Získal jsem s pozůstalostí velmi krásný tibetský modlitební mlýnek. Patřil ženě, která žila v Rakousku a mlýnek zjevně používala, protože uvnitř jsem našel její modlitby. Předmětu si nesmírně cením, protože vyzařuje energii. Chtěl bych vědět jestli někdo zde takový předmět užívá.
Žabí sen
Kdysi jsem od kamaráda taky dostal takový mlýnek :) pak jsem ho dal jinému kamarádovi. Ty si ten mlýžnek rozebral a uvnitř byly texty s mantrama, že? Ty svitky tam patří :) to tam má zůstat.
balschemtov
» Žabí sen
Každý modlitební mlýnek lze snadno rozebrat. Uvnitř toho mého je ručně psaný svitek (zjevně mnichy) zabalený ještě do pevnějšího papíru potištěného mantrou. Představuje to strom života, který je omotán mantrami. Mlýnek - lépe je říkat mu Khor-lo nyní hojně používám. Pro mne je to therma, tedy předmět, který je po určitou dobu ukryt a po odemčení časového zámku k tomu určeným nálezcem je "materializován". Tento mlýnek patřil mému předchůdci (tím jsem byl já ovšem jiné tělesné formě) a čekal jsem na něj řadu let. Teprve nyní však mohu plně využívat jeho energii a dělám to. Podstata tohoto zařízení je v tom, že vytváří jasná, smysly poznatelná přerušení v proudu myšlenek. Princip je prostý podobný technice pozorování dechu. Dech nemůžeme řídit rozumem, podobně jako tep srdce apod. Dech je však výborně vnímatelný. Podobně funguje Khor-lo. Roztáčí se pohybem ruky a samo mele "zásluhy". Vnímavé ucho slyší v pohybu mlýnku mantru, která je principelně bezeslov a může s ní sjednotit svůj dech. Khor-lo je také forma dákiní, protože vzdělává, poučuje, transformuje. Obvyklé je otáčení khor-lo ve směru hodinových ručiček, což je směr pokojný. Otáčení protisměru hodinových ručiček je směr hněvivý, který používají spíše magici.