Kdesi v Jižní Africe si lidé vyprávějí příběhy o Bílém orlovi, který v této části světa žije. Velký bílý africký orel je pták, který přežívá déle než kterýkoli jiný dravec – může se dožít až sedmdesáti let. Ale před tím, než se tohoto vysokého věku dožije, musí učinit nejobtížnější rozhodnutí svého života. Ve věku čtyřiceti let mu drápy přirostou k hrudi. Jeho křídla zakrní a velmi ztěžknou. Peří zplihne a ztloustne. Létání je téměř nemožné. A tak má Bílý orel dvě možnosti – buď zemřít nebo podstoupit velmi bolestný proces obnovy, který trvá sto padesát dní. Musí letět vysoko do hor, vystavět si hnízdo v blízkosti vysokého skalního útesu, z něhož nebude muset odlétat. Až se ve svém hnízdě usadí, musí orel neúnavně tlouct zobákem do skály, dokud si jej úplně nerozbije. Pak musí počkat, až mu naroste nový zobák, kterým si potom oškube peří těsně u drápů. Když mu začnou růst nové drápy, orel se zbaví veškerého starého peří. A po pěti bolestivých měsících konečně zamává novými křídlyz: http://www.vnitrnibohyne.cz/news/…
Najdise.czSystémová zpráva: Příspěvek je od uživatele josefínka123, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu: =====
nejenom lidi ale i zvířátka musí bojovat o život, nezlobte se na mne nemám ráda myslivce.
Najdise.czSystémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Robert2, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu: =====
Je to velice zajímavé z pohledu člověka. Stejně tak když had stahuje a mění svou kůži, nebo zrod motýla. S pohledu Bílého orla k člověku, jsme také pro něho dost zajímavé bytosti. Vše je dáno božským programem jednotlivých bytostí. Nevím, jaký to má pro člověka přínos?