Duchovní unikání


05.02.2020 - 03:24
(Štír) Džejn123
Duchovní unikání
Nedávno se mi dostala do ruky zajímavá knížka, má název DUCHOVNÍ UNIKÁNÍ a napsal ji jistý integrální psychoterapeut Robert Augustus Masters. Vybrala jsem pár myšlenek které mně přišly podstatný pro představu, o čem je. Tady začínám citovat : Termín duchovní unikání znamená využívání duchovních praktik a postojů tak, abychom se vyhnuli konfrontaci s vnitřní bolestí, nezhojenými ranami a zanedbanými vývojovými potřebami, Je neodbytným stínem spirituality, a mezi jeho příznaky patří především přehnané odsosobnění, umrtvování a potlačování emocí, přílišný důraz na všechno pozitivní, strach ze vzteku, slepý či vše tolerující soucit, slabé nebo příliš propustné hranice, nevyrovnaný vývoj ( kognitivní inteligence často mívá velký skok před inteligencí emoční či morální), sebemrskačský postoj k vlastní negativitě a stinné stránce osobnosti, shazování důležitosti osobní roviny v porovnání s duchovnem a mylné představy,že jsme dosáhli vyššího stupně bytí. Píše také že je přirozené, že každý člověk, který se snaží žít opravdově a hledá pravdu, k nějaké formě duch unikání časem sklouzne. Dále cituju: Opravdová spiritualita se nepodobá opilosti, drogovému opojení či změněnému stavu vědomí , naše doba volá po něčem skutečnějším, uzemněnějším a zodpovědnějším. Autentická spiritualita není jen záblesk uvědomění, psychedelický průlet nebo přiopilé potloukání se na jakési povznesené úrovni vědomí. Je to na míru šitá zkouška ohněm i útočiště vydávající žár i světlo nezbytné pro léčení a probuzení, které potřebujeme. A přijmout žár ohně neznamená jenom se posadit a meditovat o problému. Je nutné do něj i vstoupit, vydat se k jeho jádru, postavit se čelem k čemukoliv, na co tam narazíme a vytvořit si k tomu důvěrný vztah, jakkoli děsivé, traumatizující, smutné a syrové to může být. Chceme-li získat prohlubující se pocit jednoty, vitality a prostého duševního zdraví, musíme se do hloubky a integrativně zabývat svými fyzickými, emočními, psychologickými, duchovními a sociálními stránkami.
Tak třeba to někomu něco přinese,
Jana

Příspěvky: Všechny | Najdise.cz

Řazení:
07.02.2020 - 00:34 | Filtr
(Býk) Najdise.cz
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele bubobubo, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Mě teda přijde dost zavádějící, se v tom takhle pitvat. To už je zas jen lajnování... "Když to děláš tak, tak to děláš blbě!"
Stejně si každý tu svou spirituální cestu jede sám a ani o tom neví, že je vlastně spirituální.
07.02.2020 - 08:27 | Filtr
(Štír) Džejn123 » bubobubo
No jasně, nikdo nemá patent na PRAVDU že?
Myslím si, že důležitý je , že se člověk vůbec o něco snaží, alespoň v tom smyslu, aby měl sám ze sebe dobrej pocit (čistý svědomí), zdravou míru sebeuvědomění a sebevědomí a aby neubližoval, tedy rozpoznal, co dělá blbě a na tom pracoval, ale na všechno si musí přijít sám.....Takže je to o cestě uvědomování skrze pokusy a omyly, ..
Samozřejmě nemluvě o těch jedincích, co jsou příliš omezení at už rozumově či okolnostmi jejich života na to, aby se vůbec zamýšleli nad sebou a okolním světem.....
Důležitý je vždy výběr pro co se rozhodnout a na co se vybodnout,......
No a když se člověk narodí ve štíru ve slunci i ascendentu a to do velmi chaotického prostředí a do toho mu do života přijdou těžké karmické zkoušky, má co dělat, aby se dostal do rovnováhy a začal konečně žít tak jak by chtěl..........Pak těžko od něj můžeš očekávat, že se nebude ve všem pitvat:)A tahle knížka mě podnítila k mnoha důležitým zamyšlením a zčásti i přehodnocením poznaného...
09.02.2020 - 03:03 | Filtr
(Štír) Džejn123 » bubobubo
A proč se nepitvat v tomhle? Myslím že se lidé mnohdy pitvají, co je daleko osobnější, a často nenechají na člověku nit suchou..
A pokud někdo jde svou duchovní cestou aniž by o tom věděl, je to asi nejopravdovější, .... V tom případě ho nejspíš nakopává vlastní přirozená touha být vnitřně krásnější, ....
12.02.2020 - 23:53 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » Džejn123
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele bubobubo, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Snažit se o něco mi právě přijde z hlediska uvědomování si toho, budu duchovní, nebo jsem dost duchovní, nebo tohle je neduchovní, takové povrchní, zbytečné...
Mě přijde,že lidé, kteří o tom nepřemýšlejí, mě osobně imponují nejvíc a taky mě nejvíc učí...
13.02.2020 - 04:14 | Filtr
(Štír) Džejn123 » bubobubo
Jo, to je sice moc hezký, ale když tě drtí šílený deprese (to byl můj první kopanec od života, kterej mi řikal, hele holka, řítíš se někam úplně blbě, něco se sebou udělej) nebo za pár let po jejich zvládnutí příšerná neurodegenerativní nemoc (druhej kopanec) je ti zpočátku nějaká "duchovnost" úplně ukradená. Chceš jenom prostě žít, nedhce se ti zbytek života protrpět někde jako ležák v nemocnici nebo na LDN, kde jsem osobně zažila pobyt (na Karláku) s několika zuboženejma chudinkama se stejnou oficiální diagnozou, který ani neudržely moč a stolici, doma už je nechtěli a zdrav. sestry je za to zpravidla nenáviděli a dávali jim to znát. Tak takhle bych velmi pravděpodpodobně dopadla, kdybych nad ničím nepřemýšlela a nesnažila se.............Je tohle povrchní a zbytečné.???
To co nazýváš "duchovností" se na to nabalilo tak nějak samo, nejprv vidíš že doktoři to viděj skrz svůj omezenej pohled a neví která bije a jakou příšernou diagnostickou škatulku tomu dát a jaký příšerný léky nasadit, tak dokud máš dost sil a pohyblivosti snažíš se najít někoho z alternativního nebo celostního pohledu,kdo by tě zachránil a pak ti konečně dojde,že zuachránit se můžeš jedině sama, že se budeš muset znovu ponořit do sebe...A v tý době jsem zažila nějaké (jak to nazvat) ipulsy seshora , které mi daly vědět o tom že skutečně existují, a drží mi palce a do života mi přišli lidé, kteří mi pomohli si uvědomit co dál...No to je celé..Nazvi si to třeba povrchní, mě je to celkem jedno..


Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2020
Lunární kalendář
Luna v BeranBeranu
ukázat kalendář »