Sebevražda (západní) civilizace?


25.11.2017 - 16:14
(Býk) Deam
Sebevražda (západní) civilizace?
Nějaký čas už přemýšlím o založení tohoto vlákna, inspirovala mě diskuze pořádaná Pardubickým salonem s příznačným názvem:

"Pomalá sebevražda západní civilizace"

https://www.youtube.com/watch/…

Sice zde existuje spřízněné téma - invaze islámu a jeho stoupenců, nicméně problém je mnohem hlubší.

Něco, doufám, že nikoliv nenapravitelně, poškodilo psychiku velké části Evropanů, Američanů a dalších příslušníků ZC, že naprosto zblbli.

Důsledky první a druhé světové války? Zajímavé je, že touto sebevražedností trpí právě jen západní civilizace, přičemž ostatní civilizační okruhy si se svými protivníky také žádné servítky nebraly, ale sklony k autogenocidě neprojevují.

Příčinou tedy musí být něco, co ostatní nemají? Hlavní hosté berou jako jednoho z viníků opuštění boha. Otázkou je, jestli křesťanství samo o sobě nemá obrovskou roli na tom, kam nejen Evropa směřuje - dlužno dodat, že opět jen křesťanství západní - určitě mělo obrovskou roli při rozkvětu, když se ale podívám na vrcholné představitele současných církví, nelze nevidět, že s velkou chutí zatloukají hřebíky do rakve.

Se značnou dávkou cynismu bych si mohl říkat, že mi to může být jedno, nějak už to dožiju a co bude později, to mi může být ukradené, jenže mě z toho všeho poněkud přepadají chmury.
YouTube

Příspěvky v diskuzi

Stránkování od konce: / 33 

Řazení:
08.03.2020 - 10:07 | Filtr
(Býk) Deam » Anilah
Odhlédnu-li od nemoci, jsem zvědav na vedlejší důsledky, když se to dobře uvaří, tak by z toho mohl být i ekonomický kolaps.

Pozorovat schopnost vynucovat karanténu v obohacovaných oblastech Evropy může být přímo k popukání. Když uvážím, že nepřátelsky naladěná část tamějších obohacovačů útočí na policii, hasiče a další státní složky i za běžných okolností, v situaci, kdy si stát potřebuje prosadit svou autoritu, by to mohla být dost dobrá rozbuška.
08.03.2020 - 10:00 | Filtr
(Býk) Deam » Anilah
Šándor je hlasatel umírněného pokroku v mezích zákona. ;) Jeden z těch, co podávají "šokující pravdy" v takové podobě, aby jim za to nehrozilo zavrhnutí ze společnosti "slušných lidí". :)
06.03.2020 - 07:48 | Filtr
(Blíženci) Lupi » Anilah
To mi zrovna nevadí jako názor z jiného úhlu - důležitý je, že to není fanatik a zřejmě je schopen brát v potaz realitu.
Kouli.....no já se holka bojím, že na to ani kouli netřeba :85: To byla vyloženě řečnická otázka. Když vidíš, jak si v karanténě pozvali Grétku? Kristova noho......a ještě jsou unešený, jak jim nadává??
05.03.2020 - 20:19 | Filtr
(Vodnář) Anilah » Lupi
Na mě byl příliš proatlantický. Kdyby nebyl, tak by ho do ČRo nezvali, tam zvou jen prově(a)řené osoby. Ale zdá se mi, že trochu roztává... :)

Řecko armádu má, ale kdyby kandidátů na občanství v EU bylo moc, tak je utlučou klackem.
Evropská věrchuška - to je otázka. Počkej, vyleštím kouli...
05.03.2020 - 17:07 | Filtr
(Panna) Wiké
Kalousek taky perlí - to je druhej Rozumek.
On se hanbí za nás - až z něj bude jedno velké ohanbí..
že se rychle nepřekabátí, jako to mnozí te´d udělají, aby vypadali naoko jako muži - jak se překabátila merkelka, že udělala chybu a zavírá hranice..


https://www.parlamentnilisty.cz/are…

a zde konečně Terezka - ví i co kdo komu sestřelil
i zde máme svého"gabala"..
jen mi je líto, že myslí, že Evropa nebude mít stejně žádný postup-jsem větší idealista.

https://www.parlamentnilisty.cz/are…
05.03.2020 - 13:26 | Filtr
(Blíženci) Lupi » Anilah
No zrovna on ale má na Frontex tenhle názor už dlouho, jestli se dobře pamatuju. Mně naopak přijde rozumnej.
Spíš by mě zajímalo, jak se ktomu postaví evropská věrchuška, až se to v Řecku bude rvát natvrdo.
05.03.2020 - 11:31 | Filtr
(Vodnář) Anilah » Deam
Dneska ráno dokonce i Andor Šándor říkal na ČRo takové věci, kterých bych se od něj nenadála - musela jsem se smát. Prý po 18 letech v Afgánistánu už není možné říkat, že v Kábulu se bojuje za Prahu. (Není to tak dlouho, tyhle nesmysly hlásal kde kdo.)
A podobně s Řeckem - prý Frontex, který vlastně lidi dováží, ale měl by naopak chránit hranice, má asi 1500 lidí a že to vychází 2 lidi na jeden ostrov.
A že by se do ochrany hranic mělo zapojit NATO.

Dostali se do situace, kdy je neudržitelné plácat naprázdno.
05.03.2020 - 09:32 | Filtr
(Vodnář) Anilah » Wiké
To jsou informace M. Svatoše - plány, ale jak to nakonec dopadne, se uvidí. Němci mají smysl pro pořádek, ale zároveň migranty chtějí.
05.03.2020 - 07:36 | Filtr
(Panna) Wiké » Anilah
Kde jsi to nasla, ze ma Merkelova takove plany?
05.03.2020 - 07:11 | Filtr
(Býk) Deam » Anilah
Přihazuji ještě velice výstižný příspěvěk Markéty Kutilové:

"To, co se teď děje na řecko-tureckých hranicích, je jen Erdoganova politická hra. Chce donutit EU, aby podpořila jeho vojenské tažení v Sýrii. Pokud je ještě někdo v Evropě při smyslech, tak mu na tuhle hru na city nesmí skočit. Myslím, že nářky nad chudáky uprchlíky teď opravdu nejsou na místě. Na hranicích se netísní davy těch, kteří teď opravdu prchají před válkou - NE, nejsou tam ani Syřané prchající před boji v Idlíbu /ty Turecko přes hranice nepouští/, ani lidi, které z domovů Turecko vyhnalo během invaze do Sýrie v říjnu 2019 /ti jsou na jiných místech v Sýrii/. Je mi líto lidí, které Turecko nahnalo na hranice pod slibem cesty do Evropy, ale tohle není řešení.

Turecko teď sklízí, co v Sýrii samo zaselo. Od počátku války v roce 2011 se Turecko snaží všemi možnostmi svrhnout režim Asada. Jenže to nezačalo revolucí proti Asadovu režimu. Turecko se o ovládnutí Sýrie snaží v od roku 2009, kdy se snažilo donutit Asada, aby zrušil zákaz politických stran založených na náboženství - Erdoganovi šlo zejména o to, aby mohlo být v Sýrii aktivní Muslimské bratrstvo /tlak z Kataru/.

Od počátku revoluce v Sýrii Turecko poskytovalo výcvik, peníze atp skupinám bojujícím proti Asadovi, včetně džihádistických skupin a radikálních islamistů.

A nechalo hranice otevřené pro džihádisty z celého světa, kteří do Sýrie přijížděli. Turecko také nechalo hranici otevřenou pro bojovníky ISIS, kterým tudy proudila i munice. A Turecko ód ISIS vykupovalo ropu. Do boje proti ISIS se nikdy nezapojilo.

Mimo to, Turecko okupuje 15 000km 2 na severu Sýrie, odkud násilně vyhnalo statisíce lidí.

A tomuto režimu má Evorpa pomáhat ? Režimu, který podporuje v Sýrii radikální džihádisty? Režimu, který je odpovědný za spoustu válečných zločinů v Sýrii?

Režim Asada je odpovědný za smrt desetitisíců lidí. Kdyby nebylo intervence Turecka do syrské války, mohla být válka dávno, dávno u konce......ať už s Asadem nebo bez něj, ale tohle, co je poslední roky, si nikdo ze Syřanů nepřál. A Turecko na tom nese svuj obri podil viny."
04.03.2020 - 22:11 | Filtr
(Vodnář) Anilah » Deam
Přidám shrnutí situace: Z Bruselu posílali do Turecka Edrouškovi miliony na připrchlíky, ale on peníze přeposílal na Západ imámům, aby tam radikalizovali věřící. Když Macron rozhodl, že radikální imámy z Francie vypoklonkuje, tak to Edogana nasralo a poslal davy na hranici.

Písničku o ochrana vnějších hranic (případně jejím posílení) politici zpívají, jen když jde o mediální PR.
V praxi je to tak, že Německo Řecku žádnou pomoc posílat nebude. Každopádně Merklové nevyhovuje, že by měl import probíhat s takovými emocemi a nepříjemnými průtahy na řeckých hranicích. Je potřeba to dělat potichu, aby to nedělalo vlny.
Tak prý rozhodla, že se tam umístí úředníci, kteří urychleně černoušky posadí na dopravní prostředky a rozvezou se po Evropě.

Zase jednou zvítězí německý smysl pro pořádek.

A bude Ordnung!

Za nás by (údajně) stačilo vypovědět Ženevskou konvenci, kterou se ohánějí všichni humanisti, zabývající se dovozem lidí.
Kdyby měl někdo zájem, může podepsat petici
http://www.michalapetr.cz/lib/exe/…
Spíš otázka svědomí, než že by si člověk dělal iluze...
04.03.2020 - 22:11 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » Deam
No poku mne tam bude strasit putin budes tam mit uz davno asi 350 afghancu. :4:
Ale neboj ja si davam proti putinovi pravidelne cesnek z zeleznych hor ten je jak delany na ruskou propagandu ze sputniku a svobodneho vysilace. :3:
04.03.2020 - 21:26 | Filtr
(Býk) Deam » Wiké
Njn, Erdogan činí co umí. Turecko aktuálně neprožívá zrovna nejlepší léta a zbavit se takové zátěže, zvlášť když přitom může poškodit své nepřátele, to není od věci.

A že má expanzivní choutky, to je vidět nejen v Sýrii, ale i pobřežních vodách Kypru..
04.03.2020 - 21:16 | Filtr
(Panna) Wiké » Deam
:4:
04.03.2020 - 21:13 | Filtr
(Býk) Deam » Bosch
Nezapomeň se před spaním podívat pod postel, aby se Ti tam náhodou neschovával Putin. :4:
04.03.2020 - 21:00 | Filtr
(Býk) Deam » Anilah
Opravdu příhodné. :)
04.03.2020 - 20:23 | Filtr
(Panna) Wiké
Erdogan měl s migranty už potíže - brali místním práci a kolabovala lékařská péče pro obyvatelstvo, ztrácel hlasy u voličů - možná je to tah, aby byl za hrdinu u svých voličů,
což asi bude..

něco je i tady

https://prima.iprima.cz/ranni-kavic…
04.03.2020 - 16:43 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » Deam
To jsou takove na emoce zamerene veci vytrzene z kontextu.
Kdyz se chces dozvedet oc tam bezi tak si relevantni informace najdes.
A kdyz chces holt neustale dokola jen opakovat dve nohy spatneee, ctyry nohy dobreee tak to se pak neda delat nic. :3:

https://dennikn.sk/1784176/…

V Turecku je celkovo 3,7 milióna migrantov. Vôbec však nejde o to, že by sa o také vysoké číslo ľudí na úteku odrazu nedokázala krajina postarať. Nekolabuje pre migrantov.

Príčinou zúrivosti je vojna v susednej Sýrii. Rozbuškou bolo, keď vládne vojská prezidenta Baššára Asada s výdatnou pomocou Ruska zabili prvých 34 tureckých vojakov. V ďalších dňoch Turci ako odvetu zostrelili tri sýrske stíhačky a neoverené správy hovoria o dvetisíc zabitých sýrskych vojakoch.

Prečítajte si tiežZnepokojujúca reportáž pre každého, kto si myslí, že migračná kríza z roku 2015 je vyriešená

Provincia Idlib, posledná bašta Tureckom podporovaných povstalcov na severozápade Sýrie, sa zmenila na kruté bojisko s takmer miliónom ľudí na úteku. Hrozí otvorený konflikt medzi dvomi z najväčších armád sveta – ruskou a tureckou, ktorá je v NATO.

A práve pocit, že Západ a NATO ho v sýrskom ťažení nedostatočne podporuje, doháňa Erdogana do nepríčetnosti.

Migrantov, ktorých mal podľa dohody s Bruselom z roku 2016 zadržiavať na svojom území za cenu výpomoci vo výške šiestich miliárd eur na budovanie táborov a iných kapacít (zatiaľ dostalo Turecko asi polovicu tejto sumy), začína cynicky používať ako „živú zbraň“ na rozklad Európy. Pretože priamym dôsledkom udalostí bude nárast podpory extrémistických a populistických politikov.

V pozadí počuť škodoradostný smiech ruského prezidenta Vladimira Putina. Hybridná vojna sa tak ocitla v novej fáze.

04.03.2020 - 16:39 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » Lupi
A v idlibu v syrii prodavaji rusi matrjosky?
04.03.2020 - 09:45 | Filtr
(Blíženci) Lupi » Bosch
No konečně dobrá rada - tak ale aby ses jí taky řídil :3:
04.03.2020 - 08:07 | Filtr
(Blíženci) Lupi » Bosch
Bošu, Bošu....co ještě děláš tady v Čechách? Měl bys být někde na řeckých ostrovech a vysvětlovat tam Řekům, jak mají mít připrchlíky rádi. Stejnými argumenty, jakými přesvědčuješ zde :3:
03.03.2020 - 23:48 | Filtr
(Vodnář) Anilah » Deam
Všimli jste si toho nápisu pod fotkami?

Spread the love

jak trefné...
03.03.2020 - 21:59 | Filtr
(Panna) Wiké » Lupi
jo to je von, něco jsem o tom četla..
To je zvláště zvrhlé užití lidského rozumku, to hned tak nezapomeneš.

Jsem zvědavá na zítřek, jak se všichni rozhodnou.
Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2020
Lunární kalendář
Luna ve Štír Štíru
ukázat kalendář »