USA System break out


21.01.2017 - 22:53
(Kozoroh) Bosch
USA System break out
Myslíte si že se systém donald trump udrží u vesla?
Američané jsou značně neklidní. Zajímalo by mně co to má znamenat a jestli se to může či nemůže vyvinout v globální krizi.
Může dojít k puči, převratu a převzetí moci nějakými revolučnbími šílenci? Možná kontrolovanými vysokými místy ale to jsou už jen spekulace.
Je možná nějaká globální změna uranického významu?
Inspiroval mně tento článek o událostech v usa.
Řekněme že astrologicky. Mohlo by něco takového nastat? Teď? Někdy?
http://zpravy.idnes.cz/washington-u…

Řazení:
22.01.2017 - 09:40 | Filtr
(Rak) dan162
Neklidní jsou všichni, podívej se třeba na internetové diskuze u nás - i když odečteš (pro)ruskou úderku, tak je to taky patrné. Dokud ale bude Pluto v Kozorohu, tak si myslím, že je to jen neklid, nemá dostatečnou sílu na globální změnu. Jen se přitápí pod kotlem, ze všech stran.
22.01.2017 - 13:59 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » dan162
A co až se přidá do kozoroha i saturn? Ahááá? A začnou kvadrátit uran v beranu?
22.01.2017 - 16:39 | Filtr
(Štír) Freja » dan162
nojo, vono je Pluto v rohu kozy, pak nemá bejt bordel :117:
23.01.2017 - 08:23 | Filtr
(Rak) dan162 » tulačka
Mám podobný názor.

A nejhorší je smrt z vyděšení - je blbost se děsit čímkoliv, co nemohu ovlivnit. Svět je přece krásnej, ne ?
23.01.2017 - 09:02 | Filtr
(Rak) dan162 » Bosch
Trend je v mém vidění jasný - smečka sice zatím zůstává smečkou, ale vzdálenosti mezi členy smečky se zvětšují, vnitřní struktury se boří, vztahy ztrácejí potřebu a možnost vzájemného ovlivňování. Zatímco "předevčírem" byl jasný trend smečku houfovat, tak dnes je patrný trend se rozptýlit po okolních stráních, objevovat nové pastviny a co je za hřebenem ? Aspekty mají si myslím dar děj urychlit nebo dočasně brzdit. Nemám z toho strach, přijímám to, aspekt sem, aspekt tam, lidi začas si nebudou umět představit žití postaru jak je to psané v knihách, které už nikdo nečte, stejně jako my si neumíme představit a nechceme žít život popsaný třeba Homérem nebo ve Starém zákoně, připomíná mi ta dávná doba Berana, v nedávné minulosti Ryby a dnes stále víc Vodnáře.
23.01.2017 - 12:05 | Filtr
(Rak) dan162 » player
Golfák těžko ohlásí stop. Superkanadské jezero už neexistuje, aby se vylilo, Panamská šíje se neprotrhne, aby Golfský proud se držel rovníku, Indický oceán se stále otepluje, takže rozhýbává Golfský proud více (ne méně), ochlazování moře u Grónska tajícími ledovci také spíš sílu proudu urychluje (zrychlením hlubokého Labradorského proudu), takže i klesající slanost severního atlantiku díky rychlému tání grónských ledovců není nyní problém. Proudění určitě nezanikne, jde o planetární distribuci tepla od rovníku k pólům a překážka Golfskému proudu kolem Kanárských otrovů také nevznikne - před 12.000 lety zmizením této překážky se teplý proud dostal do Evropy a hned tak nezmizí. Golfský proud může slábnout a sílit dle změn ve slunečním záření, tedy silné oscilace jsou pravděpodobné, viz co dělá El Niňo. Jediný větší problém by nastal, když by do moře stekla v krátké době podstatná část východního Grónského ledovce, došlo by pak dle rozsahu třeba k narušení Golfského proudu změnou místa, kde se ochlazuje. Problematika Golfského proudu je velmi málo historicky i reálně zmapovaná, dost složitá na predikce a tedy dává hodně prostoru pro vyšší než reálné strachy a obavy.
23.01.2017 - 13:23 | Filtr
(Býk) player » dan162
hm. Tak BBC kecaj...
23.01.2017 - 13:37 | Filtr
(Býk) player » dan162
Dynamika současných klimatických změn nahrává prognózám, které předpovídají brzký kolaps cirkulačního systému mořských proudů. Vědci stále častěji a stále hlasitěji upozorňují na možnost, že velkou část severní polokoule ochromí nová doba ledová. Kolik času nám zbývá?
Mezi lety 1965 a 1995 se z ledovců v Arktidě uvolnilo celkem 4.800 kubických mil sladké vody. Pokud vám toto číslo nic neříká, pak vězte, že je to více než objem vody v Hořejším, Erijském, Ontarijském a Huronském jezeře dohromady. (Pokud vám ani názvy těchto jezer nejsou povědomé, pak vám doporučuji prohlédnout si tuto mapu příslušné části Severní Ameriky.)
Masivní přísun sladké vody snížil salinitu moře v severní části Atlantského oceánu, což oslabilo funkci dopravníkového pásu. Celosvětový systém studených a teplých mořských proudů byl narušen. Prvotní oceánografické výpočty naznačují, že k úplnému kolapsu dojde po uvolnění dalších 4.300 kubických mil sladké vody. Při současném tempu tání by se tak stalo asi za dvacet let. Globální oteplování je ovšem na postupu a jeho bezprecedentní dynamika dává tušit, že rozpad stávajícího systému je pravděpodobně mnohem blíž, než si myslíme.
Jako varovný příklad budiž připomenuty události v Grónsku, kde byl až do nedávna na rozdíl od Arktidy ledový příkrov považován za relativně stabilní. Jenomže to, co platilo před několika lety, neplatí v roce 2005. Od počátku třetího tisíciletí se tempo tání grónské ledové krusty zdesetinásobilo.
Letos v únoru celý svět obletěla zpráva o rekordně vysokých teplotách na jihozápadě Grónska. Zatímco v celé Evropě řádily sněhové vánice a kruté mrazy, v osadách na západním pobřeží tohoto polárního ostrova se domorodci vyhřívali při teplotách vyšších než za normálních okolností v létě. Mimořádné povětrnostní podmínky tam přetrvávají i v březnu.
Poslední doba ledová
Geologické výzkumy definitivně potvrdily teorii o příčinách poslední tzv. "malé" doby ledové. Před 12.700 lety se protrhly přírodní jezerní hráze v Severní Americe a obrovské masy sladké vody se přelily do Atlantiku. Podobnost se současnou situací je více než zajímavá. Po náhlém snížení slanosti vod v oceánu se dopravníkový pás zastavil. Golfský proud zkolaboval. Průměrné teploty v Evropě prudce poklesly. Jako útěcha by nám mohl posloužit fakt, že chladná fáze netrvala déle než 1.300 let.
Nejasné prognózy
V zájmu objektivity dlužno poznamenat, že v této chvíli není možné ani přibližně odhadnout, do jaké míry by bylo ochlazení způsobené zastavením Golfského proudu pohlceno globálním oteplováním, ani jak by se rozvrácení mořských proudů projevilo na celkové funkci klimatického systému. Člověk se vší svou domýšlivostí a krátkozrakou samolibostí odstartoval složitý a potenciálně nesmírně nebezpečný proces, o jehož důsledcích se dozví teprve v okamžiku, až je sám pocítí na vlastní kůži.
23.01.2017 - 14:23 | Filtr
(Rak) dan162 » player
Ano, grónský ledovec zrychluje tání, na jeho povrchu tečou "v létě" řeky, které propadají kilometry dolů na povrch a připravují kluznou vrstvu, týká se to hlavně západního pobřeží. Ano, rázově vzniklá menší slanost moře na východním pobřeží Grónska by byla velmi podobná situaci po protržení kanadského velkojezera, s nějakým dočasným přesunem místa, kde by se Golfový proud ochlazoval, zanořoval a tekl na jih. Na povrchu by se zanořovací pásma posunuly směrem na jih, snížil by se výpar z teplejší hladiny a mělo by to dopady pro Evropu díky změně tlakového pole (míst, kde obvykle bývají tlakové níže). Ale i to by nemělo stačit na zalednění severní polokoule a dobu ledovou. A i tak se Golfový proud nezastaví, protože nezmizí planetární rovníkové proudění, které Panamská šíje odklání kolem Floridy směrem k Evropě. A samozřejmě další vlivy jako je třeba jet stream nebo sluneční aktivita, sopečná aktivita, sesuvy kontinentálního šelfu jsou také skoro nepředpověditelné. Souhlasím, že vrtat se v klimatu je krátkozraké, nota bene, když víme o tom tak málo, že netušíme, jaké proudění bude v zimě převládat.

Nechat na sebe působit katastrofické vize je si myslím spíš zvyk nedostatku optimismu než realismus. Z hlediska psychiky jde o zbytečný strach, který ničemu nepomůže, grónský led neochladíš, můžeš jen přijmout možná rizika - a užívat si života :-)) Když situace pak přinejhorším nastane, budeme se umět tomu přizpůsobit, nepůjde o apokalypsu.
26.01.2017 - 09:22 | Filtr
(Rak) dan162 » Dr.Voštěp
:61: A jak by vypadala pesimistická vize ? Vyhyne naráz nebo web by se jmenoval se_najdi_vole ?


Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2024
Lunární kalendář
Luna ve Lev Lvu
ukázat kalendář »