Profesor lékařské psychologie Ptáček: Střeva ovlivňují duševní stav, zdraví víc zlepší mezilidské vztahy než dieta.
Ovšem duševní zdraví a pohodu ovlivňuje významným způsobem kvalita bakterií ve střevním biomu. Důležité je tedy i dobře jíst tak aby bakterie střeva byly kvalitně vyživeny. S tím pak souvisí duševní pohoda, zdraví a dlouhověkost. Jednostranná dieta je až na speciální případy kde není jiného zbytí jednoznačně špatně. Dobře najezený člověk je v pohodě, má energii a cítí v břiše "motýly" což je znakem kvalitního trávení. Nejlépe je když Krmíme ty "motýly". Ale vztahy o které nám až na prvním místě jde jídlem stejně nevyřešíme. Nebuďme tedy jednostranní. Hra je rozehrána na více frontách než jen strava. Dávám k diskusi velmi zajímavý rozhovor s našim předním odborníkem na toto téma.
player
Právě. Jsme blbě naprogramovaní. Nebo spíše přeprogramovaní. Zasíráme si mysl a likvidujem smích a dobrou náladu. A z toho vše pramení.
Na druhou stranu - člověk je geneticky nějak naprogramován z hlediska hmotnosti. Ale protože chtějí býti štíhlými skoro všichni , tak se snaží přemoci svůj genom dietou. Trochu se to daří. Ale ne každému a to pak ještě více stresuje.
fanik
Lidi jsou blbý no a taky líný, radši se budou trápit dietou a nekoupí si dobrý jídlo,než by si koupili co jedí rádi a k tomu se hýbali,aby jim bylo dobře. Bakterií si v těle živíme asi 1kg,dobré i špatné,některé ovládají i mozek a určují nám jíst a dělat i úplný nesmysly Člověk se v tom musí vyznat a jet si to svoje a co mu dělá dobře a taky na co je zvyklý,pokud je z mládí zvyklý na to dobré,jinak to složitě překopávat.