mysl bývá také plná bloků. Myslí si, že je hloupý, je přesvědčen, že mu život nepřeje a že nemůže být úspěšný ani šťastný, namlouvá si, že stále něco musí (poslouchat, dělat něco, co nechce atd.). Často vidí vše černě, bývá pesimistický, pochybovačný a nedůvěřivý, ale také opatrný a k jeho slabinám patří i tvrdohlavost a neústupnost.

V komunikaci toho příliš nenamluví a bývá skoupý na slovo. Bývá mlčenlivý a přehnaně tajnůstkářský, vyhýbá se diskusím na citové téma i rozhovorům týkajícím se řešení problémů a postrádá i smysl pro humor. Při sporech nedokáže najít včas vhodná slova a neumí pohotově reagovat, a nedovede požádat ani o pomoc. Při druhém extrému bývá odměřený a chladný a svým jednáním si drží lidi od těla.
KOnec citátu.
Nu tak mylí astrologové, není to jasný důkaz tvrzení o mírné
méněcennosti zrozenců, jež mají smůlu a a jejich příchod padnul
do tohoto znamení?
Přiznejte si konečně barvu a přestaňte se schovávat za svá slova
a prázdná souvětí
:1: :1: :1: :1: :1: :1: :1: :1: :1: :1: :1:
Váš Kocour_Mivik
Vlastní tlapkou
Zdroj: https://www.knihy-holoubkova.cz/cla…

Příspěvky v diskuzi

Stránka: 1 2
Řazení:
23.07.2020 - 10:02 | Filtr
(Býk) Korzárka
Mě by zajímalo, kde se bere potřeba strkat všechny charakteristikou do jednoho pytle. :25:

A o smůle bych nemluvila. Na to automaticky nevzniká nárok. Napadá mě minimálně 11 dalších podobných skupin.

Maucta :68:
23.07.2020 - 10:29 | Filtr
(Panna) Mici Angóra
Myšlení je Merkur a ne Slunce a paní astroložka by to měla zabalit :2:

Ještě to trochu zedituju poté, co jsem koukla na celý článek, v podstatě jednotlivé odstavce kromě 1. popisují jak by to mohlo vypadat, kdyby měl člověk v Kozorohu kromě Slunce i ostatní planety - tzn. zjednodušeně: intelekt-Merkur, emoce-Luna, láska-Venuše, akčnost a sexualita Mars atd.

Ty máš kocoure v Kozorohu leccos, takže se v tom můžeš najít víc než třeba ten, kdo má jen kozí Slunce, ale stejně jsi pominul ty klady, takže o co ti jde? :63: :4: :17:
23.07.2020 - 11:51 | Filtr
(Blíženci) Lupi
Milý Kozorůžku.
jsem obklopena Kozorohy a mám je moc ráda! Jeden z nich je nakonec moje vlastní dítě. A řeknu ti to takhle: Kozorozi jsou opravdu dost konzervativní - což je ale leckdy jen ku prospěchu. Drž se toho, zvláště v dnešní době.
Že by neuměli argumentovat je kec - jen se nesmějí rozčílit, pak ztrácejí nit. Ale to ovšem nezáleží zdaleka jen na Slunci - moje dítě má třeba Mars těsně pod Ascendentem, takže má semtam výbuchy, které ale neumí předesílat - jak je ten Mars POD Ascendentem. Opravdu neumí, snaží se o to, ale nejde to.
Kozorozi jsou znamení zemské a základní, mají v popisu práce být konzervativní, držet hodnoty, co to jde, stanovovat žebříčky hodnot. Kdyby to nedělali, byli by divní! A nebyli sami sebou.
Díky tomu a díky tomu, že jim vládne Saturn, potřebují řád, ba přímo pevný řád. Nejen rytmus (to jsem třeba já) ale fakt pořádek ve svých věcech - a hlavně v časech. Tvoří spolu s Raky osu času, čili s časem umějí fantasticky nakládat a nenechají si do toho moc kecat.
A nikdo se neumí tak soustředit, jako Kozorozi - když mají cíl. Jednou jsem stála Kozoroží kamarádku v konstelaci a pro mě to byl teda ohromující zážitek.
A nikdo neumí jít za svým cílem tak, jako Kozorozi; klidně i zvolna, nespěchají (mají ten čas :1:) ale neuhnou. Neztrácejí hlavu.....kdybych měla někde bloudit, chci vedle sebe Kozoroha :37:
23.07.2020 - 11:56 | Filtr
(Blíženci) Lupi » Lupi
Mimochodem - nevím, jak přišla na to tajnůstkaření?? Kozoroha se zeptám a on odpoví poctivě tak, jak dovede, nebo může. Štíři, ti jsou tajnůstkáři! Druhé moje dítě je Štír, vím, o čem mluvím. Ale zase - taky to mají v popisu práce, tak nač se rozčilovat.
23.07.2020 - 13:16 | Filtr
(Vodnář) mili111
Jen se polituj :4:...jsou na tebe oškliví :61:

ale....dle vzorků co znám...několik věcí sedí...a něco vůbec :3:

můžeš si vybrat :4:

hodit kozorohy...nebo jakékoli znamení do jednoho pytle...fakt nejde

ale ten základ potřeby úspěchu a zajištění nebo důležitosti ....jsem viděla u všech.....při nedosažení buď litování se a nas :93: na ostatní ...až mstění se zlobou............ale i tiché (fikané...až tajné a vyčůrané) zakousnutí se do věci, dokud se to nepovede navzdory všemu
no....stačí :4:

PS: neber si to osobně....vodnář by zas měl být nezodpovědný...free...šílenec :61:...ale ty rysy tam taky jsou :61: :61: :61:
23.07.2020 - 15:40 | Filtr
(Kozoroh) kocour_mivik » Mici Angóra
Milá Mící Angóra,
nejde o to, zda jsem se v tom našel nebo ne, ale to že se astrologie na celé znamení dívá jako na těžkopádné omezence a v podstatě hlupáky a tupce.
Klady, jak říkáš celou hrůzu nevyvážía ještě zdůrazní ony negativní stránky. Při takovém nákladu negativ, si ty pozitivní stránky může astgrologie vetknout za klobouk. O to mi jde Mícinko
:1: :1: :1: :1: :1: :1: :1: :1: :1: :1: :1:
23.07.2020 - 15:48 | Filtr
(Kozoroh) kocour_mivik » Lupi
Milá Lupi,
tvá příchylnost ke Kozorohům je opravdu chvályhodná až dojemná,
valí se mi po mých kmetovských skráních slzy jako zralá hrachová zrníčka
:1: :1: :1: :1: :1:, no neber to tak vážně. Příspěvek jsem koncipoval jako ironické šťouchnutí a sladkou pomstu astgrologii a astrologům za to, že takto vidí Kozoroha. Jenže Kozoroh není tak hloupý a těžkopádný a tuto okolnost velmi bystře odhalí a ironicky odpoví, možná kousavě až brutálně
ale nikdy prvoplánově nechce většinou ublížit a zpravidla se brání.
Osobně se mi pomalost nezamlouvá a píle jež má nahrazovat esprit
a lehkost se mi jeví jako opovrženíhodná a trapná. A když to hovínko jd na světě, snaha natírat jej na růžovo, případně stříkat voňavkou tento horor ještě umocňuje..
Tož tak, zatím se měj
Kocour "Kozoroh" Mivik
:79: :79: :79: :79: :79: :79: :79: :79: :79:
23.07.2020 - 15:54 | Filtr
(Kozoroh) kocour_mivik » mili111
Osobně si to neberu,
ale štve mě, když se toho tolik ošklivého nakydá a potom se složitě
a pracně z toho hledá cesta ven, poukazováním na údajné "kladné" stránky.
Potom ovšem přijde ta šílená touha po pomstě a přiznejme si, celkem
logická. To ovšem zase nechápou ti, kteří plývají
brilantní logikou a oslnivým až třpytícím se intelektem.
Přeji krásné letní odpoledne, prosté těžkostí, otravného hmyzu a
lidé
Tvůj Kozoroh s Asc ve Vahách (Díky Bohu aspoň zato)
Kocour_Mivik
:1: :1: :1: :1: :1: :1: :1: :1: :1: :1: :1: :1: :1: :1: :1: :1: :1:

Post Scriptum Úspěchů dosažených dřinou si nevážím
:13: :13: :13: :13: :13: :13: :13: :13: :13: :13: :13: :13:
23.07.2020 - 16:15 | Filtr
(Štír) Freja
Tyvogo :4:
ta ať si nafackuje :4:
Mě napadli hned dva kozorozi odtud...Argyll a Bosh...lenost v myšlení, nemluvnost a nedostatek originality se jim faaakt nedá upřit :61:
23.07.2020 - 16:20 | Filtr
(Blíženci) Lupi » kocour_mivik
Trhni si, Kocoure a hňahňej se, je-li ti libo. Nezamlouvá-li se ti pomalost, škodíš napřed sám sobě a vposledku i okolí - ale to je tvoje věc.
Prozradím ti něco: ona se ta astroložka tak moc nepletla, jen ti podala pouze nepříjemnou stranu kozoroha - tu má konečně každé znamení.
Nám, lehkonohým Blížencům s espritem zase může nandat, že jsme povrchní....třeba. Což je pravda a je to tak dobře.
Zjevně se pereš s vlastním ascendentem, což není nic neobvyklého. Lze však používat obojí.
23.07.2020 - 16:23 | Filtr
(Blíženci) Lupi » Freja
Boš ale není línej myslet, Frejo - jen důkladnej, a to i když je ausgerechnet protivnej. Taky jsem s ním měla nějaké půtky :4: To druhé jméno neznám.
23.07.2020 - 16:30 | Filtr
(Kozoroh) kocour_mivik » Lupi
V mém případě se astroložka spletla v mnohé, ale nehodlám vést
neplodnou polemiku, pomalost se mi nejen nelíbí, ale přímo mě dovádí k zuřivosti ať už se tu a tam vyskytne u mne nebo okolí.
Jinak nazvat omezenost a tupost nepříjemnou stránkou je značný eufemismus
je to handicap podobný jako třeba chybějící noha nebo něco podobného ajá veškeré handicapy považuji za zákeřné a nepřípustné a jsem hodně naštvaný, když nějaký vidím.
Čao blíženko
Milan
:1: :1: :1: :1: :1: :1: :1: :1: :1: :1: :1: :1:
23.07.2020 - 17:12 | Filtr
(Blíženci) Lupi » kocour_mivik
Eufemismus? No, možná.....ale právě tyhle vlastnosti tu momentálně prezentuješ, ve všech těch reakcích na nás - to promiň.
23.07.2020 - 17:22 | Filtr
(Vodnář) mili111 » kocour_mivik
A mě celej život peskujou....doplácím na....zrychlenost :61:...a nerozvážnou :35:
....si nevybereš :61:
a navíc se s tím volnomyšlenkářstvím...free jednáním a cestovatelskou duší pere můj desc. v kozorohu

ale tak...celé je to nesmysl...dělit lidi na znamení...a pak jsou ještě ty čínská a další a ennegram a další "vědy"...ale zas je o čem plkat :61:

a to si neumíš představit jak to vypadá, když jde zrychlená stavět se zpomaleným hradbu :61:...já jo...dnes to bouchlo :95: :39: :20: :61:
23.07.2020 - 20:15 | Filtr
(Panna) Mici Angóra » kocour_mivik
Já to tak černě nevidím. Docela by mě zajímalo, jak popisuje paní astroložka ostatní znamení, aby bylo srovnání. :17:
23.07.2020 - 21:07 | Filtr
(Rak) Áta22
"Nu konečně jedna paní astroložka nabyla odvahy a napsala to naprosto pregnantně"
Asi nebyla první. Někde v levných knihách jsem objevila a zakoupila Darkside Zodiac - autorka Stella Hyde; rok vydání 2006? Nevím přesně. A určitě také není první autorkou, která něco na tohle téma napsala. Ale doporučuji :) Je to vtipné shrnutí negativ u každého znamení, jen to chce nadhled... a smysl pro humor, i černý. Mě to pobavilo moc a sedí to, jako prdel na hrnec.
https://www.databazeknih.cz/knihy/…
V téhle knize jsme "méněcenní zrozenci" všichni :4: od berana k rybám.
24.07.2020 - 01:08 | Filtr
(Hadoken) Hustokrutě obscénní Morti
Vidis...a ja je mam rada :76:
Jde na me z nich opora a stabilita :20:
Co me na nich nici je to, zeby radsi chcipli nez aby priznali slabinu :46:
A kdyz to tak vezmu...kazdej kozoroh, kteryho znam, je necim neobycejnej :32:
24.07.2020 - 07:18 | Filtr
(Panna) Mici Angóra » Hustokrutě obscénní Morti
"Co me na nich nici je to, zeby radsi chcipli nez aby priznali slabinu"

Není tohle i trochu štíří vlastnost? :3:
24.07.2020 - 09:12 | Filtr
(Blíženci) Lupi » Mici Angóra
No nevím - mám Štírku i Kozorožku a slabost v klidu přiznají. Vlastně i ostatní kozorožky, když tak o tom uvažuju - chlapy Kozorohy nevím, s těmi jsem asi o slabůstkách nehovořila :4: Ale je pravda, že se nehroutí a tu slabost označí spíše za chybu.
26.07.2020 - 23:49 | Filtr
(Hadoken) Hustokrutě obscénní Morti » Mici Angóra
Mozny to je....akorat stira malokdy u ty "slabiny" chytnes :61:
27.07.2020 - 08:36 | Filtr
(Kozoroh) Jana O'Lala
No vidíš Kocoure a já se vidím ve všem, co jsi zde od paní astroložky vypíchl a je mi to úplně jedno. Vím, že je to jen jedna strana mince, proč jsi vypíchl jen slabiny? Nebuď tak vztahovačnej, proč ti na tom tak záleží, co kde kdo napsal?
27.07.2020 - 09:00 | Filtr
(Kozoroh) kocour_mivik » Jana O'Lala
Zdravím tě,
no to je mi velmi líto, že se nebráníš tomu,
když tě de facto někdo označuje za omezeného hlupáka, inu proti
gustu, žij si klidně nenutím tě cokoli proti
tomu namítat.
Měj hezký den.
Milan
27.07.2020 - 09:06 | Filtr
(Kozoroh) Jana O'Lala » kocour_mivik
Paní astroložka nepíše Kozoroh je omezený hlupák. Takhle sis to přeložil ty..
27.07.2020 - 09:44 | Filtr
(Panna) Žihadlo » Jana O'Lala
Ač paní astroložka nikoho nejmenovala, přesto se někteří urazili. :61:
Příspěvky: 1-25 26-45
« předchozí  další » »|
Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2020
Lunární kalendář
Luna v BeranBeranu
ukázat kalendář »