Sebevražda (západní) civilizace?


25.11.2017 - 16:14
(Býk) Deam
Sebevražda (západní) civilizace?
Nějaký čas už přemýšlím o založení tohoto vlákna, inspirovala mě diskuze pořádaná Pardubickým salonem s příznačným názvem:

"Pomalá sebevražda západní civilizace"

https://www.youtube.com/watch/…

Sice zde existuje spřízněné téma - invaze islámu a jeho stoupenců, nicméně problém je mnohem hlubší.

Něco, doufám, že nikoliv nenapravitelně, poškodilo psychiku velké části Evropanů, Američanů a dalších příslušníků ZC, že naprosto zblbli.

Důsledky první a druhé světové války? Zajímavé je, že touto sebevražedností trpí právě jen západní civilizace, přičemž ostatní civilizační okruhy si se svými protivníky také žádné servítky nebraly, ale sklony k autogenocidě neprojevují.

Příčinou tedy musí být něco, co ostatní nemají? Hlavní hosté berou jako jednoho z viníků opuštění boha. Otázkou je, jestli křesťanství samo o sobě nemá obrovskou roli na tom, kam nejen Evropa směřuje - dlužno dodat, že opět jen křesťanství západní - určitě mělo obrovskou roli při rozkvětu, když se ale podívám na vrcholné představitele současných církví, nelze nevidět, že s velkou chutí zatloukají hřebíky do rakve.

Se značnou dávkou cynismu bych si mohl říkat, že mi to může být jedno, nějak už to dožiju a co bude později, to mi může být ukradené, jenže mě z toho všeho poněkud přepadají chmury.
YouTube

Příspěvky v diskuzi

Stránkování od konce: / 33 

Řazení:
27.03.2020 - 08:44 | Filtr
(Blíženci) Lupi » Deam
:61: Darwinova cena bude mít letos mnoho vítězů!
26.03.2020 - 22:58 | Filtr
(Býk) Deam » Anilah
Abych zahrál trochu na optimistickou notečku, vše nasvědčuje, že s kolapsem turismu bude pro našince dostupnější bydlení. :)

Mimochodem, ještě k epidemii - ve Švédsku, kde to mají doposud nadmíru na háku, si švédští Somálci stěžují na nadměrné zastoupení v případě obětí - v oblasti Stockholmu z 15 úmrtí na koronavirus je údajně 6 Somálců. Odhaduju, že somálská imigrace by nemusela patřit zrovna mezi obyvatele důchodového a předdůchodového věku a hle, potrefilo je to v nadměrné míře.

https://barenakedislam.com/2020/03/…

Přál bych si, aby současnou situaci lidé opravdu dokázáli využít k odkázání státu a státního aparátu do patřičných mezí, ale druhý scénář je asi pravděpodobnější, no snad tomu tak nebude. :)
26.03.2020 - 21:00 | Filtr
(Býk) Deam » Lupi
Vypadá to, že blbý asi taky. ;)

https://blisty.cz/art/…
25.03.2020 - 13:22 | Filtr
(Panna) Wiké » Lupi
Škoda, že nelikviduje šmahem blbý, co... :4:

Kdyby to bylo tak přímočaré - to by nám planeta zezelanala :4:
25.03.2020 - 13:18 | Filtr
(Panna) Wiké » Verona1
to máš vtipné :4: :4:
25.03.2020 - 13:17 | Filtr
(Panna) Wiké
Budil
https://www.parlamentnilisty.cz/are…

Profesor: Rakousko zakrývá symboly EU. Itálie je nahrazuje ruskou vlajkou. Západ končí. Čechy čeká velký úkol

Koronavirus uspíšil a definitivně potvrdil několik základních globálních trendů posledních dvou desetiletí: Západ ztratil postavení hegemona, Čína potvrdila svoji pozici světové mocnosti, Spojené státy americké se stahují do relativní izolace a postrádají prostředky a vůli činit svět „bezpečným pro demokracii“ a Evropská unie se stala irelevantní entitou.pro Anilah:
Především neočekávejme, že svět bude po epidemii koronaviru „lepší“ a že lidé budou soudržnější, altruističtější, morálnější a solidárnější. Nebudou, naopak pravděpodobně v podmínkách hluboké ekonomické krize a nedostatku zdravotnického materiálu a zdrojů zesílí vzájemná rivalita. Právo silnějšího je konstantou světových dějin.
24.03.2020 - 23:18 | Filtr
(Vodnář) Anilah » Deam
Němečtí zelení nácci vylézají z děr. Obávám se, že i u nás by se takoví našli, jen v Dojčlandu jsou o krok napřed, v ČT by to asi ještě neprošlo.
24.03.2020 - 23:15 | Filtr
(Vodnář) Anilah » Deam
Asi by ses divil - nebo možná taky ne - ale oficiální zdroje melou písničku o věčném růstu a dobré prognózy sypou z rukávů jak esa, dokud to jen jde. Hlavně neztrácet optimismus, hlavně nepanikařit a nestrašit. Jenže k čemu jsou takoví analytici a komentátoři, když jejich prognózy mají datum spotřeby VČERA BYLO POZDĚ?


Jestli byl virus příležitost, nebo na tom soudruzi z EU taky zapracovali... prý ještě nedávno vyvezli ochranné pomůcky z EU za 232 mil. eur a naopak čile dováželi lidi z postižených oblastí - v situaci, kdy už věděli o průseru v Číně.

Moc nevěřím tomu, že by figury nahoře mohlo něco jen tak smést, ohrozit. Dopadne to přesně podle zákona padajícího lejna.
24.03.2020 - 23:02 | Filtr
(Vodnář) Anilah » Lupi
Myslíš, že tohle zabere? Že vůbec je možné lidi usměrňovat v chování nějakými morovými ranami a neštěstími typu válka atp.?
Spíš to vyvolá opak - materiální nedostatek budí touhu po dostatku, hlad touhu po narvané lednici, znehybnění lidí touhu poznat jiné kraje. Po 2. svět. válce se na Západě velmi rozvinul konzum, lidi si vynahrazovali bídu předchozích let.

Lidi umírají a paměť se vytrácí. Co platno, že naši předci zažili morové rány, my už si to nepamatujeme.
Radši bych, aby lidi došli k nějakému lepšímu společenskému uspořádání a nastavení hodnot sami a dobrovolně, donucení nezabírá. Tedy rozhodně ne na dlouho.


Nořit se do svých rodin... pro pána krále, jen to ne... :)
24.03.2020 - 19:07 | Filtr
(Blíženci) Lupi » Deam
A tlustý a nemocný. Škoda, že nelikviduje šmahem blbý, co....viděla jsem. Napřed babička ekosvině, pak tohle - Němci prostě "neumějí dělat malé chyby".
24.03.2020 - 15:53 | Filtr
(Býk) Najdise.cz
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Verona1, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
tak to je prima, těším se na moji reinkarnaci :4:, země čista domov můj

důchodce rozežere coronouš

mladež rozežerou drogy

talibani se vystřeli do vzduchu

Bohači se nechaji zmrazit a Musk vyrve šnůru ze zásuvky
24.03.2020 - 15:34 | Filtr
(Býk) Deam
Trochu starší, nejsem si jist, jestli už to někdo nevkládal jinde, ale sem to krásně zapadá. :)

Z německé televize: "Koronavirus je super, anžto likviduje důchodce."

https://www.novinky.cz/zahranicni/…
23.03.2020 - 21:08 | Filtr
(Blíženci) Lupi » Deam
Jojo, jseš hotovej Pinkrton :4: Dobře Hamásu tak - potřeboval nějaký chmury, jak prase drbání.
Tak mučednická, v mešitě.....no co se divím, píšou rok čtrnáctset a něco, ne? Jestlipak jim někdo jemně naznačil, že by ten virus mohl seslat na své věrné rovnou Alláh?
23.03.2020 - 19:24 | Filtr
(Býk) Deam » Lupi
To bude asi ono, že? :)

https://www.irozhlas.cz/komentare/…

Njn, zemřít na zápal plic asi není pro Hamás dostatečně mučednická smrt a když vidí, jak to řádí v Íránu, kde to odnáší i vyšší šarže, zřejmě na ně padly chmury.

Jo a je to všechno o Alláhovi a jeho síle, Alláh má moc, nikoliv virus a pokud půjdou do mešity a exnou, tak je taková smrt čestná.
23.03.2020 - 19:17 | Filtr
(Blíženci) Lupi » Deam
Tak já prd rozumím, ale že "Allah will protected us", to zvládnu :61:
No, jestli je celej zbytek o tom, tak Alláh s nima, co už.
Co mě ale fascinuje je fakt, že vyměkl Hamás. I bych to sem šoupla, ale už jsem to samozřejmě ztratila.
23.03.2020 - 19:14 | Filtr
(Býk) Deam » Deam
Pokračování z Indonésie a Indie.

https://barenakedislam.com/2020/03/…

https://barenakedislam.com/2020/03/…

Alláh je ochrání - aneb další pokusy o stádní imunitu v islámském provedení. ;)
19.03.2020 - 16:23 | Filtr
(Blíženci) Lupi » Deam
Aha, díky - tak to jsem se jen zmátla :4:
19.03.2020 - 16:22 | Filtr
(Blíženci) Lupi » Deam
Já zas někde četla, že se vzbouřili kvůli nařízené karanténě a museli je nazpět narvat těžkooděnci; asi potřebovali olizovat nějakou mříž v mešitě a ne karanténu.......ještě s nimi budou pořádné potíže, ona to není zrovna ukázněná ráce.
19.03.2020 - 16:04 | Filtr
(Býk) Deam » Lupi
Souhrn je napsán už v příspěvku, nerespektování karantény a rabování/ krádeže v supermarketech.

Abych přidal i něco jiného. V Německu se vzbouřili migranti v migračním centru po zjištění, že jeden ze spolubydlících je nakažen, hnali se ven a byli odraženi policií.

:4:

https://www.youtube.com/watch/…
YouTube
19.03.2020 - 08:33 | Filtr
(Vodnář) mili111
Toto na mě vylezlo mezi prvními v nabídce you.....tak jsem začala poslouchat a žasnu :22:....je to úplná kravina nebo :63:....neznám...nevím....ani Eli ani Fulforda :4:
https://www.youtube.com/watch/…

:22: :22: :22: :22:
YouTube
19.03.2020 - 08:05 | Filtr
(Blíženci) Lupi » Lupi
A já jsem zase rychlejší, než chytřejší....nojo, superblíženec :85: Přečtu si titulek, ale nepustím a tudíž jsem usoudila, že se ve Francii rabuje nějakej obchoďák....teda, i když jsem si to pustila, tak stejně nerozumím, tak prosím o volnou transkripci.
19.03.2020 - 08:02 | Filtr
(Blíženci) Lupi » Deam
Ne. To je určitě kremelskej fejkňůs. Tohle by se na kultivovaném a společensky vyspělém Západě stát nemohlo! :21: Přiznej se - že je to odněkud z východního buranova! :5:
Mmch, nevíte někdo, jak to momentálně vypadá na řecké hranici?
19.03.2020 - 06:58 | Filtr
(Býk) Deam » Lupi
Njn, teď toho bude více - zkratkovitá z Francie - nerespektování karantény, rabování v supermarketech v jedné z vyhlášených čtvrtí. ;)

https://gatesofvienna.net/2020/03/…

Jo, západní Evropa, to je za dnešní situace jak sud se střelným prachem.
18.03.2020 - 21:45 | Filtr
(Býk) Deam » Tuatha Dé Danann
Bráno z druhé strany, ono to všechno bylo už dlouhodobě přepálené. Reálná ekonomika se poslední dobou začínala zadrhávat, aspoň v Evropě a politika EU tomu rozhodně napomáhala. :)Kdyby to politické reprezentace ve většině zemí totálně nepohřbily, byl koronavirus ideální příležitost, jak "zrušit" ekonomiku a vyváznout z toho se zdravou kůží, přeci jen vyšší moc.

Jenže politická jelita prováděla po desetiletí vše pro to, aby odstranila ze společnosti soudržnost a to by se jim mohlo nyní dost vymstít.

V blízké budoucnosti se ukáže, kolik síly je v té opěvované diverzitě. :4:
18.03.2020 - 21:41 | Filtr
(Blíženci) Tuatha Dé Danann » mili111
"ze západu směr cca jihovýchod"..

to mohli bejt Amici, ze zakladny v nemecku,
treba na stredni vychod nebo k ruskejm hranicim..amici s tou armadu uz dneska pendlujou vsudemozne..
Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2020
Lunární kalendář
Úplněk v KozorohKozorohu
ukázat kalendář »