Ascendent konjunkce Luna


26.06.2020 - 18:33
(Rak) Tralalala100
Ascendent konjunkce Luna
Ahojte,
Ráda bych se zaměřila na tento aspekt v natálním horoskopu, protože si myslím, že je jedním z nejvýraznějších v mém případě...

Jednak jsem četla zajímavý poznatek, ze díky tomuto aspektu se ascendent zabarvi spíše do raka, jako kdybych teda měla spis asc rak, než panna. Myslíte si, ze to tak platí? Ze planety u asc osy meni asc do znameni které odpovídá dane planetě ?

Co dále charakterizuje vzhled? Je to jen asc, a planety u nej, nebo i aspekty?

Take jsem četla o důležité role matky v života takového jedince a ze se ji podoba velice.

Taktéž se zmiňuje důležitost cestování, která by jedince mohla lákat díky pohyblivosti/proměnlivosti Luny.

A jak to vidíte vy? Mate osobní zkušenosti? Mate něco, co byste přidali?

Příspěvky v diskuzi

Řazení:
26.06.2020 - 21:20 | Filtr
(Rak) Urania
Žijem s tým, ja som Rak a Luna a ASC je v Rybách, takže ťažko oddelím toho Raka od Rýb. Byť matkou ale bolo mojou túžbou od dieťaťa, takže to tam bolo silné vždy.
Dlho som bojovala s Neptúnom ako vládcom Luny až som ho prijala a veľa veci sa osvetlilo, ale tak je to s každou planetou, ktorú nevieme spracovať. U mňa ešte ten Uran pred Slnkom robí tiež svoje.
Čo ja viem? - veľakrát mi hovorili že to je nie najšťastnejšie postavenie, ale také som si zrejme tam vybrala a musím ho žiť.
26.06.2020 - 22:12 | Filtr
(Blíženci) tajga
Sama bych byla radši, kdyby mi znamení ascendentu zrušil vliv planet, které na něm mám :-D (Slunce, Venuše) bohužel dominantní je určitě Rak.
Hlavně v dojmu, jakým působím, vzhled snad ani ne.
Určitě jsou planety na ASC důležité, ale moje osobní zkušenost je taková, že ASC zůstává, ať je na něm co chce.
27.06.2020 - 08:00 | Filtr
(Kozoroh) Sosna zvlčelý
Když je planeta (zde Luna) u ascendentu, zabarvuje jej svým planetárním vlivem. Takže ascendent bude zabarven vlastnostmi Luny, nikoliv Raka. A protože Luna stojí v nějakém znamení, zde v Panně, pak ascendent bude zabarven vlastnostmi Luny ve znamení Panny.
Rak v Tvém případě má Vliv spíše přes vládce asc. (Merkur v Raku), což ale opět není totéž, jako kdyby stál v Raku samotný ascendent. Nemůžeš oddělit to, že jde o Merkura v Raku v 11. domu. Navíc tato planeta kooperuje s jinými planetami skrze aspekty atd. To vše jsou vlivy ovlivňující ascendent.
29.06.2020 - 22:12 | Filtr
(Panna) Frojlajn
Kamarád, Luna ve Lvu na ascendentu. Ryzí bavič, opravdu takový ten herec.
Nicméně to v něm aktivuje velmi ženské chování, náladové, někdy až přecitlivělé, lépe vychází se ženami a řekla bych, že to u něj dává i takové ženské rysy.


Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2020
Lunární kalendář
Luna ve Vodnář Vodnáři
ukázat kalendář »