Duchovní unikání


05.02.2020 - 03:24
(Štír) Džejn123
Duchovní unikání
Nedávno se mi dostala do ruky zajímavá knížka, má název DUCHOVNÍ UNIKÁNÍ a napsal ji jistý integrální psychoterapeut Robert Augustus Masters. Vybrala jsem pár myšlenek které mně přišly podstatný pro představu, o čem je. Tady začínám citovat : Termín duchovní unikání znamená využívání duchovních praktik a postojů tak, abychom se vyhnuli konfrontaci s vnitřní bolestí, nezhojenými ranami a zanedbanými vývojovými potřebami, Je neodbytným stínem spirituality, a mezi jeho příznaky patří především přehnané odsosobnění, umrtvování a potlačování emocí, přílišný důraz na všechno pozitivní, strach ze vzteku, slepý či vše tolerující soucit, slabé nebo příliš propustné hranice, nevyrovnaný vývoj ( kognitivní inteligence často mívá velký skok před inteligencí emoční či morální), sebemrskačský postoj k vlastní negativitě a stinné stránce osobnosti, shazování důležitosti osobní roviny v porovnání s duchovnem a mylné představy,že jsme dosáhli vyššího stupně bytí. Píše také že je přirozené, že každý člověk, který se snaží žít opravdově a hledá pravdu, k nějaké formě duch unikání časem sklouzne. Dále cituju: Opravdová spiritualita se nepodobá opilosti, drogovému opojení či změněnému stavu vědomí , naše doba volá po něčem skutečnějším, uzemněnějším a zodpovědnějším. Autentická spiritualita není jen záblesk uvědomění, psychedelický průlet nebo přiopilé potloukání se na jakési povznesené úrovni vědomí. Je to na míru šitá zkouška ohněm i útočiště vydávající žár i světlo nezbytné pro léčení a probuzení, které potřebujeme. A přijmout žár ohně neznamená jenom se posadit a meditovat o problému. Je nutné do něj i vstoupit, vydat se k jeho jádru, postavit se čelem k čemukoliv, na co tam narazíme a vytvořit si k tomu důvěrný vztah, jakkoli děsivé, traumatizující, smutné a syrové to může být. Chceme-li získat prohlubující se pocit jednoty, vitality a prostého duševního zdraví, musíme se do hloubky a integrativně zabývat svými fyzickými, emočními, psychologickými, duchovními a sociálními stránkami.
Tak třeba to někomu něco přinese,
Jana

Příspěvky: Všechny | seven

Řazení:
05.02.2020 - 12:29 | Filtr
(Rak) seven
Mně tohle příjde jako klíčové a důležité téma. Spojení s následnou duchovní pýchou je totiž velmi častá kombinace, kterou ale opravdu málokdo přizná. Takže to je téma ve kterém se nikdo vlastně vidět nechce.Přitom si tipnu že významná část lidí která se dostala k duchovnu je ta ,která k němu "unikla" před bolestmi hmotného světa a v tomto nastavení pak bohužel zůstala ...
05.02.2020 - 14:30 | Filtr
(Štír) Džejn123 » seven
Jo, myslím že si v tom skoro každý, kdo kdy hledal Pravdu a snažil se pohnout sám se sebou, najde své.....
U mě to určitě byla tendence brát všechno jen pozitivně, potlačovat tzv negativní emoce, to s opravdovostí příliš společného nemá. Také jistá (duchovní?)pýcha, že moje někdejší několikaleté deprese se postupně rozplynuly bez zásahu psychiatrů a antidepresiv.
Dost možná i proto musela přijít další životní zkouška...............
Tady ještě odkaz na tuto knihu
https://www.booktook.cz/p/…


Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2020
Lunární kalendář
Luna v BeranBeranu
ukázat kalendář »