Máme se špatně!


13.11.2019 - 09:35
(Panna) Mici Angóra
Máme se špatně!
Aneb Jindřich Šídlo a jeho trefná glosa :61:

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/…

Příspěvky v diskuzi

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7
Řazení:
13.11.2019 - 09:40 | Filtr
(Štír) Nalani Makaio
:61: Nejhorší je, že to není vtipné, že :61: :14: :39:
13.11.2019 - 09:44 | Filtr
(Panna) Mici Angóra » Nalani Makaio
To je fakt, to není :23: :14: :61:
13.11.2019 - 09:47 | Filtr
(Býk) Najdise.cz
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Khalia Zvlčelá, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
To je výborné. :15: :4:

Mně to vtipné přijde. Jsme národ k smíchu. Jak jinak než s humorem to brát... :75:
13.11.2019 - 09:50 | Filtr
(Vodnář) mili111
Ti do toho vlezu...mě se líbilo tohle...taky Šídlo

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/…
13.11.2019 - 09:53 | Filtr
(Panna) Mici Angóra » mili111
To jsem teď dokoukala, on je prostě dobrej :61:
13.11.2019 - 11:33 | Filtr
(Blíženci) Lupi
:61: Njn. Lepší, když má papiňák přetlakovej ventil, ne? Nač bychom se rvali, když už jsme si postěžovali.
Jen bych to tedy trošičku vyvážila.....chtělo by to se naučit pochválit, nebo pro začátek - aspoň ocenit. Aspoň nekde, někdy.....to je to jediný, co bych na svém národě opravila.
13.11.2019 - 14:56 | Filtr
(Býk) player
No - jak kdo. Já byl na vandru na Ukrajině a každýho , kdo má takový kydy bych tam poslal na půlrok žít.

Spíše mě ale úplně šokuje jiná věc. 73% Východních Němců dnes tvrdí , že NDR byla lepší, než je sjednocené Německo a to už mi teda hlava nebere vůbec.
13.11.2019 - 15:00 | Filtr
(Ryby) popo
jo to mě trochu zvedlo náladu dneska, v této "slavnostní" chvíli plné rozčarovanosti z listopadu, prazvláštní společenskej mix...
13.11.2019 - 15:13 | Filtr
(Blíženci) Lupi
Ono je to ve skutečnosti takhle:

Nejsme hrdý národ. Jenže jsme tu furt.
Přišel Němec, pobyl a zase odešel a my jsme tady furt.
Přišel mužik, pobyl, odešel a my jsme tady ještě pořád furt.
Přišla Unie, pobude a až se rozpadne, my tu zase budeme furt. Těžko nás porazit, když nebojujeme. A žádný vetřelec nezvládne poslouchat naše vtipy déle jak čtyři sta let, to je vyzkoušeno.
Nestojíme za moc, ale ještě pořád stojíme tady.
To není špatné.
Politika tady stojí za hovno. Svatá pravda. Politici jsou šmejdi, kradou a sousedovi, který je volil by patřilo dát po hubě. Ale je fakt, že je zvolil ve volbách. To znamená, že tady míváme volby. A že na politiky můžeš nadávat nahlas a nikdo tě nezavře?
To není špatné.
Žijeme v drahotě a bídě. Je to pravda. Všechno stojí peníze a těch nikdo nemáme dost. S bídou vyjdou naprosté většině jen na vlastní bydlení, placatou televizi,ledničku, mikrovlnku, pračku, počítač, mobil a aspoň jedno auto do rodiny. Hlady už tady nikdo neumřel sto let. Máme se tak zle, že jsme líní se za lepší prací odstěhovat z Brna do Ostravy, protože je to hrozně daleko a tady máme garsonku po babičce. Čtvrtina lidí má denně na cigára, polovina na benzin do auta a tři čtvrtiny na kořalku.
To není špatné.
Svatá pravda, šéfové obecně jsou na hovno. Pokud ale můžeš nadávat na šéfa,znamená to, že máš práci.To není špatné.
Daně jsou vysoké. Jsou. Jsou nekřesťansky vysoké. Pokud ale musíš platit daně, znamená to, že jsi i něco vydělal nebo něco máš.Horší by bylo, kdybys nic nevydělal a nic neměl.Nakonec to není tak špatné.
Zaměstnanci jsou líní nevděční parchanti.Ale pokud máš zaměstnance, kterým platíš, znamená to, že jsi borec, který dokáže vést firmu a vydělat tolik peněz, že může dát obživu dalším lidem.To není špatné.
Zdravotnictví stojí za hovno. No samozřejmě. Na každém pokoji by měla být telka, všichni by měli mít bílé plomby a právo na okamžitou transplantaci jater. Takhle se musíme spokojit s tím, že pro nás v nouzi vcelku rychle dojede sanitka, že nás nejdřív zachrání a až pak se ptají po průkazce pojištěnce, že v nemocnici platíme jen za karbanátek a že v rámci pojištění dostáváme velice slušné a odborné služby.
To není špatné.
Počasí stojí za hovno. Naprostá pravda. V létě velké vedro, v zimě krutý mráz. Ale nemáme tsunami,ničivá tornáda ani zemětřesení.
To není špatné.
Příroda stojí za hovno. Pravda. Ani pořádné hory, ani pořádné moře, ani pořádná džungle. Ale zas tu nemáme na každém kroku jedovaté hady, chlupaté pavouky, moskyty, v lese na tebe neskočí hladový tygr a pravděpodobnost, že tě do Berounky stáhne krokodýl, je taky poměrně nízká.
To není špatné.
Celé je to tu na hovno. Je to přesně tak. Ale nikdo nás tu nedrží.Můžeme se kdykoli sebrat a odstěhovat se na jiné, lepší místo, kde bude všechno v cajku. A taky nám nikdo nezakáže se vrátit, když zjistíme, že takové místo neexistuje a mnohde je to i mnohem horší než tady. A to není špatné. Přes všechny ty výše popsané kruté hrůzy, ve kterých tady musíme žít,dokážeme každodenně řešit kraviny, jako kdo je baníkovec a kdo sparťan, že v televizi dávají ptákoviny a dokážeme se smrtelně vážně hádat a urážet kvůli tomu, že jeden chce DPH zvednout o procento a druhý o dvě snížit.I přesto si lajsnu prohlásit, že se tady máme jako prasata v žitě, v nejklidnějším koutě galaxie. Nic důležitého tu nemáme, takže nám to nikdo nechce vzít. Nic nám zas tak moc nechybí, takže sami na nikoho neútočíme.Nejsme bůhvíjak bohatí, aby se nám sem stěhovaly hladové hordy, a nejsme zdaleka tak chudí, abychom se ve stěhovavé hordy proměnili sami. Díky tomu všemu sice nedržíme jako národ moc pohromadě, ale zase nás nikdo jako jedince nijak neomezuje a nemá tendence násilím sjednocovat. Pokud existuje na světě místo, kde se může každý v klidu a svobodně rozhodnout, čím chce být, jak chce žít a čeho chce dosáhnout, je to tady. Můžeme studovat, cestovat, podnikat, pracovat, chlastat pivo, dělat cokoli, co chceme. To není špatné. Akorát možná neškodí si to sem tam připomenout. Líbí se mi tu.
Zůstanu tu i příští rok.
13.11.2019 - 17:09 | Filtr
(Býk) player » Lupi
...protože nadávat na poměry nás naučil bolševik a stalo se to našim folklórem.
Trošku blbým.
13.11.2019 - 17:12 | Filtr
(Blíženci) fanik
Tojo,máme se fakt špatně, kdyby aspon místo toho blbýho listí padal už sníh sakra! :61:
K příspěvku je přiložený obrázek, který se zobrazí pouze přihlášeným uživatlům.
(Přihlásit)
13.11.2019 - 17:24 | Filtr
(Býk) Deam » fanik
Chachá! :)
K příspěvku je přiložený obrázek, který se zobrazí pouze přihlášeným uživatlům.
(Přihlásit)
13.11.2019 - 17:29 | Filtr
(Blíženci) fanik » Deam
Tak už zase padaj i ty bílý sračky? ..tak to je fakt naprd :75:
13.11.2019 - 17:37 | Filtr
(Blíženci) Lupi » player
To asi ne, však jsme tím byli proslulí už za císaře pána. A hle, co jsem se dnes dočetla:
"Němci zbožňují remcání, stejně, jako Židé. To jsem zjistil už před drahnou dobou."
Tuvia Tenenbom :36:
13.11.2019 - 17:40 | Filtr
(Býk) Deam » player
K Německu např:

https://www.info.cz/evropska-unie/…


a

https://www.parlamentnilisty.cz/are…

Např:

"Východní Německo může hodně těžit z finančních fondů poskytnutých západními daňovými poplatníky, ale ne všechno se dá vyjádřit penězi. Mnoho východních Němců se dodnes cítí být občany druhé kategorie ve vlastní zemi a mezi tamními voliči AfD si to myslí přes 90 procent dotázaných. Podíváme-li se pak na takové statistiky, jako kolik procent největších podnikatelů či třeba univerzitních profesorů v Německu se narodilo na východě, tento dojem má nějaký reálný základ"

Počítám, že Dederoni budou na odstraňování svobody poněkud háklivější, než Wessis, takže plížívý nástup totality vnímají určitě hůře, tím spíše, že na rozdíl od zápaďáků jsou to pořád chudí příbuzní, takže bohatství za těch 30 let asi moc nenabyli a o svobodu už zase přicházejí. :) No kdo by pak nebyl frustrovaný. :D
13.11.2019 - 17:41 | Filtr
(Býk) Deam » fanik
Ty si taky pořád stěžuješ. :4:
13.11.2019 - 17:43 | Filtr
(Vodnář) Znovuzrozená » Mici Angóra
No, taky mi to nepřijde moc k smíchu. Ono mne i často napadá, jestli ta "blbá" nálada ve společnosti není udržovaná záměrně. Třeba v poslední době všeobecně se lidi mají moc dobře, ale už se zase "straší" krizí a případným propuštěním. Asi aby si lidi "moc nevyskakovali" a drželi hubu a krok. Jedna totalita vystřídala druhou, bohužel. :43:
13.11.2019 - 17:48 | Filtr
(Blíženci) fanik » Deam
Ani to pivo už není co bejvalo :61:
13.11.2019 - 18:00 | Filtr
(Vodnář) Znovuzrozená » fanik
:4: to je pravda, už se dá pít pouze Plzeň, ČH a SV....Y :61: :36: (nechci dělat reklamu :4:)
13.11.2019 - 19:45 | Filtr
(Panna) Mici Angóra » Znovuzrozená
No to je právě ono, jinde se zřejmě tak nějak ví, že ekonomika má určité zákonitosti a cykly a že období růstu nemůže jít donekonečna. Takže recese je přirozený jev, jenže u nás se tomu musí hned říkat krize a nejlíp o tom ani nemluvit, aby to náhodou nebylo strašení. Nemůžu se rozhodnout, jestli Češi furt remcají proto, že jsou takoví pesimisté nebo naopak třeba po revoluci byli až moc velcí optimisté a čekali nereálné. :3:

Jinak mně asi chybí v horoskopu nějaká zásadní konstelace, ale jako nejsem příznivce konspiračních teorií, tak neveřím, že jsou nějací "oni", kteří tahají za drátky a udržují nějakou náladu ve společnosti. Asi to taky bude dáno prostředím, ve kterém se člověk pohybuje a to nemá znít elitářsky.
13.11.2019 - 20:00 | Filtr
(Býk) Najdise.cz
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Vivianne, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Dneska jsem zas četla tohle: prý jsme spokojení asi tak jako Němci :25:
Šťastní prý už tak moc nejsme, ale nějaká ta spokojenost tu prý je (aspoň mezi respondenty průzkumu):
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/…
No jo, vděčnost... Někdo ji cítí a někdo ne. Já naštěstí jo :3: Nejšťastnější jsem, když mě obejme muž a malá se mezi nás nacpe, že k nám patří taky a málem nás umačká :79:
Možná bysme se tak lehce mohli inspirovat třeba u Poláků (vycházím ze zmíněného průzkumu) :25:
13.11.2019 - 20:31 | Filtr
(Panna) Vlastik 930 » Znovuzrozená
Skrytá je povolena a tak bych řek, že nejlepší je z Nošovic :36:,dobře se po něm také spí. :64:
13.11.2019 - 20:36 | Filtr
(Panna) Mici Angóra » Vivianne
Jestli to nebude proto, že Němci např. už mají plné zuby migrantů :2: I když spokojenost je koukám větší než před 5 lety, tak těžko říct. Taky záleží, co kdo přizná do takového výzkumu. :1:
13.11.2019 - 20:39 | Filtr
(Kozoroh) Bosch
Takze jako normal. Vse v cajku.
13.11.2019 - 20:39 | Filtr
(Panna) Mici Angóra » Vivianne
Zajímavé je taky toto:

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/…

Řekla bych, že komunisti lidi naučili nemít zodpovědnost za svůj život a to, že to je teď často vyžadováno, asi hodně lidem chybí.
Příspěvky: 1-25 26-50 51-75 76-100 101-125 126-150 151-152
« předchozí  další » »|
Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2020
Lunární kalendář
Luna v RybyRybách
ukázat kalendář »