Co si o tomto tvrzení myslíte je to vždy pravda? Proč to tak je?


01.05.2020 - 22:36
(Váhy) darkmarek
Co si o tomto tvrzení myslíte je to vždy pravda? Proč to tak je?
Jen když já sám mám vinu, tak odsuzuji. 

Když jsem sám nevinný, tak mi ani ten druhý nepřipadá ničím špatný. Je zajímavé že já sám v obchodě nikdy nekradu a když slyším že někdo krade tak mě je to jedno neštve mě to ani netrápí. Lidé co je to štve by možná sami rádi kradli nemyslíte? A co když někdo odsuzuje třeba homosexuály nebo lidi s úchylkama? Co to o něm vypovídá? A nedělá to alespoň co se týče některých úchylek skoro každej? Třeba to znamená že když někoho odsuzuji tak jen proto že mě na mě samotném něco vadí. Když jsem spokojený se sebou i se svým životem tak neztrácím čas odsuzováním. Jako malé šťastné dítě. Doporučuji si přečíst konstelaci na stránkách grafologie a psychologie mapování viny a jejích dopadů. Pak mi můžete říci co si o tom myslíte. :1:

Příspěvky v diskuzi

Stránka: 2 1
Řazení:
02.05.2020 - 22:15 | Filtr
(Štír) Svá štírka
Asi jak který případ. Ale pokud někdo krade a já to vidím, neznamená to, že kradu taky. Nemusím nutně dělat to, co odsuzuji. :63:
Také špatné zkušenosti mohou člověka ovlivnit natolik že už nedůvěřuje, prověřuje a má třeba i předsudky. S léty příjdou různé zkušenosti a ta krásná bezstarostná naivita jde do :71: :3:
02.05.2020 - 15:55 | Filtr
(Býk) Ase
Odsudzovanie je reflexívny automatický program a ten sa spustí. Je mu jedno či voči niekomu tam vonku alebo niekomu čo si hovorí "ja".
02.05.2020 - 14:44 | Filtr
(Blíženci) Lupi
No, nemusí. Máš hromadu pádů, kdy člověk není ničím vinen objektivně - ale doma pořád slyšel, jakej je mizera, nebo k ničemu...a když už se to nedá unést, tak to hází na druhé.
A spoustu případů, kdy se člověk chová k ostatním, jako by to bylo partiové zboží - ale nikoho přitom neodsuzuje...netřeba mu to. Prostě ty lidi používá.
Pravda ale je, že když jsme srovnaní sami se sebou, tak nemáme potřebu soudit, to je fakt. Takže takovej parchant je možná vlastně srovnanej sám se sebou víc, než kdejaký obyčejný poctivec :61:
02.05.2020 - 07:43 | Filtr
(Blíženci) Tuatha Dé Danann » adelina_vla
hezky receno :15:

Kdyby se valky a konflikty zahajovali podle vyroku:

"kdo z vas je bez viny, necht prvni hodi kamenem"

svet by byl bez valek a konfliktu...

a zbrojovky by se mohli preorientovat treba na vyrobu hracek..
02.05.2020 - 07:19 | Filtr
(Vodnář) mili111
No...je rozdíl mezi odsuzováním a posuzováním. :3:
01.05.2020 - 22:56 | Filtr
(Blíženci) adelina_vla
Řekla bych, že se to dá aplikovat na mnoho situací. Zkrátka když jsi spokojený sám se sebou, přijal si svá rozhodnutí a kroky, pak nemáš potřebu odsuzovat. Odsuzování je jen stín nás samotných, mnohdy si ho ani neuvědomujeme, protože jsme ho potlačili a nalhali si vlastní pravdu, ale v jádru duše víme, že máme problém hlavně sami se sebou.
Příspěvky: 31-7 6-1
« předchozí  další » »|
Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2020
Lunární kalendář
Luna v KozorohKozorohu
ukázat kalendář »