Štítná žláza


20.08.2009 - 20:11
(Blíženci) mbplacebo
Štítná žláza
Na podzim jdu na odstranění celé štítné žlázy, její funkci mám normální, ale udělal se mi na ní uzel, neboli levý zvětšený lalok, lékař mi doporučil odstranění celé štítné žlázy s tím, že je velká pravděpodobnost, že se zvětší zatím zdravý pravý lalok, řekl, že nemám mít strach, že budu brát poté akorát hormony, po kterých se nepřibírá, páč nejsou ženské, věřila jsem mu. Jenže? Dnes jsem si tak nějak ze zvědavosti prohlédla pár diskuzí na netu o téhle problematice....ejhle neměla jsem to dělat, spousta lidí píše jak přibrala, jak jim začaly padat vlasy atd....Máte prosím Vás někdo nějaké zkušenosti? Děkuji :17:

Řazení:
23.08.2009 - 09:55 | Filtr
(Lev) růžička
http://www.zdravi4u.cz/view.php/…
Jukni ještě na tohle, budeš-li chtít ozvi se do vzkazníku :17:
Ty jednotlivé dráhy se musí uvolnit , aby tělo lépe pracovalo .
Když je někde určitá dráha těle zablokovaná ,nefunguje určitá část těla a pak zlobí.
Pomocí tlakové masáže takzvaných bodíků(MANUPRESURY) se uvolńuje tok dráhy.
23.08.2009 - 09:36 | Filtr
(Lev) růžička
Ahoj , jukni ještě http://www.nakupnicentrum.cz/zdravi… n a tohle..
Doufám, že to nemáš zhoubný!
Já bych to zkusila ještě odstranit akupunkturou(manupresurou bez aplikace jehel)
Tahle metoda je velmi dobrá, mě se pomocí ní podařilo hodně odstanit bolestí.
21.08.2009 - 10:25 | Filtr
(Blíženci) mbplacebo » růžička
ano vzali
21.08.2009 - 10:04 | Filtr
(Lev) růžička » mbplacebo
AHA, VZALI Z TO HO VZOREK?
20.08.2009 - 23:05 | Filtr
(Blíženci) mbplacebo » růžička
Mám jí v pořádku, funkci mám v poho, jen mám na ní cystu která se zvětšuje, je to boule je kráva
20.08.2009 - 23:01 | Filtr
(Lev) růžička
dobré je zkusit akupresurní body
20.08.2009 - 23:00 | Filtr
(Lev) růžička
cvič jogu na podporu
někde to tady musí být v příspěvcích
co máš sníženou funkci a nebo zvýšenou ?Pořádně to popiš a zítra ti odpovím :17:
20.08.2009 - 22:57 | Filtr
(Lev) růžička
Žlázy lidského těla jsou pro průměrného člověka tak lehko pochopitelné, jako zplynovač auta pro Eskymáka, který nikdy auto neviděl. Závisí to na našem nedostatečném vzdělávacím systému. Sotva někdo ví, kde je která žláza uložená, o jejich funkcích ani nemluvě.



Chceme-li omládnout, musíme si doplnit především vědomosti o těchto malých životně důležitých orgánech. Bez těchto znalostí je pro průměrného člověka ta nejjednodušší věc na světě souhlasit s operací, která vůbec nemusí být nutná, ale kromě toho ho zbaví každé šance na tomto světě omládnout.



Máme v těle mnoho žláz, které můžeme rozdělit do dvou kategorií. V jedné kategorii jsou žlázy podobné laboratořím. Přeměňují přijaté substance na jiné, které se od sebe liší. Jiné žlázy této skupiny pracují jako filtr látek, které jimi proudí.



Do této skupiny patří játra, ledviny, slzné žlázy a jiné. Do druhé skupiny patří žlázy, které pracují jako výrobny. Jsou známy jako žlázy s vnitřní sekrecí, nebo-li endokrinní žlázy. Vyrábějí hormony, aniž by bylo postřehnutelné, že k tomu dostávají materiál. Tyto hormony a jiné produkty jsou odevzdávány přímo do krve, žlázy nemají žádný vývod.



Máme osm zvláště důležitých endokrinních žláz:

19. a) Epifýza

19. b) Hypofýza

19. c) Štítná žláza

19. d) Příštitná tělíska

19. e) Brzlík

19. f) Slinivka břišní

19. g) Nadledvinky

19. h) Pohlavní žlázy



Nedá se říci, že by některá žláza byla méně a některá více důležitá. Vždycky, když je některá žláza nějakým způsobem narušena, jsou tím přímo nebo nepřímo postiženy všechny ostatní.

Je důležité na to vždycky myslet. Jestliže se projeví porucha funkce některé žlázy a my se pokusíme ji léčit izolovaně, aniž bychom současně použili vyvážený lék pro ostatní žlázy, můžeme vyvolat řetězovou reakci, která dříve nebo později rozruší celý náš organizmus. Podle mých zkušeností jsme jen u těch nejhorších poruch oprávněni omezit se na jednu nebo dvě žlázy a ty ostatní nerespektovat. Důvody nám budou jasné během studia těchto žláz.
20.08.2009 - 22:55 | Filtr
(Lev) růžička
Štítná žláza leží na přední straně krku po obou stranách hrtanu. Má dva laloky, které jsou uprostřed spolu spojeny úzkým proužkem nazývajícím se isthmus. Je u žen o něco těžší než u mužů a zvětšuje se nepatrně při menstruaci a v těhotenství.



Mezi lymfatickými a krevními cévami existuje úzké spojení. Nervové zásobení obstarává nervus sympatikus na krku. Štítná žláza je žláza s vnitřní sekrecí, to znamená, že nemá žádné vývody, kterými by sekret odtékal, ale přechází přímo do krve a lymfy, které dopravují na místo potřeby. Sekret štítné žlázy jsou hormony, které tělo potřebuje nejen k látkové výměně, ale i k růstu a vývoji.



JÓD je jedna ze substancí, kterou štítná žláza nutně potřebuje. Řekl jsem JEDNA z nejdůležitějších substancí? Jód je zdaleka ten NEJDŮLEŽTTĚJŠÍ STOPOVÝ PRVEK, který potřebuje zvláště štítná žláza, ale i celé tělo. Jeho význam jsem si nejvíce uvědomil tenkrát, když jsem v Charlestonu, v západní Virginii, přednášel. Měl jsem příležitost navštívit jednoho lékaře v Clendeninu, městečku s asi 1200 až 1400 obyvateli. Ukázal mně dvě . lahvičky se solí. V jedné byla sůl z nedalekého solného dolu, v druhé čistá, bílá stolní sůl. Vyprávěl mi, že struma byla v tomto kraji neznámá, když sem přišel jeho otec, také lékař. Tenkrát se začala v obchodech prodávat bílá stolní sůl a během několika roků se objevil alarmující počet strum. Důvod? Obyvatelé solili dříve jen solí z místních dolů, která obsahovala jód, zatímco bílá sůl žádný jód nemá!



Schopnost štítné žlázy využít jódu, záleží na čistotě tlustého střeva. Nejvíce se to pocítí, když se začne vyvíjet struma. Střevní výplachy urychlí využití jódu štítnou žlázou, počínající struma ustoupí a duševní aktivita se znatelně vrátí.



Jód je základní součást hormonu tyroxinu. Jestliže štítná žláza není schopna z nějakého důvodu vyrábět dostatečné množství tyroxinu dostane kůže zvláštní šedou barvu a zhrubne, vlasy se začnou lámat a jsou suché, začne se přibývat na váze a - to je to nejhorší - síla duševních schopností upadá. Tento stav se podobá stavu po odnětí mandlí, což ukazuje jejich úzké spojení. Štítná žláza i mandle jsou ovlivňovány stavem tlustého střeva.



Lidé žijící v krajích, kde se nadměrné vyskytuje struma, musí věnovat nedostatku jódu zvýšenou pozornost. Zde je zvláště nutné víckrát do roka provést výplach tlustého střeva a nedostatek jódu vyrovnávat denně potravou s organickým jódem (např. mořské řasy).



Průměrná potřeba jódu u dospělých je velmi malá - doporučuje se asi čtvrt miligramu jako nejmenší denní dávka. Půl čajové lžičky mořských řas v prášku je dostačující, mohou se zamíchat do salátů nebo čerstvých šťáv.



Zde jsou ve výhodě lidé, žijící na venkově a vlastnící zahradu. Přidáte-li do půdy kaliumjodid, může vám dodávat jód všechno co na vaší zahradě roste. Jestliže pěstujete drůbež nebo jiná zvířata, přidávejte jim kaliumjodid do krmení a budou z toho profitovat nejen zvířata, ale i vy. Mnoho zemědělců již dávno zjistilo, že dostává-li jejich drůbež do krmení kaliumjodid, ze mají vajíčka až o 400% víc jódu. Totéž platí pro kozí a kravské mléko. Jód přidaný do solí nám může být užitečný, ale přesto mám proti jodované soli zásadní námitku. Sůl zůstává i v této směsi nebezpečnou protože je zahřívána na enormně vysoké teploty, aby se stala sypkou.



Význam rovnováhy vodního hospodářství v těle se nesmí přehlížet, protože štítná žláza se na něm úzce podílí. Lidské tělo obsahuje 70% vody. Jestliže nedostatek vody vede k tomu, že odpadu v tlustém střevě chybí potřebná vlhkost, vyvine se zácpa s tvrdou stolicí, která se obtížně vylučuje a způsobuje bolesti. Musíme tedy štítné žláze a tlustému střevu věnovat stejnou pozornost.



Tyroxin, hormon štítné žlázy, řídí látkovou výměnu v těle, což je jeho zákonitá funkce. Štítná žláza; ale i tlusté střevo, se úzce podílejí na látkové výměně. Funkci štítné žlázy řídí hypofýza (podvěsek mozkový), kterou jsme si probrali v jedné z předchozích kapitol. Práci hypofýzy střeží hypotalamus v mezimozku. Nepotřebujeme velké představivosti, abychom poznali, jaký skvělý orgán si náš Stvořitel vymyslel. Udělal, jako vždycky, něco dokonalého. Člověk se svojí svobodnou vůlí, která mu byla dána, ponižuje svoje tělo tím, že podléhá své chuti k jídlu, místo aby živil tělo přírodní, nezpracovanou, nezkaženou potravou, která je vhodná k jeho obnovení a regeneraci.




Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2024
Lunární kalendář
Luna v KozorohKozorohu
ukázat kalendář »