Otázka k synastrii.


29.06.2020 - 17:08
(Rak) Tralalala100
Otázka k synastrii.
Ahojte,

tak jsem přemýšlela, co se synastrie týče... Když nám někdo aktivuje dům svou planetou, a ta planeta je silná v jeho horoskopu, dominující, tak to cítíme o to více? Tu energii v našem domě? A proto je to také důležitější dům, než třeba uvedu jiný příklad, Slunce v pátém domě, ale mám slabé Slunce v nativu?

Uvedu příklad: Jsem třeba hodně venušanská bytost a má Venuše padá do 7. domu partnera. Je jiný člověk ale třeba více merkurický a jeho Venuše mu tam taky padá. Ale on prostě bude cítit spíše vazbu s první osobou?..

A dá se tedy říci, že postavení mých nejsilnějších planet v horoskopu budou nejsilněji ovlivňovat dané domy, do kterých padají u partnera?

Příspěvky v diskuzi

Řazení:
29.06.2020 - 22:33 | Filtr
(Panna) Frojlajn
Takto mě nenapadlo uvažovat. Ale obecně bych řekla, že planeta ve vlastním znamení nebo jinak vypíchnutá v radixu je významná a silná sama o sobě, to bez diskuze. Ale pak taky záleží, do jakého domu v rámci synastrie padá. Jaké jsou k ní aspekty. A co vlastně u toho druhého rozehrává.

Příklad. Když mám Lunu v Kozorohu, tak to není žádná výhra, ale padne-li partnerovi na ascendent nebo MC, tak ji bude cítit asi dost silně a významně, i když je v Kozorohu docela na pytel.
Zrovna tak Mars v Beranu, který je tam doma, padne-li partnerovi na descendent, tak to bude divočina. Ale stejnou divočinu v témže místě podle mě udělá i Mars ve Vodnáři nebo v Panně. Bude mě ten druhý provokovat. V Beranu asi teda fest. Přímočaře. V Panně, kde je Mars nic moc, tak nebude buldok, ale jen krysařík, ale kousat bude taky :1:

Tak nevím...
Asi se na podobný průzkum zkusmo zaměřím :1:
29.06.2020 - 22:55 | Filtr
(Rak) Tralalala100 » Frojlajn
No ano, buď vlastní znamení, nebo povýšená nebo silně aspektovaná, dobře umístěná v dobrém domě. Prostě silná planeta, skrz kterou se člověk, abych to tak nějak vysvětlila, převážně projevuje v životě.

Já jsem nad tím přemýšlela třeba tak, že když mezi mé silné planety patří dejme tomu: Luna, Merkur, Venuše. Tak jejich umístění partner bude cítit nejvíce, protože skrz ty planety se nejvíce vyjadřuji, jsou mojí dominantou..

tak jsem nad tím jen přemýšlela :-D
30.06.2020 - 11:05 | Filtr
(Kozoroh) Sosna zvlčelý
Není mi jasné, co považuješ za sílu planety. Síla a slabost totiž může usměrňovat působení planety, její projev. I slabá planeta působí silně, jenže třeba skrze překážky, nejde s proudem, ale proti proudu a někdy může tok i přehradit, takovou sílu může mít.

Se synastrií pracuji spíše tak, že planety jednoho v domech druhého ukazují, co (planety) první druhému přináší, do jakých oblastí (domy). Takže mu může aktivovat i nějaký ne moc výrazný dům. Ale to máš úplně s každým člověkem na světě, ale když není přímý (nejen partnerský) vztah, tak se nic neděje. Aby vztah vznikl, musí také planety komunikovat mezi sebou navzájem, proto vzájemná aspektace je důležitější. Zejména když planeta jednoho aspektuje více planet druhého současně a vytváří tím nějakou figuru, např. polokříž, tak se na jedné straně nemusí s tímto člověkem cítit komfortně a může si ho držet dál od těla, na straně druhé mu takový člověk poskytuje podněty k růstu, ke zvládnutí něčeho z vlastního nativu. Teprve až po ujasnění vztahu mezi planetami ve figuře se koukám, do jakých domů ta figura spadá, aby bylo možno říct, v jakých oblastech se bude projevovat.
30.06.2020 - 13:36 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » Frojlajn
A co takova luna ve stiru.
Je na dva pytle?
30.06.2020 - 13:41 | Filtr
(Kozoroh) Bosch
Tvoje planety ktere spadaji do jeho domu citi on.
Jeho planety ktere spadaji do tvych domu citis ty.
V tom muze byt prave ten rozdil v tom jak se ti jevi a v tom jaky je. Objejtivne pusobi skrze svoji nativitu, ty jej muzes skrze svoje domy vnimatvzase i jinak. Aby to bylo ve vztazich zajimavejsi.
30.06.2020 - 15:20 | Filtr
(Rak) Tralalala100 » Sosna zvlčelý
Dominující planeta, abych to upřesnila. Co se týče aspektování, když je v domicilu či povýšení a její postavení na viditelných pozicích a ne nikde schovaná. Třeba plácnu, mars v 6. domě a v raku... neaspektovaný. A potom Venuše ve Vahách, na DSC rovnou třebas a silně aspektována. A tyto nativní planety podle mě budou mít jinou sílu v synastrii, když padají do různých domů. Druhý člověk si jich bude, dle mého, "všímat" Více.

Mně se to třeba stalo se Saturnem. Minulý přítel, který ho měl v nativu velice slabý, celkově mu řád, disciplína nic neříkalo. Byl úplný opak. Padal mi do šestého domu a vůbec jsem ho tam necítila, celkově mi do života nepřinášel nic stabilizující, už vůbec ne v otázkách zdraví, denního života. Teď u druhého nastala stejná situace, padá mi do 6. domu Saturnem a cítím to omnoho více. Zaměřila jsem se více na otázky 6. domu a byl mi takovou inspirací v tom.

A to oba dva mají Saturn ve Vodnáři.
01.07.2020 - 09:40 | Filtr
(Beran) Al* » Sosna zvlčelý
to je zajímavá otázka i odpověď .. jak si možná z těch aspektů uvědomit víc tu realitu a kde se odehrává .. sice nevím, co je to ten kříž a polokříž, jelikož tady ta sinastrie píše o opozicích a kvadrátech, ale i tak je dobrý si uvědomit, do kterého partnerova nebo mého domu to spadá.


Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2020
Lunární kalendář
Luna ve Vodnář Vodnáři
ukázat kalendář »