Sebevražda (západní) civilizace?


25.11.2017 - 16:14
(Býk) Deam
Sebevražda (západní) civilizace?
Nějaký čas už přemýšlím o založení tohoto vlákna, inspirovala mě diskuze pořádaná Pardubickým salonem s příznačným názvem:

"Pomalá sebevražda západní civilizace"

https://www.youtube.com/watch/…

Sice zde existuje spřízněné téma - invaze islámu a jeho stoupenců, nicméně problém je mnohem hlubší.

Něco, doufám, že nikoliv nenapravitelně, poškodilo psychiku velké části Evropanů, Američanů a dalších příslušníků ZC, že naprosto zblbli.

Důsledky první a druhé světové války? Zajímavé je, že touto sebevražedností trpí právě jen západní civilizace, přičemž ostatní civilizační okruhy si se svými protivníky také žádné servítky nebraly, ale sklony k autogenocidě neprojevují.

Příčinou tedy musí být něco, co ostatní nemají? Hlavní hosté berou jako jednoho z viníků opuštění boha. Otázkou je, jestli křesťanství samo o sobě nemá obrovskou roli na tom, kam nejen Evropa směřuje - dlužno dodat, že opět jen křesťanství západní - určitě mělo obrovskou roli při rozkvětu, když se ale podívám na vrcholné představitele současných církví, nelze nevidět, že s velkou chutí zatloukají hřebíky do rakve.

Se značnou dávkou cynismu bych si mohl říkat, že mi to může být jedno, nějak už to dožiju a co bude později, to mi může být ukradené, jenže mě z toho všeho poněkud přepadají chmury.
YouTube

Příspěvky v diskuzi

Stránkování od konce: / 33 

Řazení:
10.03.2020 - 21:10 | Filtr
(Vodnář) Anilah » Lupi
Největší mafiáni kradou legálně, protože si šijí zákony na míru. :) Těm konec hotovosti vadit nemusí.
Mafiáni nižší úrovně, kdyby bylo třeba, zaopatřili by se jinak a jeli by dál.
Nejhůř by na tom byli obyčejní lidi, kterým je svoboda drahá.
10.03.2020 - 20:31 | Filtr
(Býk) Deam » Lupi
Njn, stáčí vyměnit v Řecku vládu z komoušů na něco normálnějšího a najednou se dějí věci :) Jen aby nám vydrželo...
10.03.2020 - 20:29 | Filtr
(Býk) Deam
Poněkud mimo téma, ale kam také s tím? :)

Obrácení Ferdyše Pištory:

https://www.info.cz/cesko/…
10.03.2020 - 14:48 | Filtr
(Blíženci) Lupi » Anilah
Hele, mě pořád něco vrtalo hlavou, až jsem si vzpomněla; jak jsem tuhle četla jakousi mafiánskou detektivku, kde je zdůrazňovaná potřeba a cena HOTOVÝCH peněz.....takže mě napadlo, že takovýhle vlivný bandy udělají všechno pro to, aby hotový peníze zůstaly. Jinak by to byl asi konec všech těch jejich tučných byznysů.
Což by nás mohlo trochu uklidnit :4:
By mě nenapadlo, k čemu můžou být dobrý mafiáni......
10.03.2020 - 11:03 | Filtr
(Blíženci) Lupi » Lupi
Jo a zvlášť vtipný mi přijdou "uprchlíci" z Maroka, případně Tunisu..... :85:
10.03.2020 - 10:59 | Filtr
(Blíženci) Lupi » Wiké
Bodejť. Však i na těch řeckých ostrovech to je. U nás se o tom nepíše, ale na Idnesu bloguje jedna česká Řekyně a tam se malinko jedna doví......jak tam starousedlíkům dělají ti běženci bordel, kradou ovce a kozy, všechno rozbíjejí a podobně.
A ať je to jak chce, ať si kecá co chce kdo chce, Řek bude každému Evropanovi mnohem bližší, než kdejaký Arab, Pákistánec, nebo Afghánec.
Mně dost uspokojilo, jak se tam pustili do těch převaděčských gangů - to se kurwa mělo udělat už dávno!
10.03.2020 - 09:01 | Filtr
(Panna) Wiké » Lupi
Cetla jsem Kollera, je to bez zasterky, je v tom spravedlivy hnev.
10.03.2020 - 08:12 | Filtr
(Blíženci) Lupi » Deam
Snad jen něco.......hele:

Na ostrově Lesbos vypálili občané kanceláře OSN, zapálili auta tamních úředníků a zahnali je do moře, odkud prchali na člunech. Už toho mají dost. Policie zároveň udeřila na pracoviště německých neziskovkářů vyzdobených pirátskými dredami, kteří organizovali připlouvání ilegálních migrantů. Dredaři, kteří neuprchli na člunech a kladli odpor při zatýkání, dostali zasloužený nářez pendreky. Řecké vojenské letectvo pomohlo lokalizovat z letounů elektronického boje hovory převaděčů, kteří byli částečně pochytáni.Současní ilegální migranti, kteří se snaží prorazit do Řecka, jsou všechno možné, jen ne váleční uprchlíci. Podle řeckého tisku 64 % z nich jsou Afghánci a 19 % Pákistánci. Turků je 5 % a Syřanů 4 %........
Martin Koller

Mimochodem, Anilah, vemli podobně jako Koller hovořil tuhle i Šándor :3:
08.03.2020 - 20:41 | Filtr
(Býk) Deam » Anilah
Jj, je toho zase dost najednou, to by bylo, aby aspoň něco nevyšlo. :)
08.03.2020 - 19:19 | Filtr
(Býk) Korzárka » Anilah
:15: Říkali jsme si doma totéž.
08.03.2020 - 19:08 | Filtr
(Vodnář) Anilah » Deam
Jedním z vedlejších důsledků by mohlo být i zrušení hotovosti. Už jsem v jednom propagačním letáku nějakého bezhotovostního platebního produktu narazila na obrat, že platit penězi je nehygienické - tak jen čekám, kdy propukne mediální masáž na toto téma.

Dalším vedlejším důsledkem bude, že lidi nebudou mít čas zajímat se třeba o zavádění 5G.

Šachová partie je rozehraná moc pěkně, možné profity kynou ze všech stran.
08.03.2020 - 12:02 | Filtr
(Panna) Wiké » Deam
Já jsem o něm dřív nevěděla - je to taky dobré čtení.
08.03.2020 - 10:47 | Filtr
(Blíženci) Lupi » Deam
No vidíš, to mě nenapadlo - další plus pro koronavirus :46: Vyjasní se zase hromada věcí.
08.03.2020 - 10:07 | Filtr
(Býk) Deam » Anilah
Odhlédnu-li od nemoci, jsem zvědav na vedlejší důsledky, když se to dobře uvaří, tak by z toho mohl být i ekonomický kolaps.

Pozorovat schopnost vynucovat karanténu v obohacovaných oblastech Evropy může být přímo k popukání. Když uvážím, že nepřátelsky naladěná část tamějších obohacovačů útočí na policii, hasiče a další státní složky i za běžných okolností, v situaci, kdy si stát potřebuje prosadit svou autoritu, by to mohla být dost dobrá rozbuška.
08.03.2020 - 10:00 | Filtr
(Býk) Deam » Anilah
Šándor je hlasatel umírněného pokroku v mezích zákona. ;) Jeden z těch, co podávají "šokující pravdy" v takové podobě, aby jim za to nehrozilo zavrhnutí ze společnosti "slušných lidí". :)
06.03.2020 - 07:48 | Filtr
(Blíženci) Lupi » Anilah
To mi zrovna nevadí jako názor z jiného úhlu - důležitý je, že to není fanatik a zřejmě je schopen brát v potaz realitu.
Kouli.....no já se holka bojím, že na to ani kouli netřeba :85: To byla vyloženě řečnická otázka. Když vidíš, jak si v karanténě pozvali Grétku? Kristova noho......a ještě jsou unešený, jak jim nadává??
05.03.2020 - 20:19 | Filtr
(Vodnář) Anilah » Lupi
Na mě byl příliš proatlantický. Kdyby nebyl, tak by ho do ČRo nezvali, tam zvou jen prově(a)řené osoby. Ale zdá se mi, že trochu roztává... :)

Řecko armádu má, ale kdyby kandidátů na občanství v EU bylo moc, tak je utlučou klackem.
Evropská věrchuška - to je otázka. Počkej, vyleštím kouli...
05.03.2020 - 17:07 | Filtr
(Panna) Wiké
Kalousek taky perlí - to je druhej Rozumek.
On se hanbí za nás - až z něj bude jedno velké ohanbí..
že se rychle nepřekabátí, jako to mnozí te´d udělají, aby vypadali naoko jako muži - jak se překabátila merkelka, že udělala chybu a zavírá hranice..


https://www.parlamentnilisty.cz/are…

a zde konečně Terezka - ví i co kdo komu sestřelil
i zde máme svého"gabala"..
jen mi je líto, že myslí, že Evropa nebude mít stejně žádný postup-jsem větší idealista.

https://www.parlamentnilisty.cz/are…
05.03.2020 - 13:26 | Filtr
(Blíženci) Lupi » Anilah
No zrovna on ale má na Frontex tenhle názor už dlouho, jestli se dobře pamatuju. Mně naopak přijde rozumnej.
Spíš by mě zajímalo, jak se ktomu postaví evropská věrchuška, až se to v Řecku bude rvát natvrdo.
05.03.2020 - 11:31 | Filtr
(Vodnář) Anilah » Deam
Dneska ráno dokonce i Andor Šándor říkal na ČRo takové věci, kterých bych se od něj nenadála - musela jsem se smát. Prý po 18 letech v Afgánistánu už není možné říkat, že v Kábulu se bojuje za Prahu. (Není to tak dlouho, tyhle nesmysly hlásal kde kdo.)
A podobně s Řeckem - prý Frontex, který vlastně lidi dováží, ale měl by naopak chránit hranice, má asi 1500 lidí a že to vychází 2 lidi na jeden ostrov.
A že by se do ochrany hranic mělo zapojit NATO.

Dostali se do situace, kdy je neudržitelné plácat naprázdno.
05.03.2020 - 09:32 | Filtr
(Vodnář) Anilah » Wiké
To jsou informace M. Svatoše - plány, ale jak to nakonec dopadne, se uvidí. Němci mají smysl pro pořádek, ale zároveň migranty chtějí.
05.03.2020 - 07:36 | Filtr
(Panna) Wiké » Anilah
Kde jsi to nasla, ze ma Merkelova takove plany?
05.03.2020 - 07:11 | Filtr
(Býk) Deam » Anilah
Přihazuji ještě velice výstižný příspěvěk Markéty Kutilové:

"To, co se teď děje na řecko-tureckých hranicích, je jen Erdoganova politická hra. Chce donutit EU, aby podpořila jeho vojenské tažení v Sýrii. Pokud je ještě někdo v Evropě při smyslech, tak mu na tuhle hru na city nesmí skočit. Myslím, že nářky nad chudáky uprchlíky teď opravdu nejsou na místě. Na hranicích se netísní davy těch, kteří teď opravdu prchají před válkou - NE, nejsou tam ani Syřané prchající před boji v Idlíbu /ty Turecko přes hranice nepouští/, ani lidi, které z domovů Turecko vyhnalo během invaze do Sýrie v říjnu 2019 /ti jsou na jiných místech v Sýrii/. Je mi líto lidí, které Turecko nahnalo na hranice pod slibem cesty do Evropy, ale tohle není řešení.

Turecko teď sklízí, co v Sýrii samo zaselo. Od počátku války v roce 2011 se Turecko snaží všemi možnostmi svrhnout režim Asada. Jenže to nezačalo revolucí proti Asadovu režimu. Turecko se o ovládnutí Sýrie snaží v od roku 2009, kdy se snažilo donutit Asada, aby zrušil zákaz politických stran založených na náboženství - Erdoganovi šlo zejména o to, aby mohlo být v Sýrii aktivní Muslimské bratrstvo /tlak z Kataru/.

Od počátku revoluce v Sýrii Turecko poskytovalo výcvik, peníze atp skupinám bojujícím proti Asadovi, včetně džihádistických skupin a radikálních islamistů.

A nechalo hranice otevřené pro džihádisty z celého světa, kteří do Sýrie přijížděli. Turecko také nechalo hranici otevřenou pro bojovníky ISIS, kterým tudy proudila i munice. A Turecko ód ISIS vykupovalo ropu. Do boje proti ISIS se nikdy nezapojilo.

Mimo to, Turecko okupuje 15 000km 2 na severu Sýrie, odkud násilně vyhnalo statisíce lidí.

A tomuto režimu má Evorpa pomáhat ? Režimu, který podporuje v Sýrii radikální džihádisty? Režimu, který je odpovědný za spoustu válečných zločinů v Sýrii?

Režim Asada je odpovědný za smrt desetitisíců lidí. Kdyby nebylo intervence Turecka do syrské války, mohla být válka dávno, dávno u konce......ať už s Asadem nebo bez něj, ale tohle, co je poslední roky, si nikdo ze Syřanů nepřál. A Turecko na tom nese svuj obri podil viny."
04.03.2020 - 22:11 | Filtr
(Vodnář) Anilah » Deam
Přidám shrnutí situace: Z Bruselu posílali do Turecka Edrouškovi miliony na připrchlíky, ale on peníze přeposílal na Západ imámům, aby tam radikalizovali věřící. Když Macron rozhodl, že radikální imámy z Francie vypoklonkuje, tak to Edogana nasralo a poslal davy na hranici.

Písničku o ochrana vnějších hranic (případně jejím posílení) politici zpívají, jen když jde o mediální PR.
V praxi je to tak, že Německo Řecku žádnou pomoc posílat nebude. Každopádně Merklové nevyhovuje, že by měl import probíhat s takovými emocemi a nepříjemnými průtahy na řeckých hranicích. Je potřeba to dělat potichu, aby to nedělalo vlny.
Tak prý rozhodla, že se tam umístí úředníci, kteří urychleně černoušky posadí na dopravní prostředky a rozvezou se po Evropě.

Zase jednou zvítězí německý smysl pro pořádek.

A bude Ordnung!

Za nás by (údajně) stačilo vypovědět Ženevskou konvenci, kterou se ohánějí všichni humanisti, zabývající se dovozem lidí.
Kdyby měl někdo zájem, může podepsat petici
http://www.michalapetr.cz/lib/exe/…
Spíš otázka svědomí, než že by si člověk dělal iluze...
Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2020
Lunární kalendář
Úplněk v KozorohKozorohu
ukázat kalendář »