Sebevražda (západní) civilizace?


25.11.2017 - 16:14
(Býk) Deam
Sebevražda (západní) civilizace?
Nějaký čas už přemýšlím o založení tohoto vlákna, inspirovala mě diskuze pořádaná Pardubickým salonem s příznačným názvem:

"Pomalá sebevražda západní civilizace"

https://www.youtube.com/watch/…

Sice zde existuje spřízněné téma - invaze islámu a jeho stoupenců, nicméně problém je mnohem hlubší.

Něco, doufám, že nikoliv nenapravitelně, poškodilo psychiku velké části Evropanů, Američanů a dalších příslušníků ZC, že naprosto zblbli.

Důsledky první a druhé světové války? Zajímavé je, že touto sebevražedností trpí právě jen západní civilizace, přičemž ostatní civilizační okruhy si se svými protivníky také žádné servítky nebraly, ale sklony k autogenocidě neprojevují.

Příčinou tedy musí být něco, co ostatní nemají? Hlavní hosté berou jako jednoho z viníků opuštění boha. Otázkou je, jestli křesťanství samo o sobě nemá obrovskou roli na tom, kam nejen Evropa směřuje - dlužno dodat, že opět jen křesťanství západní - určitě mělo obrovskou roli při rozkvětu, když se ale podívám na vrcholné představitele současných církví, nelze nevidět, že s velkou chutí zatloukají hřebíky do rakve.

Se značnou dávkou cynismu bych si mohl říkat, že mi to může být jedno, nějak už to dožiju a co bude později, to mi může být ukradené, jenže mě z toho všeho poněkud přepadají chmury.
YouTube

Příspěvky v diskuzi

Stránkování od konce: / 33 

Řazení:
21.01.2019 - 22:43 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » Deam
Co se vyhlídek do budoucna týče se tedy Hitler k vlastním občanům choval o mnoho lépe než všechny vlády světa... :2: :4:
21.01.2019 - 22:35 | Filtr
(Býk) Deam » Bosch
Zajímavé video, celkem jasně z toho plyne, že současný čínský režim přes nepopiratelnou represivnost dbá na základní dodržování společenské smlouvy mezi vládci a ovládanými - taková drastičtější obdoba toho, co bylo v zemích východního bloku - když budete držet hubu a krok, postaráme se o vás a vaše děti na tom budou lépe než vy.

Co se vyhlídek do budoucna týče se tedy Peking k vlastním občanům v současnosti chová o mnoho lépe než Paříž, Londýn, Berlín a další... :2:

Protože když to srovnám se západní Evropou - až na vyvolené mají současné generace Evropanů dosti dobře našlápnuto na to, že na tom budou po všech stránkách o mnoho hůře, než generace jejich rodičů.

To samozřejmě platí, pokud by vše pokračovalo jako obvykle, pokud pokračovat nebude, nebude to zásluhou "elit", ale občanské vzpoury - třeba jako Žluté vesty ve Francii - jestsli budou úspěšné.

Francouzský režim současnou brutalitou celkem jasně překonává pozdně normalizační Českolovensko, k Náměstí nebeského klidu v Číně to má ještě daleko, ale kdo ví, čeho všeho bude Macron a jeho pohůnci schopen. Jsem přesvědčen, že Macron mnohého, mocenské složky snad až tak prohnilé nejsou, časem asi uvidíme sami.

Viz:

galliawatch.blogspot.com/2019/01/macron-agent-of-death.html

21.01.2019 - 20:44 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » Deam
jj čína dbá na rasovou a názorovou čistotu :15: :4:
kulturněhistorický fenomén absolutní poslušnosti

"Způsob jak se Peking staví k vlastním občanům, je poučným vzorkem toho, Jak si bude čína nejspíš počínat i vůči ostatním národům, až se stane dominantní světovou mocností."
Graham Aallison
https://www.youtube.com/watch/…
YouTube
21.01.2019 - 20:13 | Filtr
(Býk) Deam » Bosch
Zrovna v tom, jak nespáchat civilizační sebevraždu, by se Evropané od Číňanů mohli přiučit mnohé...

Čína za x tisíc let prožila ledacos a stále se drží.

Británie opravdu fuj...

https://www.youtube.com/watch/…

Dovolím si předpokládat, že s ohledem na to, jak Číňané zametají s ujgurskou menšinou, by tohle místním muslimům rozhodně neprošlo...
YouTube
21.01.2019 - 18:34 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » Iteza
To mně interpretuješ dost špatně, ekonomický růst číny není zrovna to co bychom mohli od nich převzít jako housky z krámu. Pro ekonomický růst jsme tady měli už po sametu takřka ideální podmínky. Dneska se jedná už jen o podporu ekonomických gigantů kterým Zeman slouží. Kam nás ovšem jejich spolupráce s čínou zavleče..
Jestli se domníváš že ekonomická spolupráce s čínou je totéž co se západem jen na opačnou stranu, pak nejsi v obraze. Čína neuznává nejen lidská práva ale ani hospodářské smlouvy a ekonomické dohody. Jejich finanční politika je v zásadě likvidační pro země, především malé a menší ale nejen se kterými "spolupracuje". Nejen to je důsledek ekonomické války mezi usa a činou které je letošní zpomalení HDP číny na úroveň před 28 lety důsledek. To že usa vede spolu s jinými krajinami spor o huawei není jen pustým rozmarem investorů, je to záležitost strategického významu ekon.stejně jako bezpečnost. Z toho co píšeš si o číně vytváříš velké iluze, já s číňany několik let spolupracoval na projektech stejně jako v západní evropě i usa. Pokud nás hrad opravdu zaplete do stavby stezky, pak tato stezka bude hrobem naší země a to není strašení. Něco si o tom zjisti dost se o tom teď hovoří. Protože porevoluční vývoj je jen slabý odvar toho kam směrujeme orientací na východ nyní.
Už 25 zemí které čína zahrnula do svého velkoprojektu "Pásu a Stezky", se ocitli v dluhové závislosti na ČLR. Dluhová past se stala pevnou součástí čínské strategie.

Existuje scénář příští války s čínou. Čína vede brutální koloniální politiku.
U nás to může vypadat za pár let asi takto: "Jednoho anglického turistu v Kambodži nedávno zmlátilo deset čínských dělníků kovovými tyčemi jen proto, že měl vytetovaný nápis Tchaj Wan." Zpráva z novin 21.1.2019. Ta zpráva je samozřejmě "jen" symptomem toho co se v číně reálně děje. Mizejí lidé beze stopy. Reálně jsme svědky čínské arogance i u nás v česku při různých příležitostech.

Ano ze spolupráce s čínou budou někteří jedinci profitovat, ale stát ne. Oligarchové kteří naši zemi zaprodají. Protože vládnoucí garnitura neuznává žádné ohledy vůči naší zemi i když se tak tváří. Propagace huawei a čínských projektů které nyní zašťituje hrad jsou kroky proti státu a lidu stejně jako další provýchodní akce alias novičok čučkaři válka proti bezpečnostnímu systému vlastní země etc..
Pokud ti současná situace připadá zajímavá a v pořádku pak to opravdu nejsem já kdo v názorech 20 let zaspal.
21.01.2019 - 16:28 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » Bosch
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Iteza, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Ekonomicky? Proč ne? Země, která má již mnoho let po sobě ekonomický růst, o kterém se nám všem v Evropě může zdát...Politicky, bychom se zase mohli přiučit třeba od Švýcarů nebo Rakušáků. Co se bezpečnosti týče, od Izraele. Jo, ten svět prostě už dávno není černobílý, a devadesátky jsou, milý Boschi, v nenávratnu, dneska už to nefunguje stylem buď/anebo. Kritický pohled na politiku Západu totiž vůbec neznamená, že je někdo agent Východu. Naopak, čím máš tuto kulturu radši, tím líp vidíš, v čem totálně ulítává, a v čem by mohla být lepší.
21.01.2019 - 10:59 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » Deam
jj británie fuj fuj proto se jdeme učit jak na to k číňanům :3:
20.01.2019 - 22:16 | Filtr
(Býk) Deam » Iteza
Británie je jedna velká šílenost...
20.01.2019 - 15:14 | Filtr
(Býk) Najdise.cz
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Iteza, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
A jak to funguje za průlivem, v kolébce demokracie, krásně popisuje Benjamin Kuras:

Zákazy, šikany, vyhazovy, zatýkání a uprchlictví za kulisou brexitu

Brexitový galimatyáš zaplácává a přeplácává v britské mediosféře ostatní civilizačně kritická (či jak se dnes už angločeskou mediálštinou říká „kruciální“) ale méně nápadná témata a události, které, když se k nim člověk pročte, se mohou jevit jako zneužití brexitové mlhy k nepozorovaným demontážím svobody a demokracie.

Dr. Andrew Dunn přednášející sociální vědy byl vyhozen z lincolnské univerzity za kombinaci několika trestuhodných činů. V komunálních volbách kandidoval za Stranu nezávislosti UKIP a vedle toho napsal a zveřejnil publikaci vyslovující mimo jiné názor, že někteří nezaměstnaní zůstávají na podpoře proto, že zpohodlněli, jsou vybíraví a nechce se jim dělat ledajakou práci. Neuvedl sice konkrétně, koho tím myslí, ale protože v téže době vyšla statistická zpráva vládní komise společenské mobility (Social Mobility Commission) uvádějící specificky, že jen 18,9% britských muslimů ve věku 16-64 je v zaměstnání, musel být logicky v podezření z rasismu. I když se mu to nedá dokázat, vyhodit ho pro jistotu nemůže nikomu ublížit. Na přednáškách, seminářích a v publikacích dr. Dunn vyslovoval, jak sám přiznává, různé „anti-politickokorektní názory“. A že tedy jeho vyhazov byl motivován ne profesně, nýbrž politicky, a je tedy porušením akademické svobody a občanských práv. Proti neoprávněnému vyhazovu se odvolal k soudu. A prohrál, s výnosem soudce takto pozoruhodným: „Domněnka, že tendence v diskusích o sociální politice upřednostňovat to, co se člověku hodí, před pravdou (známou jako politická korektnost) není filosofickým názorem, který by měl ochranu zákona.“ Za všimnutí stojí dvě pikantnosti. Britský soudce se domnívá, že politická korektnost a pravda jsou synonyma. A že vyslovovat jiné názory než ty „korektní pravdivé“ je už i na akademické půdě trestné.


James Goddard, jeden z leaderů žlutovestových protestů, byl zatčen šestičlennou policejní četou pro podezření ze spáchání trestného činu „rušení veřejného pořádku“. Měl se ho, spolu s jinými, dopustit tím, že v demonstraci na podporu brexitu vynadali anti-brexitové poslankyni žádající nové referendum do „nacistů“ a „lhářů“. Na této příhodě je pikantní to, že policii by to samotnou nenapadlo, kdyby k tomu nedostala podnět předsedy parlamentu a stovky poslanců, věřících, že takto vynadat poslanci je trestný čin. Zvlášť, když je to v rámci „toxických útoků a agresivního zastrašujícího chování“ a v situaci, kdy napadená „se cítila ve fyzickém ohrožení a zcela bez ochrany“, a kdy policie „nekonala dostatečně svou práci“. Ani poslankyně ani nikdo jiný přitom neutrpěli žádnou tělesnou újmu a „trestný čin“ byl pouze verbální. Ta pikantnost spočívá v tom, že předseda britského parlamentu věří, že vynadat poslanci do nacistů a lhářů by mělo být trestné.

A ještě pár nedávných pikantností ve stručných news headlines:


Studentská unie univerzity v Canterbury zastupující 20 000 studentů zakázala vyhláškou „Fancy Dress Guidelines“ (směrnice maškarního oblékání) kostýmy kovbojů a indiánů a podobných „etnických, kulturních, genderových, neschopnostních nebo sexuálních stereotypů“ jako „rasistické a urážlivé.“ Též zakázáni jsou křižáci, izraelští vojáci, sebevražední teroristé, prorok Mohamed a Harvey Weinstein. Důvod? „Dáváme studentům sílu být kreativní a přitom se všichni cítit vítaní a bezpeční.“


Mark McLachlan z městečka Houghton-le-Spring je viněn z rasismu za to, že v místní škole protestoval proti domácímu úkolu své dcery s námětem „dopis mým rodičům o tom, jak konvertuji na islám“. Škola mu přátelsky vysvětlila, že dodržuje celostátní normy náboženského vzdělávání.


Policie v západním Yorkshiru zavádí do policejních uniforem hidžáb, aby „zajistila, že reprezentujeme komunity, jimž sloužíme“ a získala do svých řad „více etnických uchazečů“.


Zločinnost se za rok zvedla o 11% procent, ale počet souzených případů klesl o 7% na nejnižší číslo od roku 1970, kdy se začínaly dělat statistiky. Šéf Policejní federace John Apter přiznal, že na stíhání některých trestných činů už nejsou kapacity, „veřejnost už trpí a bude trpět víc a víc“. Ministr spravedlonsti David Gauke to však vysvětluje „pouze zlepšením záznamů“. Kyselinové útoky do tváře dostoupily průměru 15 týdně, útoky nožem jsou několikanásobně častější.

Sentencing Council for England and Wales navrhuje až šestileté vězení za veřejné šíření urážky „rasy, pohlaví, neschopnosti, věku, víry, těhotenství a mateřství a genderové změny“.


Do této kategorie patří uvádění islámu do spojitosti se znásilňováním britských puberťaček.


Džihádisté vracející se do Británie jsou převychovávání nabídkou obecních bytů.


Vojákům, kritizujícím náborové video za 1,6 milionu liber z armádního rozpočtu, lákající do armády etnické menšiny scénou muslimského vojáka uprostřed bojové situace, klekajícího na kobereček a vystrkujícího zadek na Alláha, zatímco spolubojovníci trpělivě čekají, hrozí disciplinární tresty.


V labouristické straně pokračuje tažení ultralevicových corbynistů vedených trockistou Milnem a čistka členů vyslovujících nesouhlas s Corbynovou politikou a antisemitismem. Na protest proti ní ze strany vystoupil dlouholetý poslanec Frank Field. Průzkumy preferencí však naznačují, že Labour by moha vyhrát případné brzké volby.


Verbální i fyzické napadání Židů se blíží 1 400 případům ročně a třetina britských Židů vyslovuje obavy o svou budoucnost a uvažuje o emigraci.


O politický azyl v USA požádal britský internetový žurnalista Milo Yiannopoulos s vysvětlením, že od té doby, co se veřejně pojmenoval „Gay Conservative“, zažil ze strany britských muslimů tolik útoků, že se bojí o život.


To jen tak co se našlo bez hloubkového hledání na špičce ledovce. A nabízí se otázka, zda jakákoli forma brexitu ještě dokáže zachránit britskou demokracii, nebo zda už není úplně lhostejné, jak nakonec dopadne.
18.01.2019 - 23:47 | Filtr
(Býk) Deam
Před pár lety plnily stránky webového zpravodajství po celém světě události vyvolané masivní přítomností islámské diaspory v Británii, v současnosti vyplouvají podobné zprávy z Finska.

Viz:

https://vdare.com/articles/…

a

https://vdare.com/articles/…

Šablona je naprosto stejná. S přibývajícím množstvím vyznavačů Aláha ze zaostalých islámských zemí se všude objevuje stejně úchylné jednání.

U Finů to aspoň vypadá, že když už to prasklo, mají snahu přistupovat k tomu o něco aktivněji než Britové a dokonce se vyjadřují i čelní představitelé státu, což jsem v případě Británie zrovna moc nepozoroval...

Jak vypadají lidé, kteří takové problémy nejraději nevidí a nebo zametají pod koberec je ilustrováno v následujícím rozhovoru:

https://www.youtube.com/watch/…

V češtině ve stručnosti např.:

https://www.parlamentnilisty.cz/are…

Idnes:

https://www.idnes.cz/zpravy/…
YouTube
18.01.2019 - 23:08 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » Deam
Kohos ještě potkal? A kolik teroristických útoků jsi zaregistroval?
Já už jeden.
https://im.tiscali.cz/press/2019/…
18.01.2019 - 22:55 | Filtr
(Býk) Deam » Bosch
Masový dovoz pracovníků ochotných makat za mizerné platy je samozřejmě zhovadilost, ovšem řádově menší než dovoz a vyživování existencí, které mají zafixováno, co tak krásně vysvětlila osmnáctiletá holčina ze SA.

Michodem občas je užitečné vylézt z nory a zajet do města omrknout, co je nového. Pak se člověk snadno přesvědčí, že v ČR zdaleka nepřibývají jen Ukrajinci...
18.01.2019 - 20:19 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » Anilah
To mně uklidnilo že o tom rozhoduje tvoje vědomost..já jsem v tomhle ohledu jen čučkař. :4:
18.01.2019 - 19:44 | Filtr
(Vodnář) Anilah » Bosch
Je to ta nejpitomější politika, protože zbavuje naše lidi šance na solidní plat a likviduje rodinné vztahy Ukrajinců. Kdo za tím stojí, kdo nejvíc řve, když se má zvýšit ponižující minimální mzda? Hospodářská komora v čele s Vl. Dlouhým, který se podílel na tunelování republiky a destrukci českého průmyslu. Svaz průmyslu a dopravy - totéž. Pos*at se mohli... Plus asociální pravice.

Ale kdybychom si měli vybrat, tak pracující Ukrajinec tisíckát lepší než agresivní nepracující primitiv.
Jestli se sem někdo chystá nebo ne, o tom nerozhoduje Tvoje nevědomost, o tom se rozhodlo na vyšších místech. Podle EU se do ČR vejde až 68 mil. lidí.
Takže buď v klidu.
18.01.2019 - 15:12 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » Deam
Ty tady vzpomínej neustále jen ty araby.. :47:

Vláda plánuje sem posílat každý rok min 40 tisíc ukrainců.
Protože firmy nehodlají zaplatit naše zaměstnance tak aby měli alespoň důstojnou mzdu.
Mzda úřednice u nás je 3x menší než v rakousku. Proč tahleta "protiimigrační" vláda chystá proti svému národu takovýto teror? Asi proto že je to slovák tak je mu to jedno.
Ani jeden arab ale během pár let stovky tisíc ukarinců. Ti se tady samozřejmě časem usídlí budou na to mít ze zákona nárok.
Tak si přestaň hrát na islamobijce protože ti se k nám opravdu nechystají.
Snaha odvést pozornost od podstatných témat? Což takhle zaplatit solidně naše zaměstnance? Lidi jsou ale za ty platy nedají ani nájem.
"Vláda přijme přes sto nových úředníků, aby do Česka mohlo přijít víc pracovníků z Ukrajiny. Vyjde to na 96 milionů."
https://archiv.ihned.cz/c1-66435910…
17.01.2019 - 21:08 | Filtr
(Býk) Deam
Ve vší té bídě se občas dají najít i záblesky něčeho pozitivního. :)

https://www.cbc.ca/news/canada/…


Doporučuji vyslechnout celý rozhovor, krásně ilustruje, jak svinský je islámský systém ovládání společnosti. Situace, kdy v životě ženy má od kolébky až do smrti větší slovo kterýkoliv muž v rodině, než žena samotná, musí spoustu svobodumyslnějších žen neskutečně štvát. A řekl bych, že rozumnější část mužské populace taktéž...

Snad ji časem nesejme nějaký tamější nebo přišedší islámský psychopat a že jich mají v Kanadě také dost...

Abych to zase s optimismem nepřehnal, ve švédském absurdistánu zcenzurovali ve veřejnoprávní televizi z rozhovoru s touto odpadlicí od islámu zmínku o islámu...

https://www.infowars.com/swedish-pu…
28.10.2018 - 22:38 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » Deam
kůrňa Aufmarsch der Faschisten už je to tady..
28.10.2018 - 21:37 | Filtr
(Býk) Deam
A zpět do Evropy:

https://de.wikipedia.org/wiki/…

Sešup CDU a SPD pokračuje. :)
28.10.2018 - 14:37 | Filtr
(Býk) Deam
Abychom nebyli tak eurocentričtí...zatímco u nás si slavíme 100 let od vzniku ČSR, v Brazílii se konají prezidentské volby s velice zajímavým obsazením.

https://www.lidovky.cz/svet/…


https://en.wikipedia.org/wiki/…

http://denikreferendum.cz/clanek/…

Takže pro odpůrce směřování současné EU, islámu, istanbulské úmluvy a dalších "vymožeností" se otevírá další možnost, kam emigrovat, pokud v Evropě natrvalo převládne spolčení hlupců. ;)

Bohužel kromě chvályhodných názorů a plánů - jako třeba boj s kriminalitou, liberalizace držení zbraní pro bezúhonné občany, podpora kontroly porodnosti, nechuť vůči islámu, zapláče brazilský amazonský prales a domorodci.
05.10.2018 - 23:56 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » Deam
Jó to byly ty zlaté časy kdy se v práci do devíti popíjelo kafíčko....znám znám..
05.10.2018 - 23:32 | Filtr
(Býk) Deam » Anilah
No to se někdo má. U nás v práci osekávají postupně přístup na net až na dřeň a tak musím vystačit s rádiem. Asi nejvyšší čas zmizet. :)

Kde jsou ty časy, kdy jsem si poslouchal audioknihy...

Njn, to je ten korporátní fašismus. :4:


Tož budu ještě chvilku pokračovat v odlehčování:

https://kechlibar.net/2018/10/…
04.10.2018 - 17:52 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » Anilah
jj staří komunisti jsou už dneska asi jediní kteří zbývají z těch co předpokládám že nadělají nejmenší škody
ale volit je stejně nebudu z principu že nesouhlasím s komunistickým manifestem takže pořád nevím koho volit
nakonec lepší mírně fašizující komunista fašistického plutokrata a jiní tam nejsou jsme v..
https://www.youtube.com/watch/…
04.10.2018 - 17:47 | Filtr
(Vodnář) Anilah » Deam
V kuse ne, dva pracovní dny stačily. :)
04.10.2018 - 17:36 | Filtr
(Vodnář) Anilah » Bosch
Zrada zdejšího kódování. Čas je upraven, můžeš poslouchat.

Je to konference pořádaná komunisty, ale jsou tam i nekomunisté. Poslouchám, dělám si vlastní názor. Úhrnem dosti kvalitní příspěvky.

(Fašistický režim už tu dávno bují. Staří soudruzi jsou ve srovnání s nynějšími pseudoneomarxisty úplní žabaři.)

***

Ještě jedna drobná ale velmi významná zmínka k r. 1968:
5. hod., 49. min, 30. sec (asi minutka)
04.10.2018 - 17:04 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » Anilah
O čem tam mluví? Vypadá to jako sjezd XXIX.sjezdu UV KSČ.
Někdo tam mluvil o tom že jedině KSČ dokáže provést tu revoluci..
Asi ale jedině v jednotě s UV KSSS. A ta už zanikla. Tak nezbývá než počkat až tady v regionu vznikne zase nějaký jiný podobný fašistický režim a rychle se připojit možná už orbán "něco kuje".. :3:
Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2020
Lunární kalendář
Luna ve Štír Štíru
ukázat kalendář »