růžička
Číňan nevěděl o ženšen již tisíce let. Tento silný kořen se používá v celém mnoho čínských dynastií jako zdravotní tonikum. To může být vařené v polévce nebo konzumuje s čajem.. Ženšen je známý lék letargie, artritida, impotence, snižují krevní tlak, a zdá se vyléčit diabetes u jiných nemocí. Starověkých čínských učenců používá Ženšen vyčistit mysl a klid na duši. A nejlepší je, že tento kořen je také věřil pomoci tělu obnovit sám růžové zdraví Takže pokud se cítíte trochu mimo, bude to zázrak kořen
růžička
V rámci čínského bylinného lékařství se rovněž vysoce cení směs z mateří kašičky a ženšenu, protože také léčivé rostlině ženšenu se připisuje silné působení „Qi". Při vysokém krevním tlaku se ovšem ženšen brát nemá!!!
V čínské medicíně je „Qi" označována za základní energii v těle. Je závislá na naší konstituci (dědičných znacích), stravování, dýchání, tělesné aktivitě a na životním rytmu. Pochody trávící soustavy a látkové výměny, jakož i vylučovací proces stojí pod určujícím vlivem této základní životní energie. „Qi" je blízká svalstvu a orgánům, podílí se na vytváření imunitního systému a hraje významnou roli v naší tělesné vitalitě jako i v psychickém stavu mysli a v síle vyjadřování. Zvláště při psychofyzických stavech vyčerpání, syndromu vyhoření, při chronických onemocněních nebo během chemoterapie se v Číně tradičně doporučuje užívání mateří kašičky. Při střídmé léčbě se užívá po dobu dvou až tří měsíců denně až 1 g mateří kašičky ráno nalačno, přičemž se má „královská strava" ponechat co možná nejdéle v ústech.