Profesor lékařské psychologie Ptáček: Střeva ovlivňují duševní stav, zdraví víc zlepší mezilidské vztahy než dieta.
Ovšem duševní zdraví a pohodu ovlivňuje významným způsobem kvalita bakterií ve střevním biomu. Důležité je tedy i dobře jíst tak aby bakterie střeva byly kvalitně vyživeny. S tím pak souvisí duševní pohoda, zdraví a dlouhověkost. Jednostranná dieta je až na speciální případy kde není jiného zbytí jednoznačně špatně. Dobře najezený člověk je v pohodě, má energii a cítí v břiše "motýly" což je znakem kvalitního trávení. Nejlépe je když Krmíme ty "motýly". Ale vztahy o které nám až na prvním místě jde jídlem stejně nevyřešíme. Nebuďme tedy jednostranní. Hra je rozehrána na více frontách než jen strava. Dávám k diskusi velmi zajímavý rozhovor s našim předním odborníkem na toto téma.
Mirma
» fanik
Myslím, že nejsem líná si uvařit, ani spořivá si koupit zdravější potraviny, ale poslední dobou, co mám zdravotní problémy a chtěla bych je řešit vhodnější stravou, stále překonávám různá nutkání. A také všechny zkušenosti zpochybním. Jak se v tom vyznat? Připadám si jak v začarovaném kruhu. Po čem se cítím dobře, po tom hubnu. Potřebuji přibrat. Přibírám jen po pečivu a mase s přílohou, což už mi nepříznivě ovlivňuje vitalitu i psychiku, jak o tom mluví pan Ptáček.
fanik
» Mirma
Jak je výše uvedené,zdravotní problémy vždy neřeší jen stravovací návyky,ale víc špatné životní návyky atd, neřešené problémy, vztahy, postoje,špatná regenerace,nevhodné koničky,přátelé a já nevim co,to si každý má dosadit sám.. Jak se v tom (v sobě) vyznat? ..no v tvém věku už bys to mohla vědět..Je normální být zdravý a v pohodě.