vědomá žena, vědomý muž


27.05.2018 - 12:39
(Býk) Najdise.cz
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Jane123, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====

vědomá žena, vědomý muž
Před časem jsem našla na facebooku tenhle článek o "vědomé ženě", a protože to až na jednu malou drobnost (bod 6) naprosto odpovídalo tomu jak to mám já ve vztazích, tak jesm si ho uložila. A zajímá mě především ,jak to mají vědomí muži, existují -li zde tací, příp. jaký mají názor na vědomé ženy,a také zda s tím vědomé ženy také souzní, nebo s čím souzní a s čím ne.
Já např.potřebuji mít pocit, že o mě muž usiluje (bojuje).ŽENA VĚDOMÁ
Po třicátém pátém roku života, si myslím, že už je vhodné mít nastavené své hranice. Vědět, co chci a co určitě nechci. Život nám posílá neustálé zkoušky a výzvy, které nás učí být lepší a lepší.
Jenže když jste vědomou ženou a chtěla byste partnera, je to sakra těžký oříšek. Někdo by řekl “ona je moc náročná.” Ona ale nemá na prvním místě hmotné statky, ale jasné lidské a duchovní hodnoty, přes které nejede vlak. Podívejme se, co bývá překážkou při navazování hlubších partnerských svazků.
1. Nehádá se a nenasírá
Vědomá ženská tohle nemá zapotřebí. Umí rozpoznat hru ega, které chce vyvolat hádku a nechytí se. Automaticky na tyto hry nereaguje. Navíc plně respektuje partnerův odlišný názor a nedotýká se jí to. Odlišný názor partnera není důvodem k hádce. Vede spíše k zamyšlení či dlouhým neagresivním hovorům u vína. Urážky se jí nedotýkají, protože je dostatečně sebevědomá, aby věděla, že tohle do jejího světa nepatří. A protože si o sobě myslí jen to nejlepší, okolí jí to vrací zpět.
Tohle může být kámen úrazu pro protějšek, který je zvyklý sytit si programy tím, že vyvolá hádku a pak se usmiřuje a má pocit, že teď si lásku zasloužil.
2. Dává svobodu a totéž chce pro sebe
Svoboda jít, kam chce, aniž by se musela zpovídat nebo omlouvat je zásadní. Samozřejmě…každá žena je nejraději se svým mužem, ale někdy prostě potřebuje vypadnout na víkend s kámoškama. Ubírá jí to na vyzařování, když musí hlásit v kolik bude přesně doma, posílat esemesky s aktuálním programem a poslouchat výčitky, jak je neohleduplná, protože partner to má přece jinak. On by to tak neudělal.
Ona není klaun a nebude se starat nikomu o zábavu. Pokud se nudíte, kupte si medvídka mývala.
Dát partnerovi svobodu znamená, důvěřovat mu a respektovat, že i kdyby se už nikdy nevrátil, je to jeho rozhodnutí a je to tak správně.
3. V posteli vyžaduje plnou integritu
Šukání už si užila dost. A i když to má občas ráda narychlo a instantně, tak vyžaduje po partnerovi plnou přítomnost při milování. Samozřejmě je trpělivá a nikdo není zpočátku hvězda. Ona už vůbec ne. Svému muži se pomalu otvírá v důvěře a dovoluje si víc a víc. Ale vždy je tam. Neběhá myšlenkami jinde a partner je pro ni v posteli spojení s Bohem. Chce, aby cílem obou bylo společné splývání v jedno, ne uvolnění po těžkém pracovním dni. Odmítá být odkladištěm partnerových tlaků, které si nasbíral přes den. Chce být jeho rozpouštědlem. A to chce čas.
4. Překážky
Vědomá žena už má za sebou život plný facek, bolestí a failů, které z ní udělaly to, co je dnes. Má taky nějakou minulost a muž bude muset ve vztahu s ní tolerovat jisté závazky. Třeba děti, které ve svém věku pravděpodobně má. Nebo tatínka těch dětí. Nebo se možná stará o nemocného tátu, či splácí dluhy po bývalém partnerovi, nebo je jejím cílem cesta kolem světa. Rozhodně to nebude holčina po škole, která je nachystaná založit rodinu a najít si první práci.
5. Nemanipuluje
Protože nabyla svou vlastní svobodu, tak si automaticky váží i svobody druhého. Nezakazuje, nepřikazuje, ale otevřeně konverzuje a pokouší se nacházet řešení. Pokud je partner zvyklý na manipulaci, je to těžké, protože od vědomé ženy se jí nedočká, program hladoví a tak partner snadno zamění obyčejné vyznání lásky za manipulaci.
6. Nepotřebuje, aby o ni partner bojoval
Klasické namlouvací hry jsou jí cizí. Buď miluje a rozhodne se do vztahu dát vše, nebo nic. Neztrácí čas zbytečným uvažováním. Žije tady a teď a nechce čekat na vhodnou příležitost. Nabízí se s čistou láskou a náručí, kdykoliv je třeba. Muž, který byl zvyklý o ženy bojovat nebo si hledal nedostupné partnerky toto nedokáže pochopit. Necítí tam klasické napětí z lovu a usoudí, že ji nemiluje. Není zvyklý, že je tam pro něj někdo jen tak.
7. Je proměnlivá
Vyžaduje, aby partner znal její fáze, které mu moc ráda vysvětlí, protože je zná. A dělá to proto, aby jejich vztah byl harmoničtější a dynamičtější. Aby se oba cítili dobře a byla pro muže čitelnější. Výkyvy už u ní nejsou tolik markantní, ale milování s ní je v každé fázi jiné, proto je třeba mít alespoň hrubý odhad, nebo se nebát zeptat.
8. Nežárlí a když tak jen zdravě
Pokud partner považuje za výraz lásky žárlení, tak tato žena není ta nejvhodnější. Žárlení je pro ni namlouvací hra, ne prostředek k manipulaci.
9. Chce se líbit
Nebude chodit doma jak cuchta a rozhodně si nenechá zakazovat, co smí a co nesmí nosit. Má svůj styl a miluje, když se líbí. Puťku v sárí z ní neuděláte. Pokud je muž sebevědomý a věří ve vztah, bude se mít čím chlubit. Ostudu mu neudělá.
Tahle žena udělá pro vtah hodně. Protože pro ni je vztah v životě naprosto zásadní věc. Rozmyslete si předem, než se necháte okouzlit, jestli jste ochoten se změnit, pustit se svých starých přesvědčení a modelů, překopat svůj život od základů a vkročit do života dynamiky, vzrušení, vášně a bezpodmínečné lásky.

Příspěvky v diskuzi

Stránka: 1 2
Řazení:
27.05.2018 - 14:41 | Filtr
(Štír) tronco
Cekal bych to jako prispevek v jine diskuzi se stejnym tematem. A vedomy muz?
Zasrana emancipace (Kour)
27.05.2018 - 15:06 | Filtr
(Býk) Najdise.cz
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele ., který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Mno... spíš mi to dneska přijde jako rozlišování mezi ženou vědomou a ženou zakomplexovanou :4: Ten seznam je popisek prostě normální ženské, ne? :1:

Jinak co se týče té potřeby pocitu, že o Tebe partner bojuje - není to spíš potřeba související s tou vědomou mužskou pozorností? Anebo že se o Tebe fakt porve? :4:
27.05.2018 - 15:15 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » .
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Jane123, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Dost možná máš pravdu, asi normální ženská ,co už lehce zakusila život a trochu ví co chce a koho chce, nepřipadám si až tak "vědomá", to bych musela být mj. zdravá jak řípa, k čemuž mám dost daleko.
Ne nejde mi o boj ve smyslu "porvat se", jde samozřejě o tu vědomou pozornost a to nejen na počátku vztahu.
27.05.2018 - 15:28 | Filtr
(Váhy) Jupíí
Tento článek už tady byl, ovšem nevím jestli ta diskuze není smazaná, dala to sem taková pěkná, tmavovlasá žena.
Mně to přijde takové zbytečně moc nafouklé,je důležité, aby žena znala svojí sebehodnotu a měla zdravé sebevědomí, nemusela se nechat živit mužem a nechat jím se sebou cloumat...ve zkratce(platí i obráceně).Tedy nevím, jestli jsem vědomá, ale rozhodně už ne blbá :4:.
27.05.2018 - 16:21 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » Jupíí
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Jane123, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Normální ženská co ví co chce jen nám poměrně jasná, má šanci nalézt protějšek obdobných kvalit? Jaký je vědomý nebo normální muž , který ví co chce?
27.05.2018 - 17:40 | Filtr
(Ryby) Maek
Jestli si o sobě někdo myslí, že je Vědomý, tak s největší pravděpodobností Vědomý není.

Mám pocit, že článek VĚDOMÁ ŽENA nenapsala Vědomá osoba.
27.05.2018 - 18:10 | Filtr
(Štír) tronco
Stejne mi neco hapruje.
Zkusim se projevit jako normalni muz s maskou uvedomelosti :D
1. Potreboval bych asi vedet, ze ma zena "ma koule" a dokaze se nasrat a vynadat mi avsak s respektem a opodstatnene. Protoze kazdy mame chyby a meli bychom se naucit prijimat kritiku. Chytremu napovez, tupeho kopni. Mel bych pochybnosti s jeji sebeuctou a duverou v tom, kdyby si myslela o sobe jen to nejlepsi a zpetne vazby by dostavala od okoli a bylo by to pro ni nejak dulezite. S velkou pravdepodobnosti bych zarlil. Pohodove rozhovory u vina o pripadnem problemu konci tez spise trhanim si vlasu. Ta sladka srovnanost mi je podezrela.
2. Svoboda vz. duvera. Nemam problem nechat partnera jit samotneho kamkoliv a s kymkoliv, pokud mam tu jistotu, ze jeho vule neni podrizena te me, ale nasemu svazku, spolecne lasce. Jiste a pak pokud vim, ze jedine mozne reseni pro lasku je nevyhnutelny rozchod, udelam to i proti sve vuli. Laska casto boli. To je vice o uvedomelosti a lasce, kterou ani rozchod nepretrhne, nez o partnerstvi.
3. Jo, trojka se mi libi, nic proti. Dobry bod :D
4. To je divne. To musi byt podminkou, ze zena si musi tak rozbit hubu tolikrat, aby se ji rozsvitilo? To je na sirokou diskuzi. Jen. Asi kazdy ma mit svoji minulost vyresenou a jasnou. Tolerovat jeji zavazky z minulosti jako deti, dluhy... Fakt moc siroky rozsah. Ale musi v tom mit jasno. Nehodlam si do postele tahat s ni jejiho byvaleho v jeji .. hlave, srdci... nemam problem se chovat k jejim detem jako ke svym a to myslim i na deti, aby se citily rovnocenne a tak...
5. Zena muze nemuze manipulovat. Muz ma byt hlavou, zena jeho ozdobou. To neznamena, ze muz muze manipulovat, ale spise vest jako pri tanci. Ma lepsi logistiku, ale zene by mel naslouchat.
6. To je divne. Zena ceka s otevrenou naruci a prijme muze jen tak. (?) Kurva (?) To je tak staticke. To je spise muzsky element. Pevna naruc. Mela by z nej citit to, ze pro jeji prizen musi bojovat byt ve smyslu neco pro to se sebou udelat a byt schopny pro ni polozit vlastni zivot.
7. To je bordel. Tak harmonicke, nebo dynamicke a promenlive?
....
Safra... Chvatam, vybiji se mi baterka... Tak treba jindy to ve vetsim klidu dodelam moji uvahu... A treba ne...
27.05.2018 - 20:35 | Filtr
(Ryby) MG34
"jak to mají vědomí muži, existují -li zde tací"

Celé mi to přijde tak nějak úplně mimo (kategorizace i následný dotaz) - něco jakoby se Němec ptal Čecha, jestli mu nevadí, že poslouchat se musí a jak se vypořádává s tím, že na všechno jsou předpsané tabulky?

Vědomý muž... už na první pohled je to slovní spojení úplně ujeté. Nechcu říkat přímo oxymoron, ale prostě nějaká femininní konstrukce násilně napasovaná na chlapa. Nebo i hůř - přijatá nějakým feminizovaným chlapem.
27.05.2018 - 20:47 | Filtr
(Váhy) Buddha/2
Je to síla :4:.
"Tahle žena udělá pro vtah hodně. Protože pro ni je vztah v životě naprosto zásadní věc. Rozmyslete si předem, než se necháte okouzlit, jestli jste ochoten se změnit, pustit se svých starých přesvědčení a modelů, překopat svůj život od základů a vkročit do života dynamiky, vzrušení, vášně a bezpodmínečné lásky."

Tak tohle bych měl rozmyšlené než by stačila vejít do předsíně :5:. :47:


Jinak jsem se u toho docela pobavil, skoro bych věřil, že to za tím účelem sepsal nějaký vtipálek. Ale jestli tohle sepsala žena, bude muset projít drsnou vztahovou terapií :4:
27.05.2018 - 21:14 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » tronco
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Jane123, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Jo, máte pravdu ,celé téma je jedna velká zhovadilost, zvlášt ten pojem "vědomá žena/ muž", pokud to berete tak ,že ten článek je psán s jistou nadsázkou,odbvažuji se to nazvat i s humorem ,byl by vhodnější nadpis třeba "životem poučená nebo normální žena/ muž" a jestli jsem se někoho dotkla tím ,že jsem napsala, "je li tady nějaký věedomý muž" tak se omlouvám,.
Pokud vám celé téma přijde naprodsto debilní ,nechte ho zapadnout, mě na tom zas tolik nesejde ,jistě jsou tady zajímavější a užitečnější diskuze
27.05.2018 - 21:25 | Filtr
(Ryby) MG34 » Jane123
Téma skýtá jednu možnost.

Stačí si to povídání převést na vědomá žena vers. vědomá žena - tedy lesbický vztah.
Anebo vědomá žena vers. "přizpůsobivý chlap na estrogenu" (nebo něco takového) - i to třeba může fungovat.
27.05.2018 - 21:29 | Filtr
(Býk) Najdise.cz
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele bubobubo, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Ten článek už tu byl a ani nevím,jak to škorpení kvůli němu,tehdy dopadlo. :4:
Za sebe říkám,že vztahy jsou složitější,než aby se daly narvat do této škatulky a mít jasno. :3:
27.05.2018 - 21:50 | Filtr
(Váhy) Jupíí » Jane123
Já myslím, že ženská,která to má v hlavě srovnané, má šanci najít muže obdobných kvalit (jen pro to musí něco dělat).Protože když kápne na toho, který to v hlavě srovnané nemá, pošle ho brzy k šípku.Platí obráceně.
Definici vědomého muže neznám,ženy také nejsou stejné.Je dobré, když ví, co chce a řekne to,tak jak to chtějí oni po nás.Hned víš, na čem jsi.Pro mě termín vědomý člověk není nějaký lepší (nad)člověk,vnímala bych ho jako člověka se skutečným charakterem a zdravým sebevědomím například.
27.05.2018 - 22:13 | Filtr
(Váhy) Jupíí » bubobubo
No že jo, jsem to psala. Já už to nenašla, uživatelka to asi smazala.
27.05.2018 - 23:29 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » Buddha/2
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele ., který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
:61: Jo, to je mazec, no.
28.05.2018 - 00:56 | Filtr
(Beran) Háňa* » Jane123
Je to daleko jednodušší:
Vědomá žena nic nechce, nic nehledá a už vůbec nemá potřebu vyhodnocovat něčí kvality.
Vědomý muž nic nechce, nic nehledá a už vůbec nemá potřebu vyhodnocovat něčí kvality.
Vědomý člověk je vědomí oděné do kabátu, a je úplně fuk, jestli je růžový nebo modrý.
Takový svoje parťáky prostě jen tak potká, aniž by po nich předem prahl nebo tápal :1:
28.05.2018 - 01:15 | Filtr
(Váhy) Buddha/2 » Háňa*
Když někdo to rád ... complicated :3::4:
28.05.2018 - 08:58 | Filtr
(Štír) tronco » MG34
V tomhle smyslu se mi honila hlavou myslenka, ze zena miluje na muzi svoji lesbicku ;)
28.05.2018 - 09:29 | Filtr
(Štír) tronco » Jane123
Jeden z mala clanku, ktere jsem nasel a vedomem muzi a nenapsala jej zena :)
http://harmonickyvztah.cz/6-veci-kt…
28.05.2018 - 10:24 | Filtr
(Býk) player
No - ať si říká kdo chce , co chce , mě se ten článek docela líbí. Navíc - dnešní svět je svět extrémně dynamický , s ohromnýámi možnostmi seberealizace , takže to "vědomí ženy" z tohoto článku je vlastně taková skoro nezbytnost , pokud chce mít nějaké stabilnější hnízdo a přitom si zachovat alespoň občas smích na rtech.

Na druhou stranu - nelze říci , že hoky , které neudělají pro vztah maximum jsou nevědomé. Prostě i dnes už je kolem nás dost dívek a žen , které objevili kouzlo života bez pout. Protože lásky se dá kolem vyšťourat docela dost v různých podobách.

Navíc - šukání už si užila dost...to taky nemusí být pravda. Vůbec dnes , když nejsou samci, protože sedí u compů a nemají čas. A žena po třicítce je absolutní sexuální rozpuk. Ale jinak s tím bodem naprosto souhlasím, proč by neměla chtít naprostou integritu? Tohle bych naopak vysvětloval už patnáctiletým holkám , aby si trvaly v erotice na svém a neuhýbaly. Protože jinak si zakládají na komlexy a frustrace - a s tím i nemoci. Zjistil jsem , jak erotika je jakýmsi základním kamenem psychického zdraví , a než nenaplněnost , to je lepší častá sámoška.

A s tou proměnlivostí - to teda , je to mazec. Chlapci by to měli na středních školách studovat a být předem připravení , že kupují 3-4 v jednom.
28.05.2018 - 10:37 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » player
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele bubobubo, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Prosímtě,když jsou vztahy tak dynamické,jak píšeš,s čímž souhlasím,protože dynamický je i vztah,který trvá třeba 50 let,tak pojednání o vědomé ženě mi svou strnulostí,do té dynamiky fakt nezapadá.
Mě vůbec tyhle zaručené návody na spokojenost lezou na nervy.
28.05.2018 - 10:41 | Filtr
(Býk) player » bubobubo
Dobře , ale vem to jinak. Budeš totálně v pr,jo? Teď najedeš na tenhle článek. A budeš číst. Tý jo , tohle nedělám , tohle nedělám , tohle mám úplně obráceně , tady jsem rozsekaná , tady nevím...

Rozhodně to minimálně nahodí příčinu k sebereflexi , protože to , co se tam píše nejsou hovadiny. Jsou to docela dost důležitý věci.

Návod na spokojenost je jediný: buďte spokojení. :75:
28.05.2018 - 10:58 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » player
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele bubobubo, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Když budu v řiti,tak poslední co by mě dostalo do jestě větší řitě,jsou podobné články. :4:
A to už je dostatečná sebereflexe. :4:
28.05.2018 - 11:03 | Filtr
(Váhy) Buddha/2 » bubobubo
Éééé :4:
Má spokojená žena důvod číst si články jak být spokojená ?
Místo spokojená si dosaď cokoli, třeba vědomá :3:
28.05.2018 - 11:11 | Filtr
(Ryby) MG34 » player
Nebezpečí toho článku se skrývá v tom, že některé relativně rozumné věci se tam mísí s nesmyslama a protimluvama - třeba 5 se vylučuje se 7 a s neoznačeným 10.

Vůbec to 7 je jakoby neoprávněná startovní výhoda - něco jako když podepíšeš s někým smlouvu, kde jsou sankce jen pro tebe.

A největší nebezpečí je v tom, že hypotetická cílová skupina mužů (kdyby tomu přesně odpovídala) nevychází úplně zdravě (když to řeknu hodně mírně), resp. vycházela by "zdravě" jen kdyby to byly lesby. :5:

Pohlaví prostě nejsou kompatibilní a požadavek nějakého doplňování se je velmi naivní v dnešní době boření starých vzorců (živitel, žena v domácnosti, plození dětí). Takže boj o sporné pozice (v různých podobách) je nedílnou součástí všech běžných vztahů - a s tím ten článek tak nějak nepočítá.

Tady tyhle unisex pokusy to nějak překlenout do nové doby... No, nevyhnutelný trend to je, ale jestli správný, to asi ne.
Příspěvky: 1-25 26-50
« předchozí  další » »|
Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2020
Lunární kalendář
Úplněk v KozorohKozorohu
ukázat kalendář »