Chlamydia pneumoniae


30.11.2011 - 09:11
(Kozoroh) hajounek
Chlamydia pneumoniae
Nedávno tu řešila chlamydie Kordelie.Ráda bych se zeptala, zda máte někdo osobní zkušenosti? Symptomatické projevy, léčba, rekonvalescence,... Co vám pomohlo, co ne? Jaký byl přístup vašeho lékaře? Zkrátka cokoli vás napadne ohledně této infekce.Díky! :17:

Řazení:
30.11.2011 - 22:20 | Filtr
(Váhy) Mysterious » hajounek
Mám zkušenosti jako zdravotník.Chlamýdie se drží v organismu dlouho.Vyvolávají nemoci dýchacího ústrojí - časté opakující se bronchitidy, které se mohou změnit v zánět plic.Podle krevního odběru se ukáže, zda je onemocnění aktuální - titr IgA,IgG,IgM.Měla jsem při náhodném odběru IgG pozitivní.To je prý ukazatel staršího data již prodělané nemoci,který se nijak neléčí.Pokud chlamýdie vyvolá těžší bronchitidu až zánět plic, je na místě nemocniční léčení, kdy se aplikují antibiotika v infúzích,injekcích až v trojkombinaci najednou.Na tyto potvůrky totiž máloco zabírá.
30.11.2011 - 22:44 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » Mysterious
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Buh je tlak, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
můžu doplnující dotaz - co je titr IgA,IgG,IgM?

jde o imunoglobiluny?

v čem se liší jednotlivé skupiny?

díky, už 14 dní v kuse kašlu.. :21:
30.11.2011 - 23:26 | Filtr
(Váhy) Mysterious » Buh je tlak
To jsou protilátky.Myslím,že IgA je aktuální infekce.IgG je již stará,dále nevím ,nejsem lékař. :4: Každopádně se hodnotí index pozitivity, kde se to může lišit.
30.11.2011 - 23:31 | Filtr
(Váhy) Mysterious » Buh je tlak
Jde ještě o to, že všechno s dých. ústrojím nemá společného chlamýdie.Je třeba vzít stěr z krku, protože nejčastěji se vyskytují bacily běžné-streptokok,stafylokok atd. Na chlamýdii se bere pouze krev.
01.12.2011 - 14:29 | Filtr
(Váhy) Mysterious » jojojo
U nás na plicním oddělení se tyto odběry dělaly běžně u příjmu,podle příznaků a jiných negativních výsledků se již potom myslelo i na chlamýdie.Jde o to,že běžně,když člověk nějak onemocní,tak jde k praktickému lékaři.Vezmou se základní odběry a stěry.Teprve až jsou potíže vleklé,nic na to nezabírá a běžné výsledky negativní,začne se vyšetřovat krev na další druhy bacilů.A za tu dobu uběhne spousta času.
01.12.2011 - 14:39 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » Mysterious
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele jojojo, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Tak tohle je naprosto přesné, škoda pak toho času a je moc dobře že už se na ně takto myslí. Jelikož stojí za hodně potížemi.... :62: :62: :62: :62:


Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2023
Lunární kalendář
Luna ve Lev Lvu
ukázat kalendář »