K ničomu sa veľmi nepútaj a nebudeš musieť plakať


07.05.2017 - 18:20
(Štír) faraym
K ničomu sa veľmi nepútaj a nebudeš musieť plakať
Tento výrok je z jednej knihy , ale názov už neviem. Zostal mi však v pamäti natrvalo.

Úplne sa s týmto výrokom stotožňujem, pretože život ma túto lekciu už naučil.
A čo vy?.

Řazení:
07.05.2017 - 18:32 | Filtr
(Ryby) Crumb
To mi připomíná latinské GAUDEBIS MINUS ET MINUS DOLEBIS (Martialis, Epigramy, 12,34) tj. "Méně se raduj, pak budeš mít i menší žal".
07.05.2017 - 21:44 | Filtr
(Ryby) Crumb
Myslím, že Faraym měla na mysli "neulpívání", o kterém se mluví v různých duchovních naukách. Je to tedy téma, které na esoterické fórum patří.

Pod pojem esoterismus se zahrnuje celá řada nauk náboženského i nenáboženského charakteru. Existuje názor, že esoterismus je projevem tzv. "alternativní spirituality". Do oblasti esoteriky patří (kromě astrologie, numerologie, tarotu atd.) také otázky mimotělních zážitků, astrálního cestování, reinkarnace, minulých životů, karmy a jógy.

Jóga značí v sanskrtu "jho". Výraz se používá ve smyslu přitáhnout se k bohu (k absolutnu, k brahma), spojit se s ním, usilovat o sjednocení s ním. V Indii a hinduismu existuje pod názvem jóga celá řada jógických směrů, které jsou přizpůsobeny různým vlohám a sklonům duchovních adeptů. Na Západě je pod názvem jóga nejčastěji míněna hathajóga, založená na tělesných a dechových cvičeních. Tato "tělesná" jóga je v Indii pokládána pouze za přípravu k některé z duchovních forem jógy.

Součástí jógových systému je kromě jiného také cvičení se v "neulpívání". Tak např. v Bhagavadgítě, která popisuje jógové systémy (především pak bhaktijógu), říká Kršna vozataji Ardžunovi: "Zřekni se ulpívání, Dhanandžajo (...)" (2.48).
07.05.2017 - 22:39 | Filtr
(Ryby) Crumb
Jde o to, co vlastně chceme. Jógové neulpívání má pomoci odpoutat se od hmotného světa a vysvobodit se z koloběhu znovuzrozování. Adepti jógy pokládají hmotný svět za strastný se vším všudy a chtějí z něj uniknout. Pocity pozemského štěstí je už nezajímají. Chápou štěstí jako pomíjivý stav, mají ho za lůno strasti atd. Pro toho, kdo z tohoto světa uniknout nechce, kdo ho pokládá za šťastné místo (se smutkem, s pláčem atd.), se ovšem otázky neulpívání, "poutání", "lpění" atd. posouvají jinam, např. do roviny vztahů (snaha "nepoutat se"). Možná měla Faraym na mysli právě vztahy.
08.05.2017 - 18:47 | Filtr
(Ryby) Crumb
Jak správně napsala Amores Perros, "k životu prostě patří radost a taky bolest" a také "citová zainteresovanost" a "napoutání, tedy i případné zklamání". Uvedla také, že se zklamala tak, že ji to "skoro zabilo" a přesto by "do toho šla znovu". Většině z nás stojí za to chodit do toho pořád znovu a znovu. Někteří to ale vzdávají, pozemský život jim přestává chutnat, nechtějí už prožívat bolest, která k pozemskému životu neoddělitelně patří, a dávají se jinou cestou (např. cestou jógy).

Není ale třeba znevažovat kvůli tomu jogíny, Buddhu, mystiky atd. Nenutí nás k tomu, abychom je následovali (jak to činí např. některá misionářská náboženství). Ti, kdo milují pozemský život, by naopak měli mít radost z poselství Buddhy, jogínů, mystiků, šamanů atd. Říkají nám totiž, že ti, kdo se neodpoutají od tohoto světa, se do něj zase vrátí v dalším vtělení. Je-li jejich poselství pravdivé, budeme moci opakovaně provozovat "noření se do hloubek", znovu nás bude zajímat "citová zainteresovanost", "napoutání" atd., budeme moci znovu zakoušet pozemskou "radost" ("a taky bolest").

Něco mi říká, že nauka o reinkarnaci je pravdivá. Je to takové tušení (které ovšem není důkazem). To tušení mě ale trochu znepokojuje. Jelikož jsem se od hmotného světa, ve kterém mi přece jen ještě něco chutná, neodpoutal (a už to asi nestihnu), tak se podle nauky o reinkarnaci do tohoto světa zase vrátím. Momentálně mě na tom nejvíc štve představa, že v tom dalším životě budu muset nejspíš zase chodit k zubaři. Proto si někdy říkám, že bych preferoval důkaz, že reinkarnace je jenom blud a že po mé smrti přijde místo dalšího vtělení toliko věčný mír nebytí.
08.05.2017 - 19:10 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » Crumb
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele :):):), který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
:30:

Zubař při další inkarnaci mě tedy pobavil, toto jsem použila taktéž nedávno v této souvislosti, i když se ho nebojím :1:.A také školku například...tam se mi nechtělo chodit.

Sama jsem v minulých letech začala učení mystičky Ivy Adamcové, ovšem po pár měsících přednášek jsem zjistila, že toto pro mě není a ráda si budu užívat své emoce :1:.
08.05.2017 - 19:15 | Filtr
(Rak) Loreena Mckennitt » Crumb
Proto si někdy říkám, že bych preferoval důkaz, že reinkarnace je jenom blud a že po mé smrti přijde místo dalšího vtělení toliko věčný mír nebytí."


:75: na oblaciku s harfou a bezstarostne, to by slo :61:
08.05.2017 - 19:20 | Filtr
(Býk) 144 » Crumb
preco si myslis, ze joga vedie k utekaniu od zivota od zazivania radosti i sklamani ?

to ze niekde niekto jogu takto prezentuje to neznamena ze to je to o com je joga

noz ti odkroji chleba ale aj predkozku, nie je to chyba noza ale toho kto ho pouziva.

Joga ti naopak moze pomoct oprezit ziviot ovela hlbsie a intezivnejsie so vsetkymi pocitmi

skus sa pozriet na jogu napriklad ako na rozcvicku pred tantrou, na pripravu tela, teda rozhybanie chrbtice na uvolnenie energetickcyh kanalov
na odblokovanie cakroveho systemu aby potom pri vyssej forme - tantra mohli energie prudit vplne a zazitky boli emocne dokonale silnejsie a dlhotrvajucejsie

joga nikoho nevyhana do jaskyne do samoty a do vzdania sa zivota.

a dalej ak joga nevrhne docasne uzavretie sa svetu je to len nabitie energie oddych, nieco ako dovolenka aby sa clovek mohol vrhnut do zivota s novou vervou
08.05.2017 - 19:45 | Filtr
(Ryby) Crumb » 144
Pojetí jógy, které popisuješ, je oblíbené hlavně na Západě. Tam je jóga používána hlavně k oddychu, k dobití energie atd. Původní a hlavní smysl jógy je popsán, jak jsem již uvedl, např. v Bhagavadgítě. Jinak to "rozhybanie chrbtice" byla trefa do černého. Před dvěma týdny jsem dostal housera, cvičením jsem si to ještě zhoršil a teď mám rozpíchanou prdel od injekcí. Naštěstí to konečně povolilo.
08.05.2017 - 20:35 | Filtr
(Býk) 144 » Crumb
myslim ze prave zapadni preklady a interpretace tzv "puvodnich" indickych textu sou umyslne zavadejici

a pak je tu tohle

jogu ayurvedu cinskou medicinu a bylinkarstvi a tak dale nekdy pred 10-20 tisici lety stare slovanske narody tusici okupaci barbarmi z Rima a vodjinud

zjednodusili hodne pro pochopeni azijskym narodum a darovali jim ty poznatky a informace (aby se to vsechno uplne nestratilo)

tazke kdyz dnes zpetne kopirujeme od indu a cinanu ty puvodne dokonale systemy pak zjednodusene a jeste upravene pro jine energeticke systemy azijcu a snazime se cerpat z jeste nepresnych prekladu...

no proste dnes se ucime kopiii z kopie...
08.05.2017 - 21:03 | Filtr
(Ryby) Crumb » 144
Překlady původních indických textů se dělají velmi pečlivě a přesně. Jako příklad může posloužit např. vynikající český překlad zmíněné Bhagavadgíty, pořízený ze sanskrtu. Věrný překlad má také Šrímad Bhágavatam (anglický i český - s původním textem v sanskrtu), věrné a přesné jsou i překlady buddhistické literatury, tzv. Pálijského kánonu, pořízené přímo z jazyka páli. Na těchto překladech není nic zavádějícího. A to o slovanských národech, darujících údajně asijským národům nějaké zjednodušené verze jakýchsi dokonalých systémů atd., je čirá spekulace.
08.05.2017 - 21:18 | Filtr
(Býk) 144 » Crumb
spekulace to neni je to prave realita

presnost prejladu je nemozna protoze sanskrt jako odvozeni puvoidnich jazyku nasi stare civilizace ma v kazdem textu 12 vyznamu
a preklad v jednom vyznamu a zvycejne jen v tom nejpovrchnejsim je tedy nepresnej ve sve podstate

je to preklad toho co se pochopi jenom v te povrchni prve vrstve a to je to co dostavame

kdyby bylo 12 rozdilnych prekladu podle vrstvy kde kazda vyjadruje neco jineho tak by si moh cist 12 ruznych knizek a pak ...

ted mas jen tu jednu
08.05.2017 - 21:36 | Filtr
(Ryby) Crumb » 144
O těch "vrstvách" bys měl neprodleně informovat všechny Indy znalé sanskrtu, všechny orientální ústavy a také všechny indology, lingvisty atd., kteří se podíleli na překladech výše zmíněné literatury. Budou mít co dělat, aby to všechno dali do pořádku.
08.05.2017 - 22:09 | Filtr
(Býk) 144 » Crumb
viem ze je ti to smiesne

ale napriklad este za sociku moj ucitel jogy chodil na sanskrt do Brna a prave tam sa ucili chapat tych 12 vyznamov textu

tazke to nie je nieco co sa nevie.

nase stare slovanske obrazkove pismo to malo este o stupen zlozitejsie

kazdy znak mal 12 zakladnych vyznamov a 12 podvyznamov

tazke dokopy 12x12 = 144

a preto to bolo nerozlustitelne pre cudzincov, dokonala sifra len pre znalych
08.05.2017 - 22:23 | Filtr
(Ryby) Crumb » 144
Šifry mě zajímají. Mohl bys uvést příklady 12 významů několika sanskrtských slov. Mohl bys také uvést příklady starého slovanského obrázkového písma, jeho znaky s 12 základními významy a 12 podvýznamy?
09.05.2017 - 07:07 | Filtr
(Býk) 144 » Crumb
ne

ja sanskrt nikdy nestudoval

i z jinych jazyku je mozne pochopit vic vyznamu

lidi pomerne lehce, kdyz se snazi, dokazi dostat z vety 2-3 vyznamy.

muj ucitel jogy nikdy v nicem nelhal tak jsem bral jeho informaci na 100%
pamatuju ze rikal ze on to taky jeste nezvlada a je schopen dostat tak kolem 7 vyznamu ze sanskrtskeho textu


co se tyce stareho obrazkoveho pisma, nemam texty, ale nejakej uvod si muzes najit na

http://www.tartaria.sk/

a mozna i zde, tohle jsem jeste necet mi to ted vyhledalo

http://cestacloveka.sk/2014/05/…
09.05.2017 - 20:35 | Filtr
(Ryby) Crumb » 144
Ano, některá slova mají více významů. To se týká všech jazyků. Někoho to zřejmě svádí k tomu dolovat 7 nebo dokonce 12 významů z každého sanskrtského slova a stavět na tom panslavistickou (všeslovanskou) konspirační teorii. Hádám, že patříš i k zastáncům pravosti RKZ.

Tušil jsem, že s tím "obrázkovým písmem" (staroslověnskou bukvicou) dojde nakonec i na Velkou Tartarii, na slovansko-árijské védy atd. Kulturní panslavistická idea byla svého času populární, dnes už ji ale jen málokdo bere vážně. Dalo by se o tom diskutovat, ale asi by to moc lidí nezajímalo.

Navíc ten, kdo je pevně připoután ke své teorii, si ji nenechá vzít žádnými argumenty.
09.05.2017 - 20:45 | Filtr
(Býk) 144 » Crumb
tak jo vsechno vis vsechno tusis a ptas se jen abys to smetl

nevim co je to tvoje RKZ a ale ani mne to moc nezajima

takze snaskrt ovladas dokonale a texty maji jenom 1 vyznam, no parada


mam jine skusenosti a taky jini lidi maji jine skusensoti nez ty tvoje.

a jeste neexistuje zadna MA TEORIE a tedy nemuze bejt ani pripoutanost k ni

no a ze se informace a debaty vytratili z medii a sli do soukromi sa divis ?
09.05.2017 - 22:16 | Filtr
(Ryby) Crumb » 144
Já nevím všechno, ani všechno netuším. Z tvých komentářů jsem ale nabyl dojmu, že ty ano. Mluvil jsi o 12 významech sanskrtských textů atd. Říkáš, že máš jiné zkušenosti atd. A právě ty tvé zkušenosti mě zajímají. Proto jsem se ptal na příklady těch 12 významů sanskrtských textů a na slovanské obrázkové písmo s jeho četnými významy a podvýznamy. Dozvěděl jsem ale pouze, že jsi sanskrt nikdy nestudoval, že ke starému obrázkovému písmu nemáš texty, že jsi ještě něco nečet atd.

Udělalo by mi radost, kdybys uvedl 12 významů alespoň jedné sanskrtské sloky z Bhagavadgíty, např. (2.2), která v přepisu (bez diaktriky) vypadá takto:

sri-bhagavan uvaca
kutas tva kasmalam idam visame samupasthitam
anarya-justam asvargyam akirti-karam arjuna

Pokud znáš někoho, kdo ovládá sanskrt i s těmi 12 významy, popros ho překlad, o těch 12 verzí. Moc by mi to pomohlo. Já mám, jak jsi již uvedl, jenom ten jeden zavádějící překlad.

A ty šifry "slovanského obrázkového písma" mě také moc zajímají. Já vím pouze to, že např. po vzoru řecké alfabéty a hebrejské abecedy byly písmenům staroslověnské abecedy přiřazeny také číselné hodnoty. Tak např. druhé písmeno staroslověnské abecedy "buky", mělo číselnou hodnotu 2 (jako řecké "beta" a hebrejské "béth").


Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2024
Lunární kalendář
Luna v BeranBeranu
ukázat kalendář »