EDIT: Bachovy esence, zvířecí esence, Esence (k užívání) obecně.


03.03.2020 - 09:17
(Štír) Nalani Makaio
EDIT: Bachovy esence, zvířecí esence, Esence (k užívání) obecně.
Zde na fóru je několik diskuzí na toto téma, ale všechny víceméně neúspěšné. Ráda bych založila tuto diskuzi ještě jednou a rozšířila i o jiné.
Možná díky dlouhodobému tranzitu Neptuna na několik důležitých bodů v horoskopu, jsem se dostala trochu blíže k homeopatii, esencím a podobně.
Začaly mě zajímat právě bachovky a chtěla bych nasbírat více informací a zkušeností.
Máte zkušenosti? Prosím konkrétní zkušenosti s konkrétními esencemi a s konkrétním uvedením problému, na který jste jí používali... a pokud možno bez obchodních nabídek. Díky.

Momentálně od čtvrtka užívám Walnut (Vlašský ořech) a Larch (Modřín). Vlašák jsem chtěla jako první, protože to je esence na přechody, změny, cestování a na uvolnění pout minulosti. Modřín zase na pocit sebevědomí, léči slovo "nemůžu", strach ze selhání.
Zdá se, že to funguje a já se cítím fakt dobře.

Momentálně uvažuju nad esenci Olive (Oliva) na vyčerpanost a hledám ještě něco. Ceny esencí jsou pro mě přijatelné, proto jsem se rozhodla postupně zkoušet a experimentovat. Tak uvidíme, zda se postupně dostanu k nějakého ucelému sdělení ohledně Bachovek :3:

Stránky:
Hezky shrnuto: http://www.johanka.eu/jednotlive-es…
Vyhledávání dle obtíží a dobré ceny: http://www.bachovky.eu/www-bachovky…
Zvířecí esence a další: https://www.e-esence.cz/

Jakékoliv útočné komentáře budou bez milosti mazány. A přátelé, snažte se prosím moc neprasit. Nicméně, pokud to nebude nic hanlivého, zesměšňujícího a útočného, tak možná nechám :4:
:3:

EDIT k 21.5.2020: Esence, které zatím mám a a zkušenosti

Vlašský ořech (Walnut): VELKÉ ZMĚNY v životě, Dodržovat svá předsevzetí, zvládnout „průlom“, zůstat věrný sám sobě, podniknout potřebné kroky, nenechat se ovlivnit názory druhých.

Modřín opadavý (Larch): SEBEDŮVĚRA, Více se věřit, najít přístup k vlastnímu potenciálu, možnostem, objevit v sobě umělce, s důvěrou se postavit životním výzvám, mít rádi sebe sama takové jací jste.

Oliva (Olive): VYČERPÁNÍ (hlavně psychické, na energetické úrovni), Nalézt pravou míru v nasazení pro sebe a druhé, přes zatížení se nezříkat vlastních potřeb, dovolit si více odpočinku, také jednou říci NE, hospodárněji zacházet s vlastními silami, cítit vnitřní zdroj sil

Kaštan koňský, poupě (Chestnut Bud): OPAKOVÁNÍ STARÝCH VZORCŮ CHOVÁNÍ, Pochopit a opustit staré vzorce chování, které vám již nejsou prospěšné, zpracovat zkušenosti a nalézt vhodné chování.

Borovice lesní (Pine): POCITY VINY (za cokoliv), Připustit si větší práva, nepřipustit nespravedlivé zacházení, nedomýšlet si něco jiného, rozvinout vědomí vlastních hodnot, nepředhazovat si stále něco, přijímat se takoví jací jste, postavit se svým pocitům viny, že dělat chyby je lidské, umět se sama sebe vážit.

Hořec nahořklý (Gentian): VELKÉ VÝZVY (nevzdávat se), Zvládnout velkou výzvu života, osvobodit se od fixních přestav a rozpoznat potíže jako lekci života a novou šanci, vytrvalosti, pozitivnímu myšlení.

Sveřep větevnatý (Wild Oat): ŽIVOTNÍ KŘIŽOVATKA, Méně plýtvat svými schopnostmi, pamatovat na podstatné a soustředit se na to, sjednotit a uskutečnit své vlohy a schopnosti, začít jen jednu věc, lépe zacházet s vaší energií, zpracovat nevyřízené, rozpoznat nejdůležitější a to zařadit na první místo, postupovat krok za krokem.

Příspěvky v diskuzi

Stránka: 1 2 3 4 5
Řazení:
03.03.2020 - 10:00 | Filtr
(Býk) Korzárka
Děkuju za inspiraci. :17:

Jdu do vačice. Je to dlouhodobě můj nejvýraznější totem, tak ji zkusím podpořit aj jinak. Tudíž ne na problém, spíš na aktuální ladění.


Příspěvek budu aktualizovat.
03.03.2020 - 10:13 | Filtr
(Býk) Najdise.cz
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Khalia Zvlčelá, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Víš, jak jsme se tu sešly s tím delfínem a mně se o nich ještě v noci zdálo? Docela nad tou esencí uvažuji. :4: :76: A taky lva... ne ze zvyku, ale cítím, že v následujícím období ho budu hodně potřebovat...
03.03.2020 - 10:35 | Filtr
(Štír) Nalani Makaio » Korzárka
Zajímavé, jsem zvědavá jak to na tebe bude působit a jestli nějak :1: :15: Těším se na akutalizaci :3:
03.03.2020 - 10:37 | Filtr
(Vodnář) mili111
Doufám, že nebude považováno za prasení...ale jak holky zjistíte kdo a jak a za jakých podmínek tu esenci namíchal? Co do toho dal (myšleno i nefyzicky)?
Takže neberte jako útok....ale nechápu...tak se ptám :4:
03.03.2020 - 10:39 | Filtr
(Štír) Nalani Makaio » Khalia Zvlčelá
Ty jo, paráda. A ona je taky na telepatii mezi člověkem a zvířete. Žeby? :4:
Já kdyžtak Pumu (Panter není) a Kolibříka :12:
03.03.2020 - 10:44 | Filtr
(Štír) Nalani Makaio » mili111
To je dobrá otázka a k věci. Já jsem nad tím taky přemýšlela, takže Bachovky jen ty origoš (tam to cítím dobře a už je mám a vnímám, že jsou ok). Ohledně zvířecích esenecí mi byla doporučená tato paní, ale zatím nemám vyzkoušeno.
http://samandra.cz//…

A poznat to asi nejde, jedině se řídit pocitem. Ale každopádně palec hore za dotaz :15: :17:
03.03.2020 - 10:54 | Filtr
(Vodnář) mili111 » Nalani Makaio
Taky jsem hledala pantera...tak jsem projela tu zvěř všechnu.
Ještě je tam jaguár...není sice černej...ale pro mě má k němu blíž (resp. ke mě chodí černej jaguár :63: :61:....což je asi nějakej zapšklej blížící se k panterovi :61:)
O tohle jsem se ještě nezajímala...tak kouknu. :29:
03.03.2020 - 10:55 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » Nalani Makaio
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Khalia Zvlčelá, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Jen chci doplnit, že puma má k černému panterovi nejdál, protože černá puma není puma. :4: Čili bych šla do leoparda nebo jaguára :3: Já kreslila leopardici.
03.03.2020 - 10:57 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » mili111
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Khalia Zvlčelá, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Pocitem? Důvěra? :4:

Hele, nevím - nechala jsem si míchat australský esence na míru, před pár lety, bylo to doporučení... necítila jsem nic extra, no a nepomohlo to. :4: Ono jde taky možná i o to, jak se k tomu pak člověk postaví sám. A Sosnovi taky důvěřuju, že když vaří, tak mě nechce otrávit. :61:
03.03.2020 - 10:59 | Filtr
(Štír) Nalani Makaio » mili111
Jo, já miluju všechny ty kocury :61:
Úplně chápu, mám ho taky černého. Mimochodem v Olomouci mají černého jaguára a ten je fakt boží. :12:
03.03.2020 - 11:04 | Filtr
(Vodnář) mili111 » Nalani Makaio
Jako fakt?...dělali si ze mě :71:...že jsem zmatená a černej neexistuje :4:
Já si samo trvala na svém a byla problematická :61: (no před 20 lety...nyní asi může být i růžovej) :61:
03.03.2020 - 11:05 | Filtr
(Štír) Nalani Makaio » Khalia Zvlčelá
To máš pravdu, nějak mě to nenapadlo. Jaguár je vlastně panter, i co do významu. Nicméně Puma se mi významově celkem dost líbí, takže fakt přemýšlím.
Leopard je taky parádní, ale toho necítím.
03.03.2020 - 11:07 | Filtr
(Štír) Nalani Makaio » mili111
Ale existuje. To spíš ta puma, jak je jen hnědá forma, jak píše Khali.
Koukej (na vlastní oči jsem viděla, ten černý jaguáří vzor je úchvatný)
https://www.zoo-olomouc.cz/jaguar-c…
K příspěvku je přiložený obrázek, který se zobrazí pouze přihlášeným uživatlům.
(Přihlásit)
03.03.2020 - 11:13 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » mili111
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Khalia Zvlčelá, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
To takhle měla Sosnova mamka. Že kdysi viděla prostě svůj totem - bílou sovu. A teprve po letech zjistila, že skutečně existuje bílá sovice sněžná. :15:
03.03.2020 - 11:16 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » mili111
Jedna taky hledala partnera a nasla nakonec jaguara cerveneho venci ho ted po praze.
03.03.2020 - 11:24 | Filtr
(Rak) Loen
O zvířecích esencích slyším snad poprvé - teda pokud nepočítám zvířecí léky v homeopatii.

Homeopatii studuju - stručně sem teď v nějakém připosraném období :61:, homeopatie de hodně do hloubky a může vyhrabat fakt hnus a bordel... když se blbě vybere, tak ti na navodí stavy toho léku (nebo taky ne) a to nikdy nevíš jaký... po sépii sem měla na začátku těhu 2 měsíce deprese s totální apatií...a to sem si ji lupla na nevolnost - jako jo, vtzala sem si debil hodně vysokou potenci(jako ono to neudělá nic co v tobě není...ale...)

Bachovky - moje zkušenost - sou mnohem jemnější než homeo a fungujou fakt na tu mentální/emocionální rovinu - nejdou moc do těla/přes tělo... idea je, že ti po měsíci užívání hodí energe daného tématu do latě a tradá...jenže moje zkušenost je tak trochu, že se to prostě vrací zpět - neudělá ti to takovou restrukturalizaci jako homeo - ale zase například v těhu za mě mnohem vhodnější.

Synovi pomohly bachovky na nástup do školky - měsíc měl každodenní hysteráky (ehmmm než sem to začala řešit -mám nějaké pomalejší rozjezdy) a zabralo to ihned a od té doby klid. (měl mix 6-ti nepamatuju si už co - takové ty na změny, strachy konkrétní, strachy nekonkrétní, manipulace s maminkou... :61:) já sem taky měla mix dost podobnej... a jako jo, pocit jakoby se to uhlazovalo ale nejde to prostě do hloubk\y podle mě

Na vánoce sem muži koupila netykavku :61: - páč sem náhodně otevřela knihu zrovna na ní a celej popis mu seděl jak prdel na hrnec... a fakt to na něj úžasně funguje...nicméně opět - poznám, když si nekapne :61:

Chtěla sem jít teď na kurz - ale nějak sem si říkala že odložit mimino na dva víkendy v měsící už je moc... a nějaký stavy výčitek ... asi zas spadám do té sépie nebo co :61:
03.03.2020 - 11:33 | Filtr
(Štír) Nalani Makaio » Loen
Ahaaa, takže můžu s homeopatií přijít za tebou ju? Vzkazy? :4:

Tak to se mi moc nelíbí, že ty Bachovky jsou jen takový udržovák :63:
Hmmm... asi by to chtělo doplnit teda těmi homeo.

S netykavkou to je vtipné :61: Asi partnerovi něco taky pořídím :61:
03.03.2020 - 11:33 | Filtr
(Vodnář) mili111 » Korzárka
No...zapšklej :63:...tak trochu míň společenskej :4: a koukána to z lesa ze stromu :4:
....ješiš ten drsoň červenej :61:
mě napadlo, že udělá takovou věc... a řekne takovou věc...že si můžou akorát tak trhnout pantem :61:
03.03.2020 - 11:34 | Filtr
(Ryby) Maek
U Bachovek pozor, ne všechny se mohou mezi sebou kombinovat :3:
03.03.2020 - 11:36 | Filtr
(Vodnář) mili111 » Nalani Makaio
On je tak smutnej...chudák :42:....ach jo...zoo :28:
03.03.2020 - 11:40 | Filtr
(Štír) Nalani Makaio » Maek
A jak to mám zjistit? Já totiž pojala pocit z toho co jsem četla (až jsem byla překvapená, páč u TČM a dalších to není), že to můžu mixovat libovolně :25:
03.03.2020 - 11:42 | Filtr
(Blíženci) Lupi
Možná to chce se poradit s někým zkušeným v Bachovkách. Proč to říkám: já brala olivu taky - na vyčerpání, jo. Ale měla jsem ji vytestovanou a vyšlo mi, že jsem ji měla brát v poměrně velkých dávkách půl roku - což prý bylo enormně moc, tak jsme pro sichr test opakovaly a vyšlo totéž.
Ale pomohla moc.
Zvířátkový žeru, jak mě napadne, jak víš :4: a přiznám se, že je beru podle ucha - brucha, jak by řekli na Slovensku.
Včetně dávkování - prostě dle pocitu.
Můžu všem odpřisáhnout na holej pupek, že nejsou návykový, a to ani v dávkách poměrně obřích (jednou jsem brala 12 kapek krizovek asi desetkrát denně, než se to zklidnilo.)
A na zvířata fungujou zvířecí krizovky líp, než Bachovy.
03.03.2020 - 11:45 | Filtr
(Rak) Loen » Nalani Makaio
haha, no jako pro radu přijít můžeš - ale ono to na dálku je takové ošemetné - sem ve 2.ročníku a mám v tom čím dál větší bordel popravdě...aneb čím víc vím, tím víc vím, že nic nevím :61:

akutní homeo klidně, ale chronické a douhodobější stavy, psychosomatika atd., to už je na konstituční léčbu a ta je na dálku taková ošemetná no... když s člověkem nejde komunikovat naživo, tak vlastně nevíš jakej ve skutečnosti je...on ti mžůe nakecat cokoli, ale... :61: ona i ta sebereflexe má většinou jisté limity... ale tak zkusit se může ledacost :61:
03.03.2020 - 11:47 | Filtr
(Štír) Nalani Makaio » Loen
Ti klidně můžu zavolat. Je tu skype, watsapp, telefon. Jako v pohodě :61:
Jupi, tak já budu pokusný králík a ty si potestuješ :4:
03.03.2020 - 11:48 | Filtr
(Blíženci) Lupi » Nalani Makaio
Jakože poradenská? Ta Samandra?
Příspěvky: 1-25 26-50 51-75 76-100 101-101
« předchozí  další » »|
Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2020
Lunární kalendář
Luna ve Váhy Vahách
ukázat kalendář »