růžička
Potravinové doplňky lze užívat společně s předepsanými léky, jako je acyclovir, který rovněž podporuje hojení pásového oparu. Ke zmírnění svědění je možno přikládat do koupele koloidní roztok ovesné mouky, připravovaný z jemně mleté ovesné mouky. Bývá k dostání v lékárnách. Můžete si udělat I vlastní roztok, když rozmixujete ovesné vločky a přidáte několik šálků do koupele. Z vany vystupujte opatrně, ovesná kaše má hladký povrch a velmi klouže.
Doporučení týkající se pásového oparu
Udržujete postižená místa čistá a suchá. Nikdy se nesnažte škrábat nebo mačkat puchýřky na kůži, mohou se infikovat. Ke zklidnění a zmírnění bolestí postižené kůže pásovým oparem užívejte chladné vlhké obklady nebo balíčky s ledem.
Doplňující informace k pásovému oparu
Tekutý vitamin E nanesený jemně na kůži postiženou pásovým oparem pomůže zmírnit bolestivost herpetického poškození kůže.
růžička
Přírodní a doplňková léčba Potravinové doplňky: L - lysin - 1000 mg 1x denně na lačno, zapíjejte vodou či ovocnou šťávou ( ne mlékem ) - Tato aminokyselina je důležitá pro hojení a tlumení viru. Vironal - protivirový prostředek, celkově podporuje imunitu Vitamín E - 400 m.j. denně - Prevence proti tvorbě jizev. Je možno i kapsličky propíchnout a vitamínem potírat přímo postiženou kůži. Pupalkový olej - podporuje hojení kůže a nervové tkáně
Strava: Vyřaďte: Čokoládu, ořechy, želatinu
Zařaďte: Pivovarské kvasnice, hnědou rýži, zrniny vcelku, česnek, papriku, syrové ovoce a zeleninu. K tlumení viru užívejte propolis či včelí pyl (pozor na alergii ), chlorofyl a mořské řasy.