Sebevražda (západní) civilizace?


25.11.2017 - 16:14
(Býk) Deam
Sebevražda (západní) civilizace?
Nějaký čas už přemýšlím o založení tohoto vlákna, inspirovala mě diskuze pořádaná Pardubickým salonem s příznačným názvem:

"Pomalá sebevražda západní civilizace"

https://www.youtube.com/watch/…

Sice zde existuje spřízněné téma - invaze islámu a jeho stoupenců, nicméně problém je mnohem hlubší.

Něco, doufám, že nikoliv nenapravitelně, poškodilo psychiku velké části Evropanů, Američanů a dalších příslušníků ZC, že naprosto zblbli.

Důsledky první a druhé světové války? Zajímavé je, že touto sebevražedností trpí právě jen západní civilizace, přičemž ostatní civilizační okruhy si se svými protivníky také žádné servítky nebraly, ale sklony k autogenocidě neprojevují.

Příčinou tedy musí být něco, co ostatní nemají? Hlavní hosté berou jako jednoho z viníků opuštění boha. Otázkou je, jestli křesťanství samo o sobě nemá obrovskou roli na tom, kam nejen Evropa směřuje - dlužno dodat, že opět jen křesťanství západní - určitě mělo obrovskou roli při rozkvětu, když se ale podívám na vrcholné představitele současných církví, nelze nevidět, že s velkou chutí zatloukají hřebíky do rakve.

Se značnou dávkou cynismu bych si mohl říkat, že mi to může být jedno, nějak už to dožiju a co bude později, to mi může být ukradené, jenže mě z toho všeho poněkud přepadají chmury.
YouTube

Příspěvky v diskuzi

Stránkování od konce: / 33 

Řazení:
19.03.2019 - 11:06 | Filtr
(Panna) Wiké » Lupi
Vymyslela jsem motto: "Když dobro, tak dobrovolně."
Je to dobrý?

Na vlajku, pro europoslance, pro všechno..
19.03.2019 - 10:54 | Filtr
(Panna) Wiké » Lupi
(3 roky) je to ideologie současné doby, když nějaká dobrotivá vůdkyně moc jezdí na moderní školení levice.
Ba i takoví lidé, co to vyznávají, dělají projekty, stmelují sídliště, učí, starají se o slabé, o seniory a pak mají opakované zápaly plic a vlastní děti jejich leží ladem.
Světlé zítřky znovu a jinak.
18.03.2019 - 21:55 | Filtr
(Blíženci) Lupi » mili111
Jednak. Druhak děti se můžou chodit nechat hejčkat a trochu rozmazlovat, staříci se osvěží dětma a nemusejí trudnomyslnět mezi samýma starýma.....a ty zvířata tomu dodají korunu.
Fakt pěkný.
18.03.2019 - 21:53 | Filtr
(Blíženci) Lupi » Wiké
:61: :61:
Já se z tebe picnu!
V tvorbě komunity mi překáží chození do práce.....ale stejně máš pravdu, aspoň kus.
Ad nástěnka: nooo......když to říkáš takhle, tak raný šedesátky to nebudou, sedmdesátky taky ne....že by? Že by Lenin?
Loni! :27:
18.03.2019 - 20:07 | Filtr
(Vodnář) mili111 » Lupi
No...přesně....chtěla jsem to namíchat a podstata byly právě ty zvířata a jemně postižení....výpomoc navzájem a důchodce jdoucí za svým zvířátkem a vědoucí, že když nedojde a nenakrmí....
no mám to v hlavě cca 10 let....jenže nebyly kopějky a dotace nebrat (bo pak to jede v režimu, který nebrat)....no a teď se ukázal bohatý sponzor....jenžeéééé...jsem o 10 let+- jinde a chtěla bych mu to vrátit...a ....dalších x :3:...nechám uležet a uvidím :3:
18.03.2019 - 19:12 | Filtr
(Panna) Wiké » Lupi
Já jsem se do podobného domu přistěhovala, jsou tu skoro samí důchodci, jsou milí. To by byl velký krok udělat tu komunitu, zatím jen plkáme, když venčíme psy.
Mohli bychom chovat kozy, ale já jsem ráda když dojdu do práce a z práce vyvenčím psa. Mě v tvorbě komunity překáží chození do práce, jinak bych byla pro.

Ještě vzpomenu na vývěsku na nástěnce na nejmenované škole. Že učitel není jen učitelem, ale zodpovídá a bude hodnocen i za přínos pro tvorbu atmosféry celého sídliště. To dostal někdo podobný nápad, že to učiní násilím. Hádejte, z kterých je to let?
18.03.2019 - 18:39 | Filtr
(Blíženci) Lupi » mili111
Podobný důchoďák vymejšlela moje oblíbená MArtina Kociánová už před lety - že by sdružila do jednoho baráku opuštěný staříčky a děti - to se mi líbilo. Jestli to ovšem zrealizovala, to už nevím.
Já bych přihodila ještě zvířata - a máš panečku parádní komunitku.
18.03.2019 - 17:39 | Filtr
(Vodnář) mili111 » Lupi
Jo...ahááááá...tohle :4:

Tak to radši ne....bo mám za to, že vyslovení není žádoucí....může se to uchytit někde...někomu...a hnízdit. Kdepá :3:.
Dodám tu mladýho...která mě nenapadla...tedy jenom kousek (jeden bod)......nebude již třeba podivných důchoďáků
.....jelikož nouze a snaha o přežití -(ve významu....jako více pokolení si více vypomůže....mladší pracují...starší hlídaj děti...zahrádku a spol....sdružení financí a výpomoc při výpadku práce jednoho) - po krizi, až se přestane uměle vytvářet hospodářský růst, způsobí opětné stmelení rodů....a mohlo by se snad stát, že tito již budou posílení o vědomost, že není dobré dělat ze sebe něco lepšího, že majetek vlastní a ostatní maj míň a zároveň zas návrat k pěstování.
ATD...co z toho vyplývá.
Proč ne....že.
Zamýšlela jsem se nad důchoďákem ... pro nás nestandartní jedince...že bych založila...bo mám nabídku financía a on jakože budoucnost za 10 let :63:...a tohle by se mohlo stát :4:
18.03.2019 - 13:28 | Filtr
(Býk) Deam
Boj s "fake news" po Kanadsku, respektive abych byl přesný po Trudeauovsku:)

https://buffalochronicle.com/2019/…

Trudeauově vládě se nelíbí kritika a tak tlačí na Google, aby s tím něco udělal, jinak přijdou regulace.

Poměrně logické a očekávané vyústění.

Další info třeba zde:

https://www.zerohedge.com/news/…
07.03.2019 - 17:51 | Filtr
(Blíženci) Lupi » Wiké
Mně se líbilo tohle:
“Děti chodí domů, dívky se ptají, zda je pravda, že se mohou stát chlapci, čtyřletí kluci se ptají, zda je pravda, že mohou být dívkami. Nic takového nepotřebujeme,”
Jak prosté, milý Watsone - nic takového nepotřebujeme.
Co je na téhle kauze bohužel smutné je fakt, že jim okamžitě ustoupili - a to přesto, že je to státní! škola, a přesto, že takové protesty byly dříve ostře odmítnuty, když je vznášely školy křesťanské, nebo židovské. Dokonce se vyhrožovalo soukromým školám, které takhle protestovaly, že jim seberou licenci :10:
Opravdu zřejmě vyhrává ta nesmiřitelnější strana - nezbude nám, než být v některých věcech nesmiřitelní........čeho je moc, toho je příliš - i vstřícnosti, tolerance a humanismu. Jak snadno se to pak zvrhne ve svůj opak!
07.03.2019 - 17:41 | Filtr
(Blíženci) Lupi » mili111
No já myslela tu představu :4:
Čtu takové ty sborníky, co píšou lidi kolem Bárty a Institutu 20:80 - ohromně zajímavý, ze všech oborů. Shodujou se, že to vůbec nemusí být kolaps, pokud na to budeme víceméně mentálně připraveni. Potíž je, že ani tito odborníci svých profesí nemají tušení, co přesně, kdy přesně a jak přesně. Jediné, na čem se shodli je, že když už, tak to bude fofr - jako lavina. Furt to drží, furt to drží a pak spadne kamíneček a bumho.
V tom prvním sborníku je skvělý rozbor počátků války na Balkáně o Matyáše Zrna - ale fakt skvělej, žádný grafy, samý příběhy.
Mně tahle atmosféra hodně připomíná poslední roky před plyšákem - takový dusno před bouřkou, všichni už úplně vytočení a současně napůl rezignovaní.
Tu sobotu si pamatuju jako dneska - bylo hezky, navečír a klábosili jsme se sousedy na ulici - když se jeden přiřítil, oči navrch hlavy a prej "na národní mlátěj tu študáckou demonstraci" Přesně si pamatuju, jak jsem začla po tý ulici křepčit a vykřikovala jsem "a komouši jsou v prdeli" a sousedi na mně zírali :4:
Takže si myslím, že poznám, až ten kamíneček spadne- jenže to už stejně bude pozdě na všechnu přípravu :46:
05.03.2019 - 18:29 | Filtr
(Panna) Wiké » Deam
to bylo dobré ...vyhraje ta nesmiřitelnější
hmm efektivní
kdyby šlo všechno padlé na hlavu vyknokautovat tak hladce

přitom argument dobrý - děti jsou moc malé a mají být ponechány být dětmi - to je pravda
05.03.2019 - 18:01 | Filtr
(Býk) Deam
Co se stane, když na sebe narazí dvě nesmiřitelné ideologie?

Vyhraje ta nesmiřitelnější. :4:

https://www.theguardian.com/educati…

V ZE funguje takový zvrácený kastovní systém.

Původní obyvatelstvo nesprávného myšlení je někde na cestě k nedotknutelným v Indii, za správné myšlení lze získat bonusové body, ovšem když se některá z vyšších kast pustí ve své zpupnosti do střetu s kastou vyznavačů Alláha, je veškerý odpor marný a pravidla platící pro ostatní jdou stranou. :4:

V češtině:

Počátek:

https://stredoevropan.cz/2019/03/…

A následně

https://stredoevropan.cz/2019/03/…

Veškerá státem vynucovaná pravidla platí jen do té míry, do jaké je ochotna společnost tato pravidla tolerovat. Často si zoufám, jak ve společnosti chybí schopnost postavit se jednotně za něco, co je nám drahé.

Bohužel snahy mocných na rozdělení společnosti do vzájemně protikladných skupin fungují výborně, Evropané se nejsou schopni sjednotit a dohodnout na základních společných zájmech. Ať si o muslimech a jejich náboženství myslím cokoliv, oni to dokážou a jsou v tom velice efektivní...
04.03.2019 - 18:53 | Filtr
(Vodnář) mili111 » Lupi
Už zas jsem našla...povídej....vůbec nevím o čem :63:...zas jsem zapomněla o čem byla řeč...nebo nepochopila :4:...tak ráda bych...ale vím prd o čem :4:
(projela jsem vlákno...buď liknavě...nebo je něco umazáno...ne mnou...já nemažu...bo z mazání mám pak zmatek...nejen mého) :29:
04.03.2019 - 18:41 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » Wiké
Však my jsme tady taky "přišli". :3:
04.03.2019 - 18:17 | Filtr
(Panna) Wiké » Deam
hurá matematika v praxi.
Jsou to příklady podobné na úrokování. Zkusíme to vyučovat a výsledek v podobě ztráty práce na sebe nenechá dlouho čekat :1:
04.03.2019 - 13:12 | Filtr
(Býk) Deam
Zajímavý článek o migraci, počtech a důsledcích:

http://neviditelnypes.lidovky.cz/an…
26.02.2019 - 19:49 | Filtr
(Býk) Deam
I jinde se snaží...

https://www.breitbart.com/news/…
19.02.2019 - 16:07 | Filtr
(Blíženci) Lupi » mili111
Povídej!
17.02.2019 - 09:58 | Filtr
(Panna) Wiké » Deam
oni mají svoji prácí, tak tam dítě strčí, ať je škola všechno naučí.

Ale někdy jsou schopni udělat revoluci, když maj děcka špatný známky. Potřebujou spíš hezký známky - na zš - jinak je to ponižuje. Je jim jedno, že třeba dítě nebude umět na přijímačky, potřebujou hezký známky, ja to asi nějaká prestiž mezi nimi.
16.02.2019 - 21:29 | Filtr
(Býk) Deam » Wiké
Docela by mě zajímalo, jestli se rodiče vlastně vůbec zajímají, co a jak se ve školách učí?
16.02.2019 - 08:51 | Filtr
(Panna) Wiké » Deam
Je. Něco se dá asi šéfům, aby nás donutili to dělat.
Přitom ve školstí - asi jako i jinde, by bylo hodně lidí, kteří rádi učí. A já setkávám s tím, že se to tím otráví, jak když do studny se hodí shnilé maso.
15.02.2019 - 21:32 | Filtr
(Býk) Deam » Wiké
A kdo na to má, hodí děti do soukromých škol, aby měl jistotu, že se naučí či snížil šanci, že budou šikanovány.

Docela věřím tomu, že inkluze bude dobrý byznys pro podnikatele ve školství...

Je to tady chytře vymyšlené.
15.02.2019 - 21:20 | Filtr
(Býk) Deam » mili111
Je to výživné. :)
15.02.2019 - 16:58 | Filtr
(Panna) Wiké » Deam
Jak to asi ostatním studentům vysvětlím, aby se necítili blbě.
Je tam asi i nějaká myšlenka, aby se mezi nimi zasela nenávist, jinak to neumím pochopit...
Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2020
Lunární kalendář
Luna ve Váhy Vahách
ukázat kalendář »