Lišky a my (vzkaz)


08.10.2019 - 00:46
(Kozoroh) Sosna zvlčelý
Lišky a my (vzkaz)
Jsem na výpravě s několika muži. Je nás asi šest, sedm, nevím přesně. Našimi zbraněmi jsou luky a snad nějaké nože, které jsou spíše pracovními nástroji, než zbraněmi. Někdo měl snad i kopí. Zřejmě jsme tedy lovci, o čemž by svědčilo i oblečení z kožešin.
Výprava nás zavedla do míst, kde nikdo z nás (našeho lidu) nikdy nebyl. Snad hledáme nová loviště, ale vnitřní pocit byl hledání něčeho důležitějšího. A neustálá obezřetnost, pocit nebezpečí, snad strach z neznámého.
Pohybovali jsme se asi někde na severu, nebo byla zima. Sice nebyl nikde sníh, ale lesy byly takové nesouvislé, ne moc vysoké, nebylo kde se schovat před větrem. A bylo zde málo zvěře. V podstatě jsme naráželi zejména na zajíce (potrava), občas nějaké ptactvo, asi vrány. A lišky, hodně lišek. Nic, co by nás zajímalo. Ovšem tím více jako kdyby naše skupinka zajímala je. Neustále se nám připlétaly do cesty, někdy nás následovaly dvě, jindy tři... Některé byly velké, větší, než kdy kdo z nás viděl, asi to byly i různé druhy.
Po několika dnech se stáčíme obloukem směrem zpět s pocitem, že jsme nedošli k cíli, nenalezli jsme, co jsme hledali. Možná nám dochází zásoby. A někteří muži jsou již znavení, o jednoho se pokouší nemoc. Neustále nás provází lišky. Pak jednoho dne se ztratí až na jednu. Následuje nás zvědavé lišče. Mladý lišák. Je docela krotký, sice se nedá chytit, ale přibližuje se skoro na dosah. Odcházíme z toho kraje a lišče odchází s námi. Bereme ho s sebou. Alespoň budeme mít po cestě nějaké povyražení.

Celý sen měl ještě jednu rovinu. Toto výše popsané jsem pozoroval a cítil jako jeden z mužů výpravy. Lišky pro nás nebyly víc než žvířata.
Avšak byl jsem zde ještě pozorovatelem zvenčí. Koukal jsem na celou skupinu i sám na sebe, koukal jsem na zvířata a věděl jsem mnohem více. Ale byl jsem jen pozorovatelem, který nemohl nijak dát vědět těm uvnitř, ani sám sobě.
Zde jsem věděl, že lišky jsou inteligentní stvoření, která mají vlastní kulturu. A dorozumívají se mezi sebou telepaticky. Nepozorují nás ze zvědavosti, nahlíží na nás jako na vetřelce, na narušitele jejich území. Toto je jejich zem! Pozorují nás, aby zjistily naše úmysly a chystají se na nás organizovaně zaútočit. Je jich mnohem více, než si myslíme.
K útoku nedojde jen díky tomu, že měníme směr postupu a blížíme se opět k hranicím jejich území a pryč. Že se na hranicích, o nichž my nemáme žádné tušení, tak náhle vytratí, není náhodou. Je zde nějaká magická hranice, kterou lišky nemohou překročit. Kromě mláďat. Ukazuje se, že lišče bylo s námi vysláno záměrně jako špeh, který má zjistit o nás co nejvíce, o našem lidu, našich úmyslech. Proto se vtírá nenápadně do přízně. O liščích telepatických schopnostech my ve snu nemáme tušení, nevíme, jakého si s sebou vedeme zvěda. Pokud u nás dospěje, již nebude moci přes hranici zpět. Ačkoli nikde není řečeno, že tato bariéra magická bude zde navěky...
Já jako pozorovatel zvenčí o tom vím a nemám z toho příjemný pocit. A těm nevědoucím mužům včetně své vlastní existence v nějaké jiné realitě nemohu nijak toto dát vědět.

Obě linie se ve snu odehrávaly naprosto souběžně, nebylo to žádné přeskakování obrazů (pohledů) jako ve filmu. V jedné rovině jsem činný, konající, ale nevědomý. V druhé vědomý souvislostí, třebas ne všech, ale nečinný, nemohu konat, projevit se, třebas bych rád výslovně chtěl varovat, ale není způsob, který by to umožnil). To je něco, co naprosto odlišuje tento sen od těch, jaké se mi kdy zdály. Tedy alespoň co moje paměť sahá.

Příspěvky v diskuzi

Řazení:
08.10.2019 - 08:32 | Filtr
(Býk) Najdise.cz
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Khalia Zvlčelá, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
:62:
Ty dvě roviny prožívané současně jsou prostě unikátní. Aspoň pro mě.

Někdy přemýšlím, proč to vždycky musí být Sever... :4:

Zatím nevím proč, ale připomíná mi to můj sen o Vládci světa, jestli si vybavuješ... toho lva, který byl velký jako hora, a museli jsme jít jako národ v kožešinách co nejvýš to šlo. Pak si jednoho z nás vybral jako nástupce...

Sen kamaráda asi před 2 týdny:
´Viděl jsem malé éterické zvíře, jako liška, běželo kousek k velké soše větší lišky a jakmile se postavilo do té sochy, zvětšilo se. Poté běželo ke slonovi a změnilo se na větší zvíře - slona, poté k mamutovi a zase se zvětšilo, poté na obří zvíře o velikosti kopce, hory a běželo skoky pryč. Původně mělo tvar trochu jako tygr spojený s čínskými a japonskými draky s vousy.´

Prý šlo o symbol nadcházejícího nového věku, nějaké velké změny, která se má dotknout všech. Já na toto téma sny zatím nemám, jen už asi měsíc či víc cítím všude lišky. No, babo raď. :4: Snad nám nehrozí žádná válka světů... ehm. :4: :76:
09.10.2019 - 05:50 | Filtr
(Býk) Korzárka
Řeč mého kmene... :78:

Potřebuješ převést do racionální roviny? Protože to podstatné tam je. Žádná přehnaná symbolika, ale paralela.
:1:


Mimochodem - lišky jsme nedávno doma řešili. V jistém slova smyslu je to skutečně "nepřítel".
Ale zase rozumím, proč jej mnozí považují/volí za svůj totem.

(Mrzí mě, že tu nestíhám moc být. Houf až osobně. :68:)
13.10.2019 - 05:46 | Filtr
(Býk) Korzárka
Lišky... Objevují se teď pořád.
Nebudu zdůrazňovat lstivost. Může sloužit k útoku, i na obranu.
Mají ještě jednu vlastnost: trpělivě číhají na správný okamžik, kdy je čas vyrazit.
Myslím, že je to jedno ze zvířat, které udělá cokoli, aby ochránilo své zájmy.
13.10.2019 - 08:23 | Filtr
(Kozoroh) Bosch
To je jako bys pojidal nejakou snodarnou bylinu. A jedes paralelni realitu.
13.10.2019 - 08:56 | Filtr
(Vodnář) Znovuzrozená
Lišky jsou skvělé, je to moje totemové zvíře a jedna z mých "přezdívek", kdyby se mně zdálo o liškách, tak to budu brát jako dobré znamení. :4: :3:
13.10.2019 - 09:41 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » Znovuzrozená
Je dulezite jestli sleduje dieteticky nebo vestecky vyznam.
13.10.2019 - 13:27 | Filtr
(Ryby) thééé
řekla bych, že je to o tématu jako :
- pro komunikaci se svým okolím se musím naučit nějaký druh lsti a a prohnanosti lišky
- nebo pro přizpůsobení se nějaké situaci
- může to být jak o vztahu ty s přítelkyní, tak vy jako rodina vůči okolí
To je právě na tom úžasné, že zvířecí vlastnost nám může pomoct v přežití, proto přichází.
Není to druh manipulace - štírské, je to způsob, jak vykličkovat a zamést stopy, abych se uchránil před "predátorem" v tuto chvíli. Je to ochrana.
"magický prostor" - to je přesně poznání, kdy vím, kde to použít mohu, kde už to není košér
13.10.2019 - 13:30 | Filtr
(Ryby) thééé » Korzárka
"řeč mého kmene"
nedávno jsem měla pocit, že se mi ruce změnily v ještěří pařátky..byla v tom schopnost varana kamenně vyčkat v situaci .. Ty budeš vědět, čeho se to týká :29:


Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2020
Lunární kalendář
Luna ve Váhy Vahách
ukázat kalendář »