Bosé nohy se rychle otuží, chodidla aktivizují přirozený cit, svaly na nich se posílí, fungovat začnou energetické dráhy spojující chodidla s vnitřními orgány tvého těla. To má vliv i na činnost mozku a intelektové schopnosti! Časem se pokožka na chodidle stane odolná proti puchýřům, bosé nohy se nepotí, informace vysílané do mozku automaticky podporují správné držení těla a rovnováhu pohybu. Kdo chodí bos, začne časem také o různých věcech kolem sebe přemýšlet jinak – citlivěji, méně sebestředně a sobecky.Účinky bosé chůze – látková výměna dostane potřebnou stimulaci; psychické napětí (emoce, starosti) země uvolní, uvolní se i napětí elektrické z neustálého pobytu v umělých hmotách bez uzemnění; zvýší se imunita, »studené nohy« začnou hřát a projeví se v nich pocit svěžesti. Jde o nejlepší prevenci nemocí a prostředek k udržení zdraví.Prvními poraněními se nesmíme nechat znechutit. Ranku hned v terénu dezinfikujeme vlastní močí , což zabezpečí ochranu proti infekci a značně urychlí léčení. https://www.youtube.com/watch/…
Háňa*
» hanakus Babičky to, co za nás se "nově objevuje" a vědecky dokazuje, prostě cítily - víc nepotřebovaly
Také můžeme cítit, pokud tu vědu a zdůvodňování trochu odsuneme na druhou kolej a pro cítění si tak znovu uvolníme prostor. Mnozí dnešní lidé se nechávají zaplňovat informacemi všeho druhu, často i protichůdnými nebo dokonce záměrně lživými, které jim dělají v hlavě chaos, vytváří strachy a přebíjí jejich přirozené instinkty. Mají to všechno moc přes mozek a i ten už mají často skoro úplně vymytý.
Řekla bych, že to je hlavní důvod všech těch neduhů, co se nazývají civilizační nemoci - věda lidi odvádí od sebe. Respektive, lidi se od sebe odvádět nechají.
Jinak, já bosa chodím od jara do podzimu. Doma, na zahradě, v přírodě ... Ve městě ne - nemám chuť šlapat do cizích plivanců a jiných produktů. Ale je to pro mě jinak přirozené, chodit bez bot.